trip-krainetrip-ukraine-dark

vanaema

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

57 meeldimist
6 postitust
199 kommentaari
Viimased kommentaarid

Maltal olen söönud elu parima kaheksajala, lopsakas ja õrn. Tavaliselt on väike ja vintske. Kohta kahjuks ei mäleta, sööks isegi veel.

Kes on reisi korraldaja? Kas Nikal ei vahenda mitte WoW traveli reise, kes jätab praegu Horvaatia ja sügisel ilmselt Küprose reise ära?

" Pole küll kohanud reisifirmat ,kes oleks minu arvamust ka näiteks küsinud ja seda proovinud arvestada ja täide viia." Loen hämmastusega, et võõraid pannakse küsimata ühte. Kas see juhtub bussireisidel või soojamaa pakettidel? Tänapäeval? Tean üht juhust 15 a tagasi bussireisil, see firma läks pankrotti. Olid 4-6 inimese toad, aga ausalt öeldes, kaheses toas on palju ebamugavam (minul) võhivõõraga koos ööbida ja vastassooga isegi piinlik, aga noh, olen ka teise ajastu kasvatusega. 50-kesi ühes toas ei pane teisi tähelegi.

Usuleiged eestlased ei pööra reisides usunditele suurt tähelepanu, pigem loodusele, kultuurile, tavadele, poodide rehitsemisele, ujumisele, lõbutsemisele jne, kuidas keegi.

See on oluline info, ise ei oleks niisuguse asja peale tulnud!

Mariotu, kas sa käisid rannikuteel? Keskmist teed (Camino central) olen käinud ja mulle jättis kaheksast erinevast käidud korrast kõige tagasihoidlikuma mulje, mulle liiga kivine-asfaldine jalgealune ja liiga palju linna-külavahel käimist. Tuleval aastal plaanin Portugali rannikuteed, sellepärast küsin. Rannikutee on mitu aastat juba valmis ja tähistatud. Mulle on kaartide jm materjali põhjal jätnud vaimustava mulje, juba Portos saab Douro paremkallast pidi ookeani äärde. Foorumites siiski harva jutuks.

Kriipsujuku, mis on sinu jaoks põhjendus rannikuteelt peateele pöörata? Kas meeldivad linnad?

Raamatuid ei ole kordagi kasutanud, teed on hästi tähistatud ja mulle sobib vaba kulgemine paremini, kuigi jah, viimastel aastatel olen ühe põhiskeemi või kaardi teekonna jaoks välja printinud paremaks orienteerumiseks öömajade osas.

Aitäh, norsu, ma ei olnud seda tõesti tähele pannud. Eks tasubki oma vähestel reisidel siis kohe Bookingu kaudu broneerida. Mõningatel juhtudel tundub, et hotell otse ei broneeri või siis ma ei leiagi otsekontakti.

Viimasele reisile broneerisin Agoda kaudu, mida olen varemgi kasutanud ja mis on tihti odavamat hinda andnud samadele hotellidele võrreldes Bookinguga, printisin bronni välja. Päev enne reisi tuli kiri Bookingust, et homme reisite, oli ka bronni number, hoopis teine kui Agoda oma, puudus igasugune vihje Agodale. Ehmatasin natuke, et olen topelt broneerinud ja helistasin hotelli. Seal oli ainult Bookingu bronn ja soovitati Agodaga ühendust võtta. Tühistasin siis Agoda bronni ja palun väga, kiri tuli Bookingust tühistamise kohta. Uuele bronnile ma niisugust soodustust ei saanud, nagu mitu kuud varem olin saanud. Kõnest Bookingule selgus, et nüüd jooksevadki paljude portaalide bronnid Bookingusse kokku. Nad oleksid oma kirjas võinud küll mainida, et haldavad minu Agodas tehtud broneeringut.

Ilmselt rataste ja muuga, kui ta peab kontrollimisel spetsiaalsesse mõõteraami sisse mahtuma. Kõik vedelikud - ja alkohol on vedelik - kuni 100-ml pudelikestes ja neid pudelikesi kuni 10 tükki, panduna suletava kinnisribaga kilekotti.

72h pilet 310 krooni (€11,5), kohe lennujaamast osta ja linna poole sõitma hakata.

Kas ei ole buss Bergamost Milano Centralesse ainult €5 (edasi-tagasi võttes soodsamgi) ja rongi hinnad Milanost Genuasse algavad 9 eurost. Öö võite ju olla hostelis ühes toas, kui olete üks seltskond.

Rivo, vb ma ei taba päriselt ära, milliseid vaateid sa mõtled, aga igaks juhuks ütlen, et autost või bussist neid vaateid ei näe, mis jalgsi minnes. Jalgsi minnakse nimelt kitsa kanjoni põhjas (meie reisifirmad nimetavad ekslikult kuruks) ja kahele poole üles läheb mäesein. Kanjoni põhjas on ka oja ja natuke laiema koha peal paar looma. Rajatud veevõtukohad.

Ka mina sattusin aastaid tagasi hollandi paariga juttu ajama. Hollandis pidi olema populaarne hambaravil käia Alanyas ja veebis üks foorum otseselt sel teemal. See paar oli juba Hollandis foorumi muljete põhjal arsti välja valinud ja aja broneerinud. Üldiselt pidi arste väga kiidetama. Nad ütlesid, et selle hinna eest, mis neil hambaravi Hollandis maksaks, saavad nad Alanyas hambad korda ja ühtlasi 2 nädalat all inclusive puhata.

Tol aastal, kui mina käisin, avati Samaaria kanjon turistidele 20. mail. Oleneb lume sulamisest mägedes. Kevadised minejad võiksid uurida, kuidas tänavu, et mitte ilmaasjata botaseid vms kaasa vedada.

Kas sa varem oled lastega pikemaid otsi bussiga sõitnud, kuidas oli? Selle järgi otsustagi. On neid, kes naudivad aknast välja vaatamist, siis nägevat palju rohkem, on neid, kes tundide kaupa ainult nutikas klõbistavad, on neid, kes igas asendis magavad ja neid, kes on täiesti kurnatud. Mina käisin ammusel ajal Prahas bussiga, ööbimine Poolas, mulle ei sobinud. Väsinud, tülpinud, aeg raisatud, söök peatustes kallis. Paar nädalat tagasi käisin lennukiga Riia kaudu, kiire ümberistumine, mõne tunniga kohal. Praha on fantastiline, palju on vaadata. Võta laste passipildid kaasa, et linna soodussõidukaart vormistada.

Mina saatsin enne tõrkekindlustuse sõlmimist oma reisiplaani lennuk -rong -buss kindlustusfirmale koos kellaaegadega ja sain kirjaliku vastuse, et vahed on piisavad ja makstakse ka hotell, kui ma lennuki hilinemise tõttu oma rongile või päeva viimasele bussile ei jõua ning pean ootamatult järgmise hommiku bussi jääma ootama.

Ole lihtsalt valmis kohapeal juurde maksma. Juhul kui B comist broneeritud, võid nende tasuta numbril üle küsida.

To: Nile Delta Saatsin privasse sõnumi.

Oli juhus, et mu kaardile murti sisse ja 8 kuud hiljem tuli nõue riigist, kus ma käinudki ei ole, mul oli ka mitu kuud juba uus kaart. Kaardi aegumine ei loe midagi. Pank toonitas, et hoolega mõtleksin, kas ma ei ole seda kulutust teinud, et kui nad hakkavad uurima ja ma olen ise süüdi, siis pean umbes 80 eurot pangale asjaajamise eest maksma.

Mul on palju kohavahetust olnud, seda pole saanud mitte eeslauas ega väravas, vaid stjuuardid on leidnud väga sujuvalt sobiva lahenduse. Ära üldse muretse.

Igaks juhuks mainin, mõned aastad tagasi läbisin Tln-Riia-London-Biarritz ja see oli üsna kannatusterohke, aeganõudev ja söögiraha arvestades ka kallis koos ööbimisega lennujaama põrandal. Vb nüüd paremad kellaajad. Möödunud aastal jäin rahule oma sõiduga: Vueling Tallinn Barcelona 6:00-8:45, rong Barcelona Sants - Pamplona 12:10-16:05 Buss Pamplona - Saint-Jean-Pied-de-Port 17:30- kohal ca 20:00. Hulk ronge-busse läheb Pamplonast ka Iruni, alla 10 eur hinnaga. Ühe päevaga kohal. Vaheajad sobivad odavamaks einestamiseks Hispaanias, samuti reisitõrkekindlustus aktsepteeris neid.

To: lv Ma ei ole tükk aega Ryanairiga lennanud, aga mul ei meenu, et oleks piletit üldse olnud, vb vaid selle number kuskil trükituna. Maksmisel saadeti kõigepealt kinnitus - Travel Itenary. Seal on broneerimisnumber Flight reservation number, tähtis, kuuekohaline, esitatud suurtähtedega, kus võib hulgas olla mõni number, samuti lennuplaan - Flight details ja allpool seletus check-in tegemise kohta. Tuleb minna Manage my Booking, seal täita mis küsitakse, (küsitakse ka broneerimisnumbrit) ja sealt saad välja trükkida selle vajaliku pardakaardi - Boarding pass, kus on ka triipkood olemas ja millega saad lennukile. Tasuta ja istekohti valimata 7 päeva kuni 2 tundi enne väljumist. Kui tahad istekohad valida ja juurde maksta, saad teha 30 päeva enne väljumist. Tegelikult pannakse koosreijad üldjuhul kõrvuti ja stjuuardidki lasevad kohti vahetada. Kõike saab toimetada ka nutitelefoniga.

Booking com on kallimate vahendusportaalide hulgas, võib vaadata ka teisi. Kontrollisin näiteks üht Türgi hotelli, kus viimati olin, valisin nädala mais, B com andis hinna 470 eur, holidaycheck com andis samadel tingimustel 242 eur. Toitlustuses tuleb AI soodsam kui väljas söömine, välja arvatud, kui üldse ei kavatse kohapeal süüa. Hind on nii palju soodsam, et pole kahju mõnest korrast loobuda, samuti antakse ette teatamisel väljasõidule ka Egiptuses toidupakike kaasa. Iseasi, kui palju julgeb ringi sõita.