luuser

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tip. Mida pead töö tegemiseks... Äkki raha teenimine...

Vastan ise. Laev väljub hommikul 5 paiku Santa Roosast kuhu on mõtekas õhtul minna ja Peruusse siseneda. Paat Leticiast sinna 3000 nägu. Iquitose pilet sai ostetud Tabatingast 4 päeva enne starti. Viisat polnud vaja.

Sampo kaart ei toiminud kuigi piiranguid mingeid polnud ja Eestis kõik ok. Sweed toimis ja Euro kursiks tuli 2260, seega dollar 1700 võttes 400000 korraga. Rahavahetused lennujaamades dollar 1820, Bogotas 1880 ja mujal nende kursside vahel ning neid võeti vastu ka. Näiteks Leticiast tuuri ostes anti kursiks 1885. Seega võtta kaasa dollar, probleeme vähem ja kurss parem. Kaartidele ei saa kunagi kindel olla. Õnneks ei uskunud neid soovitusi aga läks siiski kaarti vaaja. Sai oldud 5 nädalat millest 1 Peruus.

Kas see paat ei stardi mitte Tabatingast? Ehk küsimus selles, et ega seal ommeti Brasiilia viisat vaja pole?

Ise sai 5a. tagasi tehtud sama tuur, teistpidi suunal. Oli vist 3päeva koos transpordiga (teel ja veel), elamise, giidi ja ekskursioonidega ning hinnaks 32USD. See oli vinge ja siis sai seda ka teistpidi suunal. Tuuri pileti ostsime bussijaamast ja info oli LPst.

Parandasin vea. Muu jutt peaks kehtima. See maili värk nendega on mõtetu. Kõik oleneb muidugi inimestest kes missugust eelnevat orgunni vajavad ja selle eest võetakse ka raha kuid alati võib juhtuda ka vastupidi kui eeltöö on tegemata.

Saabusime 1,5 kuud tagasi. Terve Jayapura lennujaam oli orantsides riietes mehikesi täis kes pakuvad seda teenust ja sebivad ka pileti Wamenasse. Piletit sinna pakuti ametlikult alles mitme päeva pärast. Võibolla oleks ka saanud ise osta ja kes teab mis ajaks, kui oleks seisnud õhtuni elavas järjekorras. Mis on kindlasti omaette kogemus, kuna kõht peab koguaeg vastu eesseisja selga olema sest muidu trügivad rautselt vahele. Saime paari tunniga paberi ja piletid järgmiseks hommikuks ning maksime tüübile peale 400000 ruupiat ja sedagi vaid viisakusest kuna ta enne rääkis, et see on tasuta. Tema suurem huvi oli meile tuur pähe määrida millest me muidugi loobusime alles siis kui paberid olid korras. Olime 3ekesi. Tagasi piletit ei soovita osta sest sellega probleeme ei ole ja on ametlikult poole odavam sest kaupa sinna veetakse samade lennukitega millega reisijaidki. Tuurid ja kõik muu kohapealt ning hind on päris hästi veel sealgi tingitav, nagu ikka. Siis vaatad millal tagasi tuled ja eks need külad ole sarnased kui just ei lähe Korowai tuurile, mis endal langes juba ilma tõttu välja. Seega otsusta kas sul on vaja mitmeid külasid vaadata ning kas seda sea janti on lisarahaeest vaja sest nad keksivad su ümber ka ilma selleta. Õlut praktiliselt ei ole, ehk siis kallis (300g 50-60000-) kui hästi otsida ja sedagi vaid Wamenas. Põnevaid seiklusi.

Jäi teepeale KL-i lõbustusparkki ja sinna küll mingit tuuri vaja ei ole. Võta takso või mine bussiga, hindu ei mäleta aga pakun, et odavam kui ekskursioon. Elevandid: Vali koht välja ja mine kohale või saad kohe KL-is kuskil nendega sõita.

Ei ole kuskil juhtund, et netist oleks tuurid sootsamad kui kohal.

Nairobi lennujaamast vÕtad kas transiit 20$(mille vÕtsime meie aga selle aega ei mäleta, uuri ise) vÕi tavalise viisa 50$(millega vist saab ka Tansaaniast ja Ugandast naasta ilma uut viisat vÕtmata), protseduur lihtne. Tansaania Arusasse sÕitsime bussiga umbes 10$ ja viisa(hinda ei mäleta, uuri ise) tehakse piiril ning buss ootab. Piisas ainult passist ja mingi lipaka täitmisest nagu ikka mÕistlikes maades. Hetke olukorda vÕid uurida UK saatkonnast.

Kas keegi on ostnud Lion Airi pileteid kodulehelt. Proovin juba nädal aega osta Ujung Pandang (Makassar)-Jayapura pileteid ja toimib kuni vastuseni mis on, et ei olnud edukas Pangast öeldakse, et lehe viga.

Ainult krediitkaart ja tuh ei tee veel gentelmenniks. Tundub, et sealt sul need pagasi kilod tulevadki, kui loodad ainult krediitkaardile ja rahakotile ning sulaga on null, siis pead väiksemates külades tõesti kogu elu kaasas tassima või lonkima gruppis mis piirab valikuid. Head põlemist... nagu "inimene" soovis.

Ei tassi selliseid koormaid sest osa varandust võiks julgeda koju ka jätta. Kulla snoop, eks igaüks peab oma koormat ise tassima ja teinekord soovitan lihtsalt mõned taalad rohkem kaasa võtta või soovin sulle toredat müramist pagasiga selle asemel, et mõnusalt töllata.

Vist Margaritalt kaugemale ei saanudki. Tundub tõesti sama mis Tallinnas, et mõni turist ei lähe Viru hotellistki kaugemale ja see ongi talle Eesti. Töllata on ju huvitav ja oma sadulat võid ka kodus solaariumis praadida. Huvitavaid reise sulle inimene.

Saabusime täna. Nairobis edasi lennuks viisat pole vaja kuigi meie pidime võtma transiitviisa 20usd mis kestab 7 päeva ja maad mööda minema sest lend sinna jäi hiljaks.

Olugor kohalike jutu ja politsei pnktide tiheduse tõttu, ümber Nairoobi tundus ärev. Oodati edasisi rahutusi. Käisime seal 15.02, ööbisime ja sõitsime maad mööda Tanzania ning 26.02 ainult ööbimas võttes mõlemal korral 20usd. transiitviisa mis kestab tegelikult tervelt 7 päeva.

On ikka väga korralikuks näidatud. Pigem peaks just reaalsemad pildid olema, et ei tekiks arusaamatust.

Bussid korralikud, hind vast mingi 100 eeki ja kugus paar tundi. Väljuvad linnast (hind parem) kui ka lennujaamast. Ei ole muretsemist väärt.

Kas peb piirivalvest mööda minema? Euroopa suurtemates jaamades ju ei pea ja Delhis korjati need kes edasi lendasid, peale maandumist kokku ning viidi transiit tsooni ilma piirivalvet läbimatta kuigi viisa oli olemas. Seega jäigi arusaamatuks kas oleks asi toimind ka ilma viisata. On keegi äkki kasutanud Nairobi jaama ainult edasi lennuks.