ketukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
84 meeldimist
7 postitust / 319 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Palju õnne Kerli! Rasedus pole haigus ega nakkus. Hoida pole midagi vaja, puhka ja naudi. Käsi tuleb muidugi peasta nagunii. Päevitavad, ujuvad, tantsivad ja liiguvad ringi rasedad samamoodi nagu mitterasedad ;-)

tenerifekompass lehel saab eestlaste käest villasid , apartmente rentida.

Egiptua, Sharm el Sheikh on kindla peale minek, ka Hurghaa. Iga päev paistab päike, merevesi 22-25 kraadi, lend kestab u 5- 5,5 tundi. Odav on ka. Sama rahaga, mis Egiptuses saab olla 2 nädalat kõik hinnas, saab Kanaaridel olla ainult 1 nädal hommikusöökiega ja lend on 6 tundi. Atlandi ookean ei ole ka kindlasti nii soe, kui Punane meri. Ma soovitaks just vanemale inimesele.

Panen oma mõtted ja soovitused ka kirja. Päevitamiseks kreem või piim, mitte õli. see võib tekitada nahaärritust. Kui on mingi krooniline haigus vm miks rohtusid tarbida, siis võta kaasa ainult nädala ports. See ei tekita mingeid probleeme. Apteeki soovitan ka külastada. Hinnad odavad, kaup kvaliteetne. Kohalikke ölisid soovitan osta ja selja või liigese geele, kui vajadus nende järgi. Egiptuses suitsud odavad, kui kaubelda oskad. me saime ploki LM 17 euriga. 1 inimene võib Euroopasse lennukiga tuua 1 ploki suitsu. Riideid ei ole vaja palju kaasa võtta. Öhtud on ka soojad veel sel ajal.  Rahast ka. Vaheta Tavidis 50 USD kahe inimese viisa jaoks, võid ka tipi jaoks 1 USDiseid natuke vahetada. Igasugune ostlemine on kohalikus rahas odavam, kui eurodes. 1 euro on u 20 naela. Jotsi sobib jätta nt 5-10 naela toakoristajale. 1 euro oleks juba priiskamine. Seda enam, et pangad metallraha ei vaheta. Sellepärast münte kohalikud hästi ei tahagi ja püüavad turistidega vahetuskaupa teha.

Head puhkust ja nautige merd ja päikest ja Egiptust.

Girona lennujaamas ootavad bussid viimased lennukid ära. Tallinna lend ei ole ainuke. Turvaline on Sagales või From2 lehelt transfeer tellida. Siis on kindel, et ootavad ära. See peaks viima broneeringus märgitud kohta ka?

Lollikindlalt soe ja ujumiskõlblik on novembris Egiptuses. Tunduvalt odavam, kui Vahemere kuurortid ja raudselt on iga päev päike ja vihm ei kollita. Kas valida Hurghada või Sharm el Sheikh on juba maitse küsimus. Hurghadast pääseb Kairo ja Luxori ekskursioonidele. Viimane on eriti vinge. Mere elu näeb laevareisil või olenevalt, kuhu hotelli lähete. Sharmi pluss on mereelu kohe rannas. Pea kõigil hotellidel on oma rannajupp, kaugematest hotellidest sõidavad tasuta bussid kindlatel aegadel hotelli ja ranna vahet...

Kust lennujaama tulek? Tartust nt bussid sõidavad lennujaama.


Kui soojamaa reisi plaan on enne aprilli lõppu, soovitan Egiptust. Hurghada või Sharm el Sheikh. Reisikorraldajad Eestis on Kidy tour (ainult Hurghada), Novatours ja Tez Tour. Hotellidega ja nende hinnangutega saab tutvuda Booking. com, hotels.com ja tripadvisor.com hotellikirjeldustes.  Meri on praegu soe, ilm ka. Rahvas on rõõmsameelne. 

Märts-aprill Egiptus, Kanaarid, Tai, Aprill- mai Türgi, Mai Türgi, Bulgaaria? Kreeka saared, Malta.

Ryanairiga Gironasse, edasi autoga või transfeeriga Lloret de Mari või Galellasse. Meri on soe veel. Türgi, Kanaarid, Portugal sobivad ka.

Jaz Fanarad Hadabas. Parim korallirand linnas, vanalinn koos turuga ja Alf Leila va Leila lähedal. Naama Baysse või Sohole võib taksoga sõita.

Jaa. Türgis maksin euroga (vist oli münt?) ja tagasi sain kohalikud mündid, sendid.

Mis sinna Llorett de Mari üldse minna, kui plaanis ringi sõita? Ringsõitu võiks kohe Gironast alustada. Küll millalgi jõuab siis tee Lloretti kah.

Mis nende istumiskohtadega siis oli? Meil viimased kogemused septembirst, siis oli kõik ok. Kuna soovisime kindlaid kohti, siis chekkisime broneerides kohe ka kohad, ainult paari lisaeuro eest.

Nama Bays on Garreyfor, fix hindadega toidupood. Vanas Sharmis turul on hinnad soodsamad, kui Naamas. Kaup muidugi igal pool sama. Kauplema peab kõvasti igal pool, kus hinnasilte ei ole. Osta Egiptuse rummi kaasa :-) Pudeli hind u 3 euri ringis. Lennujaamast ei soovita midagi osta, seal on hinnad kallid nagu igas lennujaamas.

Costa Brava on suur piirkond Prantsusmaa piirist Barcelonani. Kuhu linna- kuurortisse on plaan minna? Kevadel on meri ja basseinivesi kindlasti külm veel.

Läheme seekord oma valitud hotelli, lendame tsharteriga. Booking.com näitab meie hotellis 2inimesele hea hinnaga tuba, kõik hinnas. Juures on lause ,,Kaval-Antsu pakkumine egiptlastele ja kohalikele,, Kas meil on mõtet riskida sellise pakkumisega toa broneerimisel?

Lendasime viimati septembri lõpus Ryanairiga. Kohvri andsime mõlemad otsad ise vabatahtlikult ära, lennukis mugavam. ,,Väike,, kott oli ikka päris suur käekott ja mehel suur läpakakott. Keegi ei mõõtnud ega pööranud tähelepanu nendele kottidele.Kott peab olema nii suur, et mahuks sinu ees oleva istme alla või jalgade juurde.

Hinnatase on täpselt nii madal, kui madalaks seda ise kaubelda suudad. Turul või muudes müügiputkades ja teenuseid ostes tuleb kindlasti julgesti kaubelda. U pool hinnast alla küsitavast. Edasi on juba veenmisoskuse asi.

Ma ootaks dets lõpu- jaanuari alguseni. Rayanairil peaks siis soodukaid tulema?

Peaks olema lõppenud. Kas vara ei ole praegu piletit osta? Või on mingid ülihead soodukad? Ei ole hästi kursis.

Eilatisse on teatud päevadeks väga soodsad hinnad. u 100 eurot edasi-tagasi.

Ma küsiks, et kuhu puhkusereisi planeerite? Me käisime 2sügisel Hispaanias Sky Traveli kaudu. Kuna tundus, et on mugavam pakett osta. Väga vara asju ajama ei hakanud, sest lend Ryanairiga ja neil nagunii hinnad kõiguvad pidevalt. Seega pole erilist pointi aasta ette reisi osta. Sel sügisel mõtlesin, et panen ise paketi kokku. Ootasin Rayanairi soodukad ära ja ostsin piletid, hotelli buukisin Booking.com lehel, neil ka aegajalt soodukad. On muidugi ka teisi majutus-saite. Transfeeri tellisin ka netis ära. Hind tänu lennu sooduspakkumisele odavam, kohad sain ka ise valida. Meile sobivat hotelli Eesti reisikorraldajad ei pakkunud. Minu meelest väga hea variant reis ise kokku panna. Tsarteritega on muidugi teine asi. Aga peaaegu igale poole saab ka ümberistumistega lennata.

Arirlix OÜ väljub e-p 2.30, Tallinna lennujaamas 4.50. Kas see on midagi muud? Pigem vist liinibuss?