trip-krainetrip-ukraine-dark

Martini

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime Indias oktoobris 2012. Siinse foorumi soovituste kohaselt võtsin enne ühendust Luckyga ja pikema meilivahetuse tulemusena tellisimegi temalt lõpuks terve rea teenuseid. Muu hulgas autosõit Delhi-Agra, ekskursioon Agras, ekskursioonid Varanasis, Delhis ja Jaipuris. Lisaks ka mõned autotransfeerid.

Kokkuvõte - Lucky on tore inimene ja asjad saavad aetud, aga ta on siiski tavaline India reisikorraldaja nagu selliseid leidub tuhandeid. Muuseas, minu kohalik India sõber, keda tunnen aastaid ja keda usaldan, ütles hiljem, et praktiliselt 50% kõigist Delhi reisikorraldajatest nimetavad ennast Luckyks :) Pidavat olema stereotüüpne tüpaazh selline...

Konkreetse Lucky puhul toon siis välja plussid ja miinused:

Plussid Kommunikatsioon toimib - reisi planeerimise ajal vahetasime päevas vast 5-6 meili. Mees vastas kiiresti, kui see Indias vähegi võimalik on. Kohapeal sain onuga ka isiklikult kokku ja ta tõesti käib ringi, iPad kaenla all kogu aeg.

Mees tunneb Eestit - Näitas pilte, kuidas ta oma Eesti sõpradega Tartu vahel jalutab jne. See võib ka omamoodi positiivne olla

Autod ja hotellid on kvaliteetsed - nagu lubab nii ka teeb

Miinused Lucky ei ole kindlasti väga odav - kes väga soovib kokku hoida, leiab kohapealt kindlasti odavama lahenduse

Tüüpilised pettused - Lucky poolt korraldatud giidid ja autojuhid valdavad kõiki klassikalisi India petuskeeme ja kasutavad neid kus aga vähegi saavad. Viimine hirmkallitesse turistipoodidesse isegi siis, kui oleme korduvalt öelnud, et me seda ei taha. Sahkerdamine vaatamisväärsuste piletihindadega stiilis "just täna lõppes ära see soodustus, millest Lonely Planet kirjutab", valetamine selle kohta, kui palju mingid asjad tegelikult maksavad, pidev püüd kogu aeg kusagilt "vahelt teha" jne jne jne. Ehk seesama tüütus, mis sind kõikjal Indias saadab, käib kaasa ka Lucky alluvatega. Asja teeb kurvaks see, et Lucky ise agressiivselt eitab seda, et ta alluvad on pisisulid.

Seega - Lucky ei ole kõigist teistest India reisikorraldajatest ei parem ega halvem. Seda peaksid edasised reisilised meeles pidama

Mina bookisin LP kaudu Havelockil Wild Orchid nimelise koha. Sellega oli veel üksjagu tüli, kuna nõudsid ettemaksu ja pidin rahvusvahelise ülekande neile tegema.

Kohale jõudes selgus aga, et resort oli üsna tühi ja vabu kohti oleks ka lihtsalt uksele koputades olnud võimalik leida (oli jaanuari keskpaik ja mitte kõrghooaeg). Koht ise oli aga väga ilus ja restoran pakkus väga häid roogasid.

Sellegipoolest soovitan öömaja ette ära bronnida. Muuseas, need resortid pakuvad kõik transfeerteenust Port Blairis lennujaamast sadamasse. Seda ei ole kindlasti mõtet võtta, sest kohapeal saab tuk-tuki või takso palju odavamalt kaubelda. Kui juhtub aega olema, siis võib lennujaamast sadamasse ka jala vantsida.

Laeva osas oli Havelockile sõitmiseks nii aeglane kui kiirem variant. Aeglast ei proovinud, aga jäi mulje, et erilist rahavõitu see ei anna ja aega kulub üksjagu rohkem. Kiirlaevad on katamaraan tüüpi ja üsna mugavad.

Nicobarid peaksid olema suletud territoorium ja maailma ainus "inimeste kaitseala", kus kohalikel lastakse tõeliselt ilma igasuguse sekkumiseta olla. Sinna ei lähe ei turistid, ega isegi India ametivõimud vist eriti mitte.

Andamanid on aga turistidele avatud. Mina lendasin Kingfisheriga Chennaist Port Blairi ja sealt laevaga edasi Havelockile. Mandri-Indiaga võrreldes ikka palju rahulikum elurütm ja filosoofia neil saareelanikel.

Port Blairis antakse turistidele eraldi saarestikus viibimise luba koos põhjalike instruktsioonidega, kus tohb mis ajal olla. A la mõned saared on "off-limits" päikeseloojangust päikesetõusuni. Millegipärast oli Myanmari kodanikel keelatud teatud saartele minna (sic!) jne.

Ise tegelesin Havelockil peamiselt sukeldumisega, aga saab ka niisama rannal lebotada või motorolleriga mööda saart ringi sõita. Ei ole väga palju turiste ja üsna mõnus chillimise koht. Järgmisel korral kavatsen ka Neill Islandile minna ja lihtsalt palmi all tukkuda nädalakese ehk...

Kui lähed, tervita Helenet 'Andaman Bubbles' Dive shopist!

Mõelda tasuks ka selle peale, kas Põhja-Koreas käimine on üleüldse eetiline. Tegemist on kuritegeliku rezhiimiga, mille all selle riigi rahvas elab näljas ja viletsuses. Seda ei näe turist eluilmaski ja sealset propagandamasinat ei saa kindlasti mitte alahinnata. Kas kujutaksite ette, et lääne turistid oleksid sõitnud 50-datel aastatel dzhiipidega kusagil Siberi vangilaagrite läheduses ja nautinud hiljem soojas hotellis konjakit, kui sajad tuhanded inimesed metsatöödel oma elunatukesega jumalaga jätsid. Nende hulgas ka tuhanded eestlased.

Olen millegipärast arvamusel, et inimesed, kes sellisel "organiseeritud eksursioonil" ära käivad võivad hakata tagasi tulles rääkima midagi Koreade sõprusest ja sellest, kuidas Põhja-Korea teeb omalt poolt suuri jõupingutusi, et suhteid oma lõunapoolsete vendadega rahumeelselt klaarida.

Igasugune reisimine selles riigis on, nagu juba mainiti, üsna kallis ja see raha läheb otse valitsuse (õnneks) üsna tühja kassasse, ega jõua sealt kunagi lihtsate põhjakorealasteni. Olen arvamusel, et seal käimine ainult pikendab korea rahva kannatusi ja on sügavalt ebaeetiline (mingil määral kehtib mu seisukoht muuseas ka Myanmari kohta)

Sõna "selmet" ei ole sugugi viimase aja leiutis. Selle pakkus välja kuulus keeleuuendaja Johannes Aavik juba aastakümnete eest. Ilus sõna minu meelest. Samas, selmet keeleuuendustest siin jahuda võiksid kõik postitajad oma sõnumi lihtsalt enne välja saatmist paar korda üle lugeda ja olekski pilt palju kaunim