Seljakotirott

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
13 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Metroos on sellel aastal kontrolle päris tihti olnud. Just nagu Maffa krijeldas- enne väljapääsu vaatavad su pileti üle, ehkki ma ei saa sellest otstarbekusest aru, kuna ilma piletita metroosse üldse keeruline pääseda. Samas bussikontrolli ma pole Roomas veel kordagi näinud.

Nii, käidud. Läksin vaid käsipagasiga, aga seda pigem sellepärast, et Helsingi pagasikäitlejad ähvardasid vahepeal streikima uuesti hakata ja ma ei tahtnud riskida, et miski kohale ei jõua.

Sellepärast polnud ka Roomas midagi oodata vaja, minnes sain kenasti transfer teskist viimase lennupileti ja jõudsin isegi ajavaruga väravasse. Roomast pärit sõber oli varem rääkinud, et lennujaam on tuntud oma aeglase teeninduse ja kaose poolest, aga reaalselt sujus kõik vähemalt mul hästi ja mingeid seisakuid polnud.

Tagasi tulles tehti check-in otse väravas enne lennu väljumist vahetult enne boardingu algust.

EK ja kindlustus on üldse omaette tore teema, ma sain lennu väljumisega samal hommikul teada, et neil on tehtud reisitõrke- ja pagasikindlustus. Millegi pärast ei pidanud keegi vajalikuks seda varem mainida ja olin juba ise jõudnud ka kindlustuse sõlmida.

Natukene kehv variant tõesti, aga kuna mu piletid on broneeritud Euroopa Komisjoni poolt, siis mul polnud endal nende ostmisel erilist kaasarääkimisvõimalust. Nii et tuleb ilmselt sügavalt sisse ja välja hingata ning loota, et õigel ajal õigesse kohta siiski jõuan :)

Hääd reisi kristalaht! Tule anna siis vahel teada vahel kuidas läheb :)

Snoop, kui see sarkasm käis minu pihta, siis ma pole öelnud, et Eesti vastik on. Natukene seiklusi ja vaheldust on ikka ellu vaja :)

Merks20, mul selline töö, et kui ma ta kaasa võtan (mida ma ka pean tegema), siis mul ei hakka kuskil igav :) Nii et kui ma saan valida, siis teen seda talvel lihtsalt kuskil soojemas ja muretuma elustiiliga kohas kui siin. Aeg-ajalt saaks siis ehk lähiümbruse riikidesse ka lennata ja sealse eluga tutvuda.

Mõtted liiguvad Negombo kanti, tiigreid torkida ei tahaks.

Nojah, Sri Lankal saab piirilt 30 päevase turistiviisa, aga tõenäolisem kõige targem saatkonnast küsida, tahaks ikka kauemaks jääda. See kevad ei hakka enam kiirustama, aga sügisel tahaks oktoobrist minema saada ja tuleks aprill-mai tagasi.

Colombia vist ainukene koht, kuhu eestlane saab pooleks aastaks ilma viisata jääda :)

Aga mul küsimus teemaalgatajale, et kui plaan pikemaks ajaks minna, siis kuidas viisaküsimuse olete lahendanud? Või ongi plaanis viibida riigis kuniks viisat pole vaja ja siis uude kohta edasi liikuda?

Ise vaatan vaikselt Sri Lanka poole, aga viisaasja pole veel süvitsi jõudnud uurida, ilmselt oleks kõige targem saatkonnast variante küsida. Kas põhjus, et tahan lihtsalt soojas elada ja kohapeal tööle minna ei plaani, on üldse piisav põhjus pikemaajalise viisa saamiseks?

Türgis on minu meelest oluline vahet teha türklastel ja kurdidel. Mõlemal on väga erinevad ellusuhtumised ja eesmärgid.

Olen pool aastat Türgis elanud ja võiksin sellest, miks mulle türklased meeldivad, tunde rääkida. Kahjuks kipub uni ligi, aga ehk tulen tagasi mõni teine päev.

Olen äriühingu juht ja praegu ettevõttes mingit langust ei tunneta. Tänama peaks seetõttu vast omal ajal langetatud õigeid valikuid, mil äri sai üles ehitatud peamiselt ekspordile ja keskmise või kõrgema sissetulekuga kliendile, kelle rahakotis langus esimeste seas tundma anda ei hakka.

Seni läks aeg firma üles ehitamisele ja puhkama piiri taha sai vast kord aastas. Varem palgatöölisena oli ka aega rohkem :) Nüüd tunnen esimest korda, et on piisavalt aega ja võimalusi, et endale puhkust lubada. Arvan, et paar korda aastas on täiesti ok ja nagu eelmine postitaja ütles, siis rohkem ei tahakski, sest rõõm reisimisest hakkaks kaduma.

Tõesti-tõesti, mõistlik oleks linna minna. Ise käisin eelmisel nädalal 4.5 tunnise lennuvahega linnas ära.

Terminali eest läheb buss nr 119, millega saad metroojaamani ning sealt metrooga edasi kesklinna. Olenevalt bussile jõudmisest ja metroo tulekust võtab kesklinna jõudmine aega maksimum 45 minutit. Kusjuures Praha on väga turistisõbralik linn, igal pool on sildid, bussis öeldakse peatusi ning ära eksida keeruline. Praha vanalinn on väga kena, nii et kui nii palju aega, siis kasuta seda kindlasti!

Lennujaama tagasi tulles olid Prahas meeletud check-ini sabad, aga kui see enne tehtud lõppkohani välja, siis turvakontrollis väga kaua aega ei tohiks minna. Piisab, kui tund enne lendu terminali tagasi jõuad.

Praha ühistranspordipilet maksab 26 Tšehhi krooni ning kehtib 75 min.

Ventspilsi külje all on kämping, kus ööbida saab. Kuna orienteerumine ei ole minu tugevaim külg ning sõitsime sealt vaid korra mööda, siis ma kahjuks ei oska seletada, kus see täpselt asub. Aga iga kohalik peaks oskama tee kätte juhatada.

Oleneb mida sa kõige paremini all mõtled? Kõige odavamalt, kõige mugavamalt, kõige kiiremini?

Minu jaoks kõige kiirem on olnud Tallinnast Praha kaudu lennates. Saab ka Varssavi kaudu, aga mulle pole need ajad sobinud. Eurolines sõidab korra nädalas, kohale jõuab umbes 24 tunniga. Kui bussiga minna, siis mina teeks tõesti nii nagu nio ütles- sõidaks Varssavi ja sealt rongiga edasi.

Möödunud suvel käisime Türgis juulikuus viimase hetke pakkumisega. Paketi hind tuli 4000 krooni. Mullu tundus, et sooduspakkumisi tehtigi just juulikuu reisidele peamiselt, kuna siis Türgis kõige kuumem ja paljud kohad jäid täitmata.