Kristella

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Miks nii kibestunud? Aga sa mine ja küsi nende käest. Võibolla joppab sul ka ladusamalt siis.

Mm, nii mõnigi on jah öelnud, et ma olen ehk liiga julge, aga ega muidu ei saavuta ju eesmärki :-)ja miskit negatiivset pole juhtunud ja pole ka näinud miskit juhtumas, siis ei oska ju karta ka. Mul jah on inimesi seal, ega muidu ei tea ise kuhu minna või millega oleks otstarbekam teekonda jätkata. Sest juba Lagoses sa võid ennast ära kaotada. Ja kohalikega on oma plus ka raha jääb rohkem alles, kuna valgena sul tõenäoliselt on hullupööra raha ja sinult küsitakse siis topelt või enamgi veel, aga neid asju annab vältida. Imelik, et sulle siis viisat ei väljastatud, kuna nõuded viisale pole ju miskit erilist. Ise tegin viisa 2 esimest korda Helsinkis British Embassy`s ja viimase korra Rootsis Nigeeria saatkonnas. Maksimum 2 päeva ja olemas. Plaan on ehk kunagi sinna elama minna, siis kutsun kõiki lahkesti külla. Edu teile!

Nu mõtlesin, et kirjutaks siia mõne rea ja süstiks inimestesse veidi positiivsust. Olen nüüdseks kolm korda sellel nii kõhedust tekitaval maal käinud. West-Afrika Nigeria. 2007/2008 Lagos-2nädalat vapustav ja elamusrohke, ei midagi õudust tekitavat(detsember-jaanuar)2008 Lagos(juuli-august)3nädalat. Kõik positiivne jääb taga igatsema seda melu ja neid lahkeid inimesi. 2009/2010(detsember-jaanuar)36 päeva, neist 2päeva Lagoses ülejäänud Delta alal Warri`s. Õliala, mis tekitab kõhedust valgete röövis ja kes teab millest veel. Oma kogemus igati positiivne ja soovitan kõigile soojalt. Warris on praegu rahuaeg, viimane mäss oli ehk paar aastat tagasi. Inimestele, keda huvitab teiste kultuur ja elu-olu julget pealehakkamist ja ärge laske negatiivseltel kommentaaridel oma plaane hämada. Päikest siia külma pakasesse :-)

Kui aus olla pilte sai suht vähe tehtud ja otseselt jõulufestivalist polegi. Fotokas vedas alt. Aga mõningad pildid on ja need on mul omal arvutis pole kuskile üles pannud. Eks kui aprillis-märtsis veel reisi ette võtan sinna saab ka paremini ette valmistatud, smile.

Nendest kommentaaridest hoolimata otsustasin siiski oma jala sinna maale astuda.Reis sai teox 21 dets.2007.Tegelikult minuga olid sellised lood,et mul oli üks tore perekond seal ees ootamas.Nii Helsinkist-Amsterdami ja sealt ümberistumisega Lagosesse.Lennujaamas läks kaua aega pagasi ootamisega aga kui selle lõpux kätte sain läx asi lahedamax.Ok niipea kui nina uksevahelt välja sain kohe tekkis sumin minu ümber et kuhu olen minemas ja kas mul on taxot vaja.Helistasin siis oma sõbrale ja ütlesin et ootan väljas lubati kohe tulla, selle aja sees jõudis juba mitmed tulla seebijuttu ajama.Muigasin oma ette valge nahavärv on väga mõjus.Ei ootand kaua 5minsa ehk ja oligi sõber oma familyga kohal.Kohver kanti auto peale ja kõik oli jees.Olin seal 2 nädalat ja ei elanud hotellis vaid suuremat sorti majas ja väga rahulikus rajoonis Lagoses.Hommikuti toodi söök voodisse ja päeva jooksul jõuti küsida oma 20x kas kõik on korras ja kas ma vajan midagi.Hommikust õhtuni kolasime ringi ja minu eest kanti väga head hoolt.Tänaval käies oled kuulsus ise sest valget näeb tõesti harva, ise nägin äkki 2x valget inimest.Ja kutsuti mind juba kaugelt oyinbo-mis tähendab valge.Nii et kõik valged kes tahate kordki elus kuulsad olla külastage seda riiki.Muidugi Lagose kohta kirjutatud kommentaarid vastavad tõele üxi ei tasu sellisesse kohta minna sest vargaid ja pätte liigub ringi ja nad on osavad.Mis otseselt inimröövi puudutab selle kohta andmed puuduvad aga ex seda võib igalpool maakera juhtuda.Lagoses on soe see on + lausa palav valge jaox higi voolab ojadena.Linn iseenesest on räpane ja igalpool maas on tohutu prügi.Kuid kui räpasust mitte tähele panna ja tutvuda inimestega siis südame teeb soojax.Inimesed on tõesti toredad oma vaesuse ja viletsuse juures suudavad siiski naeratada ja uskuda.Usk on esikohal ja Jumal on võimas.Mina jäin reisiga rahule see ei olnud turismireis kuskile puhkuskuurorti see oli risk ja extreemsus.2nädalat ja mulle tundub et tahan sinna tagasi.Turistidel pole seal miskit teha puhkuse veetmise koha pealt.Rand oli tegelt lahe muusika ja inimesed tantsisid ainult liiga tugevad lained ujumiseks.Mul on igati positiivne kogemus ja soovitan teistelegi kes tahab midagi muud ka näha kui üleslöödud kuurordid.Malaaria tablette tasub võtta ja vett jooge ikka pudelist poest ostetuna.Liiklus transporti on raske saada aga kellel kannatust see saab ka,taxo.Linnas tekib pidevalt ummikuid ja kuna kliimaseded autodes puuduvad siis aknad on alla keritud ja kohe kui auto seisma jääb on tänavakaubitsejad ja kerjused platsis.Kahju on neist aga kõiki aidata ka ei saa.Jah kes tahab miskit küsida räägin meelsasti mida tean. ok

Vaadata ja tutvuda maaga mida see endast kujutab ja inimestega.See pole mingi kinnisidee aga hetkeline mõttevälgatus.Nafta pärast ma sinna ei kipu;-)

Peab vist ikka korralikult järgi mõtlema kas reis ette võtta või mitte;-).Ega oluliselt miskit positiivset pole sis.Kurb muidugi.Mind nagu see räpasus ei häiri olen väheke aasias ringi vaadanud aga Aafrika hoopis teine koht.aitähh kõigile kes viitsisid vastata ja kui tuleb miskit meelde lisage aga.