lihtneelu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

5 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jaa, kõrvaklapid/-tropid on /pöial-püsti märk/!

Eks see suuresti oleneb vanema(te)st ja lapsest/lastest. Häirib siis, kui lapsevanem tantrumit löövat last põhimõtteliselt ignoreerib või by default eeldatakse eelisõigust ja paremat kohtlemist kõiges.

Endal on olnud selline kogemus, kus lennukis istus minu ees naine umbes 3-aastase lapsega, kel ühel hetkel näis igav olevat ja ta hakkas nihverdama ja virisema, kuni nägi kahe pingi vahelt ühte tädi (mind). Eks ma äratasin oma naha- ja juustevärvi tõttu rohkem tähelepanu ka, aga igal juhul läks lapsel huvitavaks. Siis meenus mulle, et mul on kotis paberit ja paar värvilist tintenpeni ning andsin ühe lapsele, mis tal silmad särama lõi. Seepeale aga keeras ema ringi ja käratas mulle üle istme: "Ma üritan teda magama panna!" Vabandust. Igatahes ma enam ei julge võõraid lapsi lõbustada, rahustada või nende tähelepanu mujale tõmmata :)

No teemaalgataja räägib kogusest suurem kui 1L, mis võib vabalt olla näiteks 3 pudelit veini :)

Lõpuks vast ei ole ka kellegi teise asi vaagida, mida, miks ja mis ratsionaalsuse skaalal teemaalgataja toob.

Ahsoo, et ratsionaalsem on Londonisse või Berliini lennata ja pudel hindude poest tuua kui üksiti India reisilt kaasa osta? No võtan teadmiseks (nagu näha, siis Saksamaa ja Delhi tax poe hinnaerinevus lausa 2,5 eurot)! :D

Just, maitseasi.

Aga siiski - isaac, kui Sa väidad, et india veinid on ülikehvad, siis Sa ilmselgelt ei tea, millest Sa räägid :) Infoks, et India ei ole küll tuntud kui veinimaa, aga seal on veiniistandusi, mis toodavad vägagi kvaliteetseid ja hinnatud veine. Ja häid. Lõppeks muidugi siiski jälle maitseasi.

Ma võin eksida, aga minu teada india veinid vähemalt Eestis väga levinud ei ole. Ise nt ei ole kuskil kohanud.

Kui tegemist ei ole otselennuga, siis kas mitte Schengeni piiritsooni sisenedes midagi tegema ei pea, hoolimata sellest, et lõpp-sihtkoht on Tallinn? Mul on endal olnud kogemus, kus ühe Aasia lennujaama poe töötaja ütles (ta veel käis ekstra uurimas) pudeli veini kohta, mida osta soovisin, et sellega ma käsipagasis vahelennujaamast edasi ei saa, otselennul oleks OK. Ma ei oska kommenteerida, kas see oli pädev info või mitte, aga igaks juhuks tasub selle kohta ka uurida.

Buldooza, ma pidasin silmas teemas olevat ametlikku konsulaarinfot, mis siiski on lihtsasti leitav - ka kiirustava inimese jaoks :)

Igasugused omletivalmistajad, reisibürood, telekommunikatsioonifirmad, lassipoed jne on hoopis teine teema ega pole konsulaarinfoga kuidagi seotud. Vähemalt ma ei tea ühtegi saatkonda, mis väljastaks ametlikku infot seaduslike või liba pannkoogikohvikute kohta :) Mis asi üldse on ametlik reisijuht? On ametlik reisiinfo, mis puudutab riiki sisenemist, viisasid jms. Reisijuhid on pms igamehe kogemuslik, enamjaolt subjektiivne infokogum, mida võib, aga erinevalt konsulaarinfost ei pea järgima :)

Mind ausalt öeldes natuke hämmastab, et tuginetakse juhuslike inimeste soovitustele ja kogemustele internetis (google/tripadvisor/vms ütles) samal ajal, kui on olemas ametlik info. Samuti Google'st leitav, kui juba sinna esmajoones sattuda. Seetõttu pole ka imestada, et libalehed levivad.

Mul on soovitus reisima minnes tutvuda sihtkohariigi ametliku viisainfoga, mis on leitav kas meie välisministeeriumi veebilehe kaudu või Eestis või lähiriikides asuvate saatkondade kaudu - viisainfo ja -tingimused on kirjas.

Minul on olnud paar aastat GoTraveli kaelapadi:

https://www.amazon.co.uk/Go-Travel-Ultimate-Memory-Pillow/dp/B01AY8W6HC?th=1

Võrdlus ühegi teisega puudub, sest see on esimene, mida üldse kasutanud olen, aga lennujaamades patjade valikut uurides ei vahetaks ma seda ühegi teise vastu. Ostsin selle ise ka lennujaamast pärast käega katsumist ja katsetamist. See padi võib jätta kerge suffocating tunde, sest ta jääb kindlalt ja liikumatult ümber kaela, aga mulle see just meeldib - kael on mõnusalt soojas (palav siiski ei hakka, materjal on mõnus) ja peal ei ole mitte kuskile kukkuda ega tolkneda.

trip.ee peaks nagu olema reisifoorum maailma vähemalt natuke näinud inimestega, aga huvitav lugeda kui varmad ollakse sellest hoolimata endast erinevaid inimesi ja valikuid kritiseerima. Lühinägelikult ja must-valgelt. 

Minu jaoks on see üle hulga aja trip.ee vist kõige põnevam teema. Isegi teadmises, et selles elus ma sellise võimaluseni/staatuseni ilmselt ei ulatu, vähemalt mitte ise üritades :) Loodetavasti ehk õnnestub kaaslasena selline seiklus läbi teha:)

Aitäh, Raul_R, nii põhjaliku ülevaate eest ja telgitaguseid seletamast!

Inglise Amazonist (amazon.co.uk) saab raamatuid Eestisse tellida küll, olen seda ise teinud, viimati umbes kaks kuud tagasi. USA oma kohta kogemused puuduvad. Ma ei oska muud mõelda, kui et võibolla on Sul aadress kuidagi valesti vormistatud, tänava ja maja numbrid valedes lahtrites vms.

Miks peaks näitama oma pileteid, dokumente (jumal tänatud, et sel hetkel dokumente, nt passi ei küsitud) kellelegi (mingile suvalise ette kargavale või varrukst haaravale tüübile), kes väidab end olevat keegi???

Jah, link ei avane. Tekkisid samad küsimused, mis EiSiilil ja lisaks veel, et kas on ka mingi vanusepiir?

Huviga rohkemat infot ootama jäädes:)