ketukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

86 meeldimist
7 postitust
348 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me ostsime piletid musta reede ajal. Lendame 28,02, tagasi 12,03. Mõlemad suunad ümberistumine Londonis, ööbimisi ei ole, vahemaandumised u 3 tundi. 300 eurot koos märgitud kohtadega inimesele edasi-tagasi. Lendame käsipagasiga. See 520 euri võib olla Smartlynxi hind Tallinnast otse lennuga?

Kuidas Loro parki oma autoga minna on? Parkimisega probleemid? Pargi ees on parkla. Kas see on tasuline või tasuta? Kui tasuline, palju tunni hind on?

Me nägime prussakaid 2018 aastal Tenerifel Bungalow Americanose sööklas. Muidu oli tore hotell.

Huvitav. Ma olen 9st reisist ainult 3 korda kaartilt sularaha võtnud. Korra Sharmis, Suezis ja Kairos. Ülejäänud korrad olen sularaha vahetanud. Sharmis.Vana turu lähedal, Naama Bays on pangakontorid, kus saab vahetada nii aparaadis kui telleri käest. Seinalt näed kursi. Kui ei sobi, kõnnid järgmisse panka. Igal pangal oma kurss. Teller annab tseki ka. 

Kust need rahavahetusputkad kadunud on? Carrefouris saab ostude eest maksta ainult kohalikus rahas. Neil kassa juures ka valuuta vahetamise aparaat olemas. Ja teistes püsihindadega poodides ka targem kohalikus maksta, sest tagasi annavad nagunii kohalikus ja arvutavad mingi oma kursi ostja kahjuks.

 Hurghadas peaks neid pangakontoreid ka piisavalt olema. Olen seal ka probleemideta raha vahetanud. Igal juhul on soodsam seal raha vahetada, kui Eestis, USDe pole ka juba ammu kaasa vahetanud. Kõige soodsam on asju ajada kohalikus rahas, koha pealt vahetatuna. Ja kõvasti tuleb kaubelda ka.

Selline küsimus. Millisest rendifirmast autot rentida Tenerifel? Oleme koha peal 13 päeva, aga autot oleks vaja 5-6 päeva. Või oskab keegi juhendada, mis number bussidega saab Plaja Adejest ja Las Americasest mujale liikuda? Kas Loro park väärib külastust? (vanused 36-68 minejatel). Mascal käidud. Kuhu veel minna? Kas võtta saaretuur või sõita ise ringi mööda saart?

Eurod kaasa. Viisa maksab u 23 eurot, kui USD pole. Rahavahetusputkasid on linnas palju. Vaheta 50 euri kaupa. Jotsi ei pea kogu aeg andma ja kui põhjust, siis sobib ka kohalik raha. Dollar on u 16 kohalikku. Kui tuba on koristatud ja voodile kujukesi tehtud võid tänutäheks järgmine päev voodile jätta 10-15 kohalikku. Mina üle 10 pole jätnud.Tänaval ekskursiooniputkad, kus hinnakirjad olemas. Kõik on odavam, kui reisikorraldaja pakutu. Soovitan võimalikult palju ujuda meres. Punane meri ikkagi.Tervislik igas mõttes. See kloor või mis iganes nad sinna vette ämbriga valavad võib üliohtlik olla. Oma esimesl reisil ei käinud ma kordagi basseinis, ülejäänud kordadel ainult siis, kui merre tormi pärast ei saanud. Sharmis siis. Mõnusat puhkust.

Miks raisata puhkusest päev Londonile? Ryanairiga LST ja u kolme tunni pärast edasi Tenerifele.

Oliver. inglismaal on alkohol 3-4 korda kallim. Sellepärast nad nii ohjeldamatult joovad. Hispaania hotellides, puhates AI paketiga, nad ka baariletist kaugemale ei saa.

Facebookis on grupp Tartu-Riia või midagi sellist. Mis kellaks minek. Luxexpress sõidab mingitel kellaaegadel.

Naama Bays on mitu alkoholi poodi, kus korralikku alkoholi müügil. Erinevad hinnad ja suur valik.

Ei leidnud mingeid  pakkumisi momondost ega azairist.  Aibalticu ja Ryanairi kodulehed pakkusid. Finnair ja Norwegian ka.

Me paneme ise reisi kokku. Läheme Tenerifele 5 täiskasvanut.Tripadvisorist ja Booking.comist vaatan hotellid üle ja hotelli kodulehelt broneerin. Lennud ühe ümberistumisega valin azairi lehelt.

Dollareid ei ole mõtet vahetada. Kui viisat vaja, seda saab nüüd ka euroga osta. maksab 23E. Mina olen sularahaga toimetanud. 50E panen aparaati ja vastava summa saad naeltes kätte. Aga pangakontoris kus tihti käisin, oli kurss soodsam. Erinevates pankades erinevad kursid. Kohalikus rahas on kõige mõistlikum kaubelda ja arveldada.

Raha vahetamine on kõige soodsam ikka Egiptuses. Kurss u 1:18. dollar 1:17. Ütleme nii,kui paar aastat tagasi maksis Sakkara õlu umbes euro, siis nüüd saab ka umbes euroga. Bensiini hind olevat tõusnud Egiptuses. Pole seal ammu shoppamise pärast käinud. Kui midagi vaja maksta, siis olen ikka hinda alla tinginud.

Hispaanias toimetab selline firma nagu Shuttle Direct. Transfeer lennujaamade ja sihtkoha vahel. Me oleme mitmeid kordi kasutanud seda firmat lennujaamast Lloret de Mari ja Tossase sõites. sõidab ilmselt ka lennujaamast Gironasse. Kui sõitjaid samal ajal samas suunas on vähe, transfeerivad isegi autoga. Sama firma tegutseb ka Tenerifel.

Võib ka jätta priority ostmata ja osta selle asemel 1 äraantav 10kilone pagas. Saab vajalikud vedelikud sinna panna ja ei pea lennukil kohvriga võimlema.


Meie Elisa Elamuse äpiga Hipaanias telesaateid ei näinud. Vist näeb ainult Eestis.

Priority võimaldab jah lennukile kaasa võtta käsipagasi kohvri kuni 10 kg ja nn käekoti (läpakakoti), mis peab mahtuma istme  alla. Võib olla ka keskmine seljakott. Kes soovib nt rohkem vedelikke kaasa transportida peaks ostma 10kg äraantava pagasi. hinnavahe on paar eurot umbes.

wsop käis ekskursioonidele Hurghadast. Sharmist on mõtet ainult Kairosse minna, mitte mujale mandri -Egiptuses. 

 Kaupmeestega tuleb jah kõvasti kaubelda, ka taksojuhtidega ja kindlasti enne taksosse istumist. Stella di Mare on kohe kalju nukil, suht tuuline oli seal. Igale see loksutamine ei sobi.Veekeetja oli toas olemas ja tee ja lahustuva kohvi pakid ka. Niiet kohvi saab toas keeta küll. Naamasse viib õhtuti buss hotellist tasuta, aga rada teades saab sinna jalgsi ka. Kaamelid Naamas ei näinud, Hadabas aga jalutati nendega küll. Lennujaamas viisat ei pea ostma, kui Kairosse minekut plaanis pole. Viisa maksab 23 eurot. Pole mõtet rohkem maksta, ka mitte lootuses, et saad oma maaletuleku kaartid jne kiiremini valmis. Bussis peab nagunii veel teisi või jumal teab mida ootama. Pole vaja kohe lennujaamas oma eurosid mõttetult loopima hakata. 
 Päikeselist puhkust!

Eesti keeles siis. Saan ostetud käsipagasi check-in lauas ära anda koos vedelikuga? Lennukile lähen ainult käekotiga.

Mul on küsimus. Kas saan check-in letis ära anda käsipagasi kohvri kui olen ostnud äraantava käsipagasi? Või pean vedama lennukini ja võetakse väravas alles ära?

Kui vana lapsega minek? Ma ei valiks iial pakkumise kõige kallimaid hotelle. võtke midagi keskp'rast, siis on alati võimalus järgmine kord paremasse hotelli sattuda. 

 Kui laps on mürsiku eas, siis võiks veepark hotellis olla. Päevitamiseks tuulevaiksemas rannas ja õhtuseks ringi kondamiseks peaks asuma tsivilisatsioonis, ehk keskuses.

Mina olen Travellinkist ostnud swedbanki Gold krediitkaartiga. Ilma probleemideta.

j6rru, vaata eelmist vastust.