Katz1

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Minu lemmikrandadeks oligi Maria la Gorda (tuba ca 70 CUC), hea ja vaikne, vähe inimesi ja sealt ca 84km Cabo San Antonio Villa, kus on 8 väikest majakest 16 toaga, tuba maksab 78.- CUC 2 inimest. San Antonios tekkis tunne, et oled jõudnud maailmalõppu. Teed enam edasi ei lähe, ümer ringi on metsik loodus, rannas olime vaid meie 4 ja mõnikord veel 2 inimest. Rannas tekkis selline tunne nagu oleksime Robinson Crusoe saarel. Vesi on niii helesinine. Muidugi oleneb inimesest, mida ta otsib, kui õhtust pidutemist ja väljas käimist, siis seda sealt ei leia. Võtsime paadireteke merele snorkeldamisega, 5 CUC inimene. Lõpuks olime paadis neljakesi ja 5 meeskonnaliiget!! Nägime snorkeldades kilpkonni ja saime isegi käes hoida, mehed püüdsid ca. 1 m barrakuuda, mis meile tehti laevas kohe lõunasöögiks. Küsiti, kas me soovime midagi ka pärast meres käimist juua, mina arvasin, et kui tuleme tagasi siis baaris moijtot. Baarmen aga tõi kohe jää, rummi ja klaasid laeva ja nii me siis nautisimegi jooke juba laevas. See oli niii eriline päev. Trinidadi rand on rahvarohke ja keskusest väljas, kui on auto, on asi lihtne. Tänaval on ka palju takso pakkujaid. Trinidadis on ka sukeldumisklubi (kus tehakse mitu korda päevas sukeldumisi) ja on palju salsaklubisi, seega öösel igav ei hakka. Trinidadist tegime ka ühe päeva väljasõidu El Ninjo kose juurde, mis oli tõeline elamus. See on rahvuspark, kus saab matkata džunglis ja ujuda ka koskede all!! Inimesi tuli meile vastu selle aja jooksul ehk vaid 5. Ujumisriided kindlasti kaasa võtta. Kui aga otsid vaikset kohta, siis soovitan soojalt Cabo San Antoniot. Casa´dega on seal lihtne, peaasi, et leiad esimese koha ja sealt edasi juba pere otsib tavaliselt sulle järgmise teises linnas. Tundub, et neil on nagu oma võrgustik selles vallas. Seega oli üsna mugav ja kiire uue majutuse leidmisega. Ole aga kriitiline selles vallas, et casal oleks ikka õige märk peal (selline valgel taustal sinine nool või kolmnurk ülevalt alla). Meil üks kord ebaõnnestus soovitusega, polnud ametlik casa ja ka tingimustes saaks ainult halba mainida. Enamus casadest on siiski enam vähem norm. ja maksavad 25-30 CUC 2 inimest. Kui soovid kontakte, kus olime, võin otsida visiitkaardid veel välja ja edastada.

Meie Kuubalt tagasi ja elamusi on hulgaga. Meie Varaderos ei käinud, kuna tekkis tunne, et võikime ka kuhugi lähemale ja odavamalt lennata sellist "limpsitud" turimikohta vaatama kui seda on Varadero. Meie olime Vinjales -ilus vapustav loodus, tubakapõllud, paadimatk stalahiidikoobastes (Pinar del Rio lähedal,seevastu Pinar del Rio ise on üks hullemaid linnu, tüütud pealekäijad, ratturid, kes jälitavad autosi-aknad kinni hoida!! jne, teistes linnades seda ei kohanud!!), Maria La Gorda(sukeldumiseks ideaalne, vaikne rand, ca 35 tuba hotellis, võimalik et tuleks ette teha broneering, kohad alati täis ja kodumajutust seal ei ole), Cabo San Antonio (Ca 84 km Maria La Gordast- imeilus privaatne rand ja metsik loodus, villas 16 tuba, tee sinnani on aga paras katsumus, metsikud lehmad, varaanid teepeal uitamas, 54 km sõitsime ca 2,5 tundi!!). Trinidad, El Ninjo kosk džunglis ja Cienfoegos (üks ilusamaid ja korrashoitumaid linnu, mida ma Kuubal nägin). Veel kõigile, kes Kuubale minemas, olege valmis, et autot sealt rentida ilma broneeringuta on ÕNNEASI. Neid lihtsalt ei jagu kõikidele soovijatele. Kel plaanis, see broneerigu juba varakult Eestist ette. Lisapäevi autolrendile saada on aga juba siis lihtne, vaja vaid minna sama autorendifirma kontorisse suvalises linnas enne lepingulõpu kuupäeva ja maksta juurde. Meie uljaspead, kes arvasime, et asi lihtne, otsisime pool päeva mööda Havanna hotelle ja lõpuks õnnestus, lepingut allakirjutades oli soovijaid aga ukse vahel piilumas sel aja vähemalt 5 seltskonda veel!! Ja olege valmis seiklema autoga ilma liiklusmärkide ja suunaviitadeta. See on õige jutt, et Kuubakad hoiavad kokku märkide pealt!!! Lihtsalt sõidad, siis peatud ja küsid kohalikult, kus me hetkel oleme, kuna kohasilte kui selliseid peaaegu et pole. Lennujaamas on müügil väga hea põhjalik teedekaart- nagu raamat spiraalköites (12.- CUC), sellist kuskil mujal pärast ei näinudki ja seepärast läksime ka tagasi seda ostma. Raamat LP oli meil kaasas nagu "piibel", sealsed faktid vastavad ikka täpselt reaalsusele ja hästi mugav oli sellest lugedes teha plaane ja liikuda edasi. Lahedat seiklemist, igatsen juba tagasi!

Meil lend 3.jaanuar Amsterdamist Havannasse ja tagasi 18.jaanuar. Oleme neljakesi. Sihiks Havanna ca 2-3 päeva, siis Pinar del Rio, Maria la Gorda (sukeldumiseks pidi olema ilus ja päevaitamiseks samuti), siis Trinidad, Cayo Coco, samuti sukeldumiseks parimad kohad. Päikest kõigile, kes samal ajal Kuubal, ehk põrkame kokku!?