toiq

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Enda kogemus on küll ainult Narva piiripunktiga, kus ikka tuleb Vene poole poolt tulles mõnikord 2-4 tunnist ootamist ette. Aga mõnikord saab ka kohe piirile. Kui Vene poolel on pühad ja liigub palju turiste Eesti suunal, on kindlasti ooteaeg veelgi pikem.

Seega ise soovitaks pigem Koidulat. Tõenäoliselt on sealtkaudu sõiduautode liiklus veidi vähem intensiivsem. Lisaks on seal piirkonnas lähestikku 2 piiripunkti - ka see peaks tagama lühemad järjekorrad.

Vene poole poolt Eestisse tulles ei saa piiriületuseks aega ette broneerida - tuleb igal juhul seista teeservas elavas järjekorras.

Mina soovitaks küll auto hotellile võimalikult lähedale parkida. Tänaval parkimine on Peterburis üldjuhul tasuta - ka kesklinnas. Tasulised on eraparklad ja 2015 a III kvartalis käivitub ka kesklinnas väikses osas tänavatel tasuline parkimine - kinnikaetud märgid ja piletiautomaadid on juba üleval, aga veel vist ei ole käiku läinud.

Auto parkimine tänaval on sama turvaline, kui Tallinnas - alati jääb võimalus, et midagi juhtub - eriti kui jätta väärt esemeid nähtavalt auto istmetele. Siiski ma arvan, et see risk ei ole nii suur, et tasulist valvega parklat otsida.

Öösel 3-4 ajal sõites on teed tühjad ja saab vabalt liigelda. Küll aga tuleb arvestada sellega, et suvisel ajal on kesklinnas öösiti teatud aegadel sillad lahti ja liiklemine raskendatud. Seega kui Tallinna poolt tulles on vaja saada Peterburi põhjapoolsematesse linnaosadesse, siis tuleb sinna jõudmiseks kasutada Peterburi ringteed ehk KAD-i.

Kui on omanikule täpsustavaid küsimusi, siis tuleks ikka kasutada Contact host võimalust. Request to book kasutamise korral broneeritakse koheselt krediitkaardilt majutusele kuluv summa ja kui host 24h jooksul kinnitab, et ta saab sel ajaperioodil teid majutada, siis ongi majutus kinnitatud ja raha krediitkaardilt jäädavalt läinud. Kui siis midagi ei sobi, siis on võimalus tellimus ainult tühistada, millega kaasnevad ka märgatavad kulud (nt igal juhul ei saa tühistamise korral tagasi airbnb teenustasu).

Seega kui te ei ole sajaprotsendiliselt kindel, et antu majutus teile sobib, siis soovitan ikka esimese sammuna kasutada linki Contact host broneeringueelseks suhtluseks. Isegi juhul, kui host selle peale ainult pre-approvib tellimuse, siis see ei kohtusta teid veel millekski ja te saate hostile vastata, et te ei kinnita tellimust enne, kui olete oma küsimutele vastuse saanud.

Kui keegi, kes veel pole Airbnb-ga liitunud, soovib seda oma järgmisel reisil testida, siis alloleva lingiga saab esimeselt (üle 80$) tellimuselt 25$ allahindlust: www.airbnb.com/c/dkaptein1?s=8

IFS Estonia (ehk oma olemuselt ainult Vene saatkonda teenindav viisakeskus) nüüd küll hea soovitus ei ole.

Väljavõte nende enda kodulehelt:

Tavalise ühekordse või kahekordse turismiviisa vormistamiseks tuleb esitada:

Turismivautšer ning kinnitus välismaalasest turisti vastuvõtmise kohta, mille on väljastanud Venemaa reisioperaator. Dokumentide näidised võib leida Viisakeskuse kodulehelt; ...

Antud vautšeri hankimine Venemaalt on kindlasti kulukam (ja aeganõudvam), kui viisa tegemine mõne Eesti teenusepakkuja juures. Lisaks üldjuhul abistavad teenusepakkujad viisaankeedi täitmisel, kindlustuse vormistamisel jne - st saab kõik vajalikud toimingud ühes kohas tehtud.

Oma eelistuse ja soovituse millises firmas viisat vormistada olen selles teemas juba välja öelnud, seega ei hakka seda siin kordama, et ei tunduks liigse reklaamina.

Lisaks mainin ära, et kui on vajadus või huvi Venemaal aasta jooksul käia 2 või enam korda, siis on soodsam vormistada äriviisa. Äriviisa tegemine ei ole kuidagi keerukam turismiviisa vormistamisest.

Tõenäosus, et Peteburis või Moskvas tänaval viisat kontrollitakse on küllalt väike, aga mitte olematu. Tõenäosus dokumendikontolliks on suurem metroojaamades või kui väljanägemine on selgelt välismaalase oma. Seega kui mitte endale tähelepanu tõmmata, siis peaks sellistest kontrollidest pääsema. Kindlasti on ka hääletamine Venemaal selline tegevus, mis võib tõmmata liigselt võimuesindajate tähelepanu ja üksireisivatel tütarlastel pigem ei soovitaks sellist transpordiviisi kasutada.

Vahelejäämise korral on tegemist viisarežiimi rikkumisega, mille eest maksimumtrahv peaks olema 5000 rubla, millele võivad lisanduda täiendavad sanktsioonid - viisa tühistamine, riigist väljasaatmine jne. Venemaale omaselt on kindlasti võimalik pääseda ka teatava kokkuleppega politseiametnikuga, nii et asi ametliku karistuse vormistamiseni ei jõuagi.

Kokkuvõttes on vahelejäämise tõenäosus väga väike, aga mitte olematu. Kui ise oleks sellises olukorras ja ees oleks ootamas tuttavad kelle juures ööbida, siis pigem võtaks selle riski. Kindlasti ei tohi antud viisaga ööbida ametlikus hotellis väljaspool Pihkva oblastit, sest hotellidel on kohustus kõik välismaalastest külalised registreerida ja seeläbi jõuab info viisarežiimi rikkumisest vastavate ametkondadeni.

Ei piisa Vene viisast. Vaja on ka Valgevene transiitviisat. Valgevene transiitviisa saamise eelduseks on Vene viisa olemasolu (pluss muud dokumendid tervisekindlustus jne). Lähemalt saab inglise ja vene keeles lugeda Valgevene Eesti saatkonna kodulehelt: http://estonia.mfa.gov.by/eng/belbelg/ Kahekordse sisenemisega Valgevene transiitviisa maksab 15EUR, seega ei ole väga kallis.

Bensiini hind erineb Venemaal regiooniti ja erinevates taklakettides tuntavalt. Hetkel on bensiini 95 hind Peterburi ümbruses umbes 31 rubla/liiter. Valgevene kohta isiklik info puudub, aga internetis oleva info kohaselt on bensiin natuke odavam. Täpsemat statistikat saab vaadata lehekülgedelt http://benzin-price.ru/ (Venemaa) ja http://www.blr.cc/benzin/ (Valgevene)

Katsun mõnedele küsimustele vastata:

  1. Mina olen raha alati Eestis Tavidis endale kaasa vahetanud ja niipalju kui olen hiljem Peterburis kurssi jälginud, siis suurt vahet ei tundunud olevat. Valuutavahetuspunkte just palju ei ole, aga kui vaja siis mõni jääb kesklinnas kindlasti tee peale. Veel on venemaal levinud automaadid, mis raha vahetavad, samas ei ole täheldanud, et seal kursid oluliselt soodsamad oleksid. Kontrollisin veebilehtede (http://finnews.ru/exch.php?region=1&curr=EUR) põhjal üle ka: Peterburis euro ostukurss kõigub 38,2 - 38,9; Tavidis rubla müügikurss 38,53 seega jääb täpselt sinna keskele. Seega soovitan arvestusliku koguse ette ära osta ja kui puudu jääb saab alati juurde vahetada.

  2. Kaardiga saab maksta suuremates poodides (Stockmann) ja supermarketites (Lenta, Okey, Auchan, Prisma). Väiksemates poodides (eriti näiteks toidupoodides) kaardiga maksmise võimalus puudub. Turistidele mõeldud kesklinna suveniiri- ja muudes poodides, kus hinnad on kõrgemad, saab tõenäoliselt ka kaardiga maksta. Samuti kaubanduskeskustes paiknevates väiksemates poodides, aga tõenäoliselt mitte kõigis. Aga see on ka kõik, muuseumides ma küll ei usu et kaardiga maksta saab. Isegi Ermitaaži kodulehelt suutsin leida ainult info, et seal on rahavahetus ja sularahaautomaadid, aga kaardimakse kohta mitte midagi. Seega Peterburi võib ju suurlinn olla, aga kaardimaksed ei ole nii levinud, kui meil. Samas ei ole minu meelest ka Lääne- või Lõuna-Euroopas kaardiga maksmine nii populaarne kui meil, kus juba ka tänavakaupmehed võtavad kaardimakseid vastu. Venelased ei ole veel ära harjunud kaardiga ostude eest tasuma ja sularaha on väga oluline. Näiteks käib Venemaal mobiiliarvete ja muude kommunaalteenuste eest tasumine nii, et sa võtad oma sularaha ja lähed topid selle igal tänavanurgal asuvasse automaati, mis siis teatud teenustasu eest selle summa vajalikule firmale üle kannab. Sellised automaadid "Прием платежей" on tõepoolest igal sammul ja internetipangandusega harjunud inimestele jääb nende eesmärk arusaamatuks.

  3. Kui palju raha võtta kaasa? See on nii subjektiivne, et ei oska siin midagi pakkuda (oma eelmises postituses siin teemas mingi keskmise summa ikkagi välja pakkusin). Hinnad on enamvähem samad, mis Tallinnas, seega mõtle kui oleksid turistina Tallinnas, siis kui palju sul raha kuluks. Ja sama palju võta rublades kaasa Peterburi. Kuna öömaja on tõenäoliselt kesklinnas, siis transpordile väga raha ei kulu - mööda Nevskit on igati mõnus jalutada. Muidu metroo maksab 25 rubla ja buss-tramm-troll 21 rubla üks sõit. Mõistlikke mitmekorra pileteid ei ole, aga nagu juba öeldud kesklinna piires liikumiseks väga tihti transporti kasutada vaja ei ole. Kesklinna nooblimad söögikohad on kallimad, aga võimalik on leida ka kesklinnas odavamaid kohti, kus toit on juba valmis ja saab vaadata mis isuäratav paistab. Ka vaatamisväärsused tunduvad mulle, et on enamvähem samas hinnaklassis, mis Tallinnas - huvitavamad ja turistide seas populaarsed kohad on kallimad (näiteks Ermitaaž 400rub, Iisaku katedraal - 250rub jne). Enam ei ole valdavas enamikes kohtades pileti hindades erinevust turistide ja kohalike vahel või kui ongi siis ei ole hinnaerinevused väga suured. Tavaliste muuseumite piletid jäävad 100-200rub kanti. Ja kui on huvi sööki-jooki koju kaasa osta ja tagasisõit on bussiga, siis Balti vaksali lähedal on supermarket Lenta (наб. Обводного канала 118, avatud 24h), kus on soodsad hinnad ja suur valik, ning buss Tallinnasse väljub sealt 5 minutise jalutuskäigu kauguselt seega ei ole pikk maa oma oste tassida.

Loodan, et natuke oli abiks ja kui on veel küsimusi või midagi jäi ikka vastuseta, siis katsun ennast täiendada.

Jah, seoses viisakeskuse avamisega läksid hinnad pea kahekordseks. Aga mina ja paljud tuttavad on alati abi saanud www.vaatevinkel.ee - asus juba enne viisakeskuse avamist sellega samas majas Rävala puiesteel. Teenindus eestikeelne ja sõbralik ning soodsamat hinda ka ei ole leidnud.

Hinnad on enamvähem samad mis Eestiski. Seega mõtle kui palju Sul samadele tegevustele Tallinnas kuluks ja siis pane see summa rubladesse. Mina pakun, et optimaalne summa inimese kohta oleks 2000 rubla (u. 50€). Selle summaga ei pea väga koonerdama, aga samas laristada ka ei saa. Kindlasti saab hakkama ka palju vähemaga, kui säästlikult toimetada.

Ning tõepoolest dollaritega pole Venemaal väga midagi teha - võib-olla mõni tänavakaupmees on neid väga kehva kursiga nõus vastu võtma.

Liinireiside puhul on tõesti vedajad kohustatud kohvri tõsise vigastamise korral, tekitatud kahju hüvitama. Kui aga asi jäi vormistamata, siis Tallinnas tegelevad kohvrite remondiga:

Helain (www.helain.ee) - tegeleb põhiliselt Delsey, Samsonite, Rimowa jne, aga ka ülejäänud kohvrite remondiga. Asuvad siis Luha 38.

Teine firma on Kingser (www.kingser.ee) neil peaks olema mitu kohta linnapeal

Ainult jala vahetamine ei tohiks väga kallis olla, aga oleneb muidugi kohvri brandist