jutukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
14 postitust
25 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan tahankareisile,nösper ja  nelkutelku. Kas saaksite ka ligikaudset hinnainfot jagada? Kui netist mingeid ekskursioone vaadata,siis nende hinnad on päris krõbedad (ise loodan,et kohapeal ehk õnnestub leida midagi odavamat). Tahaks mingi eelarvenumbri kokku panna. Või oskate pakkuda indikatsiooni,et palju keskmiselt võiks arvestada päevakuludeks 2- le inimesele (me ei ole ainult päikesekummardajad, tahaks näha natuke ka ümbrust ning vahel ka midagi head-paremat endale lubada) ?

Kas kellelgi on ka aimu või kogemusi kohalike lennufirmade sooduskampaaniate kohta(nt. nagu Air Asia ja mõned teised Aasia odavlennukad teevad- kui pikemalt ette planeerida, saab täitsa head hinnad)? kas neid on ehk oodata siin sügisperioodil?
Kohalikus lennud on tõesti krõbedate hindadega ja tahaks leida taskukohasemaid hindu.

Kogemus Air Balticu juunikuisest (2014) lennust: Tallinnas kontrolliti, et igal inimesel oleks pardale minnes (viimases väravas enne lennukisse minekut) ainult 1 tk käsipagasit ja see pidi ära mahtuma nende etteantud käsipagasi raami. Mõni kavalpea oli väiksemat sorti õlakoti pannud nö. jaki alla selja peale ja kui seda ei märgatud, said inimesed lennukile. Juhul, kui märgati, siis oli võimalus kõrvale astuda ja oma kotte natuke paremini kokku pakkida (loe:käekott ka kohvrisse suruda), aga kohvrikene pidi ikkagi raami mahtuma. Käsipagasi kohvri kaalu kontrollimist ei märganud. Tasub kriitilise pilguga oma kotikesed üle vaadata. Meie ees üks välismaalane jageles pikka aega, kuid siiski pidi oma rahakotti kergendama ja tundus, et päris kopsaka summa võrra. Mõnusat tulevast lendu

Aivar, kui novembri lõpus tagasi saabud, oleks kena ,kui oma kommentaari lisaksid (meil minek dets alguses:). Tänud juba ette.

Viimane kommentaar Vietnami interneti teel tellitavast viisast on üle aasta tagune. Kas on kellegi veel lisaks kogemusi internetist tellitava teenusega? Kas on piiril selle kinnituskirjaga probleeme tekkinud? Endal minek talvel ning tahaks interneti teel selle VOA tellida. (Võrdluseks- kui tellida läbi Estraveli viisa otse passi koos passide toimetamisega Helsingisse ja tagasi, oleks hind 113 EUR /inimene).

Tere!

to Raits and peeterk - saan aru, et olete praeguseks juba omandanud portsu kogemusi - jagage neid teistega ka (kahjuks on tripi foorum selle saarekese osas kuidagi väga kidakeelne)

Tänud marx. Tundub,et see firma on oma marsruute muutnud.

Marx, palun täpsusta kohaliku lennufirma nimi ka. Hetkel olen ise otsinud,aga tulemused näitavad kahjuks ainult 1 stopiga lende, mis osutub bussisõidust tunduvalt ajakulukamaks.

Ia, kui oled midagi leidnud, jaga palun infot. Meie oleme ka vahetult ennem Jõule sealkandis :)

Kui tahad rannas lebotada,siis pead ikka Alona ranna poole kiikama, sest Danao rannas tõesti seda teha ei saa. Niisama inimtühjas kohati merevetikatega kaetud rannas jalutada saab seal küll, aga sellist rannateemat (ilusa vaatega rannaliiva ja rannatoole seal praktiliselt pole ning ujuda ei saa). Alona rannas proovi otsida omale mingi ranna otstesse jääv ööbimiskoht,sest sealne elu käib nö. keskmiste hotellide ja restoranide osas (nende ööelu tähendab seda,et õhtul~19 paiku alustavad rannaäärsetes restoranides elava muusika esitajad oma esinemist - osad neist on oma võimu keeranud kõvamaks ja osad natuke vähem kõvemaks ja esinejate tase varieerub) Väga pikalt seda melu ei ole ning selliseid diskoteekide sarnaseid moodustisi üldse silma ei jäänud. Kui otsid rohkem luksuslikumat ja vaiksemat ööbimist/olemist,siis soovitan Alona beachi seda osa, kus on nt. Amorita hotell - see on piisavalt kaugel melust, rannaosa on privaatsem ning suvalised jalutajad ei satu ka hotelli territooriumile. sama kehtib ka seal kõrval asuva hotelli kohta (nime kahjuks ei mäleta) . Siselendudeks kasuta kindlasti kohalikke lennukompaniisid - odavaim peaks olema Cebu Pacific, kuid vaata ka Airphili kodulehte (mõlemad teevad erinevaid soodukaid).Nende info väga nendesse suurtesse otsingumootoritesse ei jõua. NB! Lendude osas pead valmis ollma igas lennujaamas veel eraldi terminalitasude maksmiseks :) Suure kohvri kaasapakkimise osas mõtle kõvasti ümber - seal on vaja nii vähe asju - plätasid, mõned kerged topid ja püksid/seelikud/kleidikesed, rannariided. Kui midagi puudu jääb, saad kohapealt riidehilbukesi juurde soetada. Ka kosmeetikaga ei tasu üle pingutada - õhk on troopiliselt niiske ja kreemitamisega nagu meil siin eriti pingutama ei pea.
Kena reisi.

Air Asiaga lendamine on väga lihtne ja meil ainult positiivsed kogemused. Ainuke segadust tekitav asjaolu on pileti ostmisel lõpliku hinna teada saamine: algsele hinnale lisandub pagas (kui võtad pagasi), koht (kohta mitte valida ei õnnestu, valikus on lihtsalt kas kallimad ehk nende mõistes paremad/eespool olevamad või odavamad kohad), kindlustus (sellest saab mööda hiilida ilma endale kulutusi tekitamata) ja arveldustasu (ehk tasu selle eest, et saad krediitkaarti kasutades turvaliselt maksta :) -minu jaoks kõige arusaamatum tasu). Kui juba broneeringu kinnitused meili peal olemas, siis on edasi väga lihtne. Mobiiliga ja netis pole lennule check -in´i teinud. Küll on aga 4 x kogemus detsembrist, et lennujaamas on kenasti olemas chek-in kioskid. Nende kasutamine väga lihtne - sisestad oma broneeringu numbri, automaatselt saad reisija(te) nime(d) ning kinnitad OK-ga need ära ning kiosk trükib sulle pardakaardid välja. Nende alusel lähed annad ära pagasi ning siirdud lennuväravasse. Kui soovid check in tegemist traditsiooniliselt nö. letist,siis alates 21.sept 2011 lisandub mingi teenustasu selle eest.

Kommentaarina võin öelda, et sellest on-line check in´st pole küll minu arust väga suurt efekti asjade kiirendamiseks. Pagasi äraandmisel on ikkagi sabad ja küllalt pikad.Samuti võib seda aega pikndada nende inimeste askeldamine, kes on broneerinud nt äraantavaks pagasiks 20 kg ,aga kohver on 24 kg ja siis nad hakkavad sealsamas seda kohvrit ümber pakkima. Edukaid lende kõigile!

Singapur on tõesti kallis. Suitsud maksavad 10-12 SGD. Söömiseks kasuta nn. hawkers center´eid.- neid peaks päris mitu olema üle linna (uuri netist rohkem) Ise käisime Sentosa saarel ja tagasi ssõites monorailiga oli nt. seal kaubanduskeskuses ka üks suur söögikoht, kus täitsa viisakalt ja normaalse hinnaga süüa sai (kas just kõige odavamalt, aga võrdluseks võin tuua, et saime seal kahekesi süües 11 SGD eest mõlemad korralikud kõutäied, samas kesklinnas jõe äärsetes söögikohtades oli S mõõtu (loe väikese) portsu nasi goreng (praetud riis mõningate lisanditega) hind vähemalt 14 SGD.)
Rannad on seal põhiliselt Sentosa saarel - natuke liiva ja vees käimise võimalus,aga väga palju rahvast seal õnneks polnud sel ajal,kui meie detsembris lihtsalt jalutamas käisime. Hunnik laevu on silmapiiril reidil ja suur kaubasadam läheduses, seega ei teagi, kui puhas see vesi olla saab. Samas rannas seal väga olla ei viitsiks, ikkagi linn :) Sealsed rannabaarid on täitsa räigete hindadega - 1 õlu + 1 värske mahl kokku oli meil miski 25 SGD

Kui aega vähe, siis soovitan Kuala Lumpuri arvelt seda kokku hoida. Kuala Lumpuri kahjuks räägivad minu arvates lennujaama kaugus linnast (loe: transpordile tuleb rohkem raha kulutada), suurlinnale omane räpasus (eriti pärast Singapuri), vaatamisväärsustest on vbl ainult Petronase tornid need, mida vaadata (mida mujal ei ole). Batu koopad linnast väljas,kuid Euroopas leiab vägevamaid koopaid (nt. Sloveenias Postojna). Seega,kui Sa väga shoppinguhuviline pole,siis tasub seda loobumise mõtet kaaluda.

Kas keegi teab, kas viisa ja maalt lahkumismaks tuleb maksta ruupiates voi saab ka USD/ga hakkma?

Meie olime Nazri Resort´is Baga ranna juures. Hotell asub tsipa peatee melust eemal ning oli puhas (india mõistes ja ka meie mõistes võis täitsa rahule jääda), HS võrreldes teiste hotellide inimeste jutuga päris rikkalik (krõbinad, igal hommikul erinevad pannkoogid, puuviljad, pisike valik kohalikke toite , kokk, kellelt sai tellida muna omal soovil jne). Teenindajad sõbralikud, hotelli taksod ja nende juhid piirkonnale omaselt üliaktiivsed, aga kui neile naeratad ja mainid, et sa täna nende teenuseid ei vaja, siis tervitava nad sind järgmisel päeval veel aktiivsemalt :)

Randa on sealt küll vaja natuke jalgsi minna kas siis läbi kohaliku "küla" või suuremate tänavate, kus ka siis kohalikud ööklubid, kuid Põhja GOale omaselt pole seal praktiliselt ükski hotell rannas.

to Kate81: Meil plaanis Singapuri jõuda 12.12 ja tagasi 29.12, Vahepeal veel Langkawi, Kuala Lumpur ja Bali. Kui aeg ja sihtkohad sobivad, siis anna märku.

to lohemadu: meie oleme kahekesi 12.12 - 29.12 sealkandis. Liigume marsruudil Singapur- Langkawi-Kuala Lumpur-BAli. VBl on miskid ristumiskoha olemas, seltsis segasem :) Täpsemalt võiks kirjutada alternation@hot.ee. Aga sealkandis on tõesti Airasia kõige odavam ja nende lennuhinnad muutuvad järjest kõrgemaks, sestap oodata pole mõte. Uurisin ennem ka teisi seaakandi lennufirmasid, aga odavamat pole võtta. NB! Airasia on odavlennufirma ning esialgne kodulehe hind ei sisalda paljusid lisatasusid (pagas, lennukis kohavalik, lennujaama tasud jms)

Küsimusele küll kahjuks vastata ei oska. Oleme ise detsembris ka samu kohti külastamas. Mis ajal Teil plaan reisida? Järsku saab miskit ühitada?

Sõitsime ka 13.dets Vantaast välja.Sihtkohaks oli Bangkok. Algul pidime minema (arvatavasti) sama lennuga mis KAss Kitigi Pariisi, kuid kuna see lend hilines ˇ2 tundi ning jätkulennule Pariisist poleks enam selle lennukiga jõudnud,siis pandi meid õhtul hilja minevale Helsingi- Bangkok lennule. Kartsime ka, et kuidas või mis toimub meie pagasiga, kuid meie suureks rõõmuks saime Bangkokis kenasti oma kohvri kätte - oli teine juba lindilt mahagi tõstetud (meil läks natuke viisateemadega aega). Tagasisõit oli 29. dets BKK -HEL üle Pariisi ning ka seekord jõudis meie pagas kenasti koos meiega Helsingisse. Seega on kindlasti näiteid nii positiivseid kui negatiivseid. Igaks juhuks võid pakkida oma esmavajalikud asjad käsipagasisse, et esimesel hetkel täitsa abitu ei oleks, kui tõesti juhtub,et pagas kuskil toppama jääb. Toredaid lennuelamusi

Käisime detsembri teises pooles omal käel Bangkokis ning internetis ringi otsides sattusin sellise firma peale : www.absolutebangkoktour.com. ning kasutasime seal tuuri : templid+kanalid + Grand PAlace. Praktiliselt oli tegemist privaattuuriga (v.a. kanalitel)- väga korralik auto koos juhiga ning fantastilise kohaliku giidiga (Uthaiwan ehk hüüdnimega Ann).Kõik toimis suurepäraselt, giid seletas meile väga hästi just nende kultuuri omapärasid mitte väga väsitaval moel nagu giidid teinekord seda tegema kipuvad. Usun nüüd tagantjärgi,et kui oleksime omapäi nt. Grand Palace´is käinud,siis oleks kindlasti selle suursugusust nautinud, kuid miks üks või teine asi on oluline tailaste jaoks, sellest poleks küll aru saanud. Aeg ei olnud sellel tuuril limiteeritud (hind oli eelnevalt kokkulepitud) ning giid tegi rohkem, kui oleksime osanud oodata - nt. viis meid lisaks sööma kohalike söögikohta (täielik maitseelamus), viis shoppama ning organiseeris õhtuse kabareeshow koos transpordiga. Igatahes jäime temaga väga rahule ning soovitan soojalt temaga ühendust võtta ja oma soovidest/ootustest rääkida, kindlasti leiate mingi ühise lahenduse. Igaks juhuks veel tema meiliaadress ka : Uthaiwan Petploy

Lisaks käisime veel ka KHao Yai rahvuspargis ning Ancient Citys (siinkohal soovitus seda tuuri mitte läbi www.asiaworldtravel.net firma- seal sattusime väga kehva teeninduse otsa ).
Võib-olla on nendest teadmistest abi ja vahvaid kogemusi Bangkokis.

Meil kujuneb Tais oleku ajaks napilt üle 15 päeva.Vahepeal soovime teha ka väikese sõidu Kambodžasse. Esmakordsel sisenemisel Bangkoki saame piiril teha viisa 15 päevaks (juhul, kui tekib probleeme tagasisisõidu kuupäevadega, saame ette näidata Kambodža lennupiletid). Küsimus on pigem selles,et kui tagasi Kambodžast tuleme, siis peaksime koheselt ka lennujaama jääma (airasia lennult tulek ning paari tunni pärast Bangkokist eesti poole sõit) - kas siis on vaja uuesti teha Tai viisa? Kommentaarina veel, et saatkond miskipärast ei taha sellele küsimusle vastata :( ning Tai 2-kordse sisenemisega viisa tegemine Helsingi saatkonnas tundub keeruline.

Plaan sõita Taisse ning veeta Bangkokis mõned päevad ja edasi sõita Phuketisse KAs BAngkoki lennujaamast peaks saabudes koheselt ostma lennupiletid Phuketile (Vastuseks koheselt ka neile, kes küsivad,et mix ma seda ennem internetist ära ei tee - ei oma krediitkaarti ja ei soovi seda ka muretseda)? või saab neid nt. Bangkokis hotellis (nt. reisibüroo vms ametniku kaudu teha)

Olime hiljuti selles hotellis,korralik apartmenthotell; köögis kõik vajalikud nõud olemas, puhas, meie aknast oli vaade mägedele. Restoranis hommiku-ja õhtusöök korraliku valikuga.Olemas 2 basseini: 1 soojendusega,teine ilma: Õhtuti toimuvad mingid üritused ka -aga ise ei jõudnud neid külastama. Kõrval asub kohe ka kaubanduskeskus ja läheduses 5 * hotellide rajoon, kus kena jalutada. Meie jäime rahule.

Käisime Novatoursiga ning valisime loteriimajutuse. Kuna ise valisime loteriimajutuse, siis viriseda pole ju mõtet,(kuskil keegi kirjutas, et loterii puhul on ju alati teada – tühi loos :)) – võib-olla on sellest kellelgi edaspidi kasu.

Hotell, kuhu meid ainsate eestlastena viidi, asus lennujaama ja kuurordi vahepeal (ehk kuurordist ~15-20 km kaugemal), kohanimi oli Ten-Bel. Hotelli nimi Palia Don Pedro. ( Novatoursi kataloogi väline hotell, reisiesindaja oli seal esimest korda, otsis ka seda tükk aega). Tegemist oli tõesti hotelliga väga vähenõudlikule kliendile:) - tuba meenutas TPI ühikaid 80 aastate algusest (väga kulunud mööbel, lagunenud rõdu, jms), aga vannituba oli õnneks korralik. Toas oli küll kööginurk külmkapiga, kuid „köögi”valamust ei tulnud vett ning puudusid ka pliit ja sööginõud). Õnneks sisaldus hommikusöök hinnas:) Esimese päeva infotund toimus meiega (asukoha kauguse tõttu vist) alles õhtul kell 19.15, seega esimene päev läks suhteliselt tühja :(, kuna meil polnud ju aimugi, kus asume ja mis võimalused meil tegutsemiseks on. Esimese päevaga oli ümbrus avastatud ning meie kindel soov oli vahetada hotelli kuurordisse (lisatasu eest muidugi). Sellekohase info edastasime ka reisiesindajale kohe infotunnis, kes siis lubas asja uurida. Temal see miskipärast ei õnnestunud (hotellid olevat jõuluajal kõik täis) ning pidime ise omal käel otsinguid alustama. Loomulikult kuurordis me omale ka hotelli leidsime. Eks kõige ebamugavamaks (ja hotellivahetusel otsustavaks) osutuski asjaolu, et hotell asus sellest „turisti melust” eemal (leidsime, et me pole veel nii vanad, et vaikust ja rahu nautida:)) ning info busside liikumisest oli ju ainult hispaania keelne. Tegelikult jäime oma reisiga rahule, sest saar on ju ilus ning päike paistis ja meie oleme jälle kogemuse võrra rikkamad :)))