Mele

Uus kasutaja, liitus Tripiga 17 aastat tagasi

5 meeldimist
5 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aitäh teadjatele. Firma nimi, mis ei osanud aidata, on Estravel :)

Annan teema algatajana huvilistele tagasisidet:

Absoluutset igasugust loogikat, lennufirmade tardunud reegleid ja karmi saatust eirates õnnestus mul siiski kasutada ainult tagasilennu piletit ilma lisatasusid maksmata. Tagasilennu 1-otsa-lennuks ümber regamine maksnuks üle 1000 euro, uue edasi-tagasi pileti ostmine sama firmaga olnuks 4000 eurot, teiste firmadega ka nii 1000 ümber. Mina jalutasin kurva näoga lennujaama, esitasin passi ja booking numbri ja ... pärast paari südamelöögi vahelejäämist ulatati mulle boarding pass. My lucky day.

Ilmselt oli tegu väikeste erandite/vigade kuhjumisega IT-süsteemis ja töötajate ettevalmistuses, aga näete, ka nii võib juhtuda.

Suur aitäh vatse, hästi selgitatud. (Imho: äriklassist muid lennuhindasid "doteerida" tundub mulle mõistlik, aga väikse tähe-eksimuse teinud või ebastandardse lennukavaga klientide peale seda koormat panna tundub mulle väga ebasõbralik hinna- ja mainekujundus.)

Seda tagasisõidu tühistumise asja tasub siin Tripis ja mujalgi palju rääkida, sest ilmselt neid imestajaid ja hättasattujaid leidub ikka. Testisin oma tutvusringkonnas, kõik reisivad inimesed, praktiliselt keegi ei teadnud, et nii on.

Minul läks tuksi igatahes. Oli kampaaniahinnaga pilet ja seda ei saaks justkui üldse ümber vahetada, erakordse vastutulekuna pakuti, et nad võiksid alla 500 EURi maksnud edasi-tagasi pileti vahetada ühe-otsa-piletiks ümber täpselt 1000 euro eest!

Jah, ilmselt see kõik oli algusest peale tingimustes kusagil kirjas, aga sellegipoolest -- mina seda äri ei mõista. Mida see lennufirma reaalselt kaotab, kui ma ühe otsa kasutamata jätan ja seda veel ilusasti kuu aega ette teatan neile? Müügu see mu tühi koht kellelegi kasvõi soodushinnaga maha, toogu mind ilusasti tagasi ja kõik võidavad ju? Ja ärge hakake rääkima "broneerimissüsteemi piirangutest" -- kehvad süsteemid tuleb ümber teha, nii et nad mõistlikult toimiksid.

Ja kõige hullem variant osutuski reaalsuseks, 400 EURi eest ostetud piletist poole kasutamiseks tuleks juurde maksta 1000 EURi! Masendav. Kopeerin siia osa täna saadud vastusest:

"Pidanud nõu oma kolleegidega, peame Teie soovile kahjuks negatiivselt vastama. Üksnes tagasituleku eest on meil kohustus reegleid järgides teha ümberarvestus nii, nagu plaaniksite lennata ning tasuda tuleks tekkinud hinnavahe, mis on ca 1000 EUR."

Kui keegi viitsib teemaga tegeleda (kahjuks endal pole enam aega reisiplaanide hävimispaanikas), siis mind huvitaks ka tarbijakaitse seisukoht, kuigi, hm, globaalsel tasemel siis vist :) Sest mulle tundub see küll üks ülimalt veider ja tarbijavaenulik ühtlustatud punkt lennufirmade lepingutes oma klientidega.

Üsna halb üllatus on see tõesti, sest isegi kui lennufirmade loogika on alati selline olnud, siis varem sellise olukorraga mitte kokku puutunud inimesel on ikka väga-väga raske selle peale tulla. Et nagu ostan toote, jätan pool kasutamata, olgu - tagasi müüa seda ei saa, olen poolest rahast ilma, seegi juba halb - aga et siis teist poolt ka kasutada ei saa... Saan aru küll, et lennufirmad lähtuvad mitte toote- vaid lepinguloogikast, et reisija ei täida enda osa lepingust, kui kohale ei ilmu. Aga reisija poole pealt vaadates on veidi imelik iga transpordipiletit lepinguna käsitleda...

Mul on ka selline olukord, et enne tuleb töölähetus samasse kanti ja sellepärast ma ei jõua tagasi oma kunagi varem enda raha eest ostetud lennule. Huvitav, kas mingitel tingimustel reisitõrkekindlustus võiks rakenduda siin...

No kuidas kellelegi. Igale inimesele on tõesti eri asi OK. Aga minu jaoks on piir, kus asjad lähevad ebaeetiliseks seal, kus mängu tuleb raha või muud sorti võimu (k.a vägivalla muidugi) kasutamine seksi saamiseks.

Ma ei ole ka ülereguleerimise ja raamistamise fänn -- näiteks ma ei ole iial suitsetanud ja ei kannata suitsuhaisu eriti, aga mu arust läheb praegu Eestis suitsetajate survestamine juba liiga kaugele. Täiskasvanud inimestele peaks jääma vaba valik sellistes küsimustes.

Seksiostu teema pole aga sama taseme teema -- ja minu arvates ei ole ilus avalikus foorumis sellist infot levitada. Ma ei ole mingi moraalijünger, aga pärast samuti mõne prostituudiga ja ka eksprostituudiga vestlemist ja uuringutega tutvumist ei suuda ma uskuda enam mitte ühtegi argumenti seksimüümise vabatahtlikkusest -- tüdruk võib seda sulle jah näkku öelda, aga miskipärast on keskmisest kordi suurem statistika, et ta sureb ebaloomulikku surma: enesetapp, narko üledoos, surnuks joomine. Numbrid pärinevad heaoluühiskondadest, kus prostituutide õigused on paremini tagatud kui näiteks Eestis ja kus paljud tüdrukud väidavad vestluses, et nad teevad seda tööd vabatahtlikult. Mida neil jääb üle öelda? Enamike inimeste soov elus tehtud valikuid, ka kehvi ja surve all tehtuid, tagantjärelegi mõtestada ja mitte võtta ohvri rolli.

Kui nüüd minna enda omast kaugemasse kultuuriruumi -- siin teemas siis ntx Laosesse ja Kambodzhasse, siis tulevad lisafaktorid. Näiteks:

  • sealses kultuuris võib kehamüümine olla teise tähendusega, Eesti meeste seksiostu õigustajate väitel on see täitsa okei asi ja naise enesepilti ja psüühet mitte kahjustav. Julgen tugevalt kahelda, aga olgu, ma ei ole selle piirkonna ekspert.

Kui aga selle argumendi peale minna, mitte uskuda globaliseerumise ühtlustavasse mõjusse ja rõhuda kultuurierinevustele, siis palun pidage silmas ka konteksti teist poolt:

  • kui Euroopa mees Aafrikas/Aasias/Ladina-Ameerikas ostab seksi kas raha või millegi muu materiaalse eest, siis jätkab ta "vana head" kolonialisti rolli. Siit on lühike samm orientalistideni, kes iseloomustasid Orienti ehk väga suurt osa maakerast kui "naiselikku, müstilist, passiivset, ebaratsionaalset, sensuaalset, loomalikku" jne ühiskondi. Ma loodan, et 21. sajandil ei pea üle seletama kui ekslik, labane ja piiratud selline vaade on.

Minu ettepanek: las kõik seksivad kellega tahavad, üle maakera, ja see pole kellegi teise asi. Aga head Eesti mehed (ja naised tegelt ka): pange oma võlud mängu, õppige paar sõna kohalikku keelt, olge lahked ja rõõmsad ja küll te leiate enda partnerid ka ilma läbihigistatud taskust eurosid välja tirimata.

Tere, liitun teemaga alles kuu aega hiljem, sest sattusin nüüd alles peale. Aga väga hea meel on, et prostitutsiooni õhutamine arutlusele on tulnud, tähtis teema on.

Mul on küsimus hbertile ja sarnaselt mõtlejatele, kes väldivad prostitutsiooni hukkamõistu argumendiga "Miks ei või inimesed elada seal oma elu? Miks me tahame neid muuta siit ja kaugelt, arvates et meie maailmanägemus on õige ja parim."

Kuidas on küll eestlase minek Aasia prostituudi juurde "nende oma elu"? Ma olen nõus, et siit kaugelt ja meie nägemus võib olla ekslik -- seega ma ei tormaks Tai ööelu korraldama ntx Euroopa Liidu kaudu survestamise kaudu. Aga täpipealt samal, mittesekkumist õigeks pidaval põhjusel ei saa ma aru neist (siin arutelus arvukatest kodanikest), kes õigustavad Eesti jõmmide seksiseiklusi Aasias selle argumendiga, et "sealses kultuuriruumis on see täitsa okei" ja et "vaadake statistikat, enamik kliente on ju kohalikud". No las nad siis olla! Aga kuidas see oma elu elav kauge kultuuriruum ometi õigustab valge jorsi sekkumist ja raha eest intiimsuse ostmist -- mitte ei saa aru.

Asjaga seonduv teema -- kas te olete kokku puutunud Eesti reisifirmadega, kes õhutavad kliente seksiostule/viivad turiste kohalikke naisi otseselt alandavaid showsid vaatama? Mina olen selliseid lugusid kuulnud ja vaat see on minu arvates eriti jõhker eetiline möödapanek.

Tõepoolest, eelmise aasta Tshiili-ullust siis ei korratagi? Aga Aafrika ja Lähis-Ida ja Aasia on ju põnevad kyll? ja usagi teretulnd, kuigi näpujälg ja tilk verd sydamest on ka vist vaja anda... ja 5 a tagasi sai 5 tuhiga njuujorki vabalt.