trip-krainetrip-ukraine-dark

Cris13

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
80 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Suured tänud. Tõid natuke maapeale tagasi selle kiiruse osas, aga ma olengi arvestanud, et esimene õhtu ööbin kuskil kämpingus mere ääres Napoli lähedal. Teine päev Pompei ja siis edasi Messina poole nii kaugele kui jõuan ja ööbiks jälle seal mere ääres kuskil. Ma ööbimisi ei broneeri, et mitte kiirustada kui kuskil on lahe ja tahaks kauemaks jääda. Mulle nii meeldib kõige rohkem sellepärast ei osta ka kunagi paketiteise. Loodame siis ikka, et neid teetöid on seal vähem ja mulle ka mõni kämpingukoht jäetakse.

Juba leidsin midagi http://www.etnaland.eu/ tundub huvitav, kas kellegil selle kohaga kogemust ?

Kuidas ma ka seda kaarti ei mõõda ja ei vaata jah Roomast-Messinasse on ca 550km. Kui mööda kiirteed sõita siis maksimaalselt 5 tundi. Kas see tee sealt Salernost allapoole on tõesti nii paha ??? Ma planeerisin lennata Roomasse seal Rooma ja Napoli vahel mereääres ööbida, siis edasi Pompei linn mis mulle väga meeldib ja sealt juba täiskiirusel Messina poole. See, et see tee seal allpool Salernot on kehva on muidugi huvitav ja oluline info . kas sa Iblea saaksid kinnitada seda ja kui aeglane see sõit siis mul on ? Pompeist Messinasse ca 400-450km ma arvan 4 tundi sõidan mitte rohkem. Mis sa arvad nende teeoludega seal ?

Julgen väita, et ka Tel Avivis on hullud peod, kes seda otsib ja eriti lõbus on asjaolu kui ööklubist välja tuled, siis rabi pakub sulle väikese tasu eest lunastust, et ööklubis tehtud patud saavad kohe unustatud.

Ma arvan, et lennata Rooma ja sealt auto rentida ei ole ka paha mõte. Roomast Sitsiiliasse ca 500km mis mööda kiirteed ca 4-5 tundi. Samas võib Roomale ja teele jäävale Pompeile ka silma peale visata.

Punane meri ikka ahvatlev aga Egiptus ülejäänud pereliikmetele liiga räpane ja siis jääb üle vaid Iisrael.

Ikka olen kursis, aga see ei õigusta kuidagi seda kontrolli. 2-3 erinevat küsitlejat miks tulin , kellega kohtusin jne. Telefonid ära - telefonidest info nende arvutisse, teise inimese arvuti ära - info arvutist nende arvutisse, laadija saadeti 5 päeva hiljem postiga järgi. Riided peaaegu kõik ära, siis tuli kindaga neeger ja ma juba mõtlesin, et hakkabki see protseduur mida kõik naeravad aga õnneks lihtsalt kontrollis riideid üksipulki üle. Ühesõnaga arvestades kõiki asjaolusi on see ikka liig, mis liig.

Jah lennujaamas. Ma lihtsalt mõtlen et nii ei saa sinna ju perega minna. Kui mul ajusid komposteeritakse on veel kuidagi OK aga perele küll ei tahaks sellist jama see on tõsiselt haige teema.

Limusiini rent on tegelikult nii odav, et seal ongi äge limusiiniga lasta ennast Stratospherest peatänava keskele visata.

Tere.

Ma pole ise käinud, aga mul on seal üks hea sõber ja tema jutu põhjal julgen soovitada küll. Pidavat parem olema kui Jurmalas või Vilniuses. Vilniuse kaudu ilmselt paem minna, sest siis kiirteed vist rohkem ja seega saab kiiremini kohale.

Asi muidugi nii hull ei ole trahvide kohapealt. Ma sain 10-Latti trahvi kuna unustasin passi koju, aga kontroll on jah tihenenud. Kontrollitakse ikka jah mingit 100-200 autot päevas. Muidugi kehva on see, et tegelikult ilma dokumendita inimesed peavad nad tagasi saatma ja see on juba ebameeldivam. Mulle juhtus normaalne kontrollija kes isegi vabandas, et peab mulle trahvi tegema ja lubas ikka Riiga edasi minna kuigi rõhutas, et tegelikult peaks mind Eestisse tagasi saatma...

Hinnad on toidule väga erinevad kesklinnas ja äärelinnas. äärelinnas ca 2 korda odavam kui meil ja kesklinnas kallim kui meil. Kaasa võta Eur või dollar vahetuskursid on seal väga head edasi-tagasi vahetamiseks. Lihtne Minskis sõita metrooga mis on ka odav.

Mina olen käinud Alanya veekeskuses, aga see oli umbes 9 aastat tagasi. See oli igati OK juba siis. Kui on midagi juurde tehtud, siis see on juba boonus. Olid mõned torud, kus sai kummidega alla lasta. Oli umbes 5-6 sellist normaalset toru-liumäge kus ikka sai natuke adrenaliini. Oli baar basseini keskel. Igati normaalne koht. Minu meelest jalutasime sinna lausa jala, kuna meil oli aega piisavalt. Usun, et see on selle jalakäiate tänava lõpust ca 2-3 km ja jääb ca 500m merest eemale, aga sel ajal oli mere äärest näha minu mäletamist mööda. Nii, et kui ei ole lastega ja on aega, võib vabalt mööda mereäärt jalutada. Muidugi ka need kohalikud mikrobussid ei maksnud eriti midagi sel ajal ja liikusid iga 5 min tagant.

Oleneb jah paljudest asjaoludest - sõitjast, kellaajast, aga 3 tundi peaks arvestama - 2 tundi Riiga või lähistele jõudmiseks ja ca 45min kuni tund lennujaama (kuna tõesti ummikuid võib ette tulla ja ringtee remont).

öösel kindlasti takso. Väga mugav ja kui linn tühi siis kiire ka. Ca poole odavam kui Eestis.

Rimini jätke jah välja see on küll täitsa ranna linnake aga midagi positiivset seal pole. Oluliselt paremad on juba mainitud Lido di Camoire , Viareggio ning ka vaatamisväärsustele lähemal. Samas ka Lido de Jesolo kui soovite näha Veneetsiat, mida tegelikult tasub näha ja sealt natuke alla on Ravenna lähedal lõbustuspark Mirabilandia mis on lastele väga tore koht.

Eelmisel aastal Juulis viibisin rendiautoga Pisa linnas Itaalias ja väidetavalt sõitsin keelualal. Tuli ka kiri ja alles nüüd(rohkem kui aasta hiljem) trahv 113-Eur ja kui ei tasu 50 päeva jooksul siis lisandub veel mingi tasu nii, et siis tuleb 185.5-Eur maksta. Ma vist maksan ära siis järgmine kord rahulikum Itaaliasse minna ka muidu äkki mingis mustas nimekirjas ja see pole nii oluline summa, et oma järgmist reisi rikkuda ma arvan...

Mitte Eestis ei maksa kinni seda kaupmees, vaid ikka ostja ja see ostja, kes maksab Eestis sularahas, on poele 2-3 % kasulikum, kuna tema pealt ei pea pangale maksma. Lihtsalt täpsustus.

Kas räägid ka Serbia keelt natuke juba ? Kas oled jätkuvalt Belgradis?

30-40-Eur läheb siis 4 peale kui igaüks võtab makaronid, klaas mahla ja tass kohvi. Kui keegi ikka normaalselt sööb koos salati ja veiniga siis alla 20-Eur inimene pole mõtet arvestada.

Milano reisi sihtkohana sobiks tõesti vist neile kellele väga shoping ja kvaliteetkaup meeldib - muidu minu meelest suht mõtetu koht kui nii kaugele autoga sõita. Pigem Itaalias tõesti läbi Veneetsia Rooma sõita. Samuti Napoli lähedal olevaid vanu linnasi vaadata - Pompeij ja Herkulaneum ning siis mööda rannikut üles tagasi sõita, rannad seal Roomast ülespoole ka täitsa OK ning võib veel Firenzest ja Pisast läbi põigata kus on mõned vaatamisväärsed objektid.

Tiber Village Hostel Julgen soovitada sellist kohta Rooma kesklinnast 15-20 km . Suht hea rongiühendis. Odav hind . Korralik kämping koos korraliku toidukohaga, samuti olemas bassein. Hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Julgen soovitada neile kes otsivad odavamat ööbimist. Kodulehe leiad kohe kui Googlesse sisse toksid.

Raha kulub niipalju kui kulutad. Oleneb kus süüa, mida osta jne. Ma arvan, et vähem kui 50-Eur päev inimese kohta siis tuleb juba väga valida. Sõõk ja väiksed meened ning õhtused dringid peaksid 500-Eur hakkama saama.

Mulle tundub see jutt ikka natuke mulana - kes sellist koormust talub ei küsi nii mõtetuid küsimusi. Vabandused mittepositiivse kommentaari pärast aga ma olen kogu oma teadliku elu trenni teinud.