KitKat

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
22 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie nii väikestega autoga ei viitsiks sõita, kuna aastane enam nii palju ei maga, aga kolmene tahab tähelepanu ja tegevust, et tal igav ei hakkaks. Niisiis sellele, kes roolis pole, väga väsitav kombinatsioon. Lisaks, kuidas see auto istumine on - 1 roolis ja 3 taga? Pikal sõidul kindlasti kitsas. Aga oleneb muidugi lastest ja vanematest. Mina läheks lennukiga (aastasel tasuta pilet, on küll sülekoht, aga neile ju meeldibki süles olla), otsiks enne elamispaiga, kuhu saab ntks rongiga või max 1,5-tunnise autosõiduga (rendikas). Ja siis elaks kohapeal ning ülepäeva püüaks siis midagi kuskile veidi kaugemale vaatama minna vastavalt oma huvidele. Elukoha võtaks selle järgi, mis lastele sobiks, et oleks meri ja liiv ntks. Basseinidega-veekogudega kohtade osas oleks ettevaatlik ja uuriks kindlasti enne, ega nende tõttu laste valvamine mõttetult keeruline oleks. Eelistaks kohta, kus saab ise lastele sobivat sööki teha. Kui Itaalias olla sisemaal, siis elupaigas võiks kindlasti mänguplats olla. Olen lastega palju igal pool käinud, samas vist piisavalt laisk, et nii väikestega pikale reisile telkima ei tahaks minna. Eelistaks korterit või apartment-hotelli, kui eelarve suurem; toredas kämpingus saab ka muidugi olla, aga nende puhul peab arvestama, et seal võib tavapärasest rohkem lärmi olla kuni hommikuni. Meil oli kunagi mingi rändlõbustuspark ntks kohe kõrval... Osades hotellides on olemas ka peretoad, kuhu 4kesi ära mahub normaalselt. Kui rahaliselt võimalik ja läbisaamine hea, siis soovitaks soojalt ühe vanaemadest kaasa võtta :-).

Meil lastega minek juunis ja jaanuaris majutust otsides selgus, et ca 95% kohtadest eeldab, et saabumine-lahkumine on laupäeval (see ei kehti muidugi hotellidele). Isegi kui alguses kodulehel kirjas, et saabuda võib ükskõik mis päeval, siis päringut tehes konkreetsete kuupäevadega, vastati ikka, et ainult laupäevast alates saab.

See seadis väga suured piirid - oma sihtkoha /Rapallo/ leidsime tänu majutusele (otsides oli muidugi tingimus, et rannikulinn peab olema). Mingil hetkel tundus juba, et tuleb loobuda plaanist olla Liguurias ja sõita rongiga teisele rannikule, sest ööbimist lihtsalt ei leidnud. Me samas ei tahtnud ka villat kuskil sisemaal, sest need olid kuidagi eraldatud. Nii ongi rongiühendusega linn, kust saab igale poole mujale /nt Pisa/. Meie otsisime siit www.homelidays.co.uk

Vaatasin seda postitust ja mõtlesin, et võiks ju ka Viini minna, et pole käinud ja võiks tore olla. Ja siis vaatasin Jüri pilte ja tuli meelde, et ma olen ju Viinis käinud. Uskumatu, kuidas nõnda meelest võib ära minna :-).

ei pea reisikindustuseks olema.

tavaline pulgajäätis oli poest ostes veits alla 2 euri, vähe suurem-kobedam 2 euri. See oli ka ainus asi, mille hind kõrgem oli kui meil. Poest ostes ikka sama ja kui väljas sööd, siis ju meilgi kallim kui ise kodus keetes-küpsetades

seal on ju neid välibasseine, ma kahjuks enam ei mäeleta selle koha nime, aga oli mingi selline vana kollane maja, mille siseõues erinevate temperatuuridega basseinid, papid mängisid bassus malet ja puha. Väga superbro on palaval päeval vees hulpida.

Üks oli selline vabaõhu basseinidega koht a la park, aga seal oli superpalju inimesi. Loomaaed on seal ka, kui mälu ei peta.

Miks te seal nii vähe olete?

on igati asjakohane valik, kui reisida väikeste lastega ja nt kuueliikmelise perega, sest nii on ühest küljest lapsel võimalik toitu näha ja selle järgi valida; samuti on nii oluliselt odavam, võrreldes sellega, kui kõik söögid kuskil väljas võtta.

kuna olen ka ise nendega reisile minemas, siis tahaks teada, et mis tüüpi pettust nad harrastavad. et teaks valmis olla/üle kontrollida, kas kõik toimib.

mul kavas mõned täringud kaasa võtta - kodus on kuueaastast köitnud ülilihtne mäng, kus ühte tärngut veeretades tuleb kolme viske peale võimalikult suur punktisumma saada. Naljareegel juures, et kui 1 tuleb, saab uue viske. lapsel arvutamist ja hasarti :-). Sellise mänguga saaks meie pool tundi veedetud. Lisaks erinevad sõnamängud - üks lihtne selline, kus mõeldakse sõna ja teised peavad küsimusi esitades ära arvama, mis sõnaga tegu on. Sõna mõtleja tohib anda ainult ei/ja vastuseid. Suuremate jaoks nn ristsõnamäng, kus 5x5 ruutudesse tuleb kordamööda öeldud tähtedest võimalikult palju sõnu kokku saada. Võidab see, kel rohkem sõnu. See on väikestele muidugi keeruline, aga koolilapsed peaks igati hakkama saama. Oluline ongi just see, et ise enne läbi mõtleks, mida võiks mängida, ja kaua see umbes aega võtab. Vahepeal antakse süüa ka ja jälle tunnike läinud.

Kuidas mai lõpus ilmad olid - kas meres ujuda saab või on veel jahe ja kas muidu on väga palav juba?

Kuidas mai lõpus ilmad olid - kas meres ujuda saab või on veel jahe ja kas muidu on väga palav juba?

Norra on ju väga kallis. Et kui räägid reisi enda peale kulutamisel 6000 kroonist, siis seal sees peab olema transport, majutus ja toit? Võiksid kaaluda mingit kohta, kuhu saab otse estairiga ja kuhu sooduspileteid olemas sulle sobival ajal, siis kulub lennule 2000.- otsi omale kaaslane ja rentige 1 toaline korter, kus ise süüa saate teha. Nii jagad majutuse kulu ja saad söögid odavamalt. A kaaslane oleks mõistlikum enne otsida, kui kogu plaani valmis oled teinud :-).

otselend ja just paras, et 4 päeva kohal olla. Juuni alguses võiks juba nii soe ka olla, et päevitada ja mere ääres olla. Kohapealsed hinnad muidugi väga odavad ei ole, aga ei ole ka väga hullud.

ja olen mõelnud Kreeta ja Sitsiilia peale. Sitsiilia kohta öeldi, et vesi on ca 23 kraadi. Kas keegi oskab kommenteerida, kuidas Kreetal mai lõpus vesi võiks olla?

läks valesti, õige on www.baddiaccia.com

Netist ostes on Estairil nii Milaano, Barca, Rooma hinnad kõik alates 1095 üks suund koos maksudega ehk siis 2200 eeku per nina.

Põhja-Itaalias võib olla kämpngutest abi järgmistes kohtades (Ma neid kõiki kohti eesti keeles ei teagi): Trento, www.lagolevico.com Verona, www.campingsanbenedetto.it Veneetsia, www.camping-fusina.com Cinque Terre/Portofino, see on mere ääres www.valdeiva.it Firenze, www.campingilpoggetto.com Pisa, www.campingtorrependente.it siena, www.campingtoscana.it/montagnola Perugia, www.baddiaccia.com Rooma, www.campingtiber.com

Seal on erinevaid võimalusi alates telkimisest kuni bangalode ja magamistubadeni välja. Lähete küll kõrghooajal, siis on need kallimad.

Võite alustada Roomast ja sõita Milaanosse või vastupidi, lennupiletid saate nii osta ja suuremad autorendifirmad võimaldavad auto tagastamist erinevates kohtades. Ülaltoodud kämpad on kõik selle tee peal, osades nendes on ka basseinid-värgid olemas. Paar ööd võite ju kämpingualal telgis olla.

Peamine soovitus piiratud eelarve puhul - tehke enne korralikud arvestused, mis tuginevad reaalsetele hindadele ja siis tulete omadega välja küll.

huvitav, miks nii hilja, soome pakkujatel on ju juba ammu vastav info olemas, miks meie omad ei jõua varem?

siis, kui kataloog ilmub - kas veebruari alguses või keskel.

lubab asjakohast infot jaanuari teisest poolest alates

Mul sama küsimus, peab vist ise uurima :-)

Lastekärudega sa ainult sinna üles ei lähe - rada on peenikesest klibust, nii et jalg vajub sisse. Käru on ainult vaevaks kaasas. Last süles tassida on lihtsam, kui laps juba nii suur, et isegi tatsub, siis saate rahulikult jalutades üles minna. Üleval on suht suur tuul ja päris jahe. Meie võtsime alt kaasa ka tillukese veinipudeli, mille üleval lahti tegime - kork on siiani alles. Nii Pompeji kui ka Herculaneum on huvitavad kohad, eriti, kui vaatad üles mäe poole ja mõtled sellele, kuidas see kõik juhtus...