brg

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Madeiral käidud ja saarega väga rahul. Küll aga ei saa kiita Madeira Seekersi tuure. Tellisin 2 levada matka ja läänetuuri: Esimene levadamatk oli Rabacal/25 koske - see oli täitsa vägev, ilusad vaated, tunnel jne, giid Edgar oli suht ok, kuigi väga jutukas polnud. Hea oli ka see, et jalutuskäigu algus ja lõpp polnud samas kohas, vaid buss viidi vahepeal teisele poole mäge, kuhu jõudsime läbi tunneli. Seda kohta otseselt matkaraja kaardi peal märgitud polnud ja seega oleks omapäi selle levadamatka sellisel kujul läbimine olnud küsitav.

Teisel päeval pidi toimuma saaretuur - ootasime hommikul >1h bussi, mida aga ei tulnud. See lõi plaanid veidi sassi, vahetasime Georgega päeva jooksul kirja ja vedelesime niisama. Lõpuks, õhtul millalgi peale 23 (uneaeg) helistas George ja vabandas, et oli asjad sassi ajanud ja pakkus uusi aegu. 2 päeva pärast toimus läänetuur, kuigi ka seda bussi ootasime ligi tund (tavapärase 8.30 asemel laekus 9.20). Giidi jutt koosnes enamasti üksikutest väljenditest: "hello banana", "hello cloud, no more banana", "goodbye banana". Kahjuks tehti ka ring tagurpidi võrreldes veebilehel kirjapanduga, see tähendas, et Seixali rannikuteel sõitmise asemel (ühesuunaline!) tegime seal servas vaid hetkeks ühe peatuse ja läbisime vahemaa Porto Monizist kuni São Vincentini mööda uut teed, mis pooleldi kulges tunnelites. Asulates peatas juht/giid lihtsalt bussi ja ütles, et näete, kirik on seal - 20 minutit. Ühesõnaga polnud minu meelest see sõit oma raha väärt, kohad ja vaated olid küll ilusad, kuid mõru maitse jäi juurde.

Viimasel päeval läksime oma teisele levadamatkale: Queimadas - Caldeirão Verde. Seekordne giid (naisterahvas, nime ei mäleta) oli üsna tasemel, teadis puude ja ümbruse kohta üsna palju rääkida. Matk ise oli lihtne, võibolla liigagi lihtne - 6,5km praktiliselt siledat rada pidi teise otsa ja 6,5km tagasi (4+4 tunnelit), ootasin millegipärast veidi rohkemat. Rabacal meeldis mulle enam ja sellel matkal palju uut ei näinud. kuna Rabacal-i matk oli varem tehtud, siis tundus see päev veidi ajaraiskamisena. Selle käigu saaks vabalt ise oma jõududega ära teha (taskulambid tunnelite jaoks kindlasti kaasa): kohalesõit oli lihtne ja algus- ning lõpp-punkt kattusid.

Kokkuvõttes soovitaksin ettevõtlikematel ise paar päeva kohapeal tänavate ja ümbrusega tutvuda ning seejärel rendiautoga omad tiirud teha. Mulle tundus, et kogu raskus seal sõitmisel oli linnas orienteerumine, seega kui linnaliiklusest ettekujutus olemas, siis ei tohiks midagi rasket olla. Samuti jäi tänaval liigeldes (eriti läänepoolses Funchalis) silma palju pakkumisi saaretuuride ja levadamatkade kohta hindades 15-30EUR/in, kusjuures 20EUR-sel saaretuuril oli väidetavalt lõuna hinnas. Kuna ise nende teenuseid ei kasutanud, siis ei oska neid kiita ega laita. Madeira Seekersil oli hind 3-se paketina võttes keskmiselt 25EUR/päev + lõuna 10EUR = 85EUR.

Sai kuidagi virisev jutt, aga no ei jätnud head muljet see Madeira Seekers. Madeira ise oli muidugi suurepärane, lihtsalt teine kord sinna minnes seaksin oma plaanid veidi teistmoodi ja jätaks selle ettevõtte välja. Ilmadega vedas kohutavalt :) Vihma ei saanud kordagi, iga päev temperatuur >25C, õhtul kell 21 ikka veel >20C, kohati natuke pilvitas (näiteks sel hommikupoolikul kui me Porto Santole päevitama sõitsime, õnneks lõuna paiku selgines :).