trip-krainetrip-ukraine-dark

pum-pui

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

4 meeldimist
7 postitust
29 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kes on veel Sharmi minekul ja huvi on ka käia ekskursioonidel lisan hinnakirja mida pakuvad ekskursioonibürood väljaspool hotelle, ekskursioonid toimuvad inglise, vene ja poola keeltes, Antud hinnakiri on "Smart Travel" büroost, ( Banks str, Hadaba, Il Mercato kõrval), ise kasutasin nende teenuseid ja jäin rahule, lisaks toon ka Novatours samasuguste ekskursioonide hinnad võrdluseks.

Kairo bussiga 50 usd (Novatours - 83 usd) Kairo lennukiga 170 usd (Novatours - 253 usd) Väljasõit merele kala püüdma 60 usd Luxor lennukiga 180 usd (Novatours - 255 usd) Jeruusalemm bussiga 75 usd (Novatours - 190 usd) Jeruusalemm bussiga - 2 päeva 230 usd Petra buss+laev 220usd (Novatours - 318 usd) Jeruusalemm + Petra 280 usd Mt. Sinai (Moosese mägi)+ Püha Katarina klooster 30 usd (Novatours - 45 usd) St.Catherine + Dahab 30 usd ATV safaari 2,5 h 25 usd (Novatours - 50 usd) Super ATV safari 4h 45 usd Jeeb safari (Püha Katarina klooster + Värviline kanjon + Dahab) 45 usd Jeeb safari Abu Galum 45 usd (Novatours - 65 usd) Värviline kanjon 40 usd (Novatours - 60 usd) Ras Mohhamed laevaga 30 usd Tiran laevaga 25 usd Ras Mohhamed bussiga 25 usd (Novatours - 45 usd) Klaaspõhjaga paat 15 usd Allveelaev 45 usd (Novatours - 50 usd) Veepark 35 usd Kleopark 30 usd Delfinaarium 25 usd (Novatours - 24 usd)

Tore lugemine :) , lihtne teil seal polnud, järgmine kord tulge ka Yunann provintsi ringsõidule kus elavad palju erinevaid rahvusgruppe.

Chongqing on praegu üks suur ehitusplats, 5-6 aasta pärast on selle linna keskosa totaalselt muutunud, soovitan samuti minna ja peatuda Chengdus, seal on palju rohkem huvitavad vaadata. Aga, kui ikka jääte Chongqingis siis käige kindlasti proovige kuulsa kohaliku hot-poti Mingsheng Lu tänava restoranides.

Mis täpsemalt koha sa mõtled ?

Mount Lu (庐山), famed mountain in Jiangxi Lushan District (庐山区), Jiujiang, Jiangxi Lushan County, Henan (鲁山县), of Pingdingshan, Henan Lushan County, Sichuan (芦山县), of Ya'an, Sichuan Lüshan (闾山), of Jinzhou, Liaoning

Kõik need kohad on lõuna piirilt kaugel. Kui on soov minna Vietnami või Taisse (läbi Lao), siis soovitan minna Jinghong linna Yunnan provintsis kus mõõda Mekong jõe saad nendese riikidesse laevaga.

Arvestage, et Sichuan on suur provints, vahemaad on suured. Kohad mida plaanite külastada on samuti suure pindalaga. Ühes päevas ei mahu Panda Research Centre ja Leisha Giant Buddha külastamine. Samuti, Emei Shan on nii ilus koht kus on hea käia vähemalt 2 päeva, ühe päevaga jõuab ainult bussiga mäest ülese, natuke olla tippus ja siis kiiresti bussiga alla, et jõuda õhtusele bussile Chengdusse (bussiga sõites ühe suuna ajakulu on 1,5 tundi) . Chengdu metroliin rongijaamast, kuhu saabuvat kiirrongid Chongqingist, keskusse veel pole avatud ja rongijaam asub suure linna ääres !

Congqing lennujaama Terminal 1 on Domestic Flights terminal (suur moodne hoone), Terminal 2 - International Flights Terminal (väiksem ja vanem hoone). Finnair ja AirAsia lennud väljuvad ja saabuvad Terminal 2-hte, väljumisväravad asuvad kõrvuti. Kui on huvi minna linna siis tuleb kõndida 5 min Terminal 1-hte (väljudes Terminal 2 hoonest suunduge vasakule ) sissepääs CRT-se (metro) asub Terminal 1 alguses. Arvestada tuleb 40 - 50 min ajakuluga, et jõuda keskusse, ärge laske ennast segadusse viia metro liinide ja peatuste kaardiga mida leiate metro seintel ja kus on joonistatud palju liine, tegelikult on töövalmis 3 liini 1-ne, 2-ne ja 3-as , kaardid ja suunad on tehtud tuleviku jaoks. Chongqingi keskus asub küngastel, olge valmis palju kõndida mööda treppe ülesse ja alla. Kui suur linn väsib ära siis soovitan teha päevase trippi Hei Shan Valley. Üldiselt Chongqing on praegu väga suur ehitusplats, palju ehitakse, palju lammutakse vanu maju ja terved kvartalid keskuses on inimtühjad ja ootavad lammutamist.
Aga ilusaid seklusi Teile selles linnas ja ärge kohaliku Hot-Pot jätke söömata :)

Parts võib ikka kutsuda, kuid kus võtta need reisijaid, et täita neid lennukeid. Ise tavaliselt kasutan Finnairi soodukat Stockmanni hullude päevadel. Preagus lendasin Hiina suurlinna Chongqingi ja Finnairi lennuk oli pooltühi, kuidas siis Eestis on võimalik leida piisavalt reisijaid kes lendaks Hiinasse. Võrreldes Helsinki lennujaamaga Tallinna lennujaam pole ju mingi transiit hub.

Loodan, et haid pole laiali hirmutatud ja saab sukelduda koos nendega, Aprilli lõppus on plaan minna sukeldama Sharmis. Haid vaatlemine vee all on palju põnevam ja meeldejääv elamus kui värviliste kalakeste vahtimine :)

Import toidukaupa on Hiina poodides väga vähe, asetseb tavaliselt eraldi riiulis ja on kallis, sa pead otsima Hiina analoogi lapsetoidule, sama probleem on ka rohtudega, Hiina meditsiin on meie (lääne) meditsiinist väga erinev seepärast on ka rohtud täiesti erinevad. Meie jaoks tavaline aspiriin või ibuprofeen ei õnnestunud leida isegi Pekingi rohtupoodites. Hong Kong -is olukord on natuke parem, seal on võimalik midagi leida.

Novembrist kuni Märtsini Yunnan provintsis ongi kuiv hooaeg, tihti juhtuvad sell ajal ka põuad, eelmise aasta põud juhtus eriti pikkaks ja rängaks. Suvel on seal vihmaperiod siis on turistide põud :)

3-4 tunniks ei tasu viisat ostma (juhul kui on vaja ikkagi seda teha), lennude vahe on liga väike, teil jääb kesklinnas olemiseks ainult 1 tund aega ja tuleb kiiresti naasma tagasi lennujaama.

Suured sularaha summasi kaasa tassida pole mõttekas turvalisuse mõttes, Hiinas igalpool piisavalt ATM-me kust saab raha kätte, jahh selle eest tuleb ka maksta protsenditasu pankadele, kuid niimodi on riskivaba ja pole kartust et kaotad või varastakse kogu sinu raha ära. Kindlasti alati kontrollige kättesaadud juaane, isegi kui saate neid panga ATM-is ja kahtlased kupüüre andke automaadile tagasi, neil see funktsioon seal täitsa olemas.

Sull on õigus , neid on kokku 14 vulkaanilist piirkonda http://www.volcanolive.com/china.html

Eks iga provints reklaamib ennast nagu oskab ja ma jäin seda ka uskuma.

Kui olete loodussõprad siis paar koha soovitust ka minu poolt:

Yunnan põhjapool: Dali 大理- Gang Shan mägede 11 km pikkune matkarada 2500 m kõrgusel - Cloud Path kus ilusad vaatepildid garanteeritud, tõstukite ja loodusparki sooduspileteid saate igas hostelis Dali vanalinnas, samuti saate tasuta kaardi ja hea nõu http://wikitravel.org/en/Dali Tiger Leaping Gore - kindlasti veeta paar päeva seal. Shangri La kõrval koht Baishuitai 白水台 - lubjakivi basseinid samasugused nagu Türgi mägedes http://www.chinadiscover.net/china-tour/yunnanguide/yunnan-diqing-zhongdian-baishuitai.htm Shangri La põhja poolel Deqin 德钦 küla, küla ise asub 3550m kõrgusel kuid sinna teekond ületab mõnikord 5000 m , maagiline vaade Yunnan kõrgeimale tippule Kawa Karpo 6740m. juhul kui ilmaolud lubavad tippu näha.

Yunnan läänepool: Tengchong 腾冲 vulkaanide maa, ainuke koht Hiinas kus leidub ( kustunud :) ) vulkaane, Heshun - vanaküla mille ehitusel kasutati laava kive, Sea of Heat - geiserid ja kuumavee allikad. Vähe tuntud kuid jube ilus teekond mööda Nu Jiang jõge mis voolab paralleelselt Mekong jõega ja Myanmar piiriga, see pole turistide piirkond, nii et kehakeele oskus tuleb kasuks. Istuge liinibussile Baoshan 保山 - Liu Ku 六库 ja naudige loodust.

Yunnan edelapool: Shilin 石林 Stone Forest - koht küll turiste täis kuid vaatamist väärib. Luoping 罗平 maakond , millegipärast jäi see koht LP China-st välja, seepärast ka välisturiste seal eriti pole, kuigi Hiinlased ise armastavad seal käia, Aprillis just hakkab õitsema raps ja lummav vaade kollasele merele mille keskel ujuvad kastri kaljunukkid - Golden Rooster Hills, vaata pilte : http://chinabackpacker.info/galleryNew/main.php?g2_itemId=685 Jiulong jõe jugad "Although it is lesser known than its neighbor, Huangguoshu Waterfall in Guizhou, Jiulong is listed as one of China's biggest and most beautiful waterfalls." Nimetakse üheksa draakoni juga (Nine Dragon Waterfalls) ja loetakse top 6 hulgas ilusamaites jugadest Hiinas. Duoyi jõe veskide park, piirkond on imeilus, kastri mäestik samasugune nagu Yangshuo (Guilin) piirkonnas, ehk draakoni hammaste kujudega. http://chinabackpacker.info/dest/d62.html Luoping-i maakonna ja Dali piirkonna kohta huvi tekkimisel võin jagada lisainfot.

Yunnan lõunapool: Yuanyang riisi terrasid, olete seal kevadel, õige aeg! Riisi terrasid on kaetud veega seega parim vaatepilt mida saab endale ettekujutada http://www.trekearth.com/gallery/Asia/China/South/Yunnan/Yuanyang/ Jinghong 景洪 linna ümbrus, troopilised metsad, elevantide külad, Sanchahe looduspark kus on palju matkaradasi läbi troopilise vihmametsa. Mekong savine jõgi.

See on minu soovitused mida võiks vaadata Yunnan provintsis ja see on väike osa kõigest mida see Hiina lõunapoolne provints võib teile pakkuda.

Viimati magleviga lennujaamast kesklinna Nanjing Lu tänavale jõudmisega kulus 50 min. kuna ühes peatuses on vaja ümberistuda ühest rongist teisse. Kui saate kiiresti transiitvisa siis tasub jalutada Nanjing Lu tänaval, Bundi promenaadil ja Pudongi pilvelõhkujate vahel, külastage Shanghai okeonaariumi ja maailma kõrgema 490 m vaateplatvormi Shanghai World Financial Centre SWFC pilvelõhkujas (pudeli korgiavaja kujuga hoone). Arvan, et rohkemaks aega teil ei jätku. Minu arust lennujaam on küll igav koht kus oma aega veeta.

Momendil olen Dali vanalinnas, olukord on nii et välismaalased võivad rentida ainult jalgratta (15-20 RMB päev)või jalgratta mis on varustatud elektrimootoriga ja kiirus on piiratud (50-60 RMB päev). Rohkem variante pole, võib veel rentida auto koos autojuhiga (380 RMB päev). Jääb ainult kasutada ühistranspordi :), bussid siin viivad igalepoole ainult leia see õige buss :) Hiinlased seletavad keeldumist aksepteerida rahvusvahelisi juhilubasi sellega, et kõik viidad teedel on Hiinakeelsed, v.a. uued kiirteed kus viidad on dubleeritud vigases Inglise keeles. Väga madalaga liikluskultuuriga teedel. Politseiga ja muude ametnikutega tuleb suhelda Hiina keeles, siit ka nõue Hiina juhiloa taotlemisel tuleb läbida ka keele testi.

Igas suuremas Hiina linnas on mittu raudteejaama ja pileteid võib osta täpselt samast raudteejaamast kust rong ka väljub. Eelnevalt võiks uurida hotelli või hosteli personali käest täpse raudteejaama kust soovitud suunda rong väljub, lasta neil kirjutada paberi peal Hiina keeles teie soovid ja siis minna selle paberiga õigesse raudteejaama pileteid ostma. Niimodi saate vältida ebameeldivusi, ajakadu ja rikutud tuju. Pileteid soovitav osta paar päeva enne väljumist, eriti Oktoobris, siis on kindel, et saate kohta soft- või hard sleeperis. Ise eelistan soft sleeper, kuna tegu on kinnise kupeega ja isiklikud asjad on seaL turvalisem hoida ja rahvas ei tolgenda terve öö sinust mööda, võib rahulikult magada. Paraku Hiinas on umbekeelsed mitte piletimüüad rongijaamades vaid meie kes absoluutselt ei valda Hiina keelt, sellega tuleb alati arvestada.

Tere, Olen paar nadalad (kuni 24.09)Dali vanalinnas, voite labipyigata siia, samuti tasub kylastada Lijiangi linna, Tiger Leaping Gore kuristikku ja Shangri-La linna. Aitan meelsasti. tel. 15911536597

Kindlasti laske hotelli või hosteli personalil oma soovid kirjutada paberi peal Hiina keeles: sihtpunkt, kuupäev, aeg ja vaguni tüüp. Selle paberiga ei tekki probleeme rongijaama kassades, infoletti töötaja või turvamehe käest saad ka õige piletikassa sabasse suunatud ja õige pileti ostmisega ei tekki teil raskusi. Soovitan pileteid soetada 2-3 päeva enne väljumist. Endal on kogemus 10-ne linna vahel reisimisest eelmisel sügisel Oktoobri Hiina suurpidustuse ajal, soft sleeper klassi pileteid tavaliselt sai ikka vabalt, tihti olin üksinda kupees. Oluline ka kohe endale selgeks teha mis rongijaamast rong väljub, tihti linna saabud ühte rongijaama väljuma tuleb aga hoopis teisest linnaosa rongijaamast.

Mina kasutan hostelworld.com ja pole mingid probleemi, seal ka palju komentaare erinevate ööbimiskohtade üle, soovitan.

HK on minu jaoks transiitlinn, kus paariks päevaks teen pikkade lennude vahel pausi.

Kasutan Tourist Day Pass MTR-ga piiramatu ringisõitmiseks, HK-s metroo võrk on suur, viib sind igasse punkti kus on mida vaadata. Olin HK-s kokku 5 päeva (3+2), kohad mida valisin külastamiseks: HK Island, The Peak,Ocean Park, Maccau, Lantau Island, Big Buddha. Elasin Kowloonis, Tsim Sha Tsui piirkonnas kuulsas Ching King Mansion-is Nathan road, odavas hotellis New International Guest House (11-es korrus) - soovitan, puhas koht ja perenaine Elizabeth Kam on lahke ja sõbralik, ärge laske ennast mõjutada maja väljastpoolt väljanägemisest ja inimestest mis liiguvad ümber, tegelikult see koht pole hullu midagi ja selle raha eest üsna talutav.

Oktoobris olen paariks päevaks HK-s tagasi ja soovin külastada Cheng Chau saare.

Uurisin reisieksperdi läbi ja lõhki, kuid ühtegi soodsa lennu Pekingisse pole leidnud ?

Kui oled tagasi, anna palun lühikirjeldus oma reisimarsruudist, kohad mida külastasid, endal on plaanis samasugune seljakottireis Hiinasse septembri lõppu poole

Suur tänu kõigile kes vastasid ja sulle punkel " juhiluba, õigus mis annab midagi juhtida ehk juhtimisõigus" - selgituse eest. Igaks juhuks lasin teha selle A6 vihiku, et vältida võimalikud probleemid kohaliku politseiga, kehtivus aeg on 3 a. mis on piisav, et kasutada järgimise aasta ka Hiina reisil.