Mrk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

http://www.fahrinfo-berlin.de/Fahrinfo/bin/query.bin/en - siit sai ka veidi abi - napiks läheb see rongi peale jõudmine :)

Sellega saaks päeval raudteejaamast - lennujaama. Aga lennujaamast - raudteejaama on täpselt sel ajal öösel paus :) (22.55 peale ei jõua).

On veel mingi võimalus lisaks taksole?

Praegu neid sääski seal küll palju ei olnud. Paar inim. mainis, et neid on hammustatud, aga mina neid ei näinud. Sooja nagu ikka 30 kraadi ümber, ilma kreemita saab naha maha :D. Vihma pidavat üldse paar päeva suve jooksul olema. Meil tuli seda lausa 3 päeva :D - kahel päeval korra tibutas ja läks taas selgeks. Laupäeval sadas ca. paar tundi ja tuli ka keskmisest suurema läbimõõduga rahet. Aga kellele see väike vihm ikka liiga teeb - 90% ajast oli ju kuiv. - 60-70% ajast oli päike. Meile mainiti ka, et ilmaga meil tegelikult ei vedanud - tavaliselt on samal ajal kuivem ja päikest rohkem.

Olime 4*'ses Delfinia hotellis (kuna teistel olid väikesed lapsed kaasas). Kuurort Moraitika (Messonghiga kokku kasvanud). Kuna ka enne vahemeresaartel käinud, siis hotell täpselt selline nagu tärnid lubasid oodata (nn. Rootsi laua õhtusöök oli üllatavalt väga väga rikkaliku valikuga - sai mitmeid kordi kõhu nii täis, et ei tahtnud liigutadagi). Hinnad nagu ikka veidi kallimad kui meil (PS! kõrvuti olevates poodides võib hind väga palju kõikuda). Meil oli phm. kõik hotelli kompleksis olemas - bassein, rand (hotell otse rannas - rand väikese kiviklibuga - vees liivane), rannabaar (praktiliselt igapäevase ürituse kavaga), väike taverna, restoran, väike jõusaal (+ muud liigutamiseks ja meelelahutust). Öööklubi ca. 300 m kaugusel (jalutades mööda rannaäärset laudteed). Söömas käisime erinevates kohtades (nii rannaäärsetes kui ka "kolkakülade" tavernas) - Kreeka köök on mulle alati meeldinud. Iga hommik oli rannas kai ääres ühe suurema alusega kohalik, kes pakkus küllaltki norm. hinna eest paari tunnilist merekruiisi. Ka mõned km. eemal olev veemeelelahutust (skuuter, langevari kaatri järel, veesuusk, veelaud ja muud kaatri järel veetavad madratsin) pakkuv kohake, tuli kaatriga ise järgi, kui avaldasime soovi langevarjuga lennata.

Hotellist pakutud autolaenutust ei kasutanud, kuna linnast leidsime Punto 80 euri 3 päeva (free km, full insurance, laste turvatool, omavastutus 0 - need võiks olla tingimusteks, mida võiks autot rentides jälgida). Liikluses on kohalikud suht hullud. Kaardil olevad teed on enamusjaol asfalt. Kruusateid tavalislt kaardil ei ole :D. Hotellis ja hotellile väga lähedad kohad/laenutused/jne. on tn. alati kallimad.

Ilusad kohad olid Pankakraatose mäe tipp (autoga saab päris üles välja - asfalt). Paleokristose kuurorti paik (eriti vaade ülevalt antud kuurortile). Lõunas olev Kavos tundus olevat sobivat noortele (oleks tahtnud ka ise sealset ööelu näha).

Kohalikud tundusid veelgi sõbralikumad (kuigi Kreeklased tunduvad üldse väga OK). Inglise keelt üldiselt osatakse - vähemalt saadakse aru. Palju osatakse ka saksa keelt - väga paljudele sakslastele tundub see saareke meeldivat.

Üldiselt väga lahe väikesaar.

PS! Koha nimed võivad olla väga valesti kirjutatud - ei ole spikrit ees.