Anxi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisin ka loteriimajutusega Tenerifel selle aasta jaanuaris. Pakkumine oli tõesti viimasel hetkel ja ülisoodne (3495,-), et tühistasin Egiptuse broneeringu (kust polnud veel vastust tulnud) ja minek. Oli küll kartus, et nii väikese raha eest võib äkki sattuda ei tea kuhu, aga turismibüroo rahustas, et seal ei olegi valikus nii kehvasid hotelle, et peaks kartma. Ja sattusime Laguna Park2 hotelli, kuhu kusjuures oligi eelnevalt soov minna, aga ei saanud, kuna oli väidetavalt välja müüdud- vot siis saatus, saime lõpuks ju poole odavamalt. Hotell on mäenõlval astmeliselt ja kui saab teisele korrusele toa, siis lausa miljonivaade ja super rõdul aega veeta. Uurisime, et täishinda makstes kas saab ka seda teise korruse tuba juba ette broneerida, aga selgus, et ei saa, kohapeal on ikkagi kõigi jaoks loterii kuhu satutakse, konkreetset tuba ette broneerida ei saa turismibüroode kaudu reisides. Seega ka täishinda makstes võid saada hotelli kehvema toa. Meie jäime igatahes sellist hinda makstes ülirahule. Üldiselt Kanaaridel ei tasu küll loteriimajutust karta, kui oled valmis, et mere äärde tuleb natuke jalutada ja süüa ise teha või käia kuskil väljas söömas ja kui pole plaani terve puhkuse ajal ainult hotellis istuda. Kaks aastat tagasi käisin üksi loteriimajutusega Santorinil ja sain ka nö loteriivõidu sisuliselt. Sattusin Tuuleveski Villasse ja jäin ülirahule nii hotelliga kui ka seltskonnaga, kes samasse hotelli oli paigutatud. Siis oli see villa just valminud ja hästi värske, ainuke puudus, et basseini polnud veel ehitatud, nüüdseks on see ka olemas. Ma arvan küll, et loteriimajutust ei tasu karta, kui pole ka eriti nõudlik, sest hotell moodustab siiski puhkusest väikese osa. Enamuse ajast käiakse ju nagunii ringi uudistamas ja kui voodi on olemas ning puhtad linad ja soe vesi, siis ju tegelikult kõik vajalik suurepäraseks puhkuseks olemas, ülejäänu ju sõltub ikka sinust endast, kui põnevaks ja meeldivaks puhkus kujuneb.

Mina olen kasutanud täispuhutavat kaelatuge-patja. Igati õigustanud end ja ei võta üldse ruumi ka. Ma arvan, et see on lennukis mugavam kui sulgpadi.

Kohati tundub, nagu osad siinsetest kommijatest oleks olnud teisel saarel, mitte Tenerifel. Vaatasin just kõikide päevade pilte seal saare erinevais paigus 6 päeva jooksul tehtud ja no enamusel piltidest ikka lauspilvitus, ainult 1 päeva piltidel sinine taevas ja päike ja 1 päeval pilves, aga kohati ka päikesekillud. Hotell oli Playa de las Americases, aga 3 päeval tuuritasime autoga risti-põiki mööda saart. Ei paista kahel päeval piltidel päike ei kirdes pealinnas, ei põhjas ega läänes ja 2 viimasel päeval ka mitte lõunas Playa de las Americases, kusjuures just Teidel olles paistis, aga seal ju ikkagi ülikülm. Võin soovijatele pilte saata, kui ei usuta, et ei ole seal alati rannailm kuskil terve saare peal. Temperatuuri näitas enamustel päevadel just Playa de las Americas küll 25 kanti ja päikese käes ka 29 ühel korral, aga kõva tuule tõttu ei tundunud küll nii soe, kui näiteks sama temperatuuriga Eestis tundub olema. Õhtupoole ikka enamusel jakk või midagi muud soojemat peal, kuigi jah muidu õhukeselt ikka riides ja lahtiste jalanõudega. Samas imestasin, et Eestis talvel nii 16-17 kraadise toasoojaga harjunud meesterahvas pani seal kampsuni selga:) Päevitada saab seal hea ilma korral pigem 10-16-ni, sest peale seda tundus olema juba nagu õhtupäike siin Eestis, eks muidugi vedeletakse tegelikult kuskil 18-ni, et nö viimast võtta. Kokkuvõttes tahan lihtsalt informeerida, et ei pruugi alati olla seal rannailm ja seda eriti jaanuaris-veebruaris. Nii mõnigi rannamõnude otsija võib nii eelpool antud info põhjal täielikult pettuda. Kui hommikul ongi päike, siis mõne tunni pärast ei pruugi enam olla (või kiireminigi) ja ka vastupidi muidugi ja tuuline oli küll iga päev, kohati tekkis juba kahtlus, et kisub tormiks. Meil õnnestus viimasel päeval ka paar tiba vihma saada ja Teide kohal oli taevas ikka ülitume. Aga minna tasub ikka, sest soojem on seal ju kindlasti kui Eestis ja päike intensiivsem ja väidetavalt võtab ka läbi pilvede ning vaadata on ka palju.

Tulin ka Tenerifelt 25. jaanuaril. Maksimumkraad oli 29, mida nägime näidult linnas,siis oli tõesti isegi palav tunne korraks, keskmiselt aga oli 24 ja ka õhtuti, samas väga tuuline, seega tänu tuulele ei olnud midagi nii soe olemine. Mägedes sõites ülikülm, ca 10-12 kraadi, aga tuul tegi olemise veel külmemaks. Ilus ilm oli ainult ühel päeval (esimesel), lauspäike siis hommikust õhtuni, teisel päeval oli ka päike väljas, aga juba ka pilvi ning kuna sõitsime autoga Teidet vaatama, siis ikka väga külm olemine. 3 ja 4 päeval ei tulnud üldse päike kordagi välja, lauspilves ja tuuline. 5 ja 6 päeval pilves, aga vahelduva eduga ikka päike näitas end nii 15 min kaupa tunni või kahe tagant, seega ei saanud keegi meie grupist pruuniks. Käisid Triin seal solaariumis või? Saar muidugi ilus ja vaatamist ka pilvise ilmaga. Ookeanis vesi väga külm, et sai lihtsalt ära käidud, aga nautimisest asi kaugel, samuti ka basseinis vesi külm, võibolla ka sellepärast, et päikest oli vähe, mis vett soojendaks, kuigi väidetavalt oli olnud soojendusega bassein isegi. Tagasi sõites igatahes oli lennukis palju köhimist kuulda ja paar last lausa haigeks jäänud, ilmselt külmas vees sulistamise pärast. Aga eks see ilm on seal heitlik, kunagi ei tea ette, aga ainult rannamõnusid silmas pidades peaks vast mõne teise paiga valima jaanuaris-veebruaris.