kobiicu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas oskate soovitada usaldusväärset ja mõistliku hinnaga taksojuhti või firmat, kes viiks kiiresti ja kindlalt Antalyast Alanyasse? Guugeldades andis päris mitu firmat ette, kuid mille põhjal valik teha? Ise autot ei juhi, seetõttu jääb rendiauto variant ära. Ehk on mõnel tripikal kogemusi:) Privaattransfeeri kasuks olen otsustanud seetõttu, et lennuk maandub meil üsna õhtul ja reisikorraldaja poolt pakutav bussitransfeer võtab aega ligi 3 tundi. Pärast 4-tunnist bussisõitu on see liig mis liig, sest reisikaaslaseks on mul mudilane.

Mõned soovitused Eilatisse minejatele:

*Parim liiklusvahend on buss nr 15, mis viib punktist A punkti B (bussijaamast Taba piirini) 4.40 šeekli eest. Takso maksab hotellide juurest korallirannani/observatooriumini umbes 30 šeeklit ja Taba piirini 40 šeeklit, nii et kokkuhoid on üsna arvestatav. Buss väljub bussijaamast igal täistunnil ja jõuab kaubamaja (Mall) juurde umbes 8 minutit läbi. Tagasi Taba poolt linna hakkab tulema täistund läbi 20 min. *Kalapediküür Eilati Spiral Centeris maksab 50 šeeklit 15 minutit ja on kindlasti ära proovimist väärt. Päris hull tunne on, kui 500 kala korraga varbaid näksivad:) *Jeruusalemma ekskursioonil tehtav tunniajane ujumispeatus Surnumere ääres ei ole minu meelest ikka õige asi. Et asjast ikka õige mälestus jääks, võiks Surnumere ääres vähemalt päevakese veeta. Bussid väljuvad bussijaamast, hind edasi-tagasi oli umbes 110 šeeklit. Buss Jeruusalemma 124 šeeklit edasi-tagasi. Viimane buss Jeruusalemmast tagasi tuleb kl 5 õhtul, nii et soovitav oleks pealinna ööseks jääda, muidu jääb aega ainult kiirkorras vanalinnale tiiru peale tegemiseks ja õiget mõnu asjast ei saa. Vanalinna ekskursiooni ostsime kohalikult papilt, kes Jaffa värava juures "end müüs". Maksime talle 200 šeeklit ning saime privaattuuri, käisime kolmekesi vanalinna läbi. Papi rääkis väga huvitavalt, viis meid kohalike tagahoovidesse ja katustele, nii et me saime näha rohkem ja huvitavamat, kui Toptoursi kari, kes samal ajal mööda vanalinna tuuritas. Ja kokkuvõttes tuli odavam kui nende 75 euri.Kohalike büroode Jeruusalemm+Surnumeri oli 125 dollarit, aga lennukiga tuldi õhtul tagasi. *Ise küsisin siin Petra ekskursiooni hindade kohta. Toptours on tõstnud hinna 125 eurolt 160le eurole + 40 euri piiriületustasu. Kohalikud hinnad on umbes samad. Petrasse soojad riided kaasa, seal oli tõesti väga jahe. *Värsked mahlad ja küpsetatud mais = 10 šeeklit, väga nämm, proovige kindlasti. *Surnumere juures nännipoes on hinnad Eilatiga võrreldes mitmekordsed. Kätekreem, mis Eilatis maksis 10 šeeklit, maksis Surnumere poes 15 dollarit! Muda ja sool olid Eilatis 10-15 šeeklit, Surnumere ääres 10-15 dollarit. Ja surnumere soola saate ise kaasa korjata merest kilekotti, karpi või pudelisse:) Niipalju praeguseks, ehk oli kellelegi abiks.

Eesti reisibüroode Petra tripi hinnad on natukene ulmelised, kas on infot kohapealsete büroode hindade kohta? On tripikatel kogemusi mõne bürooga, oskate ehk soovitada?

Päris hea nali ju! Mis jama te siis kokku keerasite, et nii ootamatult topclubist sule sappa saite?

Vaata, asi ongi selles, et teie siin olete kõik päevad läbi ninapidi arvutis istuvad inimesed, eks. Te olete tõenäoliselt ka mitmete teiste foorumite püsikliendid ja internetikasutuse ning foorumisuhtluse kirjutatud ja kirjutamata reeglid on teile selged. Te oskate kasutada otsingut ja ka suvalistest tulemustest omale vajaliku info välja sõeluda. Aga trip.ee foorumit külastavad ka need inimesed, kes igapäevaselt arvutit ei kasuta, kes ei käi iga päev foorumites, kes tõesti EI TEA üht teist ja kolmandat asja, mis teile tunduvad nii elementaarsed (jah, näiteks seesama otsingu kasutamine.) Näiteks vanemad inimesed. Aga reisida tahavad nemadki ja neilgi tekivad mõned küsimused enne teele asumist. Reisikorraldajatelt ei saa paraku alati ammendavat infot, esimest-teist korda välismaale sõites ei oskagi kõike küsida. Senikaua, kuni trip.ee ei ole end ümber nimetanud reisispetsialistide kogunemispaigaks, tuleb teil ikka ja jälle teile nii nõmedatele tunduvatele küsimustele vastata. Lisaks soovivad paljud inimesed siin infot mõnede teemade kohta, mida on küll varem kajastatud, aga aastal 2003 ja tõenäoliselt on ju asjad vahepeal muutunud. Siis ei ole eriti mõistlik viidata selle 2003 a postitusele. Kas sind ennast ammendaks see vastus? Ise olete endale sellise töö valinud ja kui see töö ei sobi, miks te siis seda teete? Olen endiselt veendumusel, et ärapanemisvajadus tuleks rahuldada kusagil mujal, mitte naiivsete ja optimistlike trip.ee esmakülastajate peal.

Olen märganud, et siin foorumis suhtutakse ERITI halvasti inimestesse, kes 1.lähevad esimest korda reisile ja 2.lähevad puhkama paketireisiga, mitte omal käel. Ükskõik kummal teemal küsimus püstitada, võib kindel olla, et saab piki päid ja jalgu. Kui inimene läheb esimest korda elus välismaale, siis loomulikult ei ole ta varem puutunud kokku mitte ühegi reisimist puudutava probleemiga, k.a lennuajad, kohalik raha, ilm, hotellid vms. On üsna naiivne eeldada, et seesama reisivõõras inimene on suuteline orienteeruma trip. ee alajaotustes ja eriti OTSINGUS, mis, nagu siingi teemas enne mainiti, EI TÖÖTA! Muideks, olen täiesti kindel, et paljud trip.ee esmakülastajad polegi varem teiste foorumitega üldse kokku puutunud ja neil polegi aimu, mismoodi foorumis asjad käivad. Mulle tundub erakordselt kummaline, et trip.ee moderaatorid võtavad heaks uustulnukate ja reisivõõraste inimeste postitustest lihtsalt üle sõita ja kirjutada vastuseks midagi eriti "vaimukat". selle asemel, et nõu anda ja toetada, kasvõi siis sel moel, et juhatavad kätte lingi samade teemade varasema käsitlusega. Milleks te teete seda foorumit üldse? Kas selleks, et aidata ja nõu anda, või selleks, et oma ärapanemisvajadust rahuldada? Seega - enne, kui hakkate mõnele järjekordsele trip.ee uustulnukale ehk lollpeale "ära panema", hingake sügavalt sisse ja välja ja mõelge, ehk on teil võimalik hoopis sellele inimesele kasulik olla ja vajalikku infot anda. Kui trip.ee eesmärgiks on saada kogunemiskohaks ainult palju näinud ja palju käinud reisifanattide kogunemis- ja muljetevahetuskohaks, siis palun andke lihtrahvale esilehel teada, et siia foorumisse esimest korda paketireisiga Egiptusesse sõitjatel asja pole. Ja saabub rahu maa peale - moderaatorid ei minesta idiootlike küsimuste peale ja tavainimesed ei saa oma küsimustele vastuseid lugedes närvivapustust.

Tahtsin ise omapäi Aswani minna novembris. Eks väike värin käis läbi küll uudist lugedes:D. Muidugi, ega nad seal iga päev ka inimesi ei röövi ju ja pärast seda intsidenti kindlasti tugevdatakse valvet. Et vist ikka käin ära seal. . . . Lause algab suurtähega! Ette tänades! Trip.ee.

Pea iga maja küljes oli silt: apartments for rent või rooms to let. Hindade kohta ei oska midagi öelda, aga põõsa alla jäämise hirmu seal küll ei ole.

Meie komistasime Dassias sellise "toreda" firma otsa nagu "Fair Deal". Autol ütles sidur üles, täiskindlustus seda ei katnud, lisaks arvas vana, et küsiks meilt veel asendusauto eest ka täishinna. Viimasest nõudmisest ta siiski loobus ja andis asenduse tasuta, kuid siduri maksime kinni.

Meie olime nädal aega Dassia Beach hotellis. Hotellil pole suuremat häda, asub kiviklibusel rannal, aga suur sild on ka, millel mõnus peesitada. Kontinentaalne hommikusöök oli hinnas, see muidugi polnud suurem asi, aga ajas asja ära. Tube koristati iga päev, pesu ja rätikuid vahetati üle päeva. Hotelli asukoht oli suht ok, teiste hotellide vahel, aga mitte peatänava ääres, õhtuti oli üsna rahulik. Dassia on täitsa mõnus väike kuurort, kõik vajalik on olemas (poed, tavernad ja baarid, reisibürood, autorendifirmad). Nädal aega ainult dassias vahtida muidugi ei suuda. Igal juhul on mõistlik rentida auto. Neid on saadaval igas hinnaklassis, suuruses ja võimsuses, kuid soovitan väga tähelepanelikult jälgida, millises seisus auto teile antakse ning mida tähendab "full insurance". Meie Fiatil ütles sidur üles, full insurance seda ei katnud, maksime kinni (oleks viitsinud vaielda ja aega raisata, oleks tõenäoliselt maksmisest pääsenud, aga puhkuse aega ei raatsinud raisata sellele jamale). Renditakse palju ka rollereid ja atvsid, millega julgematel väga mõnus saarel ringi rallida. Võimsaid masinaid seal tõesti vaja ei ole. Ja kui sõita ei julge, pole kullu ikkagi, rohelise ja sinise bussiga saab suurematesse turismimagnetitesse. Kes hotelli ei taha, ei jää Korful kindlasti sobiva toa või apartemendi leidmisega hätta, neid üüritakse välja pea igas majas. Ka telklaid on päris palju. Mulle meeldis rohkem läänerannikul. Lemmikuks Agios Georgiose rand, Glifada rand, ka Paleokastritsa oli päris lahe. Amgelokastro kindlus oleks ka kindlasti olnud väga huvitav, kuid seal käivad renoveerimistööd ja kindlus ise külastajatele suletud. Mäe otsast on kena vaade küll:) Happytravel soovitab suveniire osta Makradese külast, sellest ma küll aru ei saanud. Makrades on muidu armas väikene küla, aga sealses kolmes suveniiripoes oli täpselt samasugune valik ja hinnatase kui kõigis teistes kuurortites. Pelekases asuvast Kaisers Thromeist näeb ära peaaegu kogu Korfu saare - võimas vaade! Armastuse kanal Sidaris paistab piltidelt oluliselt atraktiivsemana, see valmistas väikese pettumuse. Aga ära vaadata tasub igal juhul. Põhjarannikul käisime veel Acharavi rannas, aga see ei pakkunud erilist elamust. Kassiopi kindlus - väga mõnus, sealt kõrgelt näeb Albaaniat eriti hästi. Lõunas idarannikul käisime Benitseses Corfu Shell Museumis ja see on tõesti üks koht, mida kindlasti tasub külastada, kuigi reisifirma ei maini infotunnis saart tutvustades selle kohta poolt sõnagi. Muuseumis on üle 10000 eksponaadi, kõikvõimalikud erinevad merekarbid, meritähed, haid ja kõik muu, mis meres leidub. Enamuse neist asjadest on merest välja toonud muuseumi asutaja härra Napoleon ise. Soovi korral tehakse teile inglise keeles selgitav ringkäik. Lastele kindlasti väga huvitav ja tõenäoliselt ei sure ka täiskasvanud seal igavusse. Meie sattusime sinna ainult tänu sellele, et kuulsa Achilleoni muuseumi väravate ees pisteti flaier pihku. Achilleon oli pettumus ruudus, mega piletijärjekord ja pilet 7 euri, seda raha kindlasti väärt ei olnud. Majas külastajatele avatud vaid esimene korrus, mis turiste nii paksult täis, et ringi keeramiseks ruumi ei ole. Aed oli kena muidugi. Meie kõige lõunapoolsemaks sihtkohaks oli Korissoni järv ja Chalikounase rand. Järve kaldal asuvas tavernas saime ka oma kõige omapärasema toiduelamuse, tõenäoliselt pakuti meile külmutatud moussakad külmutatud friikartulitega. Teine omapärane toiduelamus oli Dassias ühes tavernas, kus mingit kreeka kohalikku rooga (liha vürtsikas tomatikastmes) koos friikartuli JA riisiga! Et Korfu linna melust tõeliselt osa saada, soovitatakse sinna minna õhtul. Siis olevat tänavad rahvast täis ja linn tuledes ning kindlustest saab vaadata päikeseloojangut. Meie käisime esmaspäeva hommikul, aga tugeva mulje jättis linn ikkagi:) Käisime liinibussiga ja see oli tõesti õige otsus, sest parkimiskoha leidmine ei oleks seal eriti lihtsalt läinud. Pisikesed kitsad tänavad on omaette vaatamisväärsus ja seal pitsat või jäätist süües jalutada ülimõnus. Vana kindlus on vägevam kui uus, nagu siin varemgi öeldud, kuid ära käia tasub kindlasti mõlemis. Kahjuks ei jõudnud linnas väga pikalt ringi jalutada, palavus tahtis ära tappa lihtsalt. Kokkuvõte. Meile oli nädal Korful täpselt paras. Kolm päeva sõitsime autoga saarele tiiru peale, üks päev Korfu linnas ja 2,5 päeva rannas. Mina olin Korfust unistanud juba 10 aastat, alates sellest ajast, kui esimest korda Durrelli lugesin. Unistus täitus, saar ei petnud mu ootusi:)

Ka mina kiidan Oksanat väga, isegi pärast kella kümmet õhtul sain vajaliku info kätte ja meilid on ka alati rõõmsa tooniga kirjutatud, lust lugeda lausa. Pole veel ühegi teise reisibürooga nii positiivseid kogemusi, au ja kiitus neile veelkord:).

Tervitused ka Mari ja Katrinite poolt ja tänud mõnusale reisiseltskonnale unustamatu kogemuse eest. Oti ja Merlega tahaks pilte vahetada, kui aega saate, võtke palun ühendust.