trip-krainetrip-ukraine-dark

suurpea

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
62 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Pikk lend tasub teha edast-tagasi samast kohast. Enamasti tuleb ca. 2x odavam.Jälgi holidaypirates.com, seal minu meelest parimad pakkumised.

Teema lõpetuseks. Helistasin Kuveiti ja küsisin järgi. No problemo! Ehk on sellest teadmisest kunagi veel kellelegi abi.

Võid vaadata skyscannerist. Saad kena tulpdiagrammi, mis päevad odavamad ja millised kallimad ning millised vedajad.

Londonist saab British Airways´ga otse.

Kerged riided ja tugevad jalatsid.

Stockholmist Qatar Airways üle Doha. Müüakse kuni 15.03. 7000-8000 eek.

PayPal- ülekanne ei maksa midagi

Jamali poolsaar on talvel imeline.

Proovi PayPal kaudu. Lihtne ja usaldusväärne. Ei maksa midagi. Kui kaarte allas pole, saab PP aretada ka otse arve külge.

Enamus riike on nii suured, et ühe korraga kõike ei näe. Vatikan ehk välja arvatud.

Selgita väikese demagoogiaga: Võib ju leida küllalt britte või ameeriklasi, kes ei julge eluohtlikku Ida-Euroopasse tulla. Kuritegevus, jalaseen spast, vaesus, Ilves hüppab puu otsast pähe. Siin kohapeal pole nagu vigagi.

Mis see boimeetriline pass on? Kas sõnast boi ( Boi (plural: bois) is a term used within LGBT and butch and femme communities to refer to a person's sexual and gender identity.[1][2] In lesbian communities, there is an increasing acceptance of variant gender expression and intersexuality, as well as allowing people to self-identify with labels such as boi.[3][4][5] The term may denote a number of possibilities that are not mutually exclusive )

Varustus oli suht-koht korralik. Sempornas oli ka mitme firma vahel valida . Mabul on siiski väike, nii, et mine tea. Haamerhaid võib-olla on, võib-olla pole, nad kipuvad rändama, tasub uurida targematelt, et kus ja millal.

Mõned aastad tagasi Sipadanile pronni ei olnud. Õigemini ei olnud riffil sukeldudes. Maaleminek oli teine teema. Määrav oli rohkem tuule tugevus. Nimelt iga ilmaga ei läinud paadid välja, kartes lainet. Koht ise sukeldumiseks oivaline-täielik kilpkonnasupp. Sempornas annab ööbida küll. Selles merepeale ehitatud kämpingus (nime ei mäleta). Linnakese ainsad vaatamisväärsused olid tiik, nii kilekotte täis, et vesi ei paistnud ja hiigelkõrge nahkapandud suurte merikarpide kuhi turuservas. Veidi ainest looduskaitselisteks mõlgutusteks.

" Aasta algul pakuti soodsaid pileteid, nüüd on hinnad laes sinna kuhu tahaks" Kas ma sain õigesti aru, et sa soovid lakke reisida?

Kaks aastat tagasi, kõrgema klassi laev kolme peale ca. 500 ruupiat päev. Sisaldas oma shikarapoissi ja ülemteenri, keda tuli küll eraldi määrida. Saramad paadid on kindlasti kõvasti odavamad. Kõik oleneb kuidas kaubelda. Meie laev oli kesklinna kaist 30 min. shikara tee kaugusel .

Ei ole seal eriti palav, kuna on seda va kõrgust. Peab aga arvestama teatava vihmaga.Srinast veidi kõrgemal Gullmarkis kasvavad näiteks täpselt eesti niidutaimed. Srinagaris tasub elutseda elamulaeval, neid on seal palju. Kindlasti lasta end ringi vedada järvel- täielik Veneetsia ja kolkaküla hübriid ja väga lahe. Veel käi ära Jeesuse haual, vanas Mogulite aegses puitmoshees ning hommikusel ujuval turul. Kui huvi, võin soovitada ühte Maksudi, kes võtaks su ilmselt oma hoole alla. Trekkimisvõimalused Sonamargis on väidetavalt ka üsna ohutud, kuigi LP.-s hoiatavad.

Amata alamjooks. Suurvee ajal üsna äkiline, hijem kivid väljas.

Mõne aasta eest sai Bangkokist viisa järgmiseks päevaks. Kas see kord on muutunud? Birma teeb eriliseks see, et kui midagi on, siis see ongi nii ja pole mingi turistivuffel. Paar turistilõksu ehk välja arvata.

Soovitaks teha ka hästi vinge elukindlustus, muidu maksad helikopterit pool eluaega, või maksavad juba teised. Mäed on mõnikord kurjad...

Soovitaks ka Primust. Minu 5 LEDiga ja 2 AAA patareiga variant on küll igal pool asja ära ajanud. Patareisid ei pea ju vahetama pimedas ja külmas, kuna kestavad oma ööpäeva. Hind oli kah ca. 200 krooni.

Jälgi lennufirmade soodukaid. Praegu üks Kaplinn - Varssavi pakkumine. Sealtkaudu minnes ongi kõige otsem ja kiirem variant.

Turkmeenias Repeteki ümbruses on minu mäletamist mööda küll nii luiteid (nn Repeteki Sahaara),kui ka raudtee. Luited nii 4-5 m. kõrged. Kunagi oli seal ka kuulus Pariis-Texas õllekas. Ehk keegi mäletab veel.