liisi83

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jootraha jätsime voodi peale. Ja jätsimegi 2 dollarit selle põhimõttega, et toapoisse oli ju kaks. Endal oleks küll imelik 1 dollar jätta- rebige aga pooleks. :) Esimesel päeval me ei teadnud ka kuhu raha jätta ja kas iga päev või viimasel päeval, nii et oma otsustusvõimetuse tõttu me esimesel päeval raha kuhugi ei jätnudki. Aga andsime poistele siiski need kupüürid peale toa koristamist, järgnevatel päevadel jätsime voodi peale. Ja nagu eelpool juba öeldud, saime selle raha eest hunnikute viisi saunalinu ja wc paberit (mitte et meil eriline nõudlus oleks olnud) ning vaiba saime ka. Isegi lisatekk toodi kohe peale küsimist (tavaliselt on neil kõik niiii aeganõudev). Peale selle küsiti iga hommik et kas midagi on vaja ja kas kõik on ikka ok. Armas ju. Teisel päeval kui hommikusöögilt tulime, oli tuba koristamata. Kui toapoisid meie toani jõudsid, läksime hotelli koridori istuma. Vahepeal käis üks piilumas, et kas me ikka veel ootame. Järgevatel päevadel oli tuba peale hommikusööki koristatud.

Võib olla neile, kes nii palju jootraha ei jätnud, pöörati samasugust tähelepanu, aga meil endal oli lihtsalt hea tunne ning ei pidanud toapoistest möödudes pilku ära pöörama kuna ei suuda/ei raatsi raha toa koristamise eest jätta. Inimesed, ärge olge nii kadedad. Kui teil on juba raha, et reisile sõita, siis võiksite ka 100st kroonist toapoiste pingutuste nimel loobuda.

Ahjaa.. viimasel päeval meisterdasin toapoistele rätikust lille, krokodilli ja luige ning panime 2 dollarit ja kaks 5st poundi lille sisse :)

Olime ka 26. jaanuar-2. veebruar Hurghadas, La Perla hotellis. Hotell oli täitsa normaalne välja arvata väsinud olemisega sunalinad ja voodipesu, külmad kivipõrandad ja väike hotelli territoorium, kuid samas toidud olid hotellis väga head (koogid ülihead), (toa)teenindus suppper. Iga hommik jätsime kahele toapoisile 2 dollarit ning selle eest oli meil iga päev 5 saunalina, 4 rulli wcpaberit ning vannituppa pandi isegi vaip. Saunalinadest meisterdati voodile südameid, luiki, krokodill, inimene, elevant ja alati olid need kaunistatud hotellihoovis kasvavatelt põõsastelt nopitud õite ja lehtedega.

Esimesel päeval saime Sakkala keskust külastades nö kultuurišoki kui nägime seda mustust- prügi vedeles praktiliselt igal pool. Ja kaupmehed olid ka väga tüütud. Muidugi meid hoiatati selle eest, aga ausalt öeldes me ei arvanud, et asi on nii hull. Ostsime ka lõhna. Õigemini olime sunnitud seda ostma. Aga saime väikese pudeli 50 poundiga. Skeem iseenesest käib nii. Iga vestlus hakkab neil küsimusega et kust pärit. Edasi palutakse poodi tulla ja külalisteraamatusse reklaamjutuke kirjutada. Selleni asi muidugi ei jõua. Poodi jõudes pakutakse juba teed ja määritakse lõhnu kätele ja nii siis ostadki. Langesime ka teist korda sama skeemi ohvriks (nii et meil on nüüd koguni kaks õlilõhna). Teistel päevadel käisime ainult Village Roadil ning seal oli vääääga ilus.

Kahel ekskursioonil käisime ka- klaaspõhjaga laevaga merel ja Luxoris. Esimene oli väga vahva ettevõtmine- läbi laeva klaaspõhja nägime koralle, suuri ja väikseid kalu. Laevas oli ka lõuna ning piinlikust tekitav kõhutantsija :) Luxori ekskursiooniga jäime samuti rahule kuigi see oli pigem ühest kohast teise jooksmine. Hauakambrid olid väga ilusad ning erinevad templid jätsid samuti sügava mulje. Beduiinid nägime ka ära, tegime pilti ka ja maksime selle eest 10 poundi.

Soovitus- hoidke alati silmad lahti, sest kui vähegi võimalik petta, siis nad ka teevad seda. Ka pangas. Kui me käisime pangas raha vahetamas, siis lugesime nende silme eest raha üle ja vaatasime kas on ikka poundid või on mõni piaster sinna vahele topitud. Raha nad ju loevad nii et rahapakki sirvides räägivad telefoniga. Segadus on kerge tekkima. Samuti käitusime ka poodides. Nende jaoks paistsime muidugi totakatena, aga neil on raha nii sarnane ning saa siis kiiresti vaadates aru mis rahatähega täpsemalt tegu on.

Raha kulus meil kuskil 6000 eeku (ekskursioonid 2500) nii et lõunasöögile, puuviljadele, maiustustele, jookidele (karastusjoogid, mahlad, õlu) ja asjadele 3500 krooni. Asjadest ostsime endale mänguasju (lapsele), ehteid, t-särke, rätikuid, voodikatte, papüürust, seinataldriku, saunalinu. Kodustele rätikuid, ehteid, t-särke, papüürust ja nii see raha läks. Järgmine kord muidugi nii palju ei läheks kuna igasugused shopingutuurid jääksid küll pidamata.

Kokkuvõttes võib öelda, et väga tore puhkus oli, tahaks tagasi sinna päikese alla :)