trip-krainetrip-ukraine-dark

winny

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

4 meeldimist
1 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Lihtsalt infoks, et CheckMyTrip lehelt oleksid näinud oma broneeringut ka ilma maksmata ehk need genereeruvad süsteemi automaatselt broneeringu tegemisel.Kui makset ei tehta ja pileteid välja ei kirjutata, siis see broneering annuleerub mingi poole päevaga.

Mul Mastercard ei sobinud, valisin siis ülekandega tasumise.Väljastati arve ja tasumiseks oli aega 12h.Kuna makse läks Swedis pangasiseselt, siis väga kiiruse pärast ei muretsenud.Järgmisel hommikul selgus, et piletid tühistatud.Asja uurides, väideti, et laekumist pole.Saatsin neile panga kinnitusi küll digiallkirjaga ja ka päris paberil koos pitsati ning allkirjaga aga ei midagit.Laekus see summa neile väidetavalt alles 36h pärast makset, mis võib ka tõele vastata, sest enam vähem sama aeg läks ka raha tagasi saamisel.Mis värk see nende Swedi kontoga on ja kuhu raha edasi läheb ei tea aga rohkem enam ei proovi.Päris mitu klienditeenindajat lubasid ka kohe tagasi helistada, kui midagi selgub.Ilmselt siis midagi ei selgunudki, kuna keegi tagasi ei helistanud.

Ei kolmapäevak ega ka MV ei puutu küll asjasse.Siin oli küsimuseks siiski ainult jahil elamine versus hotellis. Ankrus või poil istumist ei saa võistlemisega võrrelda, meie tatisest kliimast rääkimata.

Mine proovi ära, võib olla ongi see mida otsid.Jahis jah tualett üldjuhul olemas aga no see pole ikka päris see. Lisaks paljudele probleemidele,mis nenedega juhtuda võib, ei ole ranna lähedal viibides ka selle kasutamine kõige viisakam tegu. Konkreetset jahtklubi ei tea aga tavaliselt on teenused võimaldatud vaid sadamamaksu tasunutele ehk vajalik kaart,kood või midagi muud.Võimalik, et olemas mingi salajane "tagauks". Igal juhul edu ja ootaks reisijärgseid kommentaare.

Raha rahaks aga, kui oleks valida, kas maapealne elamine või ankrus olev suht väikene jaht, siis mina valiks kindlasti maapealse elamise.Kai ääres oleks veel teema,astud otse maale,pesemisvõimalused,tualetid,kaldavool.Ankrus pole sul midagi.See hindamatu põnevusfaktor võib üsna ruttu ammenduda.

Kui probleemi pole, mis siis ohid palju reisinud "lennu firma"

Ühine broneeringu kood ei kohusta kõiki korraga check-in tegema.Igaüks võib oma check-in teha ikka millal ise tahab.

Võin ka kinnitada , et päevaga jõuab mõlemat pidi ringi läbi sõita. Ei startinud esimese liftiga ja paar õllepeatust sai ka veel tehtud.

Sa ikka ei jäta oma jonni. Mis sa selle tegeliku maksumusega peale hakkad? Lähen ise alles märtsis ja seega selleaastane kogemus küll puudub aga hinnad ju sõltuvuses ajast, konkreetsest suusast/lauast ja natuke ka sõnaosavusest. Olümpiakeskuses oli natuke suurema ööklubi moodi asi, rohkem sellised väiksemad baarid ja söögikohad. Parematesse restoranidesse tuleb kohad eelnevalt broneerida. Võtmesõnadeks Savoy spetsialiteet, fondüü, raclett. Ükski nimi nüüd küll ei meenu. Kuna Meribel on inglaste arendus, siis annab see ka tunda, nimelt apres ski elava muusikaga, kus inglased ennast tagasi küll ei hoia.

Kui sa ise ei suuda midagi tarka küsida, siis ei maksaks ka eeldada mingit muud vastust, kui sa said.Kinnitan, et kõik vajaliku leiad kodulehelt ja kohapeal ei ole palju teistmoodi! Kui midagi konkreetset teada tahad, siis saan võib-olla aidata.

Veel mugavam on taksoga. Viis kesklinna ja 2-3 tunni pärast tuli järgi. Kogu üritus maksis mingi 50 liiri ja raha sai antud alles lennujaama tagasi tulles. Kui on rohkem rahvast, siis igati mõistlik.

No mida,mida! Matrjal peab olema polypropylene jne. Asi pole materjalis vaid tehnoloogias,pealegi on polüpropüleen toormaterjalina neist odavaim.

Mitmetest suuskadest väitja ilma on jäänud,et nii täpselt teab? Ma tean ka,et on juhuseid olnud,kus suusad kadunuks jäänud.Paljudel kordadel on jäänud aga kahtlus ,et pärast raevukat apres ski`d lihtsalt ei mäletata enam kuhu suusad pandud sai või on samasugune jõudnud juba omade pähe ära võtta. Kindlasti ka varastatakse aga kuuldavasti ei ole pätid "sealsed" aga pigem "siinsed" ehk ida-eurooplased. Ei nõustu arvamusega,et varastatakse palju ja et lukustamata suusad suure tõenäosusega pihta pannakse Endal pole umbes paarikümnest korrast küll ühtegi kogemust,et midagi oleks kaduma läinud,ka reisikaaslastel mitte.Suusalukku pole kasutanud,paare on küll teinekord segatud. Ettevaatus pole küll kunagi liiast ja seepärast võib kasutada nii suusalukku kui ka paaride segamist aga mingiks vargusepaanikaks küll põhjust pole.

Eeldati ka,et ei peaks ära tüdinema.Kapplis ei ole küll ju nädal midagi teha. Lechis ja Zürsis ei ole küll märganud olulist vahet St.Antoniga. Oli seal veel ju ka Sonnenkopft (või midagi sellist)aga rahvast oli sealgi See on rohkem see teema ,et igas regioonis on mingi koht ,kus üldjuhul on natuke vähem rahvast aga alati on selleks ka mingi negatiivne põhjus. Palle: Olin samas kohas just nädal ennem ja selles oligi ju küsimus ,et ei jaanuaris ega ka veebruaris ei olnud praktiliselt lund (käisin ise nii jaanuaris ,kui ka veebruaris) aga,märtsi lõpuks viskas isegi kuni 3m maha,igatahes oli täiesti piisav ja fun.

Seda on küll vist palju tahta.Olles käinud paaris kohas,mis on ainult kohalikele mõeldud ,s.t. puuduvad hotellid ja kõik tulevad autotega,siis rahvast võis ju vähem olla aga tõstukipark oli kohutav.Polegi kuskil nii pikki ankruid näinud kui seal,ehk terve tõus orust tippu ankruga ja seda alpides.Üks võimalus oleks minna just märtsi päris lõpus ja aprilli alguses ilma pikalt ette planeerimata. Ainult just siis,kui lumeolud veel kuskil kõrgel head.Point selles ,et tavaliselt ei julge inimesed oma puhkust nii hiljaks planeerida ja puhatakse varem ära.Eelmine aasta oli ses suhtes super. Teema ise muidugi aktuaalne,arvestades ka viletsaid lumeolusid madalamates kohtades.Pealegi annavad lõviosa sellest lisanduvast massist just idanaabrid.Väidetavalt oli jaanuari esimesel nädalal,kui oli vene jõulud,Mayrhofeni kõikidest majutustest 90% venemaalt!?

Ortisei on just küla ja palju rohkem küla,kui paljud teised külad alpides kus suusatatakse.Peale Davosi ei meenugi,mida võiks linnaks nimetada.

Lihtsalt natukene teistsugune arvamus on,et kui eesmärgiks võtta,võiks ka enamus märgistatud radasi nädalaga 3 Vallees läbi sõita.Iseasi ,miks seda teha. 3 Ischglit ei võrdu kindlasti 3 Valleesiga, hoopis midagi erinevat.Jääksin vist põhjendustega jänni,peab lihtsalt ise kogema.Inimesi on erinevaid ja võib-olla mõnele ei meeldi ka.Endale meelib prantsusmaa alpid küll enim.Hindadega on nii,et ega ei pea üle oma võimete elama ja usun,et saab ka suhteliset odavalt hakkama.Lihtsalt hinnavahed on suuremad
ja tuleb valida.Kallimates kohtades mäel oli juba frankide ajal õlu 40fr,nüüd 10 EUR,mõnes restoranis algavad hinnad sealt ,kus Ischglis lõpevad.Odavama poole apartamendid kipuvad küll jah viletsad ja väiksed olema,samas natuke kallimad hotellid on siiani olnud paremad kui mujal.

Endal AIG-ga ühekordne kogemus,mis puudutas reisi ärajäämise hüvitamist. Esitatud paberid sobisid ja lisaküsimusi ei olnud,kuigi tegu polnud reisifirma pakettreisiga.Hüvitise enda laekumine võttis küll paar kuud aega,aga parem 2 kuud ,kui mittekunagi.

Kahesajaga polegi vaja sõita.Väidan veelkord,et normaalsetes tingimustes on paar tundi täiesti reaalne.Sõitsin ise eelmise aasta märtsi lõpus ja kuigi aega ei võtnud, usun,et 2 tunni juures võis see olla.Lund muidugi ei sadanud ja teed olid puhtad. Tallinnast Tartusse sõidab ikka ka üldteatavalt kaks tundi,kuigi ootamatu kiilasjää,teeremondi,avarii jne.korral võib ka 3,5 tundi minna. Sellega aga ei pea üldjuhul arvestama.

Eks sõita võib nii ringi ,kui ka otse.Zürichist Davosi saab just mööda kiirteed(oli vist A3/13) ja ainult viimased paar-kolmkümmend kilomeetrit on mitte-kiirtee.Kui just pussnuge ei saja,saab paari tunniga kohale. Mida teha teadmisega,et keegi sõitis seda vahemaad 3,5 tundi? Ei tea!