trip-krainetrip-ukraine-dark

siim16

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

ME just tulime tagasi. Doha-Zanzibar-Dar es Salam, ei küsitud midagi.

#Vaktsiinid: Tansaaniasse reisides soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi ja kollapalaviku vastu, aga pole kohustuslik. Aga, kui reisite läbi Keenia, siis peab olemas olema vaktsineerimispass, mida kontrollitakse piiril. Soovitatav on ka malaaria tabletid.Siit küsimus: KAs peab olema vaktsineerimispass ka juhul, kui on lennuki vahetus (1,5h) Nairobis? Pariis-Nairobi-Sansibar?

"San Andrés on hullult alla käinud. Täiesti mõttetu."? Millel selline arvamus/väide põhineb? Me käisime ja veetsime seal vist 4 päeva, väga tore oli.  Rentisime "Mula" ja sõitsime saare risti-põiki läbi, (päevast piisas) vedelesime rannas ja olime niisama chillid.

Rohkem midagi, kui et Tayrona pargis ma ainult 1 öö ei oleks. Me olime kaks ööd ja tegelikkuses oleks võinud olla 3. Ööbimist saab booking.com-ist kergelt paika panna.

Just jõudsime tagasi.MInu kaks senti teemast.-Autorendiga pole mõtet jampsida, bussiga saab edukalt (Barranquilla-Santa Marta ots 20000 COL), kui sedaviisi soovid reisida. Me ostsime lennukipileteid vivacolombia.co lehelt, Pane tähele, just Colombia oma lehelt, kus saab odavamalt kui rahvusvaheliselt COM laiendiga lehelt. Hinnad San Andresile olid vist koos pagasiga 40€ ots.- Hispaania keelta on raske.- Barranquillast võite kohe bussi peale istuda ja ära sõita. Räpane tööstuslinn- Santa Marta oli muidu tore koht, v.a. asjaolu et randa minekuks tuleb sõita taksoga a´ 12K peesot ots. Paarist päevast piisab. Meie kasutasime seda linna Tayronasse minekuks-tulekuks ja oma pagasi hoidmiseks hostelis.- Tayrona rahvuspark....Kui ma peaksin soovitama ainult ühte asja Colombias, siis on see just seesama. Kaks ööd seal oleks miinimum, parem oleks kolm. Täiesti ebareaalne koht. Puhas, müügimehi pole, džungel, rannad. Maaliline öelda oleks tagasihoidlik. Ujuda eriti ei saa, enamustes randades on keelatud tugeva tagasivoolu tõttu.- Medellinis piisab ehk kolmest-neljast päevast, Kliima põhjamaalasele fantastiline.- Cartagena. Jah, on selline turistikas, aga samas väga lahe linn. Olime seal reisi alguses ja lõpus kokku 6 ööd. Õpid kiirest ära sõnapaari no, gracias, ja oled enam-vähem olukorra peremees. - Raha. Rahavahetuspunktides saab raha edukalt vahetada, EUR kurss kõikus 3200-3300 vahel. Tänaval mitte mingil juhul vahetada ei tohi, valeraha saamise võimalus. Üldiselt saab maksta kaardiga ja rahaautomaatidest väljavõtt on sujuv. Soovitan korraga rohkem võtta, kuna enamus automaate võtab väljavõtmisel flat feed a´ 12000 col. Parematest automaatidest saab korraga kuni 900 000 col.- Passe mitte kaasas tassida, pigem tehke pildid passist telefoni ja saab näidata.-Cartagenas hoiduge politsei eest. Nad proovivad turiste huiata igast asendist. Mida rohkem eraldi oled, seda suurem tõenäosus on, et leitakse mingi "probleem" mille eest sujuvalt 100 000 kasseerida. Igasugused joomisega sotud asjaolud, või see, et pole dokumente kaasas jne. See on pikem jutt iseenesest, aga põhimõtteliselt proovitakse leida narkoturiste keda siis peedistada.- Igasugused hinnad, eriti käib see taksohindade kohta, tehke enne selgeks ja küsige alguses ära. Kui istud autosse ja hida ei küsi, võib pärast olla üllatus suurem. Mitte et pika maa sõidu eest 10-15 € maksta oleks liiast, aga kui standard on 4-6, siis ei teki hea tunne.- Vaktsiinipassi ei küsinud keegi. Tegime mitu siselendu.

Lihtsalt ära kannatada see check in´is Arvuti kotist välja/arvuti kotti sisse, fotokas välja/fotokas sisse jama. Kohvrisse ei ole asju jätnud juba ainuüksi mitte varguse vaid ka oma vara ühes tükis säilimise mõttes. Näiteks ei ole suurem osa sülearvutitest just liig põrutuskindlad. Seega olles näinud bagaažitransportijate poolt "käideldava" pagasi "käitlemist" (mille alla kuulub muidugi hooga kottide/kohvrite "kinni" viskamist, jalaga tugevamini hunnikusse löömist, üle kärupiirde maha kukkumist jne) ei jäta oma elektroonikat ega midagi purunemisaltit kohvrisse. Kiletamine on üks väga hea võimalus kohe aru saada kas keegi on su kohvri avanud või mitte. Ja siis juba reageerida vastavalt. Muidugi kohvri väljanägemise/terveksjäämise peaks ka enam-vähem kindlustama.

www.megabus.com ütleb piletihinnaks 18£. 500 km pikkuse reisi eest ei ole just palju palutud. Igaljuhul soovitan eelnevalt pilet ära osta, kui tead päeva millal sõita tahad, kuna päevas läheb vaid 1 buss.

Hilja ilmselt juba aidata, aga mina helistasin igaljuhul mobiililt. Oli vaja paar korda proovida plusside ja nullide erinevustega. Ehk siis kas üks null või kaks ja kas pluss ees või mitte, mingi teema oli ka selle neljaga. Aga peale kolme proovimist sain õige koha kätte.

Kuskohas seal nii kallis siis on? Thomsoniga minnes 23 veebruar on 850 £ per nase, see on alla 15K Eestit. Ja hotell on Riu firmamärgi all viis tärni ja AI. Siia juurde siis londoni reis http://www.riu.com/en/clubhotel-riu-mambo-puerto-plata-dominican-republic.html

Ja bronnida saab inglise keelt oskav inimene vabalt telefoni teel. olen seda teinud ja võin öelda et probleemi pole. Ja ei ole ka vaja Inglismaa krediitkaarti ning aadressi. Räägid tädile kust helistad jne.

Mina olen kaks aastat järjest võtnud endale hotelli lennujaama lähedale, maksnud kahese toa eest umber 60 kohalikku, selle eest on lennujaam-hotell-lennujaam transfeer, hommikul söök ning seiklust sellevõrra vähem. Helistad hotelli nendest tasuta telefonidest ja tellid endale nussi vastu. Olen olnud Horleys (10 min sõitu) kaks korda erinevates majutustes, "The corner house" ja "Acorn Lodge", tegin bronnid booking.com-i kaudu. Horley on tore väike koht, kust saab ka Victoriasse rahuliukult, pms sama hinnaga mis lennujaamast. Aga seal on hea niisama passida, käia päeval söömas ja õhtul kuskil pubis natukeseks. Hommikul ärkas, sööd ja lähed oma bussi peale mis sõidab ka siis kui oled üksi-kaksi. Aga kui pole Londonis käinud, siis äkki tasub minna ka pooleks päevaks, ikka midagi näeb.

ATOL on Inglismaa "civil aviation authority" ehk CAA poolt ellu kutsutud kaitseprogramm juhuks kui lennufirma põhja kõrbeb. Ehk siis kui oled võtnud kuskilt Eesti reisifirma kaudu reisi läbi inglismaa, näiteks Komoori saartele ning vahepeal reisil olles lennufirma likvideeritakse leiab CAA sulle ATOL programmi raames teise lennuki millega sind siis Inglismaale tagasi tuuakse, ning ka eelnevalt broneeritud rahad makstakse tagasi.

Just broneerisin endale reisi Jamaikale. Sain suhteliselt soodsa reisi, interneti teel ei olnudki võimalik broneeringut teha/maksta. Aga lihtne soovitus, Helista!, thomson.co.uk esilehel üleval paremas nurgas on telefoninumber, lihtsalt võta ära see 0 sealt ära ning lisa ette +44. Ma helistasin sinna, minuga rääkis mingi tädi, peale umbes 15 minutilist tegelemist, millest võttis põhilise aja nimede "letter by letter spellimine", oligi broneering tehtud. Siis saad booking reference number´i ja piletid saad vastavalt kätte kas lennujaamast või juba saadetakse koju. Sellisel juhul kui teed broneeringut telefoni teel, saad kõik aadressid jne anda, nii et saadetakse kõik piletid jne koju kätte kui vaja. Igaljuhul minu reis läheb teisipäeval kell 9:40 :D

Ei pea kolme piletit ostma, seal on võimalik kogu "areaali" pilet korraga osta, üldiselt on see ka kõige mugavam ja parem viis pilet lunastada. Ehk siis kui mina eelmine aasta seal käisin toimis see veel nii. Ostsin ühe pileti, ja käisime kõik kohad läbi.