trip-krainetrip-ukraine-dark

alittna

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

7 meeldimist
7 postitust
32 kommentaari

1 külastatud kontinenti

Viimased kommentaarid

Suured tänud, just seltkaudu saime nõu ja abi. Väga asjalik soovitus, teema lukus.

Ära mine kohe nii põlema, antud link ongi siinkandis pea ainuke "guugeldav" autorent. Võib olla oli aega tähele panna, et tegemist on Vietnamiga, mitte isegi Taiga. Mis puutub aga "normaalsetes" hindades, siis lugupeetud Soul ilmselgelt pole ka ise seal lehel hindu vaadanud. Vastasel juhul poleks ei tema ega Teie arvanud, et seal on soovitaksite väärt hinnad, nt. 100 USD +kütus 12 tundi autorent on enam kui ennekuulmatu, eri riigis, kus keskmine kuupalk on ca 100 USD. Igal asjal on ikka oma loogika. Üldiselt aga lootsin, et vastab keegi kogemustega, linke tõepoolest oskan ka ise otsida.

Tere, Tänan reageerimias, küll aga see leht ei sisalda ühtegi normaalse hinnaga pakkumist.

Sellele reisile müük on ammu lukus, seega piletid reaalselt olemas.

Ei saanud küsimusest aru. MIs mõte on siis pakkuda ja soovi korral osta teisele pileteid.

See nüüd hästi segane küsimus, ehk siis Obinitsas hakkas kellelgi igav. Kuidas reisi ajal pass saab aeguda, ehk saad uue passi?! Igasse välisriiki reisides (isegi ELi) pass peab kehtima 3 kuni 6 kuud (sõltuvalt riigist) peale reisi. Kas arutame asja edasi?

Kui sellega pole kiiret, võib taotleda ka kohapeal, aga seal võib kuluda aega kuni kaks nädalat (tehakse päring Eestisse tausta kontrolliks jne.). Võib tekkida probleemid, kui kaart on mingil põhjusel kohe vajalik. Eestis on aga aega NIE rahulikult taotleda. Kohapeal on ka veel see jama, et sõltuvalt piirkonnast on päris suured järjekorrad, võib juhtuda, et kulub mitu päeva enne, kui pääsete löögile (elav järjekord ja iga päev jagatakse kindel arv numbreid enne avamist), siis tuleb ära täita vorm, maksta panka riigilõiv ja veelkord tagasi tulla, seega suht tülikas võrreldes Tallinnas tegemisega.

Kas saatsite kirja Hispaania Tallinna saatkonnale? Meie kirjutasime sinna, kohe tuli vastus, kus kirjas aeg (vist oli mingi paar-kolm päeva pikk), tuleb täita vorm EX15, kaasas peab olema isikut tõendav dokument ja Hispaanias peatumise aadress, ilma selleta NIE numbrit ei anta. 10 päeva pärast tulid NIE numbrid vormidena meilile, tuli endal välja printida. Hind oli, kui ei eksi, 10,80

Suured tänud lingi eest, oli hea infoallikas. Kahjuks seal polnud poolt sõnagi Hispaania esinduses välisriigis väljaantud NIE aktiveerimise kohta Hispaanias, nagu see on meie puhul, kus kogu see kadalipp on läbitud ja rahad makstud.

See vist ei sobi, kuna N.I.E number on sama, mis välismaallase isikukood, ehk siis tegemist peaks olema meie mõistes Migratsiooniametiga (või politseiga), mida kindlasti ei aktiveerita maksuametis (iga välismaalane ei pea olema maksumaksja), kahjuks saatkonnas asja selgitav ametnik ei osanud asutust täpselt sõnastada, minu hispaania keel aga veel suhteliselt puudulik. Aga, eks maksumeti lehel on kindlasti N.I.E teemalised artiklid.

Käisime Itaalias autoga, reisi pikkus oli kuu, esimese jutiga sõitsime Elki, siis poola teise otsa, siis Austria, ja lõpuks siis Itaalia, alati ööbisime kas kämpingutes või hostelites, et kõik saaks korralikult magada ja pesta ning süüa, ei olnud tähtis päevaga meeletu läbuisõit, mis nii või teisiti ka väsitab vaid iga päev ka vaatasime midagi, et oleks vaheldust. Itaalias tuleb arvestada, et kui ei liigu mööda kiirteed, mis on tasulised, siis on liikumine kohati üpris aeglane ja sinna ei saa midagi parata- nii et aega, aega ja veel kord aega. Tasub võtta piirkond ööbida ühes kohas ja seal ümbruses siis kõik vaadata mis huvi pakub, ettevalmistus teha kindlasti kodus, mis on see mida näha tahetakse. Hea kui sõidaks gps-iga sest muidu läheb jamaks, ise ei tea küll kuidas oleks muidu õnnestunud. Aga muidu head reisi ja toredaid elamusi, kui midagi on ja oskan aidata võite küsida, sest endal sai väga põhjalik eeltöö tehtud.

reeglina saad kui lööd siis otsingusse camping ja riigi tunnus nt. camping.de (saksa) pl.(poola) jne.

Olime eelmise aasta sept. nädala ja ööbisime "Barco Reale" kämpingus, jäime väga rahule, tegime ise süüa, pesemine oli majas. Käisime iga päev erinevaid kohtasid vaatamas, kõik eelnimetatud kohad jäid lähedale ja veel palju huvitavaid väikelinnu.

Selle ajaga saad kohale ja ühte kohta vaadata, käi ehk Napolis, Sorrentost saad hiljem minna Caprile ja Pompeisse, mõlema jaoks peaks päeva ikka arvestama, samas on nii hoia silmad lahti kui sõidad, näed midagi huvitavat keera sisse veeda veidi aega ja edasi.

Meie broneerisime küll otse iga kohaga konkreetselt kontakteerudes, oli kuu aja jooksul 5 kohta kus ööbisime, kes tahtis mingi %, kes mingi summa ei tea millest, kõik sai ka nii makstud. Kaasas oli nendega kirjavahetus ja maksmise kinnitus, kuskil polnud neid küll tarvis, kõik sujus viperusteta, kuigi mõnikord jõudsime kohale alle päris hilja õhtul. Kunagi ei kasutanud küll krediitkaarti vaid maksime otse arvelt.

meie käinud mitmeid aastaid ja alati ainult id-kaartiga hakkama saanud. Jah esimesel aastal, kui tulid kasutusele oli poola-saksa piiril ainult nii palju et sakslane uuris ja puuris ja küsis kas muud dok. pole aga oli sellega rahul ning ei mingeid arusaamatusi ega ka seda et passi oleks tarvis läinud.

meie käinud mitmeid aastaid ja alati ainult id-kaartiga hakkama saanud. Jah esimesel aastal, kui tulid kasutusele oli poola-saksa piiril ainult nii palju et sakslane uuris ja puuris ja küsis kas muud dok. pole aga oli sellega rahul ning ei mingeid arusaamatusi ega ka seda et passi oleks tarvis läinud.

käisime eelmise aasta sept. ja ei olnud küll mingit probleemi autoga, kuigi sõites linnades pead olema hoolikas ei saanud me isegi ühtegi kriimu. Veneetsias tuleb auto nagunii jätta kas parklasse või parkimismajja, Roomas aga soovitan teha üldse nii et minna rongiga ja liikuda metrooga, sest kui hakkad hommikul Rooma autoga minema ja parkimiskohta otsima on pool päeva kulunud.Meie ööbisime näiteks Porticciolo kämpingus ja läksime hommikul Braccianost Rooma, nii oli terve pikk päev ainult vaatamistele pühendatud(rongis ja metroos saad ühe ja sama piletiga terve päeva sõitta)

Käisime septembris ja ööbisime camping Porticciolos, oli meie arvates küll hästi mõnus koht, linn ise ka armas ja pisike, mis oli meie jaoks pluss oli see, et rong käis sealt rooma, ei pidand oma autoga minema, sest rongiga sai tunduvalt kiiremini ja sealt edasi metrooga. nii et kui plaan minna soovitan soojalt aga eks igalühel on erinevad nõudmised ja vajadused. järv muidu ilus, saab seal ilusti aega veeta.

põhjarannik kõik väga kaunis ja vaatamist väärt võhandu ääres sõjatares käige ära kuremäe kloostris peipsi äär, alatskivi vaatamist palju, tuleb ainult veidi internetis tuhlata, arvan et noored saavad sellega väga edukalt hakkama ja leiavad just seda mis neile meeldib. sama ka ööbimistega, on igasugu erinevaid portaale, alustage kasvõi "maaturismi" lehelt kus on nii vaatamisväärsuste kui ööbimiste kohta palju infot. Toredat reisi