trip-krainetrip-ukraine-dark

Petz

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

just tulin Kreetalt. Autorenti bronnida pole kindlasti mõtet. Kohapeal odavamaid firmasid jalaga segada. Hinnad alates 20 eur, väike Fiat, normaalne pereauto al 25 eur, Suzuki Jeep 35-40 Eur. Tingi!

Kui ainult 2 nädalat aega on, ära hakka Põhja Taisse ronima. Sõida Bangkokist Lõuna-Taisse, kus tee näiteks tiir: Phuket - Krabi Island või Phuket - Koh Samui/Koh Tao. Phuket on hea meelelahutuseks, samuti saab sealt reisibüroodest suures valikus 2-3 päevaseid matku (trekking) valida. Sellise matkaga näeb loodust kõige paremini. Krabi, Koh Tao ja Koh Samui on saared, mis sobivad sukeldumiseks. Hotelle ära ette broneeri, nende valik on piiritu. NB! oma matku ära osta Bangkokist - seal panevad resifirmad kirvest !

igal juhul USD, ükskõik kas kurss tõuseb või langeb. EUR on suht teisejärguline raha arengumaades

ära mine tühja taskuga, kasvõi fiktiivne pilet tagasituleku kohta peab kaasas olema ! Pärast kirud ennast maa põhja, kui ei ole, sest sellist bürokraatiat nagu Tais, annab euroopast otsida

Hinnavahesid üllataval kombel firmade vahel polnud, oleks võinud osta trekkimise ka kohe raudteejaamast, aga me läksime sealt kaarega mööda, sest ei teadnud hinnataset.

Kahjuks ei mäleta firma nime, kust trekkingu lõpuks ostsime. Igatahes asus see jõe kaldal. Korralik koht ja matkaga jäime rahule. Võtsime 2-päevase trekkingu ja oli ok. Hiljem kuusime et 3-päevane pidi olema täpselt sama kui 2-päevane, ainult ei 2-päev pidi mingis looduslikult mitte eriti ilusas kohas praktiliselt korduma.

Asju ära kaasa vea. Vihmakeep, mingi dzhemper (!) ja pikad püksid võiksid olla, sest on üllatav kui jahedaks mägedes õhtul läheb. Sääsetõrjet võiks olla ehkki meie ühtegi sääske ei näinud. Malaariat sealkandis pole. Vett varu kaasa korralikult. Korralikud jalanõud on vajalikud, kuna käiakse mööda maastikku, kus muidu võid hätta jääda. Varbavahedega nagu kohalikud käivad ei soovita proovida.

Ega see Chang Mai loodus iseenesest midagi erilist pole, ilusam on ikka seal lõuna Tais. Aga õhkkond on põhja-tais hoopis parem, st pole seda seksi pähemäärimist igal sammul. Trekkingul pannakse kokku grupp erinevate maade inimestest, harilikult vanuses 18-35 ja lõbus saab olema. Eestlane on seal ilmaime - enne meid polnud keegi ühtegi eestlast igatahes näinud. Soomet aga juba teatakse. Põhiliselt on turistid ikka euroopast ja jaapanist.

Meie seltskond oli: 2 eestlast, 2 iirlast, 1 šotlane, 2 korealast.

Meie trekkingu marsruut: elevandisafari, matk kose juurde, ujumine, lõunasöök, pikk ronimine mäkke, ragulkalaskmine ja banaanilehe seest tubaka suitsetamine, matk taas mäkke ja alla ja jälle mäkke pärismaalaste külla. Õhtusöök, sh hautatud madu, banaani seest tubaka suitsetamine, pärismaalaste isetegevuskava vaatamine ja neile vastu laulmine, laul kitarri saatel, õlle joomine, ööbimine bangalos. Järgmisel päeval: hommikusöök, matk mäest alla, suure kose juures käimine, baboorafting, lõunasöök.

Kõik kokku maksis ca 1200 tbh.

Ärge minge märtsi lõpus ! Ilmad on siis juba kevadised ja lumi VÄGA kehv, jäine, roopasse sõidetud. Eriti võimatu sõita on metsikutel nõlvadel

väga utoopiline plaan ei tundu. Vietnamist vali mingi kindel piirkond, mida külastada ja ära palju ette võta - muidu läheb rabelemiseks. NB! minu teada Vietnami viisat kohapeal ei saa, st tuleb taotleda eelnevalt. Pidada saama ka interneti teel.

Uuri eelnevalt, kui palju maksab lend Bangkok - Siem Reap ! Olen kuulnud, et pidi iilgelt kirves olema, rikkuritele mõeldud. Bangkok-Pnom Penh lend on ainult ca 1000 eek, teistpidi lennates võid saada enne lennukisse istumist lisaks 400 eeguse "üllatusmaksu". Edasi (kohalik liini-)buss Phom Penhist Siem Reapi ei maksa eriti midagi.

Mis puutub järve, siis mõtle, mida sa sealt näha loodad. Ilusat loodust pole seal igatahes mitte. See järv on üks maailma kõige suurem sitaauk. Pnom Penh - Siem Reap maanteed mööda liigud tunduvalt kiiremini ja näed rohkem ka. Järves on ju ainult vesi ümberringi. Ise võtsin Siem Reapist 1 tunni pikkuse laevakruiisi ja see oli ka maksimum.

Reisida on Kambodzas vist kõige targem busside, taksode ja häälega. Kusjuures taksoga teise linna sõita on odav, 100 km on ca 30-40 usd, aga tingi ! Kui sa juhuslikult peaksid mingi reisivahendi rentima, siis bensujaamu seal eriti ei ole (va pealinnas). Tädikesed tee ääres red label-i pudelitega ongi bensujaamad.

Täpsustuseks ütleksin, et see "15 päevane viisa piirilt" pole mingi soodustus Tai riigi poolt. Pigem vastupidi, arenenud riikide kodanikud saavad palju pikemad viisad ning mõned riigid (Venemaa vist) saavad riiki üldse viisavabalt. Eesti on seal 15-päevases nimekirjas koos mingite kolmanda järgu riikidega Aafrikast ja Aasiast ja vastavalt võidakse teissse ka piiri peal suhtuda.

Samas, kui reis toimub vähem kui 2 nädala pärast, siis pole muidugi enam mõtet riskida hakata viisat tegema läbi Helsingi, vaid teha ikka kohapeal.

kalipso kohta nii palju, et selle olemasolu vajalikkus ilmnes mul snorgeldades - korallid tõmbasid kõhu ja selja pealt naha korralikult lõhki. Nii et mitte külma pärast...

olen väga rahul, et tegin kursused Tais. Selle asemel, et jebida eestis 50 cm nähtavusega külmas vees, tegin oma kursused kõik imekaunis kohas 30 m nähtavusega vees, keset koralle, kuldkalade, barracudade, merimadude, mallikate, kilpkonna ja kelle veel seltsis. Ainult haisid seekord ei olnud.

Meie kursus maksis 9,5 tuh bahti, sh majutus & hommikusöök ja 5 meresukeldumist. See on hea hind, sest enamuses kohtades küsitakse rohkem. Soovitan alati tingida, näiteks küsida hinna sisse konditsioneeriga tuba, lisasukeldumine vms. Oma kogemusest ütleksin, et kursusi tuleks valida kellegi soovituse järgi (Eestis, mitte kohapeal!) või välimuse järgi - seal kus saalib ringi rahvast ja elu keeb, on hea koht. Meie sukeldumiskoolis oli tava, et igal ühtul oli mereäärses baaris pidu või lõbus koosviibimine tõrvikute paistel. See on igal juhul etem kui istuda üksi hotellitoas, sest näiteks Koh Taol muud ööelu eriti ei ole. Muidu soovitan Koh Taod soojalt -- eriti Deep Blue Diving kooli.

Kursus on 2 x 0,5 päeva klassis + 3 õhtut kodutööd (ülesanded) + 5 sukeldumuist. LÄbi veetakse ka lollid ja laisad, st instruktor seletab asju siis sulle ükshaaval läbi kui eriti ei viitsi õppida. Inglise keel võiks suus olla, st et õpitakse ikkagi reaalselt vajalikke asju ja kiirkorras,nii et tamp on taga. Ohutusreeglid ja distsipliin on kohustuslikud, st et napsuga tuleb piiri pidada, muidu vette ei lasta.

Õhtused kodutööd olid kõige tüütumad, aga kahe päevaga võtsin läbi kõik olulise (mida eestis õpitakse vist 2 kuud). Esimesel päeval läksime juba merre, algul 2 m, siis 4 , siis 6 ja 8 meetri peale. Ei kujuta ette, et oleksin pidanud harjutusi tegema kuskil eestis basseinis ja veel rohkem maksmagi. Teisel päeval juba sügavus 18 meetrit, kolmandal oli juba tegime veel meretrenni ja neljandal oli eksam. Arvan, et kursused on huvitavamgi kui niisama ringi hulpida. Oli hea kambavaim ja lahe instruktor. Ja niisama saime ka ringi sukelduda küll ja küll. Pärast 5 sukeldumist olin üsna läbi, rohkem ei oleks järjest viitsinudki. Muide, sukeldumise bisnis on Tais eurooplaste käes, instruktorit võid tavaliselt ka rahvuse järgi valida. Võid võtta õppe saksa, vene või soome keeles - pole probleemi. Üks eestlane pidi ka kuskil olema.

Lühidalt kolmest saarest, mis on teineteisest ca 2 tunnise laevasõidu kaugusel: Ko Samui - turistile, on shoppamiskohti, baare, sobib lastega puhkamiseks. Liivaranda tuleb otsida, kuna paljudes kohtades on kivine rand. Suurim saar - tund aega autosõitu ühest otsast teise. Ko Phang Nang - vaikne koht, rohkem looduse nautijale Ko Tao - 100% sukeldujatele (kõige selgema veega ja paremate hindadega).

Kui sukelduda või rannas lesida ei taha, siis pole ühelgi saarel üle 3 päeva midagi teha.

soovitan soojalt minna bANGKOKIST lennukiga Pnom Penhi. Maanteed mööda minnes muutub see peale Tai piiri põllumaaks, ausõna ! Kiirus 20-30 km/h, kohutav loksumine, süsteemset transporti pole. Lisaks korjati passid viisa vormistamiseks ära, buss kottidega sõitis ka minema, tshekk reisi maksmise eest võeti ka tagasi. Praegu on lihtne öelda, et ise olid loll, aga see käis kuidagi järk-järgult ja sujuvalt, kuigi olid kogu aeg valvel. See viisa vormistamine käis seal "turismifirmal" ka kuidagi omi radu pidi, ametlikult neid vist piiri peal ei saagi. Poleks passe neile andnud, istu piiri peal, mis meenutas põgenikelaagrit ja buss sõidab edasi... Lõppeks saime ikka dokumendid tagasi ja üle piiri, aga maanteed soovitan ainult, kui väga-väga suuri elmusi tahad.

Pnom Penh on nagu Pariis eeslinn, väga euroopalik ja suht arenenud. Seal on päris mõnus ringi chillida. Võrreldes Bangkokiga, kus elab 12 milj inimest, on Penhis ainult 0,3 milj. Nii et suht rahulik ja roheline linn. Pnom Penhist Siem Reapi läheb väga korralik tee ja bussiühendus. Hinnad samad, mis Tais või tsipa kõrgemad. Naised kindlasti ilusamad. Siem Reapis soovitan olla min 3 päeva, sest ehkki linn on suht igav ja väike, läheb ümbruskonna templitega tutvumisega aega. Ja see on seda väärt.

nõustun Falangiga täielikult. Läksin ise ka heas lootuses, et saab viisa piiril teha. Tagasilennupilet oli 30 päeva pärast. Küsisin Helsingi Tai saatkonnast, kas ma saan teha viisa Tai piiril 15 päevaks, käia vahepeal Kampucheas ning seejärel võtta piirilt uue viisa 15 päevaks. Öeldi, et pole probleemi. Lendasin heas usus kohale. Piiril aga öeldi, et viisa saab 15 päevaks ainult lennupileti olemasolul, mille kuupäev on selle 15 päeva sees. Kõik. Istu 30 päeva lennujaamas transfer tsoonis, kui tahad, riiki ei saa. Transfer tsoonist sai ka osta lennupileteid, kuid ainult kirve hinnaga, kõige odavam pilet riigist välja maksis üle 4000 eegu (samas kui mu Tallinn-Tai-Tallinn pilet oli 6900 EEK-i). Kõigele lisaks on Tai ametnikud sellise olemisega, et näevad kõigis turistides lasteahistajaid ning valmis sind kohe vangi panema. Pärast tulutuid üritusi endale viisat välja rääkida, seletada ja paluda, jõudsin välja selleni, et läksin internetipunkti ning muutsin e-piletitel tagasisõidukuupäeva lihtsalt nõutud ajapiiridesse. Võite ette kujutada, mis tunne mul oli, kui see tige piirivalvur piletit uuris ! Aga toimis. Järgmisel korral teen igasuguse jama vältimiseks viisa eelnevalt ära !

Lisaks võta kaasa rohkesti sularaha (ei mäleta, palju see norm oli). Rahaautomaat on täpselt teisel pool piiripunkti ja raha välja võtta saab alles pärast piiriületust, kuid samas ilma rahata üle piiri ei lasta. Krediitkaardi ettenäitamisest pole (sellest suvest alates) mingit tolku. Kui raha pole, siis tuleks koopereeruda kellegagi ning vajalik summa mitme peale kokku korjata. Seda saab ükshaaval ette nädata ning järgmisele edasi anda.