Riinaka

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas ka väikses poes ja kioskis on olemas pangaterminal?

Käisin Moosese mäel ära ja nüüd võin küll öelda, et olen natukene pettunud.
Tripis on päris hästi teekond kirjeldatud, kuid millegipärast keegi ei ole ilmekalt kirjeldanud ooteaega, mida tuleb veeta mõned meetrid enne tippu. Nimelt meie jõudsime ootamiskohta 1,5tundi enne päikese tõusu, tuul oli väga tugev ja oli tõeliselt külm. Nii, nagu tripist saab lugeda, tuleb panna soojalt riidesse, kuid pärast teist kilomeetrit olime kõik higised ja nii kui seisma jäime hakkas kohe külm. Soovitus teistele, võtke seljakotiga kaasa soe, paks kampsun ja pange lõpus ta selga. Ärge pakkige ennast kohe ära! Meie teejuht (kohalik, kuigi meie reisibüroo esindaja oli ka kaasas) viis meid pooleteise tunniks kokkuklopsitud onni (ma ei oskagi sellele nimetust anda). Seal saab istuda, osta teed ja rentida tekke 4 dollarit tükk. Tegelikult see istumine rikkuski kõik ilusa ära. Meid oli 9 inimest (kõik suhteliselt noored) ja ütlesime ka reisibüroo esindajale, et miks me siis nii vara startisime, kui on teada, et kõik istuvad 1,5tundi. Tegelikult saime aru, et see on kohalike äriidee, et sa istud seal, ostad teed ja rendid ka musta, haisva villase teki. Seda tegime ka meie, kuna riided olid higised (pakkisime ennast ju korralikult ära). See istumine oli tõesti nõme, mõttetu. Onnis oli ka teisi inimesi, seega rahvast oli väga palju ja kõik lõdisesid. Päikese tõus on ikka sama, mis päikese tõus (lootsin, et ta on suursugusem, võimsam) Ei saa öelda, et see on erilisem, kui nt rannas vaadates. Tegelikult kõige võimsamalt mõjus meile see vaade, kui päikest veel ei olnud näha, kuid punane valgus katis mäe tippe. Seda on tõesti väga raske kirjeldada, kuid see on küll seda väärt, et sinna ronida. Seda vaadet maapeal olles ei näe. Tagasi läksime mööda treppe ja vaade oli tõesti ilus. Kokkuvõttes olen enda üle uhke, et selle teekonna läbisin. Teistele tahaks soovitada, et ärge kujutage endale midagi suurt ja vägevat ette, kuna võite selles pettuda. Iga inimene võiks selle rännaku ette võtta ja ennast proovile panna.

Pärast Teie kõigi kirjeldusi ronin ma sinna mäkke kindlasti. Tundub, et see ronimine ja vaev on seda väärt. Minu abikaasa lõi küll natukene põnnama, kuid küll ma tirin ta sinna mäele. Tänud kõikidele, kes kirjeldasid oma üleelamisi ja õnnepisaraid.

Kas kloostrisse saavad naised ainult siis sisse, kui nendel on põlved ja õlad kaetud? Kui me Tais käisime kloostrites, siis isegi meestel pidid olema püksid pahkluudeni, muidu sisse ei lasta? Aga tänan kirjelduse eest. Nüüd tean, mida selga panen.

Veebruaris on minek Sharmi ja kindlasti plaanin minna ka Moosese mäele. Lugesin läbi tripis kirjutatu ja jäi ikka selgusetuks, kui palju kraade on siis mäe tipus veebruaris? Mis riietusega oleks parem ninna? Teksad/dressid, jope, müts, kindad.
Kas on mõtet võtta lühikesed riided, plätud kaasa, et alla tulles ära vahetada? Kes on käinud, palun kirjutage.

Tahan minna koos perega juulis 2009 Palangasse (6 inimest + koer). Sooviksin ööbida kämpingus mere ääres. Kas oskate midagi soovitada? Palun lisage võimalusel ka kodulehekülje aadress.

Kas VC hotellil on koduleht ka olemas? Kuna mõtlen minna lastega, siis ei julge küll lageda taeva alla jääda. Tahaks ikka kindlapeale minna.

Kas sa ise oled Balil käinud?

Räägivad, et otse Tallinnast sinna soodukaid ei ole mõtet loota, kuna neid ei tehta.
Kas Sommid ka sinna reise teevad? Mis hinnatase on Balil?

Uurisin Finnairi lehekülge ja ei leidnud kohta, kus saaks nende pakkumistega liituda. Kas keegi võiks aidata? Ka meiliaadressi ei leidnud.

Mitmega peaks lennukipileti kätte saama, et oleks soodne?

Tere!
Varsti minek Taisse. Kas oskate öelda, kas oma telefonilaadijaga saab seal oma mobiili laadida? Kas ka siit kaasavõetud fööni saab kasutada, kas seal on ka 220V?

Tänud. Tundub, et Tai on üks naljaks ja tore maa. Mida rohkem ma tripist loen, seda rohkem igatsen sinna. Hea on teada, et ma ei ole hotelliga mööda pannud. 7. veebruaril on minek. Kuna on väga pikk lend, siis ehk õnnestub kellegagi koopereeruda, et oleks ka julgem.

Kuna reisin Taisse esimest korda, siis andke andeks rumala küsimuse pärast. Ma ju Patayat ei tunne, kuidas ma saan aru, et minu soov järsku uute peale ronijatega ei ühti ja ma pean taksost maha ronima. (Ma ju linna ei tunne). Ja kas ma pean siis ikkagi maksma poole tee eest? Kas takso peal on mingi marsruudi number? Lulu jutust selgub, et ma võin kurttummana ronida peatuses tühja takso peale, oodata kuni veel rahvast ronib ja siis loota ainult "jumala" peale, et meie teed ristuksid ehk ka uued ronijad soovivad sinna kuhu mina?

Kui hotell asub Pattayast 10 km kaugusel, kui palju siis peaks ühe inimese eest tasuma, kui sõita tuktukiga. Nimelt varsti on sinna minek ja ööbin Natural Park Hotellis.
Kui palju võiks maksta, kui sõidad tuktukiga kesklinnas või üldiselt käiakse jala?
NB! Kindlasti võib kakata keegi norima on see liiklusvahendi nimi tuktuk või mingi muu, asi ei ole selles, vaid põhimõttes, kui palju sellise transpordi eest tasutakse.