mAnts

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Soovitan käia vaateplatvormil õhtul. Vaade tuledes linnale on vinge! Ise käisime Empire State Building vaateplatvormil. Turvakontrolli saba oli talutava pikkusega. Rahvast platvormil oli aga mitte niipalju, et ei saaks nina vastu võret panna :)

Olime NY-s kolm päeva. Kaalusime ka, kas võtta Hop-On-Off. Lõpuks leidsime, et jalgsi olid kõik huvipakkuvad kohad täiesti talutaval kaugusel. Vabadussambale saime 90-minutilise NY Waterway praamitripiga täiesti külje alla. Praam tegi saare lähedal kenasti fotopeatuse. Sellest täiesti piisas. Lähemale vast ei olekski tahtnud minna. Muideks, linnast viivad praamisadamasse tasuta bussid ja pärast toimetavad linna tagasi. Piletid saab kenasti internetist või kohapeal piletikassast osta.

Lend+buss on kestvusega umbes 8h, hinnaga alates 215 usd+tax. Kui lisad sinna veel ka tiiru kanjoni kohal, siis on kõik kokku alates 300 usd +tax. Vaata ise nt. http://www.papillon.com/popris/show_package.aspx?package_id=39&lang=en-US#

Ostsin juulis edasi-tagasi USA piletid kahele reisijale ümberistumisega Londonis. Kui olin teinud ülekande piletite eest, kiikasin checkmytrip kaudu broneeringu staatust. Õudusega avastasin, et üks edasi-tagasi lendudest (inglismaa-usa) on tühistatud. Helistasin Bookinghouse ja küsisin nõu, mis siis nüüd saab? Raha ka just makstud. Tädi klõbistas arvuti taga ja teatas rahustavalt, et tegelikult on lennuga kõik korras, süsteem lihtsalt näitab valesti. Näeb ka, et raha piletite eest kenasti laekunud. Logisin uuesti checkmytrip-i ja rõõmustasin, et tõepoolest on olemas kinnitus kõigile lendudele. AGA ... vaid ühele reisjale! Helistasin uuesti Bookinghouse numbril. Minu piletitega sai peale seda kõnet kõik jonksu. Teisele reisijale vormistati eraldi piletid, öeldi et mingi süsteemi viga oli. AGA... checkmytrip näitas ikkagi, et minu reisikaaslasel puudusid kõigi lennufirmade kinnitused. Helistamine B-sse ja mure kurtmine ei toonud mingit tulemust. Ma ei hakka siin pikalt kirjutama neid korduvaid helistamisi ja alusetuid tagasihelistamise lubadusi ja vabandusi, et leedukate värk.... Tädid kinnitasid, et kõik on korras ja pidasid mind vist neurootiliseks kliendiks, kellel pole muud teha kui neid tülitada. Muudkui lubasid, et keegi helistab veel homme tagasi. Telef.mängule kulus paar päeva. Mis homsest me lõpuks enam räägime kui meie lend peaks minema homme ja mul puudub kindlus kas ja mitut meist siis tegelikult lennukisse lastakse. Lendasime ikka mõlemad. Aga seda ainult tänu abivamitele lennujaama töötajatele, kes igas ümberistumise kohas andsid endast parima, et ühe reisija tühistatud pilet (ja-jah! see oli tühistatud staatuses!) selliselt ära klaarida, et meid mõlemaid lennukile saaks chckida. Õnneks oli ka lendudel vabu kohti. Kui küsite minult, kas ma ostaksin tulevikus Bookinghouse kaudu pileteid... siis minu vastus on 'jah'. Seda just soodsa hinna tõttu :)

Lendasin AA-ga juulis-augustis 2008. Ei saa midagi ette heita. Teenindus ja toit ok (toidu maitse üle saab muidugi alati vaielda :). Ekraanid istmete seljatugedes, kõrvaklapid ka tasuta kasutamiseks.

Keskmised viisataotluse ajad leiad usa saatkonna web-i lehelt http://www.usemb.ee/ooteaeg.php Minul kulus turistiviisa saamiseks paar päeva. Teisipäeva hilisõhtul vormistasin taotluse. Samal õhtul bronnisin interneti teel järgmiseks hommikuks saatkonnas vestlusaja. Hommikul sai veel tööandjalt vajalik tõend võetud ja saatkonda vestlusele mindud. Reede hommikul toimetas kuller passi koos viisaga koju kätte.

Olin just 2-nädalasest kõrge palavikuga külmetushaigusest (kurguvalu, nohu jms.) toibumas, kui lendasin puhkama. Õhkutõusmine oli köki-möki selle kõrval, mis toimus maandumisel. Eelmine kommentaar peab paika. Sellist piina on raske sõnadega edasi anda. Peast ja kõrvadest lõid sellised tulejutid läbi, et ollalalla! Pane tähele, et kui Aasiasse lend on vahemaandumisega, võib see kogemus sind mitu korda tabada! Kuna sul on täna alles tõbi kallal, siis... Igatahes, räägi arstiga. Ja loodetavasti on sul reisitõrke kindlustus ka tehtud.

Tuttavad käisid eelmisel aastal. Jäid väga rahule ja mainisid samuti plussina, et grupp oli väike.

Margarita peaks olema kite-surfarite lemmikkoht, kuna tuult jagub. Kas teab keegi kommenteerida, mida see tavainimese mõistes talvekuudel siis on? Kas tuul puhub sokid jalast ;) ? Kui veest välja tulla, siis tahaks kohe midagi soojemat selga tõmmata, või mis?