er-draug

Uus kasutaja, liitus Tripiga 18 aastat tagasi

0 meeldimist
15 postitust
77 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ainult et usun, et vastused pakuksid huvi paljudele. Seetõttu ka siin küsimus esitatud sai. Tegu ei ole ei koolitöö, uurimustöö ega turuuuringuga - vaid puhta uudishimuga.

Marko Kaldur Avasta Eesti! Discover Estonia!

Ära hõiska enne õhtut!!! See on sust praegu küll väga naiivne ja ennatlik arvata, et probleemid kadunud on. Tekib mõni uus populaarne sihtkoht - ning oleme tagasi sama küna ees ruigumas...tuletan siis sulle meelde seda postitust... Ükskord tuleb ära otsustada, mida teha - iga kord ca 70 postitusega kurtmist a la "Trip on käest ära" teha ka ei maksa...

Marko Kaldur Avasta Eesti! Discover Estonia!

Krt. No näete. Ma ei viitsinud kõiki 58 postitust eelnevalt läbi lugeda. Ja selgub, et vahetult enne mind on sarnasele ideele tuldud. VIP ehk priviligeeritute osa saab hoida paremini korras - ning läbu vältimiseks võib välja töötada tingimused, millele need registreerunud nt vastama peavad... Kogemused, aktiivsus, reisid, julgus õige nime all esineda jne jne jne - see on juba edasine ajutöö. Enne on vaja põhimõttelist otsust.

Marko Kaldur Avasta Eesti! Discover Estonia!

Ettepanek...

Kuna olen ise ka tüdinenud Tripis käimisest totaalselt ajuvabade teemade tõttu, siis praegu turgatas...et...

Teeks kaks paralleelset Trip-i?

Üks on avalik Trip, kus toimuks anonüümne postitamine nagu praegugi. Ja jätame selle ka adminnimata (kui just keegi tõesti ei viitsi või ei taha ebasobivaid komme kustutada). Sinna kirjutab igaüks, loeb igaüks, asi toimib anarhia põhimõttel. Noh - mõned filtrid või automaatsed suunamised võivad ju olla, aga üldjoontes siiski asi elaks oma elu.

Teine on registreeritute Trip. Ülesehituselt samasugune nagu praegunegi. Või siis suisa ilma (paremal servas olevate) teemajaotusteta, sest registreeritud kasutajatelt ei tule nii massiliselt uusi teemasid. Selle eest tuleb aga sisulisi teemasid, mida vast kõiki on mõnu lugeda.

Peesse (uups!) see poliitiline korrektsus - teeme süsteemi, kus on priviligeeritud kasutajad (ehk registreerunud), kellel on oma koht, kus postitada - ning vähempriviligeeritud kasutajad (sõna "neeger" on Itaalias ja Eestis korrektne...), kes möllavad omaette. Mõlemad osapooled saavad lugeda teineteise foorumeid, ent priviligeeritute foorumis saavad sõna võtta vaid priviligeeritud. Kena oleks veel ka, kui nt. priviligeeritute foorumikanded ilmuvad mittepriviligeeritute omas, vastupidi aga mitte...teiste harimise mõttes...

Arvestades, et registreeritud kasutajaid on kogunenud aastatega juba piisavalt, siis usutavasti ei sure see piviligeeritute osa välja. Ning seda saab elus hoida ka üritustega, nagu kunagi olid Tripi kokkutulekud - ammu ple midagi taolist toimunud.

Tehniliselt ei tohiks kahe paralleelfoorumi loomine raske olla, priviligeeritute omas võivad olla siis ka üldise huvi korral igasugused lisad - nt. mainitud "kuu foto" jms.

Marko Kaldur Avasta Eesti! Discover Estonia!

Enamus eelkommenteerijaid võiks oma sõnad tagasi võtta. Kui uurida natuke Tiit Pruuli tausta ja elulugu, siis saab igaüks aru, et see mees tühjasid sõnasid ei tee. Vähetõenäoline, et keegi Trip-i kasutajatest on elus nii kaugele jõudnud ja nii palju korda saatnud kui Tiit Pruuli seega teda "ennasttäis ülbikust noormeheks" kutsuda on väga vale. Selliseid kommentaare lisavad siia tõenäoliselt konkureerivate reisibüroode inimesed, kelle hirm tööta jäämise ees on täiesti õigustatud. Ootame-vaatame, millega Pruuli SEEKORD Eestit raputab.

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

...siin juba lahmimiseks läks, siis küsiks, et kus seda jopet kasutad? Sest vastuseks GA napakale jutule ütleks, et nö. odav matkavarustus võib pidada (ja enamasti peab) vastu sama kaua või kauemgi kui 10x kallim. Seega... Kui rändad Eestis või sarnases keskkonnas, siis ei tasu üle pingutada ei rahaliselt ega kaubamärgiliselt. Kui aga kuskil Siberi põhjaosas, Alaskal vms., siis tasub pikalt ringi vaadata. Endal nt. on "odav" bränd, nn. töömehejope, mis kunagi ammu sai Kanadast ostetud, pidas vastu sealsed põhjapiirkonna ilmad, käidud sellega mujalgi väga ekstreemsetes tingimustes (ütleks täiendavalt, et kasvõi Eestis (nt. Emajõe Suursoos...irw) võib olla ekstreemsem olustik kui Kamtshatkal või Novaja Zemljal) ning jope siiani vägagi hea.

Marko Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

"Hea, et keegi surma ei saanud. Ka tugevamad olid omadega päris läbi olnud." - vot see ongi põhjus, miks see teema algatatud sai. Kuna "omal ajal" ikka need tugevamad OK olid ja kui tugevam nõrkes, siis nõrgem juba päevi varem surnud oli. Ise ma muide ei ole "üle keskea piiri" ning ka mitte mingi ekstreemsportlane, aga samalaadse või hullemagi retke tulemus samal nädalavahetusel Soomaa viiendal aastaajal oli ainult kähe kurk...mis pigem jääaugu süü kui raske trassi. Maletamine on ka sport, kui spordilembusest või spordi aus sees hoidmisest rääkida. Kuid Kaido jutt on nagu rusikas silmaauku või nagu piirivalve hõljuk hättajäänutele - peagi on isegi märg varvas või pind näpus meile katastroofiks. Mis siis veel saab, kui eri katastroofifilmide stsenaariumid teoks peaks saama??????? Looduslik valik...

Marko Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

Tagatisraha teistel juhtudel vist oli. Mitte matkade puhul. Ja noh - kui paljud tegutsevad seaduslikel alustel????? Neist, kes tasulisi reise teevad...

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

...ühe lingi Suursoo piltidega. Kusjuures see esimene pilt nimekirjas võib väga vabalt vist iseloomustada möödunud nädalavahetuse sündmusi sealsamas. http://www.discoverestonia.org/est/paigad.php?view=43 /> :)

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

...paar korda Kanadas, läbi Devil`s Ellbow (või midagi sarnast oli nimi), mis pidavat olema raskema raskusklassi lõik... Toona sai küll tasuta käidud, ent need kes seda pakkusid, annavad praegusel ajal ette järgmised hinnad:

Cheakamus Float Trip Half Day $89 CND (approximately $64 USD) /person Full Day $119 CND (approximately $86 USD) /person

Overnight Adventure $299 CND (approximately $216 USD) /person

Raft & Stay $170 CDN (approximately $123 US) / person (based on double occupancy)

Vast oli abiks...

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

Aksli- ja Petsi jutus siiski märgata, et väga vähe selliseid torne nähtud. Vägagi korras torne leiab Eesti pealt, millel ka konstruktsioonid terved. Graffitist pole seal juttugi. Ainus, mis tõesti enamikel juhtudel ajahambale jalgu jäänud, on puitosa. Mille vahetamine aga meeletu vaev ei ole.

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

Vandersellid on nüüdseks juba ca 3 aastat kasutanud Matrixi varustust, peamiselt seljakotte. Pole midagi ette heita ning eriti rahul on need (nt. ma ise), kel tehasest eraldi tellimusel ja tavamudeleist tiba erinevad kotid saadud. Rahuolu näitab vast ka see, et ainuüksi Vandersellide ja nendega lähemalt seotud rändurite seljas on paar-kolmkümmend Matrixi kotti ning neid kotte tuleb aina juurde.

Marko Kaldur Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

...ehk siis:

Raamat "Rännates läbi Eestimaa" ja info siin: www.ida-viru.ee/raamat

:)

Marko Kaldur

VANDERSELLID

Minu uus raamat "Rännates läbi Eestimaa"

Sorri, kui mõnele uudis topelt postkasti kukub. ;)

Alustaks siis otsast.

Tegu on teatud määral ÄP lugudega, teatud määral SLÕL lugudega, teatud määral EPL lugudega, teatud määral PR lugudega. Ning loomulikult - palju uut ja avaldamata materjali! Eksklusiivne ongi see, et enamikku neid kohti ei ole varem (või viimase 15 aasta jooksul) laiemalt kajastatud. On kohti, millest kunagi pole räägitud meedias. Kohti, mida teatakse, ent kuhu ei satuta. Ja mõned laiemalt tuntud paigad. Lood on seiklustest, mis aastate jooksul toimunud. Kohtadest kus käidud. Kuigi - toormaterjali uute lugude jaoks on veel palju-palju-palju...

Ja ajakirjanik Kikale - nahkhiirepilte ei saa!!! Sel teemal võid pöörduda Keskkonnainspektsiooni... :)

Veigo - oleks ma üliinimene, siis kirjutaks igaühele personaalselt. Aga Keskkonnainspektsiooni üliagarad ja aeg-ajalt mõttetusteni langevad ametnikud on mult piisavalt aega ja energiat võtnud, et mitte enam suuta personaalselt läheneda. Vaat, mida kõike saadab korda ajuvaba bürokraatia - röövitakse vähimgi huvi Eestit tutvustada.

Materjal...kõikjalt Eestist kogutud...koha peal...külameeste jutt...legendid...internetiinfo...teatmeteosed...välismaised allikad...jne...kõikjalt...pika aja jooksul.

Idee. Ammu tekkis. Kuni leidsin partneri, kes aitas raamatu ka teoks teha. Tänud Äripäevale! (see ei olnud reklaam)

Milline lugu meeldib? Raske öelda. Kui olen kogu toimetamisega ühele poole saanud, siis puhkan veidi üksikul asustamata saarel. Loen raamatu uuesti läbi. Ja alles siis vastan.

Ahjaa...Veigo - ma olen päris sügavalt kohalikus poliitikas sees...volikogu tasandil ja muud moodi...eks see sealt tuli...ja omajagu süüd on ka TÜ ajakirjandusosakonnal... :)

Esialgu kõik. Uued vastused hiljem siis...

:)

er-draug ehk Marko VANDERSELLID

...siis see on elus edasiviiv. Muidu ei toimuks üldse midagi - kui keegi kuskil ei surgiks. Ning erinevalt "kaamelist" teen mina seda oma nime alt, mitte ei ähvarda anonüümselt kuskilt "pärleid" otsima hakata. Ma arvan, Kika, et kui viskad pilgu kommentaaride IP-dele, siis figureerib "kaameli" IP teise kommentaatorinime all tõenäoliselt mõneski varasemas kommentaaris.

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

Kriipsu alla tõmbamiseks Piusa casele kopeerin siia nüüd avaliku pöördumise, mis peaks seletama kõik. Jätan siin välja vaid allkirjad pöördumise alt, ent originaalis olid osalejate nimed korralikult all.

Avalik pöördumine Keskkonnainspektsiooni ja Lauri Lutsari poole

Käesolevaga teatame, et Seiklejate Klubi Vandersellid (endise nimega Seiklejate Klubi) liikmed viibisid Kagu-Eestis ringsõidul 2002. aasta varasügisel. Muu hulgas olime lühikest aega Piusa koobastiku kaitsealal, uudistades ka külastajatele avatud liivakivikoopaid Piusa poe juures. Nendes koobastes viibimise jooksul ei kahjustanud me mingil moel nahkhiirte elu ega tegevust; samuti ei viibinud koobastes ei tõrvikute ega küünaldega. Erinevalt samal ajal samades koobastes viibinud turismigruppidest. Oleme väga nördinud, et meid seostatakse ränga seaduserikkumisega ning pahased nende alusetute süüdistuste üle, mida Saima Jürmann ja Lauri Lutsar meie pihta meedia kaudu loobivad. Soovime teada, miks Keskkonnainspektsiooni riigiametnik Saima Jürmann ning roheline Lauri Lutsar süüdistavad meid meedia vahendusel tegudes, mida me ei sooritanud? Selline avalik laim riigiametniku ja looduskaitsja poolt seavad kahtluse alla Keskkonnainspektsiooni pädevuse ja objektiivsuse. Nõuame Saima Jürmanni ja Lauri Lutsari kohest avalikku selgitust ning vabandamist kõigi nende meediaväljaannete veergudel, kus meid laimati.

Seiklejate Klubi Vandersellid

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

Toon ainult paar argumenti seoses maasturitega:

  1. Kus on räägitud maasturiga maastiku lõhkumisest??? Kahjuks aga külavaheteedel ja metsateedel sihtpunkti poole liikumine tavalise madala sõidukiga on sõiduki surm. Ja kui selliseid teid on kümneid ja kümneid kilomeetreid, siis saabas kindlasti parim liikumisvahend pole.

  2. Kui ikkagi starditakse mingisse punkti Eestimaa vastasotsast, siis EI OLE saabas parim liikumisvahend. Ja bussi- ning rongiliiklus Eestis on nagu on - paljud huvitavad kohad jäävad lähimast bussipeatusest jällegi kümnete ja kümnete kilomeetrite nüristavatel kruusateedel lonkimise kaugusele. Mingi transpordivahend on vajalik - ning jalgratas ei sobi nt. nädalavahetusel Kagu-Eestiga tutvumiseks, kui Ida-Virumaalt stardid. Eriti talvel...

  3. Eesti teed üleüldiselt on sellises seisus, et tavamasinaga liiklemine tähendab hirmsuuri remondikulusid. Tallinna teed hakkavad aga jõudma seisu, kus isegi maastur enam välja ei vea - sinna peab varsti tankiga minema.

  4. Muuseas - jettidega avamerel on vinge lasta küll. Aga miks kõik jetiomanikud kohe looduserüüstajate hulka arvatakse. Paap Kõlar vaevalt sellega nõustuks.

Kõik need eelnevad kommentaarid maasturite ja jetiomanike vastu pigem iseloomustavad kommentaatorite väikest kadeduseussi selliste liikumisvahendite omanike vastu. Ning üritatakse seepärast kõiki maasturiomanikke automaatselt looduselõhkujateks tembeldada.

Mida teeksite ise, kui sellise pilli istumise alla saate? Aus vastus palun!

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

hästi lajatatud... ;)

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...et nahkhiirtele kolli tegemisest küll kuskil juttu polnud. ;)

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...vaid niipaljukest lisaks, et KI on aru saanud, et suurte kaladega (ETV, RMK jt.) pole mõtet rinda pista. Tallinna Sadamaga kistakse põhimõtete, mitte vajaduse pärast. Kuid kui on vaja oma mainet parandada, siis on mõne väiksema tegija liistule tõmbamine selleks parim vahend. Tsirkus nahkhiirte ümber on neile loomakestele niigi kõva tähelepanu tõmmanud - kui nüüd oho soovib veel algatada tsirkust jeepidega metsas sõitmise ümber, siis "hoidke alt, loodusmaastikud!". Maastur-rullnokad kohe metsatukkades möllamas. Ahjaa - niipalju kui ma tähele pannud olen, siis on maastur ka rohelistel. Kuidas seda väikest tõsiasja mõista? irw

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...käisite Toonojal. Plaan oli meilgi sinna minna (õnneks koht endale juba varem tuntud), aga viimasel hetkel otsustasime ümber. Jaanuaris plaan küll Toonojal ära käia...kui huvi äkki kaasa lüüa...

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...kuid hot.ee/militaar rahvaga on mul üsna kehvad kogemused ja isiklikult ei soovita seda kohta küll kellelegi...

Aga matcheete sain endale (kui kedagi huvitab) kino Kosmos juures olevast nugade ja jahitarvete poest - asub Kalevi sprodiseltsi (vms.-ga) majas. Pärnu mnt.-l, kohe Kosmose bussipeatusest sisehoovi minnes. Hea lai valik nugasid ja muud relvastust. (tegu ei ole tasutud reklaamiga!)

Matcheete sai küll teiste võrdluses osalenutega (nt. Jahipaunas pakutav) raskem ja massiivsem ent sellelgi on oma pluss - nimelt saab asja edukalt ka pakkude lõhkumisel kasutada - mida mõne vetruva matcheetega pea võimatu teha.

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...sinu nime lugudel all pole...kui suudad ära tõestada (vettpidavalt), et originaal on sinu - siis varguse eest kohtusse anda...kui aga ei suuda veenvalt põhjendada...siis on nukker...

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID

...või midagi taolist oli...mõeldud tegelt kanuuatamiseks, aga sobivad väga hästi ka kuival maal...Tallinnas paaris poes olen näinud - miski 1900.- vist oli hind... ...müügimees pole ka mina kohe kindlasti mitte - Salomoni laiast valikust on need AINSAD mudelid, mida kiita saan....kõik muu on..............

er-draug ehk Marko Seiklejate Klubi VANDERSELLID