ketukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi
84 meeldimist
7 postitust / 330 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

wsop käis ekskursioonidele Hurghadast. Sharmist on mõtet ainult Kairosse minna, mitte mujale mandri -Egiptuses. 

 Kaupmeestega tuleb jah kõvasti kaubelda, ka taksojuhtidega ja kindlasti enne taksosse istumist. Stella di Mare on kohe kalju nukil, suht tuuline oli seal. Igale see loksutamine ei sobi.Veekeetja oli toas olemas ja tee ja lahustuva kohvi pakid ka. Niiet kohvi saab toas keeta küll. Naamasse viib õhtuti buss hotellist tasuta, aga rada teades saab sinna jalgsi ka. Kaamelid Naamas ei näinud, Hadabas aga jalutati nendega küll. Lennujaamas viisat ei pea ostma, kui Kairosse minekut plaanis pole. Viisa maksab 23 eurot. Pole mõtet rohkem maksta, ka mitte lootuses, et saad oma maaletuleku kaartid jne kiiremini valmis. Bussis peab nagunii veel teisi või jumal teab mida ootama. Pole vaja kohe lennujaamas oma eurosid mõttetult loopima hakata. 
 Päikeselist puhkust!

Eesti keeles siis. Saan ostetud käsipagasi check-in lauas ära anda koos vedelikuga? Lennukile lähen ainult käekotiga.

Mul on küsimus. Kas saan check-in letis ära anda käsipagasi kohvri kui olen ostnud äraantava käsipagasi? Või pean vedama lennukini ja võetakse väravas alles ära?

Kui vana lapsega minek? Ma ei valiks iial pakkumise kõige kallimaid hotelle. võtke midagi keskp'rast, siis on alati võimalus järgmine kord paremasse hotelli sattuda. 

 Kui laps on mürsiku eas, siis võiks veepark hotellis olla. Päevitamiseks tuulevaiksemas rannas ja õhtuseks ringi kondamiseks peaks asuma tsivilisatsioonis, ehk keskuses.

Mina olen Travellinkist ostnud swedbanki Gold krediitkaartiga. Ilma probleemideta.

j6rru, vaata eelmist vastust.


Mul mehe vend prouaga käisid ka 2018 novembeis koeraga Tenerifel, samutu Smartlynx lennuga. Koer elas lennu kenasti üle. Hotelli peab ka valima sellise, kuhu koer lubatakse.  Lend maksis 50 eurot ja hotellis küsiti 90 eurot, lihtsalt selle eest, et koer on toas. Jook, toit , madrats pidi kõik oma poolt olema.

Oleme ka kainud oktoobris 2korda ja korra Septembri lopus. Palav ja meri on soe.

Finairil pidi sellest aastast ainult toit hinnas olema. (Jaanuaris lend Helsingi-Phuket).

Bookingu kaudu hotelli broneerides tuleb arvestada seda, et kõik hinnas sisaldab vaid alkovabu jooke. Kes soovib hotellis juua, peaks võtma pakettreisi kõik hinnas.

Jaanus, kuhu sa Tallinnast edasi-tagasi lendad 5 euroga ja mis kuupäeval?

Palju õnne Kerli! Rasedus pole haigus ega nakkus. Hoida pole midagi vaja, puhka ja naudi. Käsi tuleb muidugi peasta nagunii. Päevitavad, ujuvad, tantsivad ja liiguvad ringi rasedad samamoodi nagu mitterasedad ;-)

tenerifekompass lehel saab eestlaste käest villasid , apartmente rentida.

Egiptua, Sharm el Sheikh on kindla peale minek, ka Hurghaa. Iga päev paistab päike, merevesi 22-25 kraadi, lend kestab u 5- 5,5 tundi. Odav on ka. Sama rahaga, mis Egiptuses saab olla 2 nädalat kõik hinnas, saab Kanaaridel olla ainult 1 nädal hommikusöökiega ja lend on 6 tundi. Atlandi ookean ei ole ka kindlasti nii soe, kui Punane meri. Ma soovitaks just vanemale inimesele.

Panen oma mõtted ja soovitused ka kirja. Päevitamiseks kreem või piim, mitte õli. see võib tekitada nahaärritust. Kui on mingi krooniline haigus vm miks rohtusid tarbida, siis võta kaasa ainult nädala ports. See ei tekita mingeid probleeme. Apteeki soovitan ka külastada. Hinnad odavad, kaup kvaliteetne. Kohalikke ölisid soovitan osta ja selja või liigese geele, kui vajadus nende järgi. Egiptuses suitsud odavad, kui kaubelda oskad. me saime ploki LM 17 euriga. 1 inimene võib Euroopasse lennukiga tuua 1 ploki suitsu. Riideid ei ole vaja palju kaasa võtta. Öhtud on ka soojad veel sel ajal.  Rahast ka. Vaheta Tavidis 50 USD kahe inimese viisa jaoks, võid ka tipi jaoks 1 USDiseid natuke vahetada. Igasugune ostlemine on kohalikus rahas odavam, kui eurodes. 1 euro on u 20 naela. Jotsi sobib jätta nt 5-10 naela toakoristajale. 1 euro oleks juba priiskamine. Seda enam, et pangad metallraha ei vaheta. Sellepärast münte kohalikud hästi ei tahagi ja püüavad turistidega vahetuskaupa teha.

Head puhkust ja nautige merd ja päikest ja Egiptust.

Girona lennujaamas ootavad bussid viimased lennukid ära. Tallinna lend ei ole ainuke. Turvaline on Sagales või From2 lehelt transfeer tellida. Siis on kindel, et ootavad ära. See peaks viima broneeringus märgitud kohta ka?

Lollikindlalt soe ja ujumiskõlblik on novembris Egiptuses. Tunduvalt odavam, kui Vahemere kuurortid ja raudselt on iga päev päike ja vihm ei kollita. Kas valida Hurghada või Sharm el Sheikh on juba maitse küsimus. Hurghadast pääseb Kairo ja Luxori ekskursioonidele. Viimane on eriti vinge. Mere elu näeb laevareisil või olenevalt, kuhu hotelli lähete. Sharmi pluss on mereelu kohe rannas. Pea kõigil hotellidel on oma rannajupp, kaugematest hotellidest sõidavad tasuta bussid kindlatel aegadel hotelli ja ranna vahet...

Kust lennujaama tulek? Tartust nt bussid sõidavad lennujaama.


Kui soojamaa reisi plaan on enne aprilli lõppu, soovitan Egiptust. Hurghada või Sharm el Sheikh. Reisikorraldajad Eestis on Kidy tour (ainult Hurghada), Novatours ja Tez Tour. Hotellidega ja nende hinnangutega saab tutvuda Booking. com, hotels.com ja tripadvisor.com hotellikirjeldustes.  Meri on praegu soe, ilm ka. Rahvas on rõõmsameelne. 

Märts-aprill Egiptus, Kanaarid, Tai, Aprill- mai Türgi, Mai Türgi, Bulgaaria? Kreeka saared, Malta.

Ryanairiga Gironasse, edasi autoga või transfeeriga Lloret de Mari või Galellasse. Meri on soe veel. Türgi, Kanaarid, Portugal sobivad ka.

Jaz Fanarad Hadabas. Parim korallirand linnas, vanalinn koos turuga ja Alf Leila va Leila lähedal. Naama Baysse või Sohole võib taksoga sõita.

Jaa. Türgis maksin euroga (vist oli münt?) ja tagasi sain kohalikud mündid, sendid.

Mis sinna Llorett de Mari üldse minna, kui plaanis ringi sõita? Ringsõitu võiks kohe Gironast alustada. Küll millalgi jõuab siis tee Lloretti kah.