algaja arabist

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Petras ega Surnumere ääres ei käinud. Parasjagu olid miskid rahutused Iisraelis ja sinna sõit jäeti üldse ära. Oleks saanud ennast sebida küll mingi seltkonnaga, aga nii suurt huvi ei olnud. Petrat isegi kaalusin, aga kuna tõsisem huvi puudus, siis pidasin selle eest ca 3000 eeku maksta kalliks. Eilatis midagi eriti põnevat küll ei ole. Mingis koha saavat seal delfiinidega ujuda, aga mina sinna ei sattunud. Taba kant sobib päevitamiseks ja magamiseks. Snorgeldamas käisin merel - pole veel kunagi nii väheste kalade pärast nii palju ujuma pidanud ;) Sharmiga ei anna võrreldagi. Samas oli Hiltoni rannas üllatavalt palju kalu näha ranna kohta ning ca 30 m kaugusel oli ka värvilisi koralle. Nägin seal rohkem kui merereisil.

Unustasin mainida, et vähemalt jaanuaris tuli merevaate ja rõduga toa eest maksta lisaks 15 USD/öö. Muidu avanes vaade mäele ja Iisraeli piirile. TopTours seda enne ei maininud, selgus kohapeal. Mina leppisin mäevaatega, kuigi õhtuti on tegelikult mõnus rõdul istuda.

Mina jäin Hiltoniga rahule, sest reisi eesmärk oli vaid puhata ja mitte seekord eriti ringi liikuda, selle viimase jaoks on kant ikka päris pärapõrgu. Hiltoni rand on väikeses sopis ja seal oli mõnus päevitada, paljud teiste hotellide kliendid kurtsid, et oli väga tuuline. Lisaks olid rannas veel saadaval tuulevarjud, kuigi polnud mu meelest vaja, kuigi olin seal jaanuaris. Hoolimata 5 tärnist ja suurest rannaribast, käisid venerahvusest kliendid vist juba eelmisel õhtul kohti kinni panemas. No aga seda tuleb vist pea igas hotellis ette. Õnneks ruumi jagus kõikidele. Taba Beachist pole midagi kuulnud, aga kui see asub nt Taba Heightsi nimelises kohas, siis ei maksa ilmselt võtta. See oli üks kõle ja tuuline paik. Kirjade järgi on tegu tohutu keskusega, reaalsus on pisut teine.

Kui keegi minemas.... Hotellil väga suur ala ning vabalt saab liikuda ka kõrvalasuva Mövenpicki territooriumil. Rand ka korralikult suur ja ei ole vaja ennast inimeste vahele suruda. Soojendusega bassein ja lastebassein olemas. Toidud olid normaalsed, aga ei midagi erilist (ona palju paremat saadud). Siiski peaks igaüks midagi leidma, mis maitseb, sk lapsed. Vahel tuli hommikul kohvi ise küsima minna, sest vennad seisid ja lobisesid ning ei viitsinud eriti ringi sahmida. Sama oli vahel lõuna- ja õhtusöögi ajal jookidega. Kuna AI ei soosi just tipi andmist, siis teenindajad eiriti rabaleda ei viitsi. Väga palju oli venelasi, aga see on vist kõikjal. Paraku domineerisid sellised tüübid, kes kohe hommikust alkoholi kaanisid ja siis õhtuhämaruses "vperjod kommunistõ" karjusid. Aga jah, mis teha. Nagu öeldud oli territoorium suur ja võimalik kõrvale hoida. Toad on kahele poole - merevaatega ja mägede poole. Vaikuse mõttes on mägede poole isegi parem, kuigi seal pole rõdu. Tubades on seif olemas ja muu vajalik. Toateenindus oli igati ok. Kõik oli puhas-korras, aga liiale ei mindud. Liiale mineku all pean silmas seda, kui ükskord mu must pesu ka kilekotist välja võeti ja riiulile laoti. Üllatav oli see, et rannas nägi päris palju kalu ja kui veel ca 30m kaugemale ujuda, siis oli isegi üks kena korallikooslus. Pettumuseks oli aga laevareis eesmärgiga snorgeldada. Ujusin mis jube ja nägin 3 kala. Koralle polnud üldse. Mövenpicki kõrval on ja üks kohalik poeke, kust saab osta vett, puuvilju, halvaad jms. Teine samasugune on üle tee. Hotellis kedagi ei huvita, kui sinna vett sisse viia, kuigi tuleb läbida 3 turvakontrolli. Iisraeli piir kohe on hotelli kõrval, kui soovi minna. Väidetavalt ei tohi kohalikega seal ringi sõita, aga mina tegin seda ikka. Väikese nutsu eest saab kontrollpunktidest kenasti läbi, pass igaks juhuks kaasa. N-ö hotellitakso on röögatu hinnaga. Taba Heightsi (keskus, mis koosneb mõnest hotellist ja poekesest) ning tagasi 30 dollarit. No ja seal pole midagi vaadata ka. Üldiselt sobib Taba lihtsalt puhkamiseks, mis oli ka minu eesmärk. Kalu ja koralle oleks tahtnud rohkem näha, aga muus osas oli kõik kombes. Jutud, et seal jube jahe on, osutusid ka jamaks. Iga päev oli väga soe ja päike kõrvetas, mis kole.

Polnud hullu midagi, sõit läks üllatavalt ruttu, u 2,5 h. Tee on ilus ja liiklust sealkandis praktiliselt ei ole. Kuna tee kulgeb enamuses mägede ja mere vahelt, siis pole seal mingeid erilisi hulle tõusi-langusi-kurve. Teel tehti veel peatus ühes tanklas, kus sai vajadusel wc's käia ja täiesti normaalset espressot osta. Ärge selle väikese asja pärast ona puhkust küll ära jätke! Muidugi oleks tore otse kohale saada, aga see ikka väike asi. Lastega on seal hea, sest hotellidel väga suured territooriumid ja pikad rannaribad.

Minul minek juba 4-ndal jaanuaril, kui tagasi olen, viskan siia paar rida transfeeri kohta. Selgus, et lend on ikka 00:20, 4-ndal läheb Sharmi lausa 2 lendu, aga järgmised lennud 5.50. Usun küll, et see lisatüli bussisõidu näol reisi rikkuda ei suuda. Hilisema lennu puhul muidugi läheb hulk päevast aega luhta, mis on paha. Vahel on otselennu puhul läinud ka hotelli jõudmise peale meeletu aeg, kui enda hotell on viimaste hulgas. Viimati Hurghadas lausa 2,5 tundi tuli bussis passida ja oodata, kuidas igas hotellipeatuses asju klaariti. See oli veel nüridam, kui saab olema 3 tundi sõitu. Loodetavasti Tabas kohapeal läheb vähemalt kiiremini. Hotelle vähem.

Mullegi tuli üllatusena, et otselendu enam pole, transfeer pidi võtma 2,5-3 tundi, elame-näeme. Minek TopToursiga ning neil kodukal paras segadus: lennuajad on kodulehe piires erinevad. Ootan huviga, kas lend peale südaööd või hommikul 6-paiku. Vähemalt lisaraha minult ei küsitud, kuna reis ostetud GoAdventure kaudu.

Keegi ehk sealt viimasel ajal tulnud. Mida sealne AI endast kujutab? Ja ehk oskate kommenteerida ka delfiinidega ujumist, mida kohalik reisibüroo seal pakub. Murran siin pead, kas minna Petrasse või mitte. Osade meelest mõttetu turistilõks, teised jälle kiidavad...

Ööbimise kohta ei oska kosta, muus osas sõltub, millest huvitute. Klassikaline on vaadata üle Sacrada Familia katedraal, Güelli park, mõned Gaudi loodud majad seest ja väljast. Kui kunst huvi pakub, siis seal Miro, Dali jpt muuseumid. Jalutada peatänaval Ramblal, seal ka palju söögikohti ja hinnad normaalsed. Suuremad ostukeskused on südalinnast natuke väljas, väiksemaid poekesi vanalinnas (eriti hakkas silma kingapoode). Metroo on kiire, aga südalinnas saab jala suht igale poole, ainult Güelli park on kaugemal, metroopeatusest ca 1,5km veel kõndida, aga see on tore jalutamine. Pargi jaoks tasub varuda mõned tunnid aega, seal on vahva. Mere äärde võib ka minna vaatama, see on Rambla lõpus.

Mina olen ostnud endale igalt reisilt ühe ilusa ehte, mida aeg-ajalt kannan. Ostsin ka sealt, mingist külakesest. Lisaks olen ostnud veel reisidelt külmkapimagneteid, siis tulevad ikka ja jälle meelde kohad, kus käidud.

Kui mina seal puhkasin, siis olid kogu aeg nii kõrged lained, et põlvini vees juba lükkasid ümber, üldse oli üsna tuuline. Laps poleks küll ookeani saanud. Veeparke on seal tublisti ja seal ka temperatuur ok. Kohapeal saad täpset infot. Gran Canarial toimib hästi ka bussiliiklus (nt veeparki minekuks). Autoga tasub sõita sisemaale, kus palju rohelust ja vahvad külakesed. Lapsele meeldiks kindlasti Tenerifel asuv Loro park, kus loomad, etendused jm meelelahutus. Kui rendiauto on plaan võtta, siis päevaga käib seal kenasti ära.

Vaja on adapterit, pinge sama, mis meil, aga pistikud totaalselt teistsugused. Taksosõidu kohta täpselt ei mäleta, aga väga hull ei olnud. Meil hinnad ka nii kõrged, et ilmselt praegu võrreldav.