merilee

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
6 meeldimist
6 postitust / 53 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

To neandertaal: kas reisikindlustus ei hüvita reisiplaani muutumisest tekkinud kahju? No näiteks tühistatakse lend Londonist Tenerifele, siis saaksin ju osta mingi teise firmaga uue lennu, ja kindlustus peaks mu arust hüvitama selle vahe ja lisaks veel ööbimise Londonis ja transpordikulud ühest lennujaamast teise.


Aga tahaks teada tõesti, mida see Ryanairi baaside sulgemine tähendab. Vaevalt et lennud Kanaaridele päris ära lõpetatakse, aga õhtused kohalejõudmised ja hommikused väljumised äkki kaotatakse? Mul jaanuariks ostetud piletid RA, kohalejõudmisega Tenerifele kell kümme õhtul. Kui teaks, et tühistatakse, hakkaks juba praegu uusi variante uurima.Praamihinnad on kallid niikuinii, kaks inimest pluss auto on Armasega 158 eurot, ilma autota 128 eurot (vaatasin suvalisi kuupäevi septembris).

Pluscariga on nii ja naa - saad küll teenuse, aga kas see on samaväärne ja odavam kui teised pakkujad, pole päris kindel.  Viimati Tenerifel tellisime VW Polo (or similar), 155 eurot 10 päeva eest, saime Renault Twingo hästi pisikese, hädapärast sai ikka mägedes sõidetud, aga varasemalt teiste firmade kaudu ja teistel saartel on pisut võimsama mootoriga autod olnud.  Vormistamine käis pargipingil põlve peal, kui küsisime, kuidas tagastamine käib, onu ei vastanud/ei saanud aru. Autol mõlke ja kriipse oli, me midagi juurde vist ei teinud ja probleemi tagastades ka ei olnud.  Autosid on kohapeal täpselt iga rentija jaoks üks, kui midagi plaanides muutub, lend hilineb vmt, siis ilmselt pole seal kedagi/midagi ootamas enam. 

Wizzairi äpis olevast pardakaardist on piisanud, kui printerivõimalust pole olnud. Saadan igaks juhuks (näiteks telefoniga millegi juhtumine) pildid pardakaartidest ka reisikaaslase telefoni.

Läksin lugesin Pluscari lehelt Terms and conditions osa läbi - ilmselt on meie broneeritud VW Polo premium car?

  • Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros

Mõtlesin, et kirjutan ja küsin neilt täpsustust, aga pole vist mõtet. Eks kohale minnes ole näha, kas oli vale-Pluscar ja autot polegi, või õige ikka, siis saab deposiidi kohta ka küsida. 

Sellesama lehe kaudu tegin jah broneeringu. Juht on 56-aastane, oleme ka varem neilt broneerinud, ei mäleta, kas deposiit tookord oli või mitte.  Isegi kui on deposiit broneeritud, siis tavaliselt selleks ajaks kui koju jõuad, ei ole seda ju enam pangas näha.

Kopin nende vastusest:

www.autospluscar.com

Thanks for your e-mail.

We confirm your booking for VW POLO O SIMILAR at following
dates: 20/01-30/01/2019  . Total price all included is:  155,30 Euros. 
(included: insurance, taxes and unlimited mileage)

+300 € DEPOSIT

Pluscar küsib ju tagatist - broneerisime auto Pluscarist järgmiseks nädalaks ja kinnituskirja järgi on tagatisraha 300 eurot .

Mul on juba enne seda muudatust olnud n.ö. teiseks kotiks tavaliselt seljakott, väiksemat sorti ja mitte päris täis topitud. Pole kordagi kellelegi ette jäänud. Peab mahtuma eesoleva istme alla.

On üsna vähe asju, mida ei tohi äraantavasse pagasisse panna - lõhkeained, relvad jmt https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/registreeritud-pagasi-reeglid/. Ryanairil ei ole mingeid eraldi nõudeid, piirangud käivad ainult pagasi kaalu ja mõõtude kohta.


Kas Tartu-Riia bussid mitte kõik lennujaama edasi ei sõida?

Minu arust on see lipik, mis väravas äraantava kohvri külge pannakse, lihtsalt kollane kleeps ümber sanga, nime seal peal pole. Vähemalt mingi aeg tagasi oli nii. Tädi kleepsupakiga käis järjekorra läbi ja valis ohvreid. Kellel paistis suurem kohver, sai kleepsu.

Rumal küsimus võib-olla, aga ma ei ole aru saanud, kas need väravas ärakorjatavad kotid saab pärast kätte ikka pagasilindilt või peab lennuki juures ootama?

Azairi esilehel vali "advanced search parameters", sealt saad valida vahemaandumise pikkuse, mis sulle sobib.

Jah, ilmselt oli see mul nüüd viimane kord Ryanairiga lennata.

Algpostituse juurde tagasi minnes - If kindlustus siiski hüvitas mulle uued ostetud lennupiletid ja öö lennujaama hotellis, nii et rahaliselt ma lisakulusid tegema ei pidanud.

Ryanair pakkus 40 eurost soodustust järgmiselt lennult, osta tuleks oktoobrikuu jooksul - no kas nad tõesti arvavad, et tahan veel seda "mõnusat" närvipinget, kui pead kaks päeva enne reisi uusi pileteid otsima ja reisi ajal hirmuga e-maili kontrollima, et ega tagasilend tühistatud pole?

Üritasin täita kompensatsioonitaotlust https://eu261expenseclaim.ryanair.com/, kuid seal ei sobinud tühistatud lennu number millegipärast. Lõpuks andsin taotluse http://helpflight.com/. Neil loodetavasti on Ryanairiga varemgi tegemist olnud, eks siis näha ole.

Helistasin kindlustusse (If), aga nad väidavad. et lennufirma streigi korral hüvitist ei maksta. Tegin igaks juhuks siiski avalduse, sest otseselt streigist juttu ei ole.

Sellise teksti leidsin; Up to 9,000 Ryanair passengers a day face having their travel plans wrecked as the airline cancels “40 to 50” flights a day until the end of October.
The budget airline, which is Europe’s largest, said the move was to “improve its system-wide punctuality”.
Ryanair blames “a combination of ATC capacity delays and strikes, weather disruptions and the impact of increased holiday allocations to pilots and cabin crew”.

Kas see on Ryanairi uus taktika, et tasuta check in puhul (mis nüüd on alles 4 päeva enne reisi) antakse koos ostetud piletitele mitte kõrvuti istekohad ja sellega lihtsalt survestatakse ostma määratud istekohti? Varasemalt on alati kõrvuti istmed antud.

Võimalik muidugi, et see on lihtsalt juhus, sest et enamusel juba check in tehtud ja vabu kõrvuti kohti polnud. Kuigi suht ebatõenäoline tundub see tasuta check ini esimesel päeval.

Sa pole kirjutanud oma rahalistest võimalustest, aga kui kallid kaugreisid välja jätta, ongi talvel ainult kaks varianti, kus vähemalt 20 soojakraadi garanteeritud - Egiptus ja Kanaari saared. Paketireisid Egiptusesse alates nii ca 400, Kanaaridele alates 600 eurost. Soe on talvel kindla peale Tenerife ja Gran Canaria lõunarannikul. Sinna ei pea tegelikult ostma paketireisi, saab ümberistumisega lennupiletid osta ca 150 euro eest (vaata azair.com), öömaja booking.com või airbnb kaudu, tuleb odavam.

Läheme septembris Algarvesse ja täiesti segaduses autorendi valikul. Otsime 7 päevaks Polo, Clio vmt autot. Segadusse ajab põhiliselt see, et hinnad on niivõrd erinevad, alates 70 eurost nädal (economycarrentals) kuni 300+ euroni (europcar). Pluss lisaks veel hulk vahepealseid variante. Avis pakub 130 euroga, samas ei suuda ma nende lehelt leida, kui kallis on lisakindlustus või kui suur summa krediitkaardilt tagatiseks võetakse. Farocari lehel tegime broneeringu, aga pole nädala jooksul vastust saanud.

Palun jagage oma kogemusi, millist firmat te soovitate/ ei soovita. Kas vahendaja kasutamine on väga loll mõte?

Mina ostsin Fasttracki Stanstedi turvakontrolli jaoks siit: http://www.stanstedairport.com/at-the-airport/security/fasttrack/ ja printisin välja. Kohapealt saab ilmselt ka osta.

Lennufirma minu teada seda teenust ei müü ja pardakaardil seda ei ole.

Või mõtlesid Priority Boardingut, mis annab eelisõiguse lennukile minekuks ja käsipagasi kaasavõtmiseks? See on jah pardakaardile trükitud.

Stanstedis ei ole seda n.ö. transiittsooni, peab ikkagi läbi passikontrolli ja turvakontrolli minema. Jaanuaris oli meil ka ainult 1h 40min ümberistumise aega ja ostsin igaks juhuks Fast Tracki piletid, kulus ära küll, sest järjekorrad olid tohutult pikad tavakontrolli lettides. Passikontrollis see küll eelist ei anna, kui on uut tüüpi pass, siis tasuks minna läbi automaatkontrolli, saab kiiremini.

Aja kokkuhoiu mõttes oleks ka hea vältida käsipagasi sattumist tavapagasi hulka, mida siis Stanstedis ootama peab. Kuna Ryanair laseb ainult esimesed 90 käsipagasit lennukisse kaasa võtta, siis kindluse mõttes võiks osta priority boardingu selleks esimeseks lennuks (või siis varakult väravas olla).

Võib-olla on Stanstedis ka rahulikumaid kellaaegu, kui järjekorrad pole eriti suured, aga viimastel aastatel olen küll sattunud sellistel aegadel, kui tavapassikontrollis läheb vähemalt pool tundi ja turvakontrollis teist sama palju. Lisaks veel kilomeetri või paari jagu koridore läbi kõndida.

Me käisime Fuerteventural jaanuari lõpus ja oli pea kogu aeg soe ja päikeseline. Osa puhkust olime üleval Corralejos ja osa all Morro Jables. Idarannik ei ole minu arust eriti tuuline, vähemalt Corralejos ja Costa Calmas. Nii ilusat valget liivaranda ja helesinist vett mujal Kanaaridel ei ole. Corralejo liivadüünid on vägagi erilised ja vaatamisväärsed, tuulte kaitseks on seal ehitatud kividest n.ö. pesakesed. Linnarannas ei olnud minu arust üldse erilist tuult. Kui rendiauto võtta ja saarel ringi sõita, siis kindlasti leiab mõnusaid vaikseid lahesoppe.

Veeparkidest ma ei tea midagi, aga soovitaks veel Corralejost sõita Isla de Lobosele laevaga. Seal mõnetunnise matkaga näeb väga eripärast loodust ja mõnus rand on ka enne sadamat.

Me sõitsime Milanost rongiga Genovasse, ühe päeva olime seal ja siis paariks päevaks Cinque Terresse.