kerdnih

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suurlinna külastamiseks ei peaks tõesti nii kaugele lendama. Palju ilusamaid ja turvalisemaid linnu lähemal küllaga. Ise käisime loodust-loomi, põlisrahvaste elu- olu, head infrastruktuuri ja kliimat nautimas. Johannesburgi torne nägime vaid lennujaama tulles-minnes. 10 päeva on paras autoreisiks marsruudil Joh.-Blyde River kanjon-Krügeri park- Svaasimaa(kindlasti soovitan)-St.Lucia-Drakensberg-Johannesburg. Ilma rendiautota omalkäel minnes sellist reisi küll ette ei kujuta.Teed on väga kvaliteetsed, liiklus hõre, kiirus ka väiketeedel kuni 120km/h. Kohalikud on ise küll roolis uskumatult uimased, aga teedel on laiad peenrad, kuhu aeglased eest põikavad. Ise sõitsime telgid katusel maastikuautoga, kuigi 22 ööst katusel magasime ainult kuuel korral. Osa öömaju bronneerisime internetis, osa otsisime kohapeal, 4 ööd saime Eesti turismifirma kaudu. Viimane variant on kallis ja mõttetu. Krügeri pargis (eraparkide kohta ei oska öelda) võite oma autoga sõita täpselt samu teid mööda, mida kasutavad kohalikud safarifirmad s.t. ka nemad ei tohi suvalises kohas põõsaste vahele keerata. Organiseeritud safari puhul on mõned eelised: -kui üks sama firma auto leiab midagi huvitavat, kutsutakse raadiosaatja abil ka teised kohale (loomad tavaliselt ootavad nii kaua) -juht-giid omab infot loomade elu-olu kohta -õhtune safari lõpetatakse pimedas, kiskjad rohkem liikvel. Väga hea mulje jäi Svaasimaast, tasuks kindlasti minna, kuni riik pole veel välja surnud (40% elinikest HIV-positiivsed). Viisat pole vaja, raha on sama. Ainult L.-Aafrikasse tagasitulekuks on vaja korduvviisat.
Kui Teil küsimusi on, võin vastata. Kaardi ja interneti abil saab kodus kogu programmi kokku panna.

Tänan info eest! Just lehitsesin Päevalehte - Tabasalu tabas varguste rünnak, nii et .... saame veel enne reisi kuu aega poksitrenni teha.

Mis olid need konkreetsed põhjused, mis telkimist segasid? Loodan ikka, et autos on turvaline. Loomulikult tuleb kohta valida. Kas tekkis mingeid ebameeldivaid olukordi? Miks kõik sellest turvalisusest räägivad? Omal näiteks rahakotivarguse läbielamus Pariisist. Kas mäletad, palju 3 nädala jooksul ühe inimese majutuse ja söögi peale umbes kulus? Kas arveldasite rohkem kaardi või sularahaga?

Tänan info eest. Millal ise käisid, milline oli marsruut. Oskad ehk soovitada, mis regioonis kauem peatuda, mis jättis parema mulje. Kas näeb ka kohalikku reaalset küla- elu või on kõik turistilik? EI tahaks uskuda, et matkaautoga pimedas bensiinijaama parklasse ööbima jäädes ära aetakse.

Tegelikult plaanin sõita mitte haagise, vaid matkaautoga (motorhome,campervan). Loomulikult on dziibiga mugavam kui 5-6m matkaautoga, Krügeris tuleb nagunii organiseeritud safari. Samas 23päeva neljakesi matkaautos annab rohkem liigutamisruumi, söögitegemise võimalus, külmik, voodi alati käepärast. Aga ikkagi, kas metsikult tohib kusagil maantee ääres põõsastikus ööbida ja kuidas on siis turvalisusega? Asja mõte ongi selles, et ei taha end broneeringutega siduda, oleks seal, kus parajasti huvitav on