Romashka

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
6 postitust
67 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Olin küll üllatanud, aga kõik poed, söögikohad ja vaatamisväärsused on Lissaboni ja Algarve rannikul on avatud, rahvast on suht palju. Kohalike jutust sain aru, et liikumiskeeld on ikka noorte chillijatele, kui lennujaamast lähed hotelli - keegi sind ei mõnita. 

Tuleb ikka arvestada maski režiimiga, hommikusöögi ajal isegi kui tõused lauast kohvi järele tuleb tattlapakas nina ette panema. Tänaval ei pea kandma. Kuigi paljud kannavad isegi kui lähedal pole kedagi.. Poole aastaga õpitud harjumus. 

Kui näiteks Lissabonis oled, pühapäevaks on mõttekas lihtsalt mitte punasesse piirkonda minna, et mitte passida hotelli lähistel. 

Ilm hea, isegi minust erinevalt terved inimesed saavad ookeanis supelda, surfata. Basseinid töötasid kõikides hotellides kus peatusime. Kuumem aeg kl 11-14, edasi tunda talve tulekut.

Kokkuvõteks, kui kaasas on pangakaart, kaotad umbes 10% raha (kõik teenustasud ja väga vilets kurss, mida saab näha kohe pangaautomaadis raha väljavõtmise hetkel). Olen ikka sula poolt. Kui dollarid on kaasas, kurss on igal pool hea. Kui kaasas eurod, peab kõik vahetama lennujaamas (ikka Manilast Jutt), eelnevalt vaadates kõik pangaputkad läbi ja leides parima pakkumise. Linnas ja kuroortides nägime halvema kurssi ehk vbl tasub võimalusel ka

Oleme kogenud perega bussireisi Simpel expressiga Prahast Tallinna vahemaanudusega (ööbimisega) Vilniuses ja üldse reisin ülipalju kõikide liini teenindavate bussidega. Süüa saab aint kaasavõetud sööki, Luxis ja Ecolines sobivad hästi kuuma veega lahjedatavad kartul ja nuudlid, kuhu topitakse mingi kotlett, siis on söök vähemalt soe. Simpelis magada täiskasvanud inimesel väga raske ruumi puuduse tõttu, Ecolineses ruumi rohkem aga nad on natuke imelikud, kui kõrvaliste pole tühi, siis ei maga välja ka. Pausid 15 minutiks olid aga siiski seda on vähe) Naise otsus vaatamata pikemaajalisele peatusele Vilniuses, ei kunagi rohkem! ja ükskõik, et Praha - Tallinn sõit maksis alla 5 euri/nägu.

Ryanairiga saab ka otse Riiast

Thu19 Jul 12 FlightFR 7099 21:35 Depart 23:30 Arrive

33.19 LVL + 6eur teenustasu

Ilmselt meie teekond esimestel päevadel ei ole eriti huvitav. Startisime Narvast u kl 12. Plaanisime Poolat läbida öösel, kuid oli tegemist veel paaris kohas Eestis, niiet jõudsime Warssavi varahommikul, tehes 2-tunnise pausi magamiseks enne Poola piiri. Teise päeva u kl 16 jõudsime Krakowi. Aga tollajal oli tõesti palju teeremonte ja Warssavis olime ummikus 2-3 tundi.. Järgmisel päeval Krakowist läksime Ostravasse ning edasi kirjeldatud plaani järgi. Konkreetselt mis teid sõitsime ei mäleta, meil on olnud kõikide vaatamisväärsuste aadressid, mida iga päev toppisime navisse ning liikusime selle suunas. Ööbisime täiesti suvalistes kohtades (teeäärsetel aladel, järvede ääres, parklates). Ööbimiskohad ei olnud etteplaneeritud - lihtsalt sõitsime ühest vaatamisväärsusest teise silmad lahti=))

Meie saime hakkama ilma vinjettideta Tsehhis ja Slovakkias. Marsruut on lihtsalt selline, mis ei nõua punktist a punktisse b kiirt jõudmist - vahemaad ei ole suured riigi sees, ka hea oli mitmes kohas peatuda tee ääres murelit korjada, kohalikus õllekeldris pruulitud koduõlut juua või paar pilti teha mingi huvitava puu või kirikuga)... Kiirteel seda selliseid peatusi ei tee.. Meie lihtsalt toppisime navisse punktike - väldi tasulisi teid.

Slovakkias kui viibite rohkem, siis need 5 euri ei ole suur summa..

Austrias jõudsin järeldusele, et ilma vinjetita ei ole mõistlik..Kõik Läbitavad linnad on olnud ühe tasulise teelõigu peal.

Poolas otsisime seda tasulist teelõiku enne Krakowi aga ei leidnud))

Meie ostsime Austria vinjetti ja sõitsimegi seal vaid mootoriteedes, muudes kohtades ei olnud vajadust.

värske info hindadest http://www.tolltickets.com/country/austria/vignette.aspx?lang=en-GB

Olen nõus uvaga.. Tsehhis võib vaadata ida poolt.. See oli meie pulmareis 2008aastal koos lastega 3 ja 8 astat.. Huvid: Minul õlu ja söök + kõik muu, naisel - ajalugu ja lossid-kindlused, lastel.. noh nagu lastel.. Annan ülevaade oma reisikavast, et äkki sudate enda jaoks midagi kasulikku. Kogu programm oli koostatud nii, et näeme võimalikult palju ja ei olnud nii, et ainult lossid 2 päeva järjest.. Kõiki nimesid ei mäleta, kommentaar sulgudes, lõpus toon kõige parimad kohad.

 1. Krakow - veepark (korralik, soovitan vbl meil oleksid natuke paremad muljed kui enne seda ei oleks rooli taga 16 tundi)
 2. Ostrava - mini muuseum (Sobib hästi reisi sissejuhatuseks või sellise lõdvestava päevana)
 3. Mitu lossi ja Helfshtyn kindlus (seal on neid palju, pikalt kuskil ei peatunud
 4. Bouzov ekskursiooniga (5+), Western park (5+) - actoin lastele ja täiskasvanutele kogu päevaks. Parem minna laupäeval, siis on ka suur show.
 5. Dino park ja loomaaed Vyshkov linnakeses. (lahe) + õhtul veel mingi mõisakompleks labürintiga.
 6. Mingid koopad, mis jäid tee peale. tund - poolteist, edasi lõuna tsehhis väääga suure pargiga Lednice-Valtice kompeks. Lastega ei tahtnud seal eriti palju jalutada piirdusime ühe lossi ekskursiooniga. Põikasime Bratislavasse, kuid millegipärast kohe otsustasime minna Viini. Samal päeval - Viini atraktsioonide park (meile oli hea see, et sissepääs on tasuta, ja iga atraktsioon maksab - ise valid palju raha kulutada)
 7. Erinevad Austria linnad Melk, Linz - (päev oli planeerimata, lastega on igav niisama ringi käia, sattusime juhuslikult ujumiskohta, lapsed hindasid seda eriti kõrgelt) - samal päeval Tsehhis lõuna poolel mingi mõisalaadne kompleks (vahelduseks)
 8. Lipno nimelises kohas on olemas Bobslei, edasi Hluboka loss (turistilõks aga tõesti vaatamist väärt.. Võrreldes Tsehhi ida poolega siin on rohkem inimesi, hinnad on kõrgemad jne). Samal päeval mingi lavastus kuidas rüütlid kaklevad (jama tegelt)..
 9. 10 - Praha ja ümbrus - sellest infi kuhjaga

Soovitaks (ja otsing teile abiks)-

 1. Dino-park (Brno lähedal - Vyshkov) - Põhja slovaakias on ka olemas

 2. Parandatud ... Western Park http://www.western.cz/?lang=4 ... Leidsin ikkagi) Põhja-Slovaakias on ka samalaadne olemas..

 3. Bouzov loss - jäi meelde kõige rohkem Tsehhi lossidest.

 4. Ükskõik millised koopad, mis teele jäävad (noh võiks ikka enne ka otsida - ei maksa palju, võtab vähe aega aga pildid silmade ees jäävad kauaks)

 5. Ostrava miniatüüride muuseum, mingi lossilaadne hoone ja õudne ruum - lihtsalt huvitav päevakene

 6. Praha loomaaed

Rahast: Sõime ainult väljas (aga mõõdukalt), jõin õlut nii palju kui tahtsin. Sissepääsudel raha kokku ei hoidnud. Aga ööbisime Ainult autos ja lisaks parkimine meil on olnud kõikjal 0.- (usun, et sääst oli kuskil 400-600eeku ringis), samuti sissepääs paljudesse kohtadesse oli meil puuetega lapsele ja saatjale soodne või tasuta 12 päeva siis Kütus + õlid + 1 vinjett - 11500.- (auto õgis kohutavalt palju) 4800km Söök, jook - 4-5k ringis Ülejäänud samuti 4-5k

Kokku läks 20500 eek..

Juhul, kui mingi koht paistab huvitav ja internetist ei leia - anna märku kaevan voldikud üles))

Minu kogemusest: Soomes hääletamine võtab rohkem aega kui Eestis, kuid inimesed on sõbralikumad, vabalt võivad sõidutada sind kohale tehes endale lisatiiru 30-40 km.. Päris mitu korda peatustel sain kahvi+pulla või õlut autojuhi poolt.. Loomulikult väikestel külateedel võtab peale teine või kolmas auto..

Mind pildistas siis kui kiirust sai ületatud u. 60-70 km/h võrra.. paar korda... ja päris mitu korda väiksemate pahanduste juures.. siiani olen elus ja korras..

Mina ei võtaks midagi.. Kohapeal saab kõike...

Järve ääres on jube palju sääski, telkida võib rongijaama taga, seal on jalakäiate tee, mis viib järve äärde ning natuke kõndides edasi saab telkida:) Etenduse ajal niisama sisse lastakse ka... aga raha eest:D algus 22.00

Asjalikum on Paralepa rand, linna rand ka normaalne..

Remnikus kord õnnestus osta kohalikelt kuivatatud haug, see on tõesti maitsev... Oma eelmises postituses soovitasingi vanausuliste piirkonda, sest sealt võib kohalikelt saada normaalse hinnaga värske kala: 50 - vobla, 40-80 - suitsukala... Mustvee putkas oli vist 110.- Aga tuleb ise küsida, et kust saaks..

Värske suitsukala (odav ja maitsev) ja lobisevaid kalamehi leiad vanausuliste piirkonnast - Kolkja, Varnjast Nostalgilised elamused tuleb otsida mujalt... nt Sillamäe, Kohtla-Järve..

Narvas ei saagi kohe soovitada midagi nostalgilist, isegi "rjumotsnaja" on kinni, väikestes poodides halba teenindust tuleb kah otsida, praegu see on sarnane teiste piirkondadega..

Võin tegelt uurida põhjalikumalt kus antakse parimat toitu Narvas, kust saada talupiima, ehtsat puskarit jne...

Kuna lähete autoga, siis natuke enne Brno on olemas selline koht: http://www.western.cz/page.php?ide=596

väga hea koht ise, etendused iga päev (va esmaspäev) ja algus kl 13 paiku.. aga tasub sinna sattuda laupäeviti siis on super show ka näha võib.. See oli meie reisi üks parimaid peatuspaiku..

Küsimus Leedu portaalis võiks olla selline: Mis see Estonian Air eestlastel on? mingi tundmatu firma ju:)

Aga ok, lugemist sulle siit peaks piisav olema

http://www.trip.ee/node/41710

Lisaks ülalöeldud jutule, et kui lähete Vikingiga, siis tasub Sea life piletid soetada Tallinna Check in-is, maksab 180 eek, hinnavõit üle 30 eeku.. Kodulehel sellest info olemas..

esialgu siis teie ootused reisilt: kestus, mida huvitab, grupi koosseis jne...

Jõuate jalgsi... kui kaardi peal ei leidnud, siis palun:

http://www.tkromashka.ee/vhelsinki.bmp

Piterisse korraldatakse aga Moskvasse ka ei ole näinud... Minu soovitus oleks ka omal käel minna (juhul kui keeleoskus lubab), liiklemine Moskvas on effektiivseim metrooga, võin aidata marsruuti kokkupanekul..

kadike, aga kuidas sa kujutad ette rongireisi ja kultuuriprogrammi?

kas see näeks välja et jõuate Moskvasse rongiga ja seal liigute ekskursioonibussiga?

sellise reisi minu eelarve näeks välja sellisena

Kütus ja teemaksud +- 9000.- Söök/jook +- 4000.- Telkimine kämpingutes 6 päeva +- 2000.- (sh paar ööd ikkagi külalistemajas) Vaatamisväärsused +- 2000.- muu +- ????.-


Tegelikult lähme 5-kesi Tsehhile 20-ks päevaks ja eelarve on 30 k, loodame hakkama saama..

Kuule ei tea kuidas Türgist, aga Venemaa poolt ei olenud üldse probleeme... (räägin kolme juhtumi põhjal... jalgsi sisenemisel)