smashed.raspberry

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma mäletan, et kui ma oma esimesel camino aastal olin parasjagu puhkides, liigrasket seljakotti tassides ja oma pisikest/ülisuurt ego ületades jõudnud mingi mäe otsa, siis vaatasin kuidas samas mingi prantsuse tädi minust tuhisedes möödus, kandes vaid vöökotti. Ja ma mõtlesin - mis too nüüd siis oli? Ilmselt selline variant, kus kotid viiakse järgmisesse punkti ja sina saad vaid edasi kepsutada.

Teisel aastal kohtusin austerlastega, kellel oli samuti nn organiseeritud trip - igal aastal ca nädalake-kaks, osa neist ööbis hotellides, osa alberguedes, buss viis igal hommikul tagasi eelmise päeva lõpp-punkti. Samuti kohtusin just oma kõige masendavamal, räpasemal ja piinavama oleku päeval Valencias elava saksa perega, kes lasi igal õhtul end taksol viia tagasi paradori, ehk lukshotelli, kus parasjagu elati. Ja hommikul siis edasi. Kontrast minu vaevu liipava, higise oleku ja roosat pulloveri ning valget triiksärki kandva, sujuvalt liikuva perepea ja viimase peal kullastatud parimais aastais pereemaga oli üsnagi masendav.

Samuti loobusin ma O'Cebreiro otsa ronides (etapil, kus paljud pidid katkestama) nn pakitakso teenustest ja leidsin, et igaüks peab oma koormat ise kandma. Kui ma juba sinna raja peale läksin. Võib-olla on minus mingi sado-maso alge, aga mulle tundub, et ihuüksi minnes, hetkes orienteerudes ja ennast/oma mugavustunnet pidevalt ületades on lõpuks rahulolu suurim. Läksin meelega omapäi. Minnes üksi, oled sa lõpuks sunnitud teistega kontakteeruma, hääletama umbkeelsena Baskimaal, sa ei tea täpselt, millal saab süüa ja kus magada. Kui päev algab, ei tea sa, kus ja kuidas see lõpeb - ja selles on oma võlu.

Samas, mis oli õige mulle, pole seda võib-olla teistele. Mis mulle ka peale caminot on meeldi jäänud/edaspidi kasulikuks osutunud on, on tõdemus, et kõik otsused, mis inimene ka teeb, on antud ajahetkel õiged. Valesid lihtsalt pole. Buen camino - mida/kuidas iganes sa ka valid.

Mine saksa tööstuse ja söekaevanduste lätetele, piirkonda Duisburgist läbi Bochumi ja Dortmundi Hammini.

http://www.route-industriekultur.de/menue/menue.html&lang=2

http://www.ruhrgebiettouristik.de

"The Industrial Heritage Trail / Die Route der Industriekultur" võimaldab teha ringsõidu piirkonnas ja ühendab endas endisi tööstusobjekte (kaevandused, veetornid jne, mis nüüd renoveeritud ja muudetud muuseumiteks või kultuuriobjektideks), tehnikamuuseume, tüüpilisi tööstuse hiilgeaja aegseid asumeid ja maastikuobjekte.

Soovitan Roy Kift'i raamatut "Tour the Ruhr, The English Language Guide". Tegemist inglise koduperemehega, kes käis ringi lapsed kaasa ja lõpptulemuseks on siis see teejuht, objektid laste peal ka testitud. Samas piirkonnas ka hulgi "käed külge" külastuskeskusi, loomaedu, parke ( Movie World, Meteorite, Sensorama, DASA) .

Nagu mu tuttavgi kurtis, et enamus inimesi on eelarvamusega, et tegemist halli ja koleda tööstuspiirkonnaga - tegelikult on siiski viimaste aastakümnetega saanud piirkond hoopis väga "roheliseks". Peenemat sorti shoppamiseks lähedal ka üks Saksamaa "posh'imaid" linnu - Düsseldorf.

Ruhrgebiet on ka Euroopa Kultuuripealinn 2010, samuti tundub et Love Parade on sinnakanti kolinud.