trip-krainetrip-ukraine-dark

Lacplesis

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

10 meeldimist
0 postitust
94 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eesti keele aasta puhul teeks märkuse, et Rhine Valley on eesti keeles Reini org. 

Kindlasti tasuks külastada Hagia Sophiat. Kui aega jääb, siis ka Topkapi paleed, Sinist mosheed ja Grand Bazaari. Esimesed kolm on on kesklinnas lähestikku, Grand Bazaar sealt jalutuskäigu kaugusel.

Kui hätta jääd, võid mõne lennujaama töötaja poole pöörduda. Keelt oskamata võid piletit näidata või sihtkoha öelda. Nad on sellisteks olukordadeks ette valmistatud ja oskavad aidata.

Kui on ilus ilm, siis tasuks käia ära kas Empire State Buildingu või WTC uue torni otsas, vaated on fantastilised.

Neil on ka odavlennu(tütar)firma Air Canada Rouge, seda tasub küll vältida.

Eile proovisin sealt piletit osta, Momondo järgi oli kõige soodsam. Keeldus Visa krediitkaarti tunnistamast, Mastercardiga oleks saanud maksta, aga siis oleks olnud hind 30 eurot kallim ja ma loobusin. Niimoodi hinna juurdekeevitamine tundubki olevat nende äriidee.

Napolisse tasub minna küll (olen ise käinud, mitte foorumitest lugenud), seal näeb ehedat Lõuna-Itaaliat. Vanalinn on võimas, tänavad kitsamad ja majad mitu korda kõrgemad kui Tallinna vanalinnas, pesu kuivab üle tänavate, pidevalt pead eest ära hüppama kihutavate rollerite ja fiattide eest. Seal on maailma vanimad pizzarestoranid ja maailma parim pizza (minu arvamus).

Käisime seal paar nädalat tagasi rendiautoga. Ilma autota on võimalik minna Kalambakast jalgsi (matkarada lähima kloostri Agia Triadani 1,5km ülesmäge) või taksoga. Taksoga tulijaid oli päris mitmeid. Ilmselt korraldatakse kohapeal ka mingeid bussituure, kuna kreeklased erinevalt eestlastest oskavad turistide teenindamisega raha teha. Autoga oli kogu tiir 18 km, jalgsi saab veidi otsemini, aga umbes 12-15km rännakuga peaks arvestama. Tõstukeid kloostritesse ei lähe (õieti läheb küll, aga need pole turistidele), peab jala üles ronima. See pole aga midagi hullu, kõige pikem trepp on Agia Triadasse (tuntud James Bondi filmist "For your eyes only"). Tundus alt vaadates väga kõrge, aga üles ronides oli vast selline viiendale korrusele mineku tunne. Püha Stefanose nunnakloostrisse jalutad aga lihtsalt üle silla. Viimane oli aga ülerestaureeritud ja jättis liiga atraktsiooni mulje. Igal päeval on üks kloostritest suletud.

Ei meeldi absoluutselt! Vana kujundus ei olnud nii popp ja noortepärane, kuid ülevaatlik ja hea lugeda.

Ilu on vaataja silmades. Mulle igatahes Napoli meeldis, isegi rohkem kui Rooma. Napoli on suursugune ja võimas. Vanalinn on vinge: majad 4-5 korda kõrgemad kuiTallinna vanalinnas, tänavad kitsamad, tänavatel kimavad jalakäijate vahel Fiatid ja rollerid, üle tänavate on riputatud kuivama pesu. On öeldud, et Napolis on maailma kõige hullumeelsem liiklus ja see on tõesti nii. Pompeii jättis piltidel nähtuga võrreldes pisut niruma mulje, kuid igal juhul tasub seal ära käia.

Hotel Sonya http://www.hotelsonya.it/ Olin seal selle aasta märtsis, jäin rahule.

Broneerisin Termini lähedale ooperiteatri juurde kolmetärnilisse Sonya-nimelisse hotelli toa. Valisin asukoha, hinna ja booking.com-i kasutajate hinnangute põhjal. Kohale jõudes selgus, et meie toas on mingi avarii ning meid paigutati kõrvalasuvasse samadele omanikele kuuluva hotell Opera sviiti, juurde ei pidanud maksma. Piirkond oli väga rahulik ja turvaline, millele ilmselt aitas kaasa ka asjaolu, et kohe kõrval paiknes siseministeerium. Kahtlane kant on raudtee-äärne piirkond.

Aasta tagasi sai oldud sellises hotellis: http://www.cluny-paris-hotel.com/ Väga hea asukoht, asub Notre-Dame ja Sorbonne ülikooli vahel, otse ukse ees on suur metroo- ja RER-i sõlmjaam, kust RER läheb otse lennuväljale.

Lendasin märtsis Etihadiga Brüsselist Abu Dhabisse ja Brüsseli lennujaamas kontrolliti pisteliselt käsipagasi kaalu. Kaks tädi kõndisid värava juures ootavate reisjate vahel ringi ja kaalusid suuremad kotid käsikaaluga üle. Minu kotti kaaluti ka, õnneks oli normis.

Kui juba Parcelonasse lennata, siis eelistaks kindlasti Ryanairi äriklassi

Järgmine uudis on Superlight pakett - kui loobud lisaks äraantavale pagasile veel ka võileivast, oksekotist ja istmealusest päästevestist, saad pileti kõigest 37.95 eest

Need liinid polegi eestlaste lennutamiseks mõeldud, vaid soomlastele ja norralastele Tallinna kaudu jätkulendudeks.

Olen olnud Victoria jaama lähedal hotellides Blades ja Melita House. Mõlemaga jäin rahule. Asukoht on hea, buss läheb otse kesklinna, metroojaam on ka lähedal ja ka jala minnes pole kesklinn kaugel. Lähedalolevatest Victoria raudteejaamast saab Gatwicki ja Victoria bussijaamast Stanstedi (vist Lutonisse ka). Sealkandis on palju hotelle, näiteks Belgrade roadil on peaaegu igas majas hotell.

Rootsist Taani: 1.Üle Öresundi silla 2.Praam Helsingborg-Helsingör Hind sama, ajaliselt vist ka sama, kuna silla kaudu on tee veidi pikem

Taanist Saksamaale: 1.Mööda maad, üle Storebelti silla 2.Praam Rödby-Puttgarden Silla variandiga on teekond pikem, kuid odavam. Kumb kiirem on, ei oskagi öeda

Öresundi ületamisel silla kaudu pead läbima ka tunneli, tee läheb osaliselt üle silla ja osaliselt mere alt.

Poola pealinna ei nimetata Warssaviks üheski teadaolevas keeles.

Bussis söömise komme on ilmselt pärit klassiekskursioonidelt. Siis polnud oluline, kuhu sõideti, vaid see, et sai limonaadi ja jäätist.

Helsingist lendab ka Easyjet Pariisi