virko

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Teistkorda Egiptuses ja seekord otsustasime Taba Mövenpick´i kasuks. Hotell on viimase peal, midagi enamat on raske soovida. Natuke häiris venelaste rohkus, aga neid jagub vist kõikjale. Taba on hea asukohaga kui soov surnumere ääres käia. Muidu ei ole eriti mõtet niikaugele sõita (ca. 3,5..4 tundi bussiga) kuna päikest ja häid hotelle on ka Sharmile lähemal nagu Dahabi Hilton kus olime esimene kord. Peale hotelli territooriumi Tabas eriti kuskile minna ei ole. Mõned vihjed kuidas oma puhkust siiski põnevamaks teha:

  1. Surnumere reis - omal käel väga lihtne minna. Jalgsi üle piiri ja siis taksoga Eilati turismi infosse. Sealt saab kõik vajaliku kaardi materjali kuhu täpsemalt minna. Tavalise liinibussiga edasi, kõik bussid Jerusalemma lähevad surnumere äärest läbi (üks läks kell 10.00). Ehkki reis on pikk, on Surnumeres ujumise kogemus erakordne!!!
  2. Kõrbereisid - Nuweibas elab üks vahva eesti sell nimega Toomas Mikkor (mikkor@gis.net). Tema organiseeris meile ilusa matka kõrbesse liivadüünidesse. Tunneb hästi kohalikke beduiine ja juhatab kätte poed kus nahka üle kõrvade ei tõmmata. Korraldab ka muid reise kanjonisse ja oaasidesse, temaga tasub kindlasti ühendust võtta.
  3. Pharao saar - ca. 3 km kaugusel asub väike kindlusega saareke. 5 usd eest viib paat saarele. Tagasi tulles võib vahelduseks ka vastaskaldal asuva hotelli rannas peesitada.
  4. Hotelli kõrval asuvatesse mägedesse ei maksa ronima minna, ehkki need kutsuvalt kõrguvad taevasse. Kuna Tabas asub piir Iisraeliga, siis on piirkond kõrgendatud kontrolli all. Minule tulid püssimehed mäkke järgi ja asi oli naljast kaugel.

Kes ei soovi seigelda, võib kasutada Top Toursi pakutavaid reise, maksad küll rohkem, aga ise eriti mõtlema ei pea, lükatakse bussi ning viiakse kohale ja tuuakse õhtul tagasi.