nipitirr

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
58 kommentaari
Viimased kommentaarid

1.Soodne hind 2.Jah. 3.Ei. 4.Jah. 5.Mugav ja puhas 6.Miks mitte

Sinu hotell on 1. tsoonis, number 10 aadressi juures tähendab 10. linnajagu. Terve Pariis on transpordi mõttes esimene tsoon. Carnetid on 10-ne üksikpiletite komplekt, kui palju sõita ei kavatse on see täiesti OK variant. Carte Orange'i enam ei eksisteeri, selle on asendanud Navigo. See on mõeldud kohalikele kasutamiseks ja seda ei tutvusta ka www.ratp.fr ingliskeelne lehekülg. Navigo sõiduraha laetakse spetsiaalsele pildiga kaardile.

Louvre kohta vaata www.louvre.fr. Kord kuus (oli vist kuu esimene pühapäev) on muuseum kõigile tasuta.

Väljas söömise hind jääb vahemikku 5-6 eurot (võileib putkast) ca 35 eurot 8eine restoranis. Muidugi leiab ka kallimaid kohti. Üldiselt on odavam võtta fikseeritud menüü (siis võib kahekäigulise söögi hind olla ka ca 10 EUR) kui ise menüüst kombineerida.

Ükskõik, millises pargis võib istuda ja Pariisi nautida : )

Pariis on turvaline, neiu võib vabalt üksi ringi käia. Võimalikud on juhuslikud külgelööjad ja vilistajad, aga nad ei ole ohtlikud kui neiu neid ignoreerida otsustab.

Hotelli soovitan võtta Pariisi piiresse, mitte eeslinnadesse. Pariisi piires eriti vahet ei ole, kus olla, metrooliiklus on mugav.

Mina soovitan Vaux le Vicomte lossi http://www.vaux-le-vicomte.com/. See on eriti sobiv autoreisiks, sest ühistranspordiga selle lossi juurde ei saagi. Loss ja selle park on aga vääääga uhked ja kindlasti avastamist väärt.

Kui tahta samal päeval veel midagi näha, siis mõnekümne kilometri kaugusel on Fontainebleau loss.

Mina reisin väga sageli töö tõttu ning siis ühendab töö ja puhkuse: paar päeva teen tööd, paar päeva olen niisama kohapeal. Sellist reisimotiivi ei leidnudki.

Beauvais lennuväljast ja sealt Pariisi saamisest on tripis minu meelest enne kirjutatud. Sealt sõidab Pariisi autoga ca tunni, ühistranspordist käib Ryanairi buss, muuga sinna ja tagasi eriti ei saa. Kui Pariisi jõuate, siis bussipeatusest Altona hotelli on ka päris pikk maa. Metroohindu vaata www.ratp.fr

Minule näitab ka Baltictouri koduleht, et nendel päevadel lennates on ühe inimese pileti hind ca 4800 EEK, ehk kokku nii 10 000 kanti, mitte 4200. Kui Sul need osavad piletid kahele juba käes, st ostsid kohe ära kui hinda nägid, siis küimust muidgi ei ole. Hotell Altona koduleht (http://www.hotel-altona-paris.federal-hotel.com/page_en_1.html) näitab, et neil maksab üks öö kahele ca 2900 EEK, ehk siis kolm ööd kisub 6000 krooni kanti. Asukoht on hotellil muidu hea, Gare du Nord'i lähedal. Võib-olla mõni broneerimissüsteem annab odavamaid hindu, aga kas nii palju... Äkki vaatasid ühe inimese lennuhinda ja ühe öö hinda kahe inimese ja kolme öö asemel?

Viisat EI OLE võimalik MITTE KUIDAGi nii taotleda, et türklane saadab paasi Eestisse. Kuhu sa selle passi Eestis viisa saamiseks viiksidki? Arvan, et kui sa hakkad selle passiga siin ringi jooksma ja seda igale poole pakkuma, pigem just siis pannakse türklasele "märk külge" ja ta ei pruugi viisat saada ka siis kui ta seda protseduurireegeid järgides taotleb.

On küll jah vastuolu. Asi on põhiseaduse § 8-s: § 8. Igal lapsel, kelle vanematest üks on Eesti kodanik, on õigus Eesti kodakondsusele sünnilt.

Igaühel, kes on alaealisena kaotanud Eesti kodakondsuse, on õigus selle taastamisele.

Kelleltki ei tohi võtta sünniga omandatud Eesti kodakondsust.

Kui oled Eesti kodanik on su lapsel õigus saada sünnijärgselt Eesti kodakondsus, seda ka siis et tal muu kodakondsus on juba olemas. pöördu saatkonna poole. Lapsetoetust saad kui oled Eesti maksumaksja.

Kui keegi sult küsiks kas praegu Eestisse tasub lastega tulla--ikkagi Venemaa naaberriik ja suur venekeelne elanikkond, konfliktiolukord oli ka alles aasta tagasi, mine tea mis Venemaa plaanib, mis sa vastaksid?

Meie valisime kaardi järgi kahte tüüpi matkaradasid--neid, mis tegid ringi, et auto juurde tagasi jõuda või neid, mis läksid mingisse punkti (kosed, kõrgeim tipp jne) ja kus tuli nagunii tuldud teed tagasi tulla. ookeinireisil käisime ka, delfiine nägime, vaalu mitte.

Mina ainult iseseisvalt (st paari sõbraga) mägedes ja levadel kolistasingi. Ei tulnud pähegi kuskilt gruppi otima hakata. Kui õieti mäletan, siis astusime läbi Funchalis asuvast turismiinfopunktist ja küsiisme mägiradade ja levadade kaardi ja siis muudkui kulgesime. Rajad on väga hästi tähistatud. Bussiliikluse kohta kohta kommentaare jagada ei oska, sest meie üürisime auto.

RER on linnalähirong jah, mitte metroo

Lubatud pagasi kaal, samuti ülekilode maksumus sõltub lennufirmast. Vaata nende lennufirmade kodulehtesid, mida kasutad. Kui vähegi võimalik, siis sadetakse pagas otse sihtpunkti. Kui see ei ole võimalik, siis öeldakse sulle reisi alguspunktis kus pead uuesti pagasi sisse tshekkima. Pagasilindid on lennujaamas enne tolli, nii et Floridas lähed tolli nagunii juba pagasiga. Ei pea igasl lennujaamas check-in'i minema, kui sulle just teisti ei ole öeldud.

  • Info selle kohta palju maksab raha välja võtmine automaadist leiad oma kodupanga lehelt. Näiteks Hansapanga puhul on see tasu 30 krooni + 2,5% summast
  • Ei võeta teenustasu, raha eurodesse eelnev konvertimine ei ole vajalik.

PS Soovitan mõelda panga vahetusele kui su kodupank nendele küsimustele vastamisest keeldub või selle koduleht seda infot ei sisalda.

Täiesti tavalised pistikud on.

Pariis-Amsterdam ronge vaata lehelt http://www.thalys.com/ Eks see pilet kuskile vahemikku 30-100 EUR-i jääb. Saab ka Eurolinesiga, aga nende kodulehte ei viitsi välja otsima hakata.

PS Kuna plaanide hulka kuulub ka võimalus, et ellu ei jää, siis pane passi/ rahakoti vahele kirjake milles ütled kas tahad et su keha toimetataks koju tuhastatult või kirstus. Vähemalt üks asi vähem mis pärast lahendada tuleb.

Nonoh, meie kükkasime ome rendiautoga piiril sabas ca 1,5 tundi : ) Gibraltaril saab maksta eurodega, aga käibivad ka inglise naelad. Hinnad on kõik kahes vääringus.

Ei teadnud, aga kujutad ette, trükkisin sõnad Slovenia Postonska Jama google'isse ja esimese vastena tuli: http://www.postojnska-jama.si/en-index

Ma tegin sel kevadel tiiru sealkandis. Cordobasse ja Granadasse soovitan kindlasti minna, aga Alhambra piletid peaksid olema kindlasti ette ostetud. Meie ei hakanud üldse enne mõtlema kas minna Gibraltarile jala või autoga, kimasime oma rendiautoga kohale, Gibraltarile saamiseks seisime küll sabas, aga polnud see nii hull midagi. All linnas parkimiskohta ei leidnud (ega eriti ei otsinud ka), sealt sõitsime niisama läbi. Oma autoga läksime mäkke koobaste juurde ja pärast ahvide elukohta. Kõik on märgistatud, teed ei ole üldse liiga hullud, saab omapead hakkama küll. Ainult päris kalju tippu oma autoga ei saa. Koopad on Nerjas uhkemad kui Gibraltaril, aga kannatavad ka need vaatamist.

nio soovitus minna nelja vana päeva korral bussiga Krakowisse on küll lahe. Kaks päeva bussis teel sinna, kaks tagasi ja ongi neli päeva veedetud! ei mingeid muresid ööbimisega jne! Kui veab, siis saab mõned tunnikesed ka kohapeal veeta : )

Eks kõik sõltub enda viitsimisest. Mina olen laisk inimene, viitsin küll kodus diivanil netis surfata, aga kohapeal koos pampudega ringi trampida ja öömaja otsida reeglina ei viitsi. Kindlasti broneeriksin hotelli ette kui tahaksin seda mõnda kindlasse kohta ja samuti siis kui lennuks maanduks õhtul. Pole veel kuulda olnud, et kuskil mõni turist täiesti lageda taeva alla oleks jäänud, nii et ju siis on võimalik ingi hotellituba ikka igal ajal leida, isegi juunis.

Kui seltskonnas ei ole lapsi, siis jätaksin Madame Tussaud muuseumi kindlasti välja. täiskasvanul ei ole seal eriti midagi teha- vaadata. Kuninglikesse tallidesse läheksin ainult siis, kui need mulle mingil spetsiifilisel põhjusel huvi pakuvad. Kui ajaga väga kitsaks käes oleks siis valiksin katedraalidest ühe aga muidu läheks mõlemasse. Kindlasti ei jätaks välja Towerit.