SilverSilver

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
5 postitust
27 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid
  1. Gruusia, seljakotiga. Ägedaim emotsioon oli Ushguli külastus üsna julge autojuhiga. Lisaks sai ka Gruusia siselendudest artikkel kirja https://www.accelerista.com/matkamajareisima/gruusia-ringreis-omal-kael/

2 ja 3) Jaapan on mõtteis.

Tõstan vana teemat.

Soovin deebet- või krediitkaarti, millega makstes koguneksid ka Miles & More boonusmiilid. Kas sellist pangakaarti väljastatakse eesti kodanikule, ning mis pangast?

Iseendaga ja seljakotiga reisimine on üks parimaid viise kohtuda uute tuttavatega ja saada endaga paremaks sõbraks. Mine!

Olen ise reisimisel lähtunud üritustest, mis mulle huvi pakuvad. Kontsertid jne. Võid mõne lemmikartisti ära näha, kes siia sattumas ei ole.

Soovitan ööbida hostelis (tripadvisorist leiad iga linna parimad hostelid) ja väiksemas jagatud toas. Näiteks 4 voodiga toas. Üsna odav. Kohtud teiste seljakotireisijatega. Lähete koos linna avastama. Kohesed sõbrad.

AirBnb on lihtsalt võimalus enda tühja korterit või tuba välja üürides raha teenida. Ära enamikelt hostidelt põhjalikke nõuandeid ja vastuseid korduma kippuvatele küsimustele oota. See on lihtsalt raha teenimise viis.

Hostelist saad rohkem olulist infot ja ilmselt kohtud mõnegi uue sõbraga.

Ühe ideena pakun välja ka Poola. 10 päeva jooksul jõuad kahes-kolmes linnas ära käia.

Või Iirimaa?

Gajane, kohaliku keele õpe jääb tulevikku, praegu on vene keel teemaks. Broneerisin eelviidatud lingil paar nädalat keeleõpet ära.

Praha või Berliin. Kui seal ei näkka, on ilmselt viga Sinus. Õlu on igal juhul väga hea mõlemas linnas.

Brüsselist võid rongiga Amsterdami sõita... ehk ka mujale, sihtkohale lähemale.

löö otsingusse sisse oyster card, sellega tuleb ots metroos lennujaamast kesklinna vast odavam kui 4 naela.

Aga milline kahekordne telk oleks suhteliselt kerge, mahutaks 2 inimest (ehk 1 koos kottidega), ja kestaks? Mõtlen ikka 3e aastaaja telki.

Kaardiga saab maksta. Üks söögikord jääb enam-vähem normaalses tänavaäärses söögikohas £5-£10 vahele. Supermarketitest igasugu nämm-nämmi osta tuleb loomulikult odavam, ning iseenesest mõista on vähk kallim kui friikartulid. = Individuaalne, kes kus mida sööb ühesõnaga. Riided on üldjuhul odavamad kui Eestis.

Võta need, millega sa Tallinnaski suvel mööda linna ja muuseume käid...

Selge, selge. Sellel reisil ma seiklusturismiga tegeleda ei soovi, ehk soovitate muid mõistlikke pakkumisi siis... :)

edit: Sel lehel olevate kommentaaride järgi ei julge enam millelgagi lennata =)

edit2: kas oleks mõttekam osta pilet mõne USA portaali kaudu, ja maksta dollarites? arvestades USD madalat kurssi praegu...

Otsin lendu, mis lahkub mingist punktist euroopast (ei pea just London olema) ja saabub Kanadas Vancouveri lennujaama. Vahemaandumisi võib olla, aga mitte USAs.

Surm on päris ahvatlev tundunud nii mõnigi hetk, aga see pole praegu teema.

Ehk põhjendaksid, Snoop?

Ma ise pole midagi väga hullu lugenud nende kohta, niipalju kui otsinud olen.

Tõstame teemat, ehk keegi on märganud uusi soodsaid pakkumisi. Ise lendan juuni lõpus sinna, juuli keskpaigas-lõpus tagasi. Hetkel tundub olevat soodsaim lennata London-Vancouver-London Zoom Airlines'iga, alla 10k + Tallinn-London-Tallinn.

Google Earth abiks üldisemate vahemaade arvutamisel :)

...asub otse pearaudteejaama (CPH central station) hoone taga =)

Vähemasti vaatamist ja uudistamist jagub mõneks ajaks

Su sõber sorteerib fotod ära järgmine kord enne netti üles panekut. Üks pilt ütleb küll rohkem kui tuhat sõna, aga praegu on seal verbaalne kõhulahtisus üleval... Esimesed 3-4 lehte fotosid ainult vaatest lennuki aknast tiivale, jms. :)

Äkki saaksid kõige asjakohasemat infot neist väljavalitud koolidest?

https://www.flyzoom.com

London - Vancouver - London = parematel päevadel alla 10k krooni.

Õppisin vahepeal 6 kuud väljaspool Eestit. Töökohta hoiti minu jaoks alles (teenindustöö) ning läksin peale Eestisse tagasitulekut sinna tagasi. Nõustun Sinuga, et enamus tagasisidet on olnud kas neutraalne või negatiivne minu kodumaalt eemalviibimise kohta. Välismaale mineku hetkel mahajäänud sõpradest/tuttavatest suhtlen praegu edasi väga vähestega. See-eest on kogunenud hea hulk kontakte ümber maailma, kellega olen lähedasem, kui osade Eesti sõpradega nüüd. Reisimise võlud ja valud =)

Avasüli Eestisse tagasitulijat ei oodata. Kui oled maailma näinud natuke, ja julged siin oma arvamust välja öelda natuke teisest vaatenurgast, ei ole sa siin 'oma'.

"kandidaadid peavad õppima valitud erialal ka koduülikoolis."

Sellele tingimusele ma ei vasta.

Samas on seal kirjas, et kandidaadil peab olema vähemalt keskharidus.

See sobib.

Kas siis polegi lootust sinna programmi pääseda?

"rohkem infot" link ei avane mul kohe mitte.

Samas see vana teema kah juba.. :)

Muidu sooviksin samuti rohkem infot saada. Millised on nõuded programmis osalejale, mis haridus tal olema peaks? Kui kaua ja kuidas paberite jms kordaajamine aega võtab? Mis aineid ja muud sa ise seal õppisid? Kuidas õppetöö ja elu-olu? Kuidas kohapeal lisaraha teenida? ... ? .... ? Hetkel sirvin blogi huviga.. :)

http://www.oasishongkong.com/gb/en/home.aspx

Lennutab Sind Londonist Hong Kongi ja tagasi ~£360 eest. Üks ots odavaima piletiga paistab olevat napilt alla £200.