ketukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
79 meeldimist
6 postitust / 302 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Lendasime viimati septembri lõpus Ryanairiga. Kohvri andsime mõlemad otsad ise vabatahtlikult ära, lennukis mugavam. ,,Väike,, kott oli ikka päris suur käekott ja mehel suur läpakakott. Keegi ei mõõtnud ega pööranud tähelepanu nendele kottidele.Kott peab olema nii suur, et mahuks sinu ees oleva istme alla või jalgade juurde.

Hinnatase on täpselt nii madal, kui madalaks seda ise kaubelda suudad. Turul või muudes müügiputkades ja teenuseid ostes tuleb kindlasti julgesti kaubelda. U pool hinnast alla küsitavast. Edasi on juba veenmisoskuse asi.

Ma ootaks dets lõpu- jaanuari alguseni. Rayanairil peaks siis soodukaid tulema?

Peaks olema lõppenud. Kas vara ei ole praegu piletit osta? Või on mingid ülihead soodukad? Ei ole hästi kursis.

Eilatisse on teatud päevadeks väga soodsad hinnad. u 100 eurot edasi-tagasi.

Ma küsiks, et kuhu puhkusereisi planeerite? Me käisime 2sügisel Hispaanias Sky Traveli kaudu. Kuna tundus, et on mugavam pakett osta. Väga vara asju ajama ei hakanud, sest lend Ryanairiga ja neil nagunii hinnad kõiguvad pidevalt. Seega pole erilist pointi aasta ette reisi osta. Sel sügisel mõtlesin, et panen ise paketi kokku. Ootasin Rayanairi soodukad ära ja ostsin piletid, hotelli buukisin Booking.com lehel, neil ka aegajalt soodukad. On muidugi ka teisi majutus-saite. Transfeeri tellisin ka netis ära. Hind tänu lennu sooduspakkumisele odavam, kohad sain ka ise valida. Meile sobivat hotelli Eesti reisikorraldajad ei pakkunud. Minu meelest väga hea variant reis ise kokku panna. Tsarteritega on muidugi teine asi. Aga peaaegu igale poole saab ka ümberistumistega lennata.

Arirlix OÜ väljub e-p 2.30, Tallinna lennujaamas 4.50. Kas see on midagi muud? Pigem vist liinibuss?

Oleneb lennujaamast ka. Tallinnast Barcelonasse 2015 sügisel võeti kõik suured käsipagasid ära, 2016 valiti suuremad välja. Väiksemate kohvrite-kottidega lasti pardale. Barcelonast tagasi tulles said kõik oma kohvrite- kottidega pardale. Olime sabas suhts viimased.

Mina ostsin liitriseid gripkotte raamatupoest. Lennujaamas saab ka tasuta, kui oled juba turvakontrollis ja tuleb välja, et su vedelikud on pakkimata. Ühel reisijal võib olla 1 kott vedelikega. kuni 100 milliliitristega.

Vedelikke võib käsipagasis olla spetsiaalses 1liitrises gripkotis 10 100 grammilist ühikut ja kott peab kinni olema. Enne turvakontrolli võta see käsipagasist välja ja pane koos teiste asjadega kasti. Lennujaamas on ingliskeelsed tablood, Gate numbreid tuleb jälgida, ja suunaviitasid. Lennujaam on põnevam, kui Tallinna oma. Ära ei eksi,

Kas kellelgi kogemusi, kas Girona lennujaamas Rayanairi lennult jõuab kindlasti Lloret de Mari bussile? Lennuk jõuab hilja ja Lloret de Mari läheb päeva viimane buss. Kas on kogemusi, ehk on kuidagi võimalik transfeeri bussile saada, kui transfeeri nimekirjas ei ole?

Küsiks ka, et kuidas laste kooliskäimine on organiseeritud?

käsipagasi mõõdud on teada. Kui lend Ryanairiga, siis 90 esimest saavad oma pagasi salongi kaasa, ülejäänud annavad tasuta äraantavasse ära. Selle pärast võibki Ryanairil 2 ühikut käsipagasit olla.

Kiira11. 7 päeva jaoks ostsid 15.-netti? Palju ei olnud või? MacDonaldsid ja Burger Kingid jagavad tasuta ja korralik nett on. Ei tundnud küll vajadust 24/7 ninapidi telefonis või läpakas olla.

Ei ole ka Egiptuse hotellides vargustega kokku puutunud. Küll oskavad tänaval kaupmehed sul käest raha niimoodi võtta ja väiksema kupüüri vastu vahetada, et ei saa arugi. Samas on olnud perioode kui hoiatati, et võivad liikuda nn vargad-turistid. Kohalikel lõpeb võimalus turisminduses edaspidi tööd saada kui korra on vargusega vahele jäänud. Keegi ei taha sellega riskida.

Jaah, ühe perega ei tõuse lennuk õhkugi. Ja tavaliselt on need puhkusereisid välja müüdud. U 200 kohta peaks lennukis olema. Ja nad kõik lähevad Hurghadasse. Aga. Rannik on u 30 km pikk ja hotelle u 300, nii et võib juhtuda, et samasse hotelli satub kas ainult oma pere või heal juhul veel paar seltskonda. Tark oleks küsida kes sel kuupäeval läheb sinna hotelli.

Kohtade määramine ei olene, kas piletid on ostetud korraga või mitme nädalase vahega. Check in tehes oleneb, kas sel hetkel on järjestikused vabad kohad olemas ja kuhu satuvad. Meie paari aasta lendude kohad on kujunenud nii, et piletid on ostetud u 1-1,5 kuud varem, check-in reisibürool tehtud 3 päeva enne väljumist ja istusime mehega üks lennuki alguses ja teine lennuki lõpus. Kui sel aastal soovisin, et teen ise check-in, siis vastati, et teevad ise ja ärgu me muretsegu, et saame kõrvuti istuma, aga lõpuks olime ikkagi mõlemad otsad jälle teine teises lennuki otsas.

Ekskursioone Kairosse, Luxorisse, kõrbesafareid jne saab osta Hurghadas kohalikest erinevatest ekskursiooni büroodest. Kui on kogemust ja viitsimist, saab ka veidi hindu kaubelda. Aga hinnad on nagunii üsna soodsad. Ei soovita ühtegi reisi osta saabumisel infotunnis. Siis maksad sama teenuse ja kvaliteedi eest lihtsalt 2 korda rohkem.

Ilmast nii palju, et eile ja täna sadas Hurghadas ja Sharmis. Kui hotellis mererannas ei taha iga päev peesitada, siis võib võtta päeva merel, ATV või Jeebi safari kõrbesse beduiinide juurde. Kui on jaksu bussiga pikka maad sõita, siis Kairosse püramiide vaatama. U 600km Kairosse. Meie logistika on olnud aastaid nii: peale hommikusööki randa, kui on AI pakett, siis vahepeal sööma ja jälle randa. Päike toimetab u 16ni. Siis puhkeaeg või tänavakohvikus kohvi joomine koos netis käimisega. Õhtusöök, siis linna peale kolama, kaupmehi hulluks ajama, kohtuma teiste eestlastega. Kui on hea animatsiooni meeskonnaga hotell, siis võtame osa nende üritustest.
Teenindav personal on enamasti ikka väga sõbralik. Turist on neile ju töö andja ja palga maksja. Kaupmehed on pealetükkivad, aga nad ju tahavad ka palka saada. Aga kaubelda tuleb nendega kõvasti ja kogemustega tuleb hasart. Kui on kaasas eurod või USDid, siisneid jah tänaval rahavahetus putgades vahetada. Dollar maksab praegu u 15-16 LE. tavahind oli 8, 9LE. Kaarti kasutades maksad Eesti Panga kursi järgi ja vahetustasu ka veel. Praegu kõige soodsam Tavidist USDid osta ja Hurghadas kohalikuks vahetada.
Vesi on soe aastaringselt, alla 21 kraadi vesi ei lange. Korallid külmemas vees ei ela. Kohalik alkohol on AI paketiga tasuta, õlu on täitsa joodav, ka vein pole paha, kui teda üldse on. Kohalik rumm kolaga on ka joodav. Ei saa nt Hispaania hotellideski väga udupeeneid kokse, AI paketis. Pakutakse valmis kokse 10liitristest nõudest
Turvaline on seal ka ja suht vaikne, kuna venelasi väga palju veel ei ole.
Ilusat puhkust ja päikest

Üks nipp kaalu jagamiseks on: raskemad asjad väiksemasse kotti ja kergemad asjad suuremasse kotti. Kott ise olgu ka kergekaaluline.

Oleneb lennujaama töötajast. Kindlasti peab käsipagasi mõõdud vastama antud lennufirma nõuetele. Üldine reegel on, et pead jaksama ise oma koti üles sahtlisse tõstma. Kui teed väravas näo, et su kott on sulgkerge, ei pöörata sellele erilist tähelepanu. Mul pole õnnestunud oma käsipagasit veel kontroll-kaalule saada. Kindlasti ei summeerita ega jagata reisijate koos ega eraldi kohvreid-käsipagasit.

Kuidas selle bussiliiklusega praegu on? sagales.com kodulehel näitab, et selleks kuupäevaks reisi ei ole. Proovisin augustist sept lõpuni erinevaid päevi. Reisida on plaanis 13-24 sept. Mõtlesin proovida omal käel minekut sel aastal. Palju edasi-tagasi pilet üldse Girona ja Lloret de Mari vahel on?

Mis lennufirma, kes maksab nime muutmise?

Praegu on Ryanairil sooduspakkumised.