margus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Paar aastat tagasi sai võetud Europcarist auto Nice'st ja 10 päeva pärast tagastatud Milanos, ühe otsa lisatasu oli 130 EUR kui ma ei eksi. Üldiselt näeb seda ju kohe broneeringu käigus.

Vaade Zimbabwe poolt on ikka uhkem kui Sambiast. Overlandiga minnes ei olnud märtsis küll probleemi ZIM viisa piirilt hankimisega, aga see võib täna olla hoopis teistmoodi. Kindlam on teha Stockholmis, aga see võtab hullult aega. ZIM poolt Sambiasse minekuks sai Vic Fallsi piiripunktist suvalise paberilipaka, mis "seadustas" viibimist Sambias ja tagasitulekut samal päeval, kas see ka vastupidises suunas toimib, ei julge öelda. "Ametniku faktor" on määrav. Märtsikuist olukorda Vic Fallsis ilmestab tõesti "Üksik turist ümbritsetuna hangeldajate hordist". Hotellid Vic Fallsis siiski ootamatult head ja täiesti norm hinnaga. Tricky värk on rahavahetus- hoolimata teeäärsetele plakatitele püstitatud ähvardustest on tänaval vahetamine siiski ainuvõimalik moodus, ametliku kursiga maksad pudeli õlle eest tõepoolest ca 1000eek. Tasub leida mõni usaldusväärsem kuju (näit.turismifirmast või baarist vms.) selleks otstarbeks.

Ticabusiga on suht ebameeldiv kogemus marsruudil San-Jose- Panama. Nimelt töötas konditsioneer kogu öö täisvõimsusel, juhi väitel ei saanud sellega ka midagi ette võtta. Proovisime ummistada tuulutusavasid tualettpaberi ja sokkidega, aga nii külm pole mul vist elus olnud. Kohalikud olid ilmselt asjast teadlikud ja varustatud soojade kampsunite ja tekkidega. T-särgi väel ja lühkades oli see üks kuradi piinarikas öö...

tegelt ei saa viisat ikkagi 2 minutiga- isegi eeldusel et saba eriti pole läheb pool tundi ikka ära. Sel juhul jõuad. Kui on saba siis on kriitiline- soovitan Helsingis viisa ära teha.