SakuHele

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Moskvas võib ümberistumisel igasugu nalja saada. Minu viimasel lennul sai minekul lennujaama baarist otsa viin (!) ja tagasi tulles pelmeenid (!!).Dohas jätkub kõike :)

Mina vaidleks sellele väitele "ei ole oluline, kus ööbid" oma kogemuse põhjal ikka väga vastu. Me peatusime Melliehas ja sealt Valletta kanti (või ka Mdinasse) bussidega rallimine võttis ikka pool päeva aega. Reeglina kulus koos bussi ootamisega Mellieha-Valletta marsruudil 1.5-2 tundi, teises suunas me üritamast üldse loobusime, kuna õhtusel tipptunnil oli tegemist, et Valletta terminalis bussi mahtuda.Õnneks töötas Taxify suurepäraselt, aga selle extra 150 eur oleks võinud kulutada kallimale majutusele kuskil Sliema või Valletta kandis. Rahaliselt oleks pea sama välja teinud, aga ühistranspordis siplemise arvelt oleks ühe puhkusepäeva juurde saanud.Ma ei näe Melliehas peatumisel küll mingit pointi. Ranna pärast pole Maltale mõtet sõita, praktiliselt igal pool mujal Vahemere ääres on palju rohkem ja ilusamad rannad. Ajalugu ja kultuur on ikka Valletta pool saare otsas ning Gozo väärib üldse omaette trippi ja siis juba seal ööbimisega.

Mul ka sarnane jama kui adu123-l. Samuti oktoobris lend, aga HEL-DOH-DWC. Kirjutasin ka FB messengeris, et tahaks selgust, kuna 28 päeva lennuni jäänud - pakkusin välja: rebook DWC mingi teise lennufirmaga või DOH-DWC-DOH otsa tühistamine või rebook QR-ga DWC asemel MCT. Saame näha, kas ja mis sealt siis tuleb.

Ise küsisin, ise vastan: alla ei läinud Suures Kanjonis, sest 45 kraadi, mis all valitses (16 juuni), tundus kuradi palav. Kindlasti õige otsus, sest hiljem sama palavas Las Vegases ringi tuterdamine võttis võhmale nii poole tunniga. Eks edaspidi tuleb kanjoni põhja ikkagi ära ronida, aga ilma mõttes vähe mõistlikumal ajal.

Muidu oli reis superluks, sõitsime nädalaga maha marsruudi Salt Lake-Arches NP-Monument Valley-Grand Canyon-Las Vegas-Sequoia NP-Monterey Bay-SF. Kuigi pikalt ei peatunud kuskil, oli väga mõnus ringreis.

PS naljakas kogeda kaht täiesti vastandlikku elamust teemal "kummituslinn". Käisime kõigepealt kohas nimega Chloride (Arizonast Las Vegasesse viiva tee lähedal), mis oli igati ehe ja vinge elamus - lagund majad, tolm, vana träni, sekka mõni tõelise kummituse väljanägemisega kohalik elanik. Teine "kummituslinn" Calico (Californias) kujutas endast aga totaalset lõbustusparki Metsiku Lääne teemal, sekka ka mõni museaalse väärtusega vidin. Viimase lihvi "kummituslinnale" andsid ringisebivad 4 bussitäit korealasi...

...on CSA lennukis küll. Kohe väga kitsas. Samas kompenseeriti see ohtra alko serveerimisega, mu meelest käis see käru kogu lennuaja edasi-tagasi. Tulemusena kuskil 4. lennutunniks oli juba täitsa norm olla.

Taj Mahalis olen paar korda käinud ja söögi ning teenindusega küll rahule jäänud. Interjöör on iseasi, mulle meenutab 90ndate alguse Lollidemaa sauna :) Tegelt päris eksootiline, vint on ikka niimoodi üle keeratud et omamoodi elamuse annab.

Näituse tänava Zhen Zhen on söögi osas kindlaim valik, tõesti hea ning mitte nö standardne hiinakas, aga seal olen paar korda eri uimast teenindust kogenud. Võimalik, et see on muidugi muutunud.

Pang on alla käinud, aga mitte kõige hullemini, võib minna küll.

Aga jah, nagu keegi mainis, Artjomi juures saab paremini süüa. Samuti julgen soovitada uhiuut kohta - Crepp'i II korruse restorani. Aega läheb kõvasti ja mõni teenindajaneiu oli ikka päris algaja, aga söögid olid mõmmm-mõmmm-mõmmm. Eriti soovitan böffi.

Vaatasin, et AutoEurope.com vahendab nüüd ka USA rente ja mulle vajalik variant (algus Salt Lake, lõpp SF) oli küll konkurentsitult odavaim võrreldes otse rendifirmade pakkumistega.

Teine hea autorendi vahendaja on CarJet.com, olen Euroopas mõlemat proovinud ja toimis ideaalselt. Kõige olulisem on see, et saad täpselt aru, mis sul hinnas sisaldub ja kui mingi jama on, on sul abiliin, millelt saab tegelikult abi ka!

Noojah, suvine max päevane temperatuur pidi tõusma 45 kraadini C järgi, kusjuures just põhjas pidi olema eriti palav. OK, juuni on vast paar kraadi jahedam kui august, aga 35 kraadiga peaks ikka arvestama.

Tekkis veel selline mõte: kuna mul on eelnevalt mitu päeva täiesti sisustamata aega Salt Lake City's, siis katsuks leida kuskilt sealtkandist mõne sama raskusastmega ja sama palava raja, aga sellise, kus kõigepealt on minek ikka üles ja siis alla. Saaks mingi reaalse ettekujutuse asjast. Uurin siinkohal asja, kas kellelgi on selles osas mõni hea soovitus? PS Mann, Bryce ja Zion on kindlalt nimekirjas :), aga võibolla on mõni lahe rada ka Salt Lake lähedal?

Me lendasime AirBalticuga Riia-Rooma (eripakkumine oli 1500 eek edasi-tagasi koos maksudega). Roomast võtsime auto (Avis, 5000 eek nädal) ja põrutasime Gargano poolsaarele (Itaalia nö saapakannus), võttis umbes 5 tundi mööda kiirteed, Pescara kaudu. Tagasi üle Potenza ja Napoli. Kus käia:

  • Gargano poolsaar on ülivinge loodusega. Kui eelarve lubab, siis soovitan soojalt peatuda sellises kohas nagu Villa Scapone. Tegelikkus on veel ilusam kui veebist paistab. Monte Sant'Angelo: kuulus palverännukoht ja ilus linnake väga kõrgel mäe otsas. Foresta Umbra on keset poolsaart ürgmets, hea vaheldus päikesele.
  • väiksed rannikulinnad Barist üles ja allapoole: Trani, Barletta, Polignano, Monopoli jne - üks ilusam ja vanem kui teine. Hea chillida.
  • Castel del Monte: täitsa müstiline ehitis normannide ajast, ei julge vaielda teoreetikutega, kes väidavad et selle planeerimisel on tollasel valitsejal peas mingid hääled nõu andnud. Minge vaadake ise ;)
  • Trullimaa: Alberobello ja ümbrus. No peab nägema neid maju!
  • Lecce vanalinn: barokk nagu kondiitri unenägu, kes naudib, kellel läheb süda pahaks.
  • Matera: ilmselt kõige muljetavaldavam paik, eriti pärast muuseumi külastust. Tohutud kaljudesse uuristatud linnaosad, kus inimesed ja loomad läbisegi elasid veel 50 aastat tagasi. Unikaalne, nagu rusuv ka, aga igal juhul põnev.

Kokkuvõttes väga huvitav, samas mõnusalt lõdvestunud elustiiliga kant. Välisturiste on väga vähe ning rahvas võõraste suhtes ülisõbralik, eriti kui proovid veel pisut italiaanot purssida. Köök ja vein on muidugi fantastilised ja sealjuures väga mõistliku hinnaga. Kõige kallimat veini õnnestus juua kõige peenemas külastatud restoranis (serveerimine oli juba omaette show), mingi 199x aasta reserva, maitses jumalik ja maksis... 22 eur pudel. Üldse, paluge soovitada kohalikke veine, selle peale kõik kohalikud nagu sulavõi - nende veinid on tõsiselt head, aga mujalpool endiselt üsna tundmatud. Ei maksa üldiselt mitte muffigi. Hästi head on nende pastatoidud, palju on grill-liha ja mere ääres mereande. Olin siiani arvamusel, et kõige parema hinna/kvaliteedi suhtega toiduga puhkusepaik on Euroopas Kreeka, aga Puglia andis ausalt öeldes silmad ette. (Kreeka mõjud sealkandis kohati ka päris tugevad)

Ise tahaks kindlasti tagasi minna, aga siis peatuda pikemalt mõnes turismitalus (agriturismo), nende kohta olen väga häid kommentaare lugenud. Sinnakanti sobibki selline rahulik chillimine, tormata jõuab mujal piisavalt. Meil jäid käimata suured linnad, Bari ja Taranto, samuti Salento poolsaarel (saapakonts) käisime üsna möödaminnes. Igal juhul - minge ja te ei kahetse!