tmikkor

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
6 postitust
65 kommentaari
Viimased kommentaarid

Trip.ee ja tema funktsionärid ei ole tõesti asjad mida tõsiselt võtta. Siin nahutada saamine on igaühele pigem tunnustuseks. Ja vii siis Kuubast ka veidike revolutsiooni sellele hallitanud eestimaale!

... nii võiks couchsurfingu lühidalt kokku võtta. Olen ise korra ööbinud Alaskal ja teist korda Orkney saarestikus. Esimesele puhul olin ilmselgelt tülinaks, ei saa aru miks mu applicationile üldse vastati. Teisel puhul sattusin tõesti lahedasse seltskonda. Aga üldiselt enam ei proovi, kui just päris häda käes pole. Ise olen tulijaid majutanud kordades rohkem kui teiste külalislahkust tarbinud. 10-st inimesest üks on ok. Ülejäänud on sellised kes soovivad su turjal veidi liugu lasta. Mõni on päris idioot. Sellised on lahedad. Saab pärast naerda. Näinud nüüd igasuguseid oskan ise külas olles paremini käituda, oskan end külas olles võõrustaja rolli panna.

...kohta käiva leiad immigratsiooni kodulehelt http://www.uscis.gov/portal/site/uscis. Kui sealne ei piisa siis järgmiseks sammuks oleks immigratsiooniadvokaat.

Esimene reegel oleks ehk selline, et unusta liikluses kõik eestipärane. Sõida rahulikult, ära ridade vahel saali, mitte liiga kiiresti, mitte liiga aeglaselt. Liiklemine on seal lihtsam ja ohutum kui Eestis. Viidad, teede numbrid, exitid - kõik on tehtud lollikindlaks. Kui sa pole linnafänn siis mine Surmaorgu, Joshua Tree National parki, Sequoia Parki, Mojave kõrbe, otsi üles Route 66 jupid mis veel alles. Motelle on Kalifornias suurte teede ääres jalaga segada. Planeeri enda õhtud mingi suurema tee äärde jäävasse asulasse, siis on kindel et leiad odava motelli. Mina läbisin 11 päevaga vist Oregoni, Idaho, pisut Montanat, Wyomingi, Nevada, Nebraska, Colorado, Utah, Arizona, New Mexico, riivasin Texast ja lõpetuseks California.

... ei oskaks muud nõu anda, kui et hoia eemale nii Friscost kui LA-st. Iseasi kui just ummikud ja ülimalt urbaniseerunud paiku ei otsi. Vaata filme, loe raamatuid. Kui kusagilt midagi meeldib ja meelde jääb, siis just sinna sõidagi.

... Charm Life Taba (või Charm Life muud versioonid Taba külje all) nimelisse hotelli mida pole ka tegelikult olemas. On vaid üks räpane ja ebasõbralik Salah El Deen. Ei tea mis taktika see on miks Tallinnas hotellidele uusi nimesid välja mõeldakse? Või on see nende egiptlastest partnerite vaimuvälgatus?

...mulle ei Kona pool ega ka Hilo. Ehedat on seal kaunis vähe. Põlisrahvas ei varja, et vihkab iga sisse sõitnud või ajutiselt külastavat kahvanägu. Ja neil on selleks ka põhjust. Kohalikes koolides on isegi nn "haole beat up day" - see on päev mil kõikidele sisserännanute lastele kohalike põnnide poolt peksa antakse. Kui turistid ja sissesõitnud minema küüditada ning mõlemad lennuväljad sulgeda, siis ehk asi paraneks ja Hawaii oleks jälle Hawaii. Käisin Mauna Loa ja Mauna Kea tipus, South Pointis ja Greenbeachil kalal, Kona pool akvalangiga sukelduumas, kolasin Kilauea Iki ja Kilauea Caldera kraatrites, Waipio orus, Puna poolsaarel, Wood Valleys jpm. Kui kunagi veel sinnapoole asja siis ehk Molokaile. See polevat selline lagastatud hullumaja nagu Hawaii, Maui ja Oahu. Elame, näeme.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=94d12c1a6855d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

Vaata et täitmisel ühtki viga ei tee, muidu on kogu töö asjatu. Ja ära unusta lisamata tshekki/money orderit $ 300.- Peale oma taotluse ära saatmist saad posti teel nädala pärast "Notice of Actioni" ja seal on sinu case number. Saad selle nr abil interneti teel kontrollida millal sinu case läbivaatamisele läheb. Isegi kui vastus tuleb negatiivne oled kogu aja mil su case'i läbi vaadatakse legaalselt maal. Vaata ainult et sinu application oleks täidetud ja teele saadetud enne kui sinu I 94 läbi saab.

... mida olen kasutanud oli Nevadas $ 15.-/öö ja üle 50.- pole iial maksnud. Enamasti on jäänud minu kasutatud motellide hinnad 30 - 40 vahele. Teel Miamist Frisconi on odavaid motelle palju. Ainult New England on kallis kant aga vaevalt sa sealt kaudu ringiga lähed. Puhas pesu pole reeglina probleem. Kui ongi saapajälg voodilinal, siis on ta sinna sattunud enne pesumasinat ja lihtsalt on nii vingest materjalist et ei tule pesus välja.

Värvilise kanjoni reis algusega Sharmist võib meeldida ehk ainult siis kui pole paremat saanud. Retkele kuluvast üheteistkümnest tunnist viibitakse vaid kaks looduses. Suurem osa päevast möödub reeglina loomlolli sohvri poolt juhitavas Toyota Landcruiseris. Vappumine peale asfaldilt kanjoni poole pööramist annab tunnistust, et juhil puudub igasugune respekt oma koorma vastu. Seda teed annab sõita ka suht sujuvalt ja vappumata. Olen ise korduvalt kogenud. Selle retke nimi võik ehk olla "Päev asfaldil" või "500 km jeepikongis". Katsuge leida endale matkad kus suhe oleks vastupidine. Et lõviosa päevast kulgeks kõrbes või kanjonites ja väiksem aeg asfaldil. Tõsi on see, et need retked on kallimad kui 40.- usd. Aga te näete rohkem ja teist ei tehta koogel-moogelit. Kõrbe minnes on üks üsna hästi töötav reegel - ärge iial sinna minge egiptlastega vaid minge beduiinidega. Esimesed ei tea kõrbest midagi, teised on seal omas kodus. Sharmis on beduiine küll. Reeglina vanemad mehed on asjalikumad kui noored. Kui beduiini kodukant jääb Dahabi või Nuweiba kanti, siis võivad nad ise või nende pereliikmed viia teid Siinai kõige kaunimatesse paikadesse, sest need jäävad Dahabi ja Nuweiba lähedale. Teine võimas kant on Serabit el Khadem. Tehke enne veidi kodutööd ja saate maailmaklassi elamuse, mitte disneylandi kõrbesafari mis kulgeb asfaldil...

Jutus täitsa tõetera olemas, ainult et välja on ta öeldud kummalises keeles. Ma täitsa naudin seda stiili. Midagi uut. Kui ta oma reisidest raamatu kirjutaks siis mina igal juhul ostaks. Vastupidiselt enamikele reisikirjadele mida tuleb kui seeni märjast samblast.

Mul on sihuke tunne, et kui midagi ehedat näha tahate, siis peaksite ikka selle vahemaa Luxorist Aswanini (või vastupidi) felukil läbima. Kruiisilaev on sama mis paketituristidele mõeldud hotell/koonduslaager, ainult liigub mööda vett.

... 41.-sel maanteel. Võtad hommikul vara kanuu ja õhtuks oled ringiga mangroovivõsast tagasi. Või Everglades city'st kanuuga Sandfly saarele. Üks lugu on siin http://www.godiscover.ee/?id=1275 või koos piltidega http://www.rate.ee/blogs.php?entry=690547

Kui vaatad kaarti, siis näed, et on kaks võimalust, kas I 95 või Florida Turnpike. Nüüd sõltub sellest, kas tahad näha asfalti, autosid ja ummikuid või võimalikult valutult Orlandosse jõuda. Esimesel puhul vali I 95, teisel Turnpike. Muidugi öösel sõites pole suurt vahet. Sõites Miamist Orlandosse suure ringiga, põiki läbi Florida, ükskõik kas mööda Alligator Alleyt (75) või Tamiami Traili (41) näed vaid lõputut sood. Tee endale enne selgeks punktid kus tahad peatuda ja paigad mida soovid külastada. Highwayl sõites pole vaatamise kohalt vahet kus sõidad, seal pole midagi vaatamisväärset. Huvitav algab siis kui teel pealt maha sõidad ja enda jaoks põnevasse kohta lähed. Näiteks võtad soos kanuu ja lähed sellega alligaatoreid taga ajama või üürid airboati ning tuiskad sellega üle vee ja mätaste. Ei mõista mis sinna Orlandosse üldse minna? Igaüks ikka põgeneb sealt kusagile ookeani või Mehhiko lahe äärde. Rendiks paadi ja läheks merele vms.

Mine orbitz.com ja löö sinna sisse oma saabumise lennujaama kood, auto võtmise kuup. ja kellaaeg, samuti loovutamise aeg. Orbitz viskab sulle kõigi lennuväljal (või ka linnas) saada olevate rendifirmade võrdluse. Kõik auto klassid, kindlustused jne tehakse puust ette ja värvitakse punaseks. Orbitzi kaudu saab ka bronnida. Aga seal vist arengumaade krediitkaardid ei kehti. Kõige odavamad motellid Miamis on kuubalaste linnaosas, 41. maanteel. Algavad 20.- usd/öö. Aga ärge sealt tärne otsige. Ja selle raha eest võib seal ka actionit olla.

Ja kui Luxori linnas ei leia õigeid paiku, siis palka enda ette takso ja sõida tema järel. Vbla tekib probleeme inglise keelt valdava taksojuhi kiire leidmisega, aga nad saavad üldiselt aru ka keelt oskamata. Liikluskultuur ei tohiks eestlasele küll midagi hullu olla. Lääneriikidest Eestisse tulleks on suurem shokk. Egiptuse liiklus on kaootiline nagu browni liikumine, aga palju sõbralikum.

Lähis Idas on 13 mäge mis kõik pretendeerivad Moosese mäele. Arheoloogilised leiud toetavad legendi ainult Iisraeli Timna mäe puhul. Siinai on arheoloogiliste leidude jaoks parim paik maailmas. Kõik mis kord maha kukkunud või maetud, säilib praktiliselt igavesti. Kui sellises kohas puuduvad arheoloogilised leiud, siis tähendab see ainult üht - seal pole midagi toimunud. See on suure tõenäosusega vaid suur pettus ja palagan, turistilõks. Palju etem oleks palgata endale gebelyya hõimust teejuht ja matkata üksinda kõrval asuvale ja kõrgemale Gebel Katariina tippu. Poleks pettust, oleks privaatsus ning oleksid käinud kõrgemal.

... on sama muutlik nagu litsi armastus. Kord on külm, siis jälle väga külm ning hoopis sageli põrgulikult külm. Vahest on sellele kõigele veel boonuseks lõikav tuul. Ja mäkketõus on selline, et hea kui sa kaamerat viitsid üles kanda ja seda poolel teel kellelegi ära ei kingi, et vähem kanda oleks. Nii et mingeid kandameid endale ära tekita. Vett ja näksimist saad osta mäelt iga natukese maa tagant. Ainult ettevaatust, mäel on hinnad nagu Eestis!

... ja pildid nagis üleval http://nagi.ee/photos/tmikkor/sets/148381 Lahe oli see, et 2 Tallina kutti Omari ja Eerik lugesid mu üleskutset veidi peale postitamisjärgset südaööd ja olid 12 hiljem juba Nuweibas minu õuel valmis kõrbe minema. Loodetavasti sai Kadri Kõusaar sel matkal oma plaanitava kõrbefilmi jaoks ideid ja inspiratsiooni.

Üks eesti filmitegelinski tuleb lähipäevil Nuweiba kanti ja soovib minna kõrbe võimalikke võttepaiku otsima. Ilmselt läheme jeepiga äärmiselt vähekäidavatesse Wadi Shallalasse ja Wadi Nasbi. Karmid mäekurud, endised miiniväljad, oaasid ja muu selline värk. Ning beduiinikülad kus turisti nähakse ehk kord aastas. Retk kestab 2-3 päeva. Autos on paar vaba kohta mis lunastatakse välja hinnaga 50 usd/päev/inimene. Retk toimub ajavahemikul 13 - 20 dets. Inf ja liitumine mikkor@gis.net või +20191576039.

Kes tuleb sel talvel Sultanasse vähemalt kaheks nädalaks, saab majutuse koos kahe väga lihtsa söögikorraga päevas 200.- eek/inimene/päev. Ja on veel odavam variant sudaanlaste laagris Greenbeachil. Mõlemi kohta inf mikkor@gis.net

GoAdventure pakkus edasi tagasi lendu Sharmi eile 3990.- (30 nov-7 dets).

... Nuweibasse on üksikule reisijale 250.- egp üks suund, suurema seltskonna puhul veidi enam, aga hinna saab omavahel klappida, nii et per nägu hind tuleb hulgakesi tulles palju soodsam. Transport Tabani - lisa veel 100.- egp. Kui on vaja kirjuta mikkor@gis.net