trehvi

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

6 meeldimist
4 postitust
42 kommentaari

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Traditsiooniliselt on sushit näppudega söödud, sashimit aga pulkadega. Tänapäeval on arvamused nii ja naa, Nigiri sushit süüakse näppudega sest liigne surve pulkadest võib riisi murendada. Makimonot võib süüa mõlemat moodi, aga tuleb meeles pidada, et sushi tuleb täies ulatuses suhu pista ja mitte poolitada. Nigirizushi puhul oleks soovitus sama aga kui ei saa, siis võib ka kahe ampsuga süüa. Mitte mingil juhul ei tohi pulki sushi sisse torgata!!! Oma pulkadega ei tasu sushit kellegile teisele anda, sest pulgad on sinu suust juba läbi käinud, seega mitte hügieenilised. Sushit ei tasu ka soja sees ujutada sest riis võib lahti tulla.

Jaapanlased on turistidega harjunud ja ei oota, et kõik pulkadega oskavad süüa, seega võib julgelt teisi söögiriistu küsida:)

Need kes tõesti elevante tahavad näha ja need loomad neile meeldivad, siis Tais on olemas ainult üks koht kuhu minna - Chiang Mai http://www.elephantnaturepark.org/ See annab vähemalt võimaluse loomaga koos olla ja nende tegemisi jälgida, mitte olla osa turistidele suunatud konvoist. Ei maksa illusioone luua, et need loomad mille seljas te ´ratsutate´ on oma tahtele allutatud präänikuga. Natuke saab lugeda ka siit http://www.siimteller.com/2010/02/chiang-mai-pohja-tai-baaslaager/

Päris irooniline, et see kes nii väga EAd ühes postituses kritiseeris jooksis messile piletit saama.. ja kui ma ei eksi siis isegi ostis eraldi apelsine selle jaoks?

Mind lausa huvitab, et palju see hinnavahe siis AB ja EA vahel on kuhu marti384 lendab? Mina sõidan AMS-TALL-AMS vahet ja AB on kordades kallim kui EA.

Vaata lennujaama kodulehte, sealt võib infot saada kas ja kuidas toimida.. nt http://shrt.st/c9s

Teiseks saad alati ise kirjutada inglise keeles paar lauset a la palun juhatage mind õigesse väravasse, mida sinu ema saaks nt infotöötajatele näidata, et nad teda suunaks.

Aitäh ilusa jõulukingituse eest, praeguseks juba 118 vastajat ja arvata on et natuke tuleb veel juurde. Igatahes on küsitlus korda läinud ja kui kaitsmine tehtud siis annan siin tulemuse ja kokkuvõtte teada.

Kui keegi soovib veel täita siis olge lahked, küsimustik jääb veel natukeseks avatuks.

Ilusaid pühi kõigile!

Praeguse seisuga 111 vastajat läbi erinevate kanalite, vaatame kas saab veel natuke juurde :)

Euroopa on moslemeid täis sest nad saavad lubada endale hea elamise ja auto isegi siis kui on töötud. Omal maal vireleks nad mingis pappkastihunnikus. Asi selles, et vanades EU riikides on sotsiaalabi ikka väga suur. Samas on astmeline tulumaks, seega need kes on õppinud ja teenivad rohkem peavad nii 42-52% tulumaksu maksma.. sellega peetakse neid töötuid üleval.

Mul on palju kogemusi idiootsete küsitlustega mis võtavad tõesti kolm korda rohkem aega. Samas vastustega, mida tüdimusega juba automaatselt sisse toksitakse ei ole tegelikult mitte midagi peale hakata.

See 15 min oli ikka väikse varuga võetud, et kõik lubatud aja sisse jõuaks ja ei peaks kiruma kui aeg üle läheb ;)

Kõigi vastajate vahel loosin 3 Kohvik MOON kinkekaarti www.kohvikmoon.ee, väätusega 200EEK (enne reisile minekut peab ikka kõhu täis sööma), kinkekaart ei ole sponsoreeritud vaid tuleb minu taskust. Loosimiseks kasutan www.random.org saiti

Lingi võib avada, sest seal on sissejuhatav jutt:)

Küsimused on ümarad, sest see on ainult üks osa tervest tööst :D

EE lugu.. ma ei saa aru kus on nende inimeste mõistus!! Väga rõve oli lugeda :(

Suvi kestab siiski Detsember, Jaanuar, Veebruar

Spring - September, October, November Summer - December, January, February Autumn - March, April, May Winter - June, July, August

Firmad maksavad tavaliselt nii 80% hinnast tagasi kui vaala ei näinud reisil, aga enamasti näeb vähemalt ühte liiki ja kui veab siis mitmeid :)

Bungy kohta.. mulle olid sellised atraktsioonid tasuta, aga ei olnud mingit tahtmist seda proovida. Kellele sobib, kellele ei sobi :D Aga Nevis on tõesti kõige pikema langemisega.

Kui Milford Soundi (MS) minek siis veel paar tippi

Just sinna minekul jättis teekond vaata et võimsama mulje. Kindlasti võtab peatumine ja maastiku, mägede, koskede jne. vaatamine küllalt palju aega.. sellega kindlasti arvesta. Loomulikult soovitan igas võimalikus kohas peatuda ja loodust nautida. Vihmase ilmaga on vaata et ilusam (tekivad kosed mis muidu kokku kuivanud), aga udu võib liiga palju katta ning siis ei näe kogu vaadet. Kuid vihma pärast ära jäta käimata! Kindlasti uuri ennem peatumispaigat teeolusid, MS teel võib varinguid olla kui ilm on halb olnud. Kangelast ei tasu mängida :)

Homeri tunneli juures või üldse Fiordlandis võib kohata sellist lindu nagu Kea http://en.wikipedia.org/wiki/Kea kes ei karda inimest ja pigem nurub süüa, üritab autosse ronida või jalutab auto katusel ja näpib kõike mida aga saab. Kindlasti ära anna midagi ja uksest sisse ei tasu lasta:)

Auto tangi täis Te Anau´s sest Milford Soundis on bensiin mitu korda kallim ja tee peal mujal tankida ei saa. Kui vaja võid MSs natuke paagile juurde lisada.

MSs soovitan kaarega suurtest laevadest mööda minna ja valida selline firma nagu Mitre Peak http://www.mitrepeak.com/. Nende laev on väiksem ja manööverdab paremini MFs (kõikidel laevadel on tasuta kohvi ja tee). Mis aga kõige tähtsam on see, et kui delfiinid ujuvad kaasa siis väiksema laeva ninas olles on nad palju lähemal ja paremini nähtavad kui suurel laeval. Kindlasti kaitsekreem peale sest laevasõit võib ilusti näo ära kõrvetada.

Kui aega vähe siis ära hakka Glenorchy poole minema, võta mujal rahulikumalt:) Christchurch ei vääri minemist, pigem käi Inglismaal reisimas sest kontsept on sama. Aucklandi ei tasu ka nagu kauaks minna, maailmas on piisavalt huvitavaid linnu mis ilusamad ja põnevamad, alustades Tallinnaga :D

EDIT Mainin siin ka seda, et putuka hammustuste raviks (veekogude juures on palju Sandfly http://shrt.st/a23 nimelisi vereimejaid) on apteekides müügil selline kreem nagu Anthisan cream 2% http://shrt.st/9sy Võtab sügelemise ära ja vähendab paistetust.

Vaata natuke teise nurga alt

Mitu inimest? Kaks inimest praamiga plus auto on odavam kui 2 inimest lennukiga (kütusekulu Auc-Well tuleb juurde arvestada). Kui lendad kas siis rendid uuesti auto?

Mina leidsin küll üheotsa pileti 59NZD. Sinul tuli US199 sellepärast et vaatasid Air NZ Continental Europe lehelt hindu. Vasakus nurgas on selline link nagu Worldwide Sites, kliki sellel ja vali New Zealand. Nüüd proovi uuesti reserveering teha ja vali hinna vaatamine nädala lõikes :) Nagunii maksad krediitkaardiga ja nagunii saad e-pileti..

Queenstown!!!

  1. Kui on pikem matk siis peab kindlasti broneering olema, seda olenemata kas onnis või telgis. Osadel radadel ei ole telgid lubatud (Milford Track). Samas on luba siseneda parki ja teha mingi päevane ring ja seda täiesti tasuta. Soovitaks seda lehte http://www.doc.govt.nz/parks-and-recreation/tracks-and-walks

  2. Kaikoura ongi parim koht 3.- 4.-

  3. Mina veetsin 7 kuud Queenstownis töötades (vääääga väike koht kuid miljon asja teha) mis andis võimaluse ümbruskonnas ringi vaadata - Milford Sound, Doubtful Sound, Te Anau, Wanaka, Invercargill, Bluff, Haas, Christchurch jne. Samas meeldis mulle kõige rohkem väikestesse turismivabadesse kohtadesse põigata nagu Glenorchy ning sealsed kohalikud ürgsed metsad ja veekogud kus sai kalajahil käidud. Linnadest soovitaks eemale hoida, ikka loodusesse minna ja seda ilu nautida. Ära kiirusta niiväga sihtpunkti, sest teekond sinna võib ilusam olla kui koht ise.

Milford Sound sai nähtud nii vihmase kui ilusa ilmaga ja pean ütlema, et vihma ning uduga oli see koht ikka vägev :D

Selliseid nn auhindu võib ju siis massides välja panna, sest realiseerimise protsent on väga väike.

"Kõigi osalejate vahel loositakse välja golfireis Argentiinasse reisifirma Baltic Breaks poolt" sõnastusest loen mina 100% välja, et korraldatakse reis Argentiinasse. Seal ei märgitud ´golfireis Argentiinas´, mida takkajärgi on hea pakkuda.

Aasia poole lennates on Emirates väga hea. Näiteks London Gatwickist Hong Kongi lennates 15 jaanuar kuni 6 aprill on hinnaks nii 525 eurot

autoga? lennukiga? rongiga? laevaga? oleneb mis transporti kasutad

Vääääga äge, aitäh vastuse eest ja kindlasti vaatan lingid üle. Seda ma juba tean, et kerge ei saa seal olema ja 99% ajast sajab tipus isegi kui on kuiv hooaeg. Kuid David Attenborough´i ´Private Life of Plants´ (helikopteriga) ja Ben Fogle´i ´Extreem Dreams´ (jala läbi savanni) tõestasid veelkord, et asi on seda väärt :P . Siiski paistab, et reis jääb nii kahe aasta kaugusele (lähen magistrit püüdma), teisalt on siis ka rohkem aega kõike plaanida :) .

Aitäh veelkord soovituste eest!

Vale koht selliseks mureks, tuleks pöödruda otse lennujaama või siis lennukompanii poole. . Nagu teada, CRM ei tööta Eestis ja ei tööta ka paljudes teistes kohtades. Kogu point ongi selles, et kliendid ei ole võrdsed ja tavareisija, nähes VIP teenindust, soovib ka sinna klassi püüelda...