Liisike-Piisike

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
17 kommentaari
 

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere,

Tulin just üleeile just Kambodzast läbi Tai ja üritasin seekord ka ilma viisata tulla. Asi toimib! Juhul kui sul on Finnairi ja Thai airwaysi piletid (Kui on Airasia, siis neil ei ole Transferi korrusel kassat ja selleks et 4 korrusele pääseda on vaja viisa koha peal teha). Kui Finnairiga Tai lennujaama saabud pead jälgima silte TRANSFER.Mitte mingil juhul minema sinna kuhu enamus lähevad (ehk IMMIGRATSION). Põhimõtteleliselt kui kõik lähevad otse edasi, pead sina hoopis pikast koridorist tagasi kõndima ja Information Desk-is näitama oma piletid ja ütlema, et transfer ja Pnomh Penh, siis nad suunavad juba sind täpsemalt edasi.Lõpuks peaksid jõudma 3 korrusele,kus siis otsid üles Thai Airwaysi check in kassa (minumeelest oli see WEST 1) ja teed 2 h enne lendu check-in. 3 korruselt pääsed ka 4 korrusele,kus siis saad vastava gate juurde minna! Muidugi oleneb kas pead pagasi vahepeal Tais välja võtma,kui JAH,siis tuleb kohapeal viisa teha, et pagas kätte saada (väga haige). Pagasi lint on kohe pärast IMMIGRATSION-i. Kuid kui saad pagasi saata otse Pnomh Penhi,siis on KÕIK tip-top!

Maksmise poliitika on neil kõikidel sarnane.Ma pidin ka 1 kuu ette maksma vähemalt 50%. Kuid tegin eile ülekanda ehk 20 päeva enne reisi. Samas huvitav on see, et kui maksmiseks läks, siis arve tuli, et tuleb maksta Singapuri panka ja üldse teisele reisifirmale ning selgitusse ei tohi panna, et maksta tuleb Birma vms reisi eest,kuna USA ja EU on mingid sanktsioonud kehtestanud...neil on raske siis raha pangast kätte saada:) Kas teil oli arve peal ka selline märkus ning pangaks oli mingi teine pank?

Samas teil 10 pealine seltskond. Hind tulebki oluliselt soodsam,kui kümnekesi minna :)

Teil on üpris soodne pakett võrreldes minuga. Mul on 5ööd/6 päeva ja 1620 USD. Kuid ma võtsin kõik 5* hotellid.Kas teil on hotellideks 3* või 5*? Kuidas toimub/ toimus tuuride eest maksmine?

Andromeeda palju teil see pakett näkku maksab?

Me reisime jah käsipagasiga (pisikesed seljakotid).Iseenesst plaanime teha ära kas web check-in või mobla oma. Iseenesest olen enne Suvarnahubi lennujaamas olnud ja enam vähem orienteerun seal. Lihtsalt selleks et aega kokku hoida ongi vaja asjakohast nõu,et kõik laabuks.

Kahjuks lennuvahe on jah 1.40 kuna hilisemaid lende Yangoni pole :( Ainuke lend, seega peavad aitama kiired jalad!

Jah, Bangkoki lennujaam on väga suur. Olen seal varem käinud, kuid suhteliselt loogililise plaaniga (2 korrusel on saabuvad lennud, 4 korrusel väljuvad lennud. Ühel pool klaasi on Domestic ja teisel pool International). Ainuke halb asi on, et vahemaad on suured. A sektorist C-sse minna on ikka pikk teekond. Küsimus ongi selles, et kuna mul kõik lennud on International poole peal, siis isenesest viisat kui sellist vaja pole. Ainuke asi see AirAsia putka,mis asub teisel pool klaasi (Domestic ehk Tai poole peal). Samas saab teha online check-in airasia lendudele. Seega osakb keegi öelda (kes seda teinud varem), kas see toimib? Kui näiteks mobiili pealt teen check in-i.On seal lennujaamas töötav wifi?

Appi ma lähen hulluks! See Tai viisa (kui ei ole plaanis Tais üldse peatuda vaid kasutada Taid transiitriigina) on väga segane ja sellest viisa asjandusest ei saa aru isegi konsulaartöötajad. Helistasin uuesti saatkonda ja küsisin, et kui kasutan Taid transiitriigina ja viibin reaalselt Tais (lennujaamas paar tundi), kas on vaja viisat? EI OLE. Alla 24 h viibimise korral ei ole midagi vaja. Küsisin, et külastan Tai lennujaama siis 2 korral üks 16.02 ja teinekord 07.03 ehk vahe on rohkem kui 15 päeva, kas on vaja viisat või ei ole? ON VAJA, kuna viibin kauem kui 15 päeva???? WTF Mis loogika alusel see viisandus käib, teab ainult Vana Jumale vist taevas

Ühesõnaga kõige lollikindlam on teha 30 päevane viisa saatkonnas ära! Ma jõuan bangkoki lennujaama 14.40 ja lend Mynmarri lähev 16.20 ehk aega on ca 1,40 tundi. Arvestades seda, et Bangkoki lennujaam on suur ja kõmpimist palju, arvan et meil pole aega kuskil viisa putka juures seal passida ja oodata templit.

Tip su jutul on jumet! Äkki vahe ongi selles, et ei ole vaja teha konsulaadis viisat vaid teed piiri peal (põhimõtteliselt maksad sisenemise ja lahkumise maksu ja kogu muusika).

Igal juhul panen oma naha panti ja vaatan omal nahal mismoodi asjad on. Kindlasti annan pärast siin ka teada :)

Su jutt on usutav ja nõustun sinuga! Huvitav miks see saatkonna tädi, siis nii villast peksis? Ma veel eraldi küsisin, et AirAsia piletikassa jms on ju kõik teisel poolel ehk pärast seda viisaputkat ja ta ütles, et ei ole vaja viisat selleks! Kui viibid lennujaamas alla 12 h, siis ei pea viisat olema.

Samas seisab konsulaadi infos ka see, et kui viibid riigis alla 15 päeva pole ka viisat vaja!

Muidugi me reisime ainult kahe käsipagasiga! Pole mõtet ju palju manti kaasa võtta, kui kõik vajaliku saab kohapealt osta!

Krt, ma ütlen, võta kinni mis see õige on. Eks peab jälle oma naha panti panema ja järgi proovima!

nfoks veel nii palju, et kui läbi Bangkoki Mynmarri minna, siis TAI VIISAT SELLEKS VAJA POLE! Isegi kui AirAsia piletikassa asub domestic flights poole peal( n-ö oled juba Tai Kuningriigi territooriumil, mitte RHV territooriumil), ikkagi pole viisat vaja! Helistasin Tai Konsulaati ja küsisin. Öeldi, kui viibid vähem kui 12 h AINULT lennujaama territooriumil, siis VIISAT vaja pole.

Veebruari lõpus on Myanmar vist väga popp koht ja hotellidega kitsas käes! Broneerida hotelle on võimatu. Saatsin hotellidesse kirju, et kas on vaba tuba ja ei igal pool öeldi, et ei ole… Pöördusin kohaliku reisibüroo poole TOUR MANDALAY (www.tourmandalay.com.) Võib proovida ka Myanmar Shalom reisibürood (TA kiidetakse seda bürood ka).

Samas kui peatuda ainult Myanmaris ja kaua, siis võib ka koha peal otsida hotelle jms. Meil aga ajalimiidid peal. 10 päeva pärast lend Kambodzasse.

Võtsime ühesõnaga paketi koos hotellide ja transfeeridega. Lennupiletid jms KÕIK asjad mis vähegi vaja on hinnas(9 päevane ekskursioon Yangon-Bagan-Mandalay) ja üks inimene maksis 700 eurot. Hotellid on TA Top 3 seas (nt Tahabar gate in bagan jms).

Ühesõnaga Myanmaris näeme!

Kõige mugavamalt saad kohale ja tagasi läbi KLM-i ja Martin Airi. Hind 16 000. TLL-AMS KLM AMS-CUB Martin Air Samamoodi ka tagasi.Ümberistumise vahed on 4 tunni kandis. Seega ei pea ootama kaua.

Paljud teised firmad lähevad Londonist Kuubale, kuid see tähendab seda, et 1 öö tuleb veeta Londonis, kuna Tallinnast Londoni lennuliiklus on natuke paha ajakavaga. Pead üks päev varem kohale minema, et jõuda lennule Kuubale.Virgin Atlantic läheb läbi Londoni Kuubale. Lisaks Cubana Airlines (sal lennukitesks TU jms lennukid. Endal plaanis ka Kuubale minna, ise valin mugavama viisi, ehk siis läbi Amsterdami!

Mina Rännumees ei vaidle sulle üldse vastu! Sest austan sinu arvamust! Eks see on nii, et ühele meeldib kartul ja teisele riis! Kindlasti oleneb ka kogemusest endast. Sina kogesid San Cristobalis positiivset mina jälle negatiivset!

Palenquest nii palju kui giid rääkis,siis tema andmete põhjal on Palenque ainuke maiade linn, mis on avastaud ja välja kaevatud! Loomulikult võib olla Mehhikos neid veel...kuid hetkel on minu andmed sellised!

Cancunis soovitaksin ikkagi Hiltonit eelkõige just tärnide ja hinnaklassi poolest!Need on propotsioonis! Kuid jälle kes mida hotellis hindab? Kui puhtust, ilusat hotelli, mõnusat basseini kompleksi ja rand ja palju muud head, siis kindlastisoovitan sinna minna! Lisaks Tripadvisoris on Hilton Cancuni hotellide top 10-s 8. kohal. Seega paljud hindavad hotelli kõrgelt! Kusjuures tegingi ise hotelli valiku just Tripadvisori põhjal! Oluliseks said hind võrreldes teiste topis olevate hotellidega. Hiltoni hinnatase suhtkoht madalam võrreldes teistega. Samas on Hotell väga hea! Ja kindlasti on sellel hotellil ilusaim rannajoon Cancunis! Mehhiko pärane see hotell ei ole! Kui otsida taga Mehhiko pärasust, siis minna pigem Playa del Carmenisse!See koht nagu hoiab rohkem seda Mehhiko joont! Rännumees, mina läheks ka Mehhikosse iga kell tagasi! Riik oma kultuuri ja looduse mitmekesisuse poolest tõesti väärib seda!

Mehhiko on riik, kuhu läheks hea meelega tagasi mingi 20 aasta pärast, sest siis saaks jälle avastada midagi uut. Eelkõige just templite koha pealt. Seal on nii, et iga aasta ikka avastatakse mingi uus tempel. Kindlasti soovitan minna sisemaale Oaxacasse! Võrratu ja sealne Zapotecide templite kompleks Monte Alba! Lisaks Palenque! Seda peab lihtsalt nägema! Võrratu maiade linn (ainuke maiade linn mis praegu avastatud!) Ainuke milles pettusime oli Chicen Itza :((( Kah mõni maailma ime! Täielik jura! Kuhugi teplite otsa ronida ei tohi, rääkimata muudest asjadest. Mega suured turistide hordid! Palju juttu ei millegi ümber! Kui sa käid ära näiteks Palenques ja siis lähed Chichenisse, siis need on nagu öö ja päev! Palenques saab minna hauakambritesse, ronida templite otsa ja avastada palju muud põnevat... Lisaks on väga jama San Cristobal...sealsed indiaanlased väga kinnised ja seega natuke tavainimesele hirmutav! Linnas pole midagi vaadata ja üle 2 päeva ei kannata seal olla, sest pole midagi teha! Lisaks ei soovita seda hotelli kus Lonely Planeti Mehhiko raamatus autor ööbis San Cristobalis...täielik voodoo värk! Kindlasti Cancunis tasuks võtta normaalne hotell! Soovitan isiklikult Hiltonit! Super ilus rand ja basseinid! Väga mõnusad toad ja tipp tasemel teenindus! Kindlasti ärge minge alt ja ärge võtke hotelli, mis asub laguuni ääres, sest see pole seal rand vaid must sogane jõe moodi asi,kus ujuda ei saa!

Me (2 tk) lähme Mehhikosse 19.01. Kohale jõudes hakkame Mexico cityst Cancuni poole liikuma. cancuni kandis oleme mingi 28.01 või 29.01. Kas te olete sellel ajal veel seal? Äkki saame kokku ja teeme Mehhikos ühe eesti õhtu või nii? :)))