Tisko

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

"Katseta ise mingi nädal aega järjest viimasel hetkel piletit osta neile bussidele veebist ja siis ehk tekib mingi pilt."

Selle peale ma kohe ise ei tulnudki, väärt idee, aitäh!!

Esiteks, Columbia nime kannavad erinevad kohad USAs, kuid kontekstist võib järeldada, et sa pidasid silmas hoopis Colombiat? Eesti keeles on korrektne nii Kolumbia kui ka rahvusvaheline versioon Colombia, kuid Columbia on vale hoolimata keelekontekstist. Usu mind, seal kohalikega suheldes neid häiriks väga, kui sa nende riigi nime isegi ei tea. ;-)

Olen Colombias kokku elanud 2 aastat ja 9 kuud, viimati olin seal selle aasta aprillis. Nendele konkreetsetele küsimustele on ma kahjuks ammendavalt vastata ei oska, aga proovin.

Autot rentida ma pole seal isegi üritanud ja ma ei julge seda soovitada, sest liiklus on meie mõistes ikka üsna hull seal, seda nii suurlinnades sees kui ka maanteel. Kohapeal suuremate vahemaade vahel liikumiseks soovitaks kasutada kohalikku odavlennufirmat vivacolombia.co, lisaks veel selliseid nagu easyfly.com.co, satena.com, ada-aero.com, jt. Vahel on isegi kvaliteetsemal lennufirmal nimega LAN väga häid hindu siselendudel. Väiksemate (või ka suuremate, kui on aega ja viitsimist) vahemaade jaoks kasutada busse, mille kohta kohapeal kohalikelt infot küsida. Kvaliteetseimad bussifirmad pikemateks sõitudeks on Bolivariano ja Brasilia.

Vaktsineerinud ma ennast kunagi Colombia jaoks ei ole ja ei arva, et see oleks vajalik. Vbl siis, kui päris Amazonase džunglisse minek, aga seda ma pole ise teinud, nii et ka see on vaid spekuleerimine.

Vaikse ookeani ranniku osas mul kogemus puudub ja seda välisturistid niivõrd ei külasta, kui Kariibi mere rannikut, kus ma isegi olen paaris erinevas kohas elanud. Kui täpsemalt küsida, siis ehk oskan vastata.

Kõige suurema osa ajast oli mu koduks Medellin. Suuruselt teine linn ja kui võrrelda seda pealinna Bogotaga, siis: palju parema kliimaga, mitte nii kallis, parem ühistransport, jne. Jõuluhooaja ja aastavahetuse ajal minnes soovitan kindlasti justnimelt Medellinist läbi käia.

Õnnitlen, et sellele eilsele HEL-BOG piletite pakkumisele jaole said, hind alates 331€ edasi-tagasi oli ABSURDSELT odav, midagi ligilähedaseltki nii soodsat ei ole aastate jooksul kordagi leidunud sinna lennuks! :-)