opa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
2 postitust
35 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

2011 a maksin MNE ka seda öko vms. maksu 10€ ja kleebis läks aknale, aga kohalik ütles, et alates järgmisest aastast seda tasu enam pole.

Dubrovnikusse mina ka ei liiguks. Läheb kava liiga pingeliseks. Pigem puhkaks ja naudiks. Arvan, et kui Mljetile minna peaks kauem olema, kui 1 päev. Seal Saplunaral mõnus liivarand, kus peatuda ja puhata ning saare teises otsas rahvuspark, kus järv, mille keskel saar kirikuga ja sellele saad paadiga. Rahvuspargi alal saad liikuda ainult jala või ratta laenutada. Olime vist 5 ööd seal saarel. Praamid ei käi ka eriti tihedalt. Hvaril käisin 2004 ning mälestused juba vähe tuhmunud, kuid arvan, et kõik saared ilusad ja vaatamist väärt, samuti linnad, mis pmst väiksemad Dubrovnikud.

Ise olen rahulikuma koha poolt, kuid ligidal (10-20 km) peaks tõesti ka mingi tõmbekeskus olema.

Edu ettevõtmisel !

Horvaatiasse minnes olen enne 2 ööbimist võtnud. Üks Varssavis ja teine, kas Bratislavas või Viinis, või siis teist marsruuti sõites Lublin ja Egeri lähedal. Need olen ka enne ette broneerinud. Ülejäänud ööbimised olen alati otsinud kohapeal.

Kui kohalejõudmise kiirus oluline, siis jäta BIH välja ja kasuta kiirteid nagu enne soovitati, sest aja kokkuhoid on märgatav. Ja ega kiirteel mingeid silmnähtavaid vaatamisväärsusi pole, vaid saad nautida kiiret sõitu ja tagasitulles, kui aega on saate rahulikult kulgeda mööda rannikut.

Olen korra läbi Serbia sõitnud. Ööbisin Szegedi kandis piiri lähedal ja hommikul kell ca 9 olin piiril, kus oli räme järjekord ja aega vist kulus 3 h. Sõita kannatas aga eriti kiirelt edasi ei jõudnud. Kuskil kell 10 õhtul jõudsin Pljevlja linna MNE. Ise olime 4 ööd Uljini linnas. Seal oli suht ok rand vist aga mujal peale Sveti Stefani suurt ujumiskõlblikku kohta ei kohanud. MNE meeldib mulle looduse poolest kindlasti rohkem kui HRV, kuid rannapuhkust veedaks HRV s.

Olen ühes Lido de Jesolo kämpingus olnud. Kaardiga maksta sai. Soodustuse koha pealt ei tea kuna olin kaks ööd kohapeal. Sain hoopis lisa ca 25 € kuna väljakirjutamisel oli vaja tasuda koristustasu, mida nagu algul ei lugenud kuskilt välja aga arve maksmisel selline asi selgus. Kämpingu infos sain kõik vajaliku info ja piletid bussile mis viis sadamasse kus väljus mu meelest mitu korda päevas väike laev (vaparetto) Veneetsiasse. Ja laeva piletid samuti kämpingust ostsin.

Parimat

Kui sadamast minna tahate, siis sealne lähim metroopeatus (u 5 min jala sadamast tulles) on "Gärdet" Sealt metroo ("Norsborg-i" suunas) kuni peatuseni "T-Centralen" T-Centralen-is vahetus rohelisele liinile suunaga "Hässelby Strand" või "Alvik" ja sõita peatuseni "Odenplan" "Odenplan"-ist buss 515 kuni "Haga Norra" ja sealt ca 700 m jalutamist. Meie veetsime seal ca 2 tundi .

Olen käinud ka Horvaatias mitmeid kordi ja majutust pole kunagi broneerinud ja alati leidnud endale sobiva. Kuna pakkujaid seal piisavalt. Ja kui ei leia sina, siis leitakse sulle :D Muidugi peab alati arvestama, et aega piisavalt ja saad rahulikult valida. Ise olen alati leidnud sellise, kus meri põhimõtteliselt külje all, suur rõdu vaatega merele , 2 tuba, köök jne. ja hind jääb ca 50-60 € kanti öö neljale.

Edu

Soovitaks matkamiseks Slovenski rajid. Nimetatakse ka Slovakkia paradiisiks. Väga mõnusad ja huvitavad rajad seal.

Olen ise ka viimasel kahel aastal sõitnud läbi BiH i ja ei ole samuti midagi ekstreemset kogenud. Mõlemad korrad ka ööbinud seal riigis. Sarajevo kerjused ja aknapesijad hakkasid valgusfoori taga vähe tüütama, aga muidu ok. Ega me seal muidugi peale ühe poe kuskil eriti ei konnanud ka. Sõidan samuti Citroen Grand Picassoga. Mostari kohalik giid, kes tutvustas meile vanalinna rääkis küll sellist juttu, et kui öö saabub, siis asi ikka karm. 75 % inimestest seal linnas ei pidanud olema tööd ja vargus ning röövimine tavaline. Kuid päeval ja vanalinnas olles ei pidavat olema mitte mingit ohtu, sest turiste hoiavad nad nagu kullatükke. Kui midagi ka varastatakse pidavat olema nii, et üliruttu saadakse su asjad tagasi. Tundus, et neil seal nagu oma maffia, kes kaitsevad turiste ja tahavad, et Mostari maine oleks laitmatu. Rohkem pole plaanis ka olnud sealtkaudu sõita, kuna aega kulub kauem mereni jõudmiseks.

Pole kunagi Poolat korraga läbinud, aga arvan, et alla 10 h ei saa eriti Poola läbimisega hakkama koos peatustega. Poolasse oleks ka mõtekas öömaja planeerida.

Olen ka kasutanud Garminit 6 aastat ilma uuendusteta ja toimib. Muidugi mõned teed puudu ja Serbia, Bosnia ja Montenegros ainult põhiteed , aga möödapanemisi on väga minimaalselt olnud. Pigem mul see vajalik suuremates linnades orienteerumiseks.. Auto sul küll ökonoomne, mul kulub kaks sellist summat tavaliselt küttele.

Kui varem öömaja pole bronnitud, siis ei tasuks selle otsimist pimeda peale jätta jah. Kui öömaja ette bronnitud, siis vahet pole, mis kell saabud. Mul on pigem nii, et mina vajan rohkem peatusi, kui lapsed. Ca 150 km tagant teen suitsupause :D. Lastel pole häda midagi veel olnud, aegajalt tahavad ees istuda, et vaheldust oleks. Kuna me veel varakult stardime, siis magavad nad alati pea pool teed suunaga Horvaatia poole. Eks see muidugi oleneb ka lastest. Tuleb neile tegevust leida autos. Meil ka selline väike DVD seade, millest vaadatakse kaasa võetud filme.

Tere. Viimased kaks aastat ka sõitnud läbi Bosnia Horvaatiasse. Ajas kaotad, aga vaated ja elamused on seda väärt. Mulle on jäänud veel selline tunne, et enamuse ajast Bosniast, kas sõidad sirge maa peal või sõidad allamäge. Ööbimise olen võtnud tee äärest, kuid neid nagu palju eriti ei täheldanud ja hind oli ka väga normaalne. Sarajevos häiris natuke palju selliseid piltilusaid lapsi, kes kerjavad ja tahavad auto aknaid pesta valgusfoori taga. Bensiin ja kõik muu (toidu, tarbekaup) ka kindlasti odavam, kui Horvaatias. Edu

Midagi meenub Soome MTV 3 nähtud reklaamiga. Seal oli kunagi selline kaubamaja.

Tere.

Omalt poolt võin lisada, et mina pole kunagi korraga nädal aega majutust võtnud, ega ka broneerinud ette. Kuna pakkujaid piisavalt, siis alates 3 st päevast olen saanud kenasti kokkuleppele ja vajadusel seda aega ka pikendanud. Selline juuni lõpp selleks ka suht hea aeg, kuna tipphooaeg ei ole veel alanud. 1600 € iga ma arvan, et saab ka ära käidud kuidagi. Aga jah eks see oleneb kui kallid öömajad leiad, kas tahad väljas ka süüa, ekskursioonid, praamipiletid jne. Ja kui juba lähed, siis tahaks ju natuke rohkem ka lubada, kui ainult päike ja soe meri :P

Edu

Ise olen kasutanud ka põhiliselt OMV d ja Orlenit. Shelli väga tihedalt ei täheldanud.

Ise käisin sellises kohas http://visitbudapest.travel/guide/budapest-attractions/central-market-hall/. Kaart ka kõrval olemas. Arvatavasti see sama, mida otsid. Oli teine jah suur ja kahekorruseline. Parimat

Hr. Uva soovitatud kohas Lokva Rogoznicas olime perega eelmise aasta augustis ja rand oli tõesti hea ning polnud ka rahvast väga palju kõrghooaja kohta. Rannapoolses küljes majutust ei leidnud sobiliku hinnaga ja suur miinus oli ka see, et autoteed sinna alla polnud. Leidsin teiselpool teed ca 200 m rannast sellise koha http://www.vila-papric.com/gb/about_us.html. Maksin 46 € öö eest(4 inimest). Apartment tõeliselt suur, puhas, suure rõduga ja vaatega merele- ainuke puudus, et asus teiselpool teed ja mäe otsas.

Ühel jaapanlasel raskusi ka inglise keelega

Pagasikindlustus peaks ikka aitama juhul, kui Sinult asjad röövitakse või varastatakse. Tehnika puhul on kindlasti nõutud see, et asjad oleksid kõrgendatud järelvalve all. Ja kui midagi juhtub peab kindlasti olema ka tehtud avaldus politseisse ja vaja saada ka tõend, et selline juhtum on olnud. Tundub, et see nn.loll päris jama ka ei aja. Endal ka olemas selline kodukindlustus, kus kodune vara on kaitstud ka väljaspool kodu. Copysin lõigu oma kindlustustingimustest.

Kindlustusvõtja ja/või tema pereliikmetega kaasas olev kodune vara on kindlustatud ka väljaspool kindlustus-lepingus märgitud kindlustuskohta (nt autos, tööl, koolis, reisil, puhkusel.) Kindlustuskaitse ei kehti koduse vara hulgas olevatele mootorsõidukitele (nt ATV, mopeed).

Õnneks väljaspool Eestit midagi juhtunud pole ja kuidas sellises olukorras kindlustus hüvitab pole kokku puutunud.

Parimat

Ise olen kasutanud mõned korrad http://www.hotel-pirs.pl/hotel-ang. Midagi erilist pole, aga ööbimiseks meile sobis. Hinna sees oli ka väike hommikusöök. Endale meeldib sellepärast, et asub teiselpool Varssavit ja suht E67 ääres, kust hea hommikul edasi sõita Katowice peale. Seal ligidal ka http://www.subarukoper.pl/motel/index.htm, mis päris E67 ääres. Olen seal ka mõned aastad tagasi olnud .

Parimat