Iaigro

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tegelikult Norwegian lendab Stockist Kirunasse ja vist Tromsøsse ka. Kui ette bronnida siis saab 1300 EEK edasi-tagasi maksudega

Tegelikult on ka päriselus dariani maakitsus jeepiga ületatud, 1 kord. Sellest on ka dokumentaal aga autoga sõitmisest ei saa seal rääkida. Rohkem oli see nagu raudmehe võistlus kus osalejad suutsid auto vedada läbi selle põrgu :)

Kolumbiase Panamasse mööda maad ei saa kui sa suitsiidimõteid ei kaalu. Seal vahepeal on 100km džunglit mis on asutatud narkoliikluse, guearillade ja niisama piraatidega. Autoteed puduvad täielikult. Seega kolumbiast panamasse kas lenda või võta laev. Aga ma ütleks, et min 2 kuud, saab teha ka nelja nädalaga, siis jääb iga riigi kohta 3 päeva mis arvestades teede olukorda ja kilometraaži kulub ainult läbisõiduks.

Ise joon kah Red Bulli sest see ka üks kangemaid (muide osadel turgudel on need veel väikeses pudelis kontsentraadi kujul saadaval). Aga ainult siis kui vaja. Sest mida vähem sa neid jood seda paremini nad mõjuvad. Ja ei soovita 2 või rohkem korraga. Ma joon ühe purgi siis kui tunnen väsimust (vahel alles poolel teel) ja järgmise siis kui jälle väsimust tunnen.

Kunagi tegin sellise lolluse, et jõin 1500km teekonnaga 5 või 6 tk ja lõpuks oli selline veider transis olek, et hästi ümbritsevat ei tajunud aga jalg tatsus all :)

Aga kohapeal ju ikka saab pikendada USA-s viibimise aega? Muidu tasub korra ära käia Mehhikos või Kanadas, mõlemad viisavabad. . . . !

Üks oluline detail veel - kui pass kus viisa asub on aegunud ja uus pass ei ole biomeetriline (nagu mu abikaasal) siis viisa kehtib ka aegunud passis edasi. OLULINE ON, ET PEREKONNANIMI EI OLEKS VAHEPEAL MUUTUNUD. Seega kui keegi on vahepeal abiellunud siis tuleb teha uus biomeetriline pass.

Jah, kui kirjutad "GIVEMYBOOKSFREE" siis saad tasuta ja kui paned "PAYME" siis maksavad 50% peale :)))

Sest ma otsustasin, et ma ostan tagantjørgi LP raamatud kõigi riikide kohta kus ma käinud olen. Noh nagu mõni korjab õllekanne ja mõni viinapitse :)

See sul huvitav kommentaar: ma olen planeerinud Managua - Tegucigalpa - San Salvador - Guatemala City - Belmopan 18 päevaga...

Ehk siis sama nagu üleval aga ilma Mehhiko ja Kostariikata. Kas see täiesti lootusetu? Põhimõtteliselt saaks oma tagasilendu pikendada ka nädala kui vaja... Loomulikult ei taha käia ainult pealinnades vaid rannad-vulkaanid-rahvuspargid ka.

Aitähh

Suured tänud kõigile, see info on väga hea olnud.

Ehk siin see tõesti probleemiks, et enamus juhtudel 3 raamatu komplekteerimisega kukub summa alla 40 EUR ja postikulu kohe otsas. See on küll natuke tobe nõuanne aga kui tõesti ei ole vaja 4 raamatut ja on soov kulutada 40 EUR nii lähedale kui võimalik siis saab kasutada hoopis järgmiseid koode:

SENSE08 -25% UPDATE06 -20% SEPTOCT08PO -10% (kehtib okt lõpuni)

Kas passe tembeldatakse kõvasti? Mul on 6 riiki ja 4lk tühjad, ja igaüks vist tahab, et vähermalt 1lk oleks sisenemisel vaba veel...

Ma võtaks ka kampa ja võtaks selle kolmanda tasuta raamatu, tellija valikul :)

Finnair ei osanud arvatagi, et nende kampaania langeb kokku isand Bushi teatega, et 30p jooksul on viisavabadus. Kuuldavasti müüdi laupeäval 1 NYC minutis ja purustati jälle läbimüügirekordid. Tahaks kokkuvõtet kuulda :)

Mauritiusel ja Madagaskaril on seadused kus kästakse laevafirmadel reisijate nimekiri lukku panna 72 tundi enne laeva väljumist. Esimene üllatus, mis meid laeval tabas, oli juhendid, mis peale selle, kuidas laevast õnnetuse korral evakueeruda, seletasid ka, mida tuleb teha piraadirünnaku korral! Lähemal uurimisel selgus, et merepiraatlus on India ookeanil tänapäevalgi tavaline nähtus. Üldjuhul eelistatakse kaubalaevu, aga on ka ette tulnud rünnakuid reisilaevade vastu. Teine harjumatu asi on lainetus. Rahuliku Läänemere ja rahuliku India ookeani vahele ei saa tõmmata võrdusmärki. India ookeani lained on mitu korda suuremad nendest, mida me olime harjunud nägema, ning hommikul pea peale pööratud kajut seal suhteliselt harilik asi.

Sõit kestab 3 ööd ja maksis vist mingi 500-800 eek..