krooks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hr. Huhuul on õigus. Me tulime just LAVist ja Svaasimaalt, mitmekordse sisenemisega viisa maksis samapalju kui tavaline ehk 33. Minu arust on neil viisataotlustega nii, et nad küsivadki esimese asjana, millal lendate ja siis selle järgi vaatavad, et mis ajaks on vaja viisad valmis teha. Lähtuvad seega mitte ajast, mil taotluse sisse annate, vaid ajast, mil need valmis peaksid olema. Meie saatsime viisad kulleriga (omniva postipakiteenus) ja järel käis üks inimene reisiseltskonnast. Infot viisade valmisoleku kohta annavad ainult telefonitsi, mitte meilitsi.

Meil ei õnnestunudki Andaluusia LP-d saada. Laenasime Tallinna keskraamatukogust 2009. aasta Andaluusia Rough Guidi. Kui oled Tallinnast, siis võid selle sealt (Liivalaia 40) saada, sest viin 18. märtsil selle sinna tagasi.

Plaan minna märtsi alguses, tagasi vist oli 15. märtsil, nii et võin küll edasi laenata, kui peaks selle saama. Annan teada, kui õnnestub hankida.

Telk jäi seekord koju, kuigi sel perioodil oleks telgis magamine olnud isegi mõeldav, kohalikke koolilapsi nägin küll telikimas. Telkimine paistis küll igeal pool lubatud olevat (iseasi, kas leiad selleks sobiva paigakese). Suuremad vihmasajud olid selleks ajaks möödas, nii et vannivarianti proovida ei oleks saanud. Magasime hiigelsuures koopas, mis jälgi arvestades sobib ka elevantidele öömajaks. Samas rääkis giid, et oli kord detsembris kahe turistiga samas kopopas ööbinud ja hommikul ärgates oli öine vihmasadu vee nii kõrgele tõstnud, et koduteel tuli mitu korda ujuda. Sellise ilmaga ei oleks telk tõesti mingit magamisvõimalust pakkunud. Ka kõik koopad ei sobi magamiseks - ühe nahkhiiri täis koopa põrand oli näiteks kaetud paksult nahkhiireväljaheidetes toimetavate satikatega. Nägime ka üht ööbimiseks mõeldud onni, kus katus pea kohal ja puulavatsid magamiseks.