Marielle81

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
21 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Endal piletid Singapuri ostetatud ning mõtlen ka Aasias erinevat variantide peale, aga tasub meeles pidada, et meie talvel on nii mõnelgi pool Aasias vihmaperiood. Seega küsimuse vastus sõltub kindlasti ka ajast, millal reisida tahad.

Veiselihaga on nii nagu on, meil sellega ei vedanud :(((( Üldse on seal toidukultuur väga nadi, pastat ja pizzat nad üldse teha ei oska (Itaaliaga võrreldes nagu öö ja päev), liha jätavad seest tooreks. Kui tahad häid toiduelamusi, siis soovitan kindlasti enne minekut restoranide osas kodutööd teha, muidu on hea toidu saamise tõenäosus väga väike.

Aga hispaania keel on küll kohustuslik, ega nad seal inglise keelt ei räägi. Buenos Aireses saab ehk enam vähem veel hakkama, aga väljaspool seda unusta inglise keel ära. Ise õppisin Eestis kolm kuud hispaania keelt ja sellega sain enam-vähem hakkama. Kas sul on plaan ainult Buenos Aireses olla?

Pileteid müüakse kohe pärast seda, kui oled lennujaamas koti kätte saanud. Hinda ma täpselt ei mäleta, aga see päris odav reis olnud. Ikka mingi 200 eeki kanti üks ots. Piletit saab osta kaardiga!

Ma ei tea kui kursis sa Buenos Airesega oled, aga üks näpunäide veel. Ära lennujaamas raha vaheta! Ikka linnas, seal saab tunduvalt parema kursi (näiteks marrioti hotelli vastas saime meie kõige parema kursi). Linnas saab vahetada nii eurosid kui usde, seega eestis ei ole mõtet eurosid usdideks vahetada. Väljaspool Buenos Airest on kursid muidugi halvemad ja seal eure sisuliselt vahetada ei saa.

Lufthansa tegi eelmisel aasta mais Lõuna-Ameerikasse kampaania ja siis sai päris hea hinnaga.

Käisime jaanuari lõpus veebruari alguses ja meie kasutasime Manuel Tienda Leon bussi. Sõitis ca 40 minutiga linna, lõpp peatus on rongijaama ja Puerto Madero lähistel.

Mulle meeldis kõige ohkem Phu Quocil, kõige privaatsemad rannad. Ööbisime Mai House's, super ilus koht! Soovitan soojalt, hind oli 70 usdi öö kahele ja selle saad omaette väikese väga romantilise bungalow. Lisaks veel privaatrand palmidega :) Aga sinna peab netist enne broneerima, sest Lääne Eurooplased on neil sagedased külalised. Omanik ise on prantslane.

Nha Trang's on suur rand, meie ajal sadas vihma ja seepärast õiget ettekujutust rannast ei saanud.

Meie rentisime rollerit nii Phu Quocil kui ka Mui Nes. Mitte mingit probleemi meil ei olnud, ei küsinud politsei kordagi meie käest juhilubi. Sama ei teinud ka rentijad, sest neid on sul igal tänavanurgal.

Olge valmis, et Hanoisse maandudes peate lennujaamas veetma kuni 2 tundi, et lõplik viisa passi saada. Viisa passi löömine käib kontrollimatult ja loogilist järjekorda seal ei ole, kõik lihtsalt tunglevad kassaluugi taga. Vastavalt sellele planeerige ka järgmised lennud, kui plaanite kohe Hanoist edasi liikuda. Õnneks meil oli jätkulend piisava vahega, et suutsime viisa enne ikka kätte saada.

mcneelson: Kust sa selle taotluse blanketi saad?

http://www.vietnam-visa.com/

Mina tegin sellel aadressil viisa. Kui teil see Helsingi variant oluliselt kallimaks läheb, siis soovitan ka seda varianti. Saadavad Approval Letteri paari tööpäeva jooksul pärast tegemist. Endal ka märtsis minek ja viisa jaoks kirjad olemas. Selle samaga lähed lennujaama, maksad natuke veel ja viisa ongi olemas. Endal samuti plaan Hanoist kohe lõunasse edasi lennata.

PS! Sait on usaldusväärne, suutsin esialgu ühe vea teha ja siis saab meili teel kohe kontakti, ja nüüd kõik õnneks korras :)))

Sai käidud aastal 2006 ja siis mobiile küll ära võetud. Ma muidugi ei proovinud, kas helistada sai. Internet oli aeglane, aga eesti lehtedele ikka sai. Seega e-mail peaks kõne alla tulema küll. Samas, mis seal ikka eestisse helistada, naudi reisi parem :)))

Mina olen väga rahul trip.ee saidiga. Enne reisimist olen siit olulist infot saanud ja hea on see, et alati on keegi, kes on just mind huvitanud riigis käinud (a la ka eksootilisemad riigi, näiteks Birma või Vietnam) ja siis olen kohe ka vastused oma küsimustele saanud. Tundub, et tegijateks on tublid reisimehed/-naised :) kes hoiavad foorumitel ka sageli silma peal, et sõna sekka öelda. Olen täheldanud, et ainult üksikud teema algatused on jäänud vastuseta.

Mis puudutab uute teemade algatamist, siis minu meelest on osade teemade algatamised või uuendused normaalsed. Näiteks viisade korrad erinevates riikides võivad muutuda kiiresti ja siis on hea kui saab ikkagi värskema info mitte ei loe aasta taguseid materjale.

Mis trip.ee ülesehitust puudutab, siis arvan, et seda on kindlasti võimalik parandada. Samas nagu aru olen saanud, siis veavad seda saiti vabatahtlikud, mistõttu ei saa eeldada, et tegijad jäägitult oma aega saidi arendamisele kulutavad.

Palun, kas keegi oskab kommenteerida kui külm või soe on Sapas märtsi keskpaigas? Olen üritanud netist infot leida, aga Sapa kohta seda leidnud ei ole. Kas keegi on seal märtsis käinud? Ei tahaks sinna minna, kui kraade on nulli lähedal.

Samuti on märtsis minek Vietnamisse kolmeks nädalaks. Väga kodutööd teinud veel ei ole, aga mõned küsimused on materjale lugedes tekkinud. Äkki targemad kommenteerivad.

Kas Halong Bay'sse saab ka omal käel minna? Kas seal kohapeal ööbimist pakutakse? Reisikirju lugedes jääb mulje, et sinna võetakse ainult reisikorraldajate poolt pakutavaid trippe.

Kas Mekongi Deltale reisi võttes kasutatakse jõel sõites ka päästeveste või peab valmis olema vastupidiseks? Piltidelt jääb mulje, et nende kasutamine Vietnamis ei ole just tavapärane, aga äkki on vahepeal ajad muutnud.

Kas keegi oskab kommenteerida Kreeka suuremate saarte vahel sõitvate laevu. Kas öise laevaga on normaalne sõita? Kas seal magada ka kuidagi saab? Kas mugavaid istekohti on ka? Plaan võtta odavad piletid.

... jutuks tuli, siis palju rongiga maksab? Gatwick-London ma mõtlen.

Olen samuti selle hommikuse lennuga tulnud ja ütleksin, et igal korral on Easyjeti letid suhteliselt thjad olnud, ainult ca 2-3 inimest sabas, mis tähendab, et lennule saab ennast kiiresti ära regada. Aga vaata piletilt, mis kellast registreerimine lõpeb. Minu meelest oli see tund enne lendu ehk ca 5:50 ja sellisel juhul sa jõuaksid ju ilusti. Kui õigesti mäletan, siis jõudsin ise samuti ca 5 paiku lennujaama, 2h enne lendu lennujaamas olla on täiesti normaalne.

Kui sa midagi täpsemalt ei küsi, siis on ka raske kommenteerida. Olen ise nii öelda seljakotina Tais käinud ja kõik läks väga hästi. Tagant ei saa ma aru, kes küll maksavad üüratuid summasid, et Taid külastada - seljakotiga saab tunduvalt odavamalt ja näeb tohutult palju võrreldes hotelli paketikaga. Üldsiselt on kõik lihtne. Kõigepealt osta pilet Bangkoki ja siis vaadake edasi. Soovitan külastada saiti www.airasia.com, sealt saate vaadata, kuhu Tai siseste lendudega edasi saate põrutada. Meie hotelle ette ei broneerinud, kusjuures käisime nii öelda kõrghooajal. Elasime sellistes odavates kohtades, kuigi Bangkokis oli väike mure öömajaga ehk a la kõige odavamat kohta ei saanud (loe: läks maksma ca 200/öö per face). Kohapeal on mõtekas liikuda kas rongiga või lennukiga. Kaks nädalat on päris pikk aeg... Jõuaks väga palju teha... Nii põhjas käia kui ka lõunasse põrutada.

Minu meelest on põhjused väga loogilised. Mõned näited: 1) ei suudeta kokku leppida sihtkohas 2) paljudel on raha probleemid 3) ei sobi reisistiil 4) inimestel on pered/mehed/naised ja seega eelistatakse nende seltskonda teistele 5) lapsed 6) paljud ei julge üldse a la Egiptusest kaugemale minna jne jne jne. Seega minu hinnangul siit reisikaaslase otsimine ei ole midagi imelikku, sest peaks rohkem mõtlema endale mitte sõltuma sõbrannade/sõprade otsustest.