taimar

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ise ostsin AirAsia piletid Augusti keskel. Kuna väljalennu kuupäev polnud veel kindel siis üritasin just ajastada soodsatele piletihindadele. Nädala jagu jälgimist ja märkasin, kuidas hinnad igapäevaselt 10 naela võrra kerkisid. Ühel päeva surfasin kõik kuupäevad läbi ning märkasin 136 GBP Economy Promo pakkumist, mis oli küll 15 päeva varasema stardiga, kui olin esialgu plaaninud, siiski pikemalt mõtlemata võtsin 3 inimese piletid ära. Lisaks ka Kuala - Perth piletid tulid soodustusega 800 EEK/nägu (Tavaline hind ca 2000 EEK).

Soovitan otsingusse panna alati niipalju inimesi, kui reisib, nii tuleb vahest ka soodsamaid pakkumisi välja kuupäevadest, või ka vastupidi, mõni pakkumine, mida on soodsa hinnaga 1 inimesele ei pruugi jätkuda olla 2-3 inimese jaoks.

Arvestada tuleb ka sellega, et söök, pagas ning vajadusel ka mugavusvarustus lähevad AirAsia hinnale juurde üsna arvestatava summaga, meil tuli vist ca 300 eek näo kohta.

Londonisse pileti saime kah üllatavalt krõbeda hinnaga, ka seda oleks mõtekas varakult ära tellida. Mida ligemale kuupäev, seda kallim.

Absoluutselt kõik kulud kokku läheb meie lend Riiast - Perthi maksma 5800 EEK inimese kohta. (Kõik Airasia võimalikud lisateenused, mugavused hinna sees).

Kokkuvõtteks: juhul, kui piletitega on kiire siis soovitan paar päeva aega võtta, kõik võimalikud kuupäevad risti-põiki läbi uurida ning võtta kõige soodsam variant. Samuti võib uurida Kuala- Austaalia lende, ka seal võib leiduda suuri sooduskampaaniaid!

Viisa on elektrooniliselt seotud Sinu passiga. Igaks juhuks kirjuta "visa grant number" kuskile ülesse või võta kasvõi see viisa väljatrükk kaasa. Kõik.

Meil minek siis 14.septembril. 3 inimest. Perthi.

  1. sept Riia - London 1000 EEK (Ryanair) (oleks varem võtnud, saanuks 400 krooniga)
  2. sept London - Kuala Lumpur 3000 EEK (Air Asia)
  3. sept Kuala Lumpur - Perth 800 EEK (Air Asia)

Kokku lennupiletid siis 4800 EEK

25.jaan kuni 1.veebruar Hurghadas MinaMark hotellis otse Sakkala südames

26.jaanuar laupäev Tutvusime linnaga, käisime söömas, vedelesime niisama rannas

27.jaanuar pühapäev Linnaekskursioon Estouri poolt 7$ nägu Sõitsime bussiga läbi linna, vaatasime kuidas kohalikud elavad, külastasime kohalikku pühakoda ja kirikut. Peale seda läks lahti poodide külastamine - lõhnapood, papüürusepood, suveniiripood ja tax free. Oma raha oli see ekskursioon väärt, kuid teinekord sisustaks milegi huvitamaga päeva.

28.jaanuar esmaspäev Sukeldumine akvalangiga, võtsime kohalikelt 30$ nägu Kõik sujus nagu kellavärk, hommikul tuldi mootorpaadiga hotelli randa järgi ja viidi laevale. Peale pikka meresõitu (üle tunni) jõudsime suurepärase korallsaareni (olevat profisukeldujate lemmikkoht tänu 30m sügavusele). Sukeldusime instruktoriga (kohalik), kes oli väga tasemel. Veealune maailm on ikka kirjeldamatult ilus ja huvitav, võib öelda, et see oli üks reisi parimaid elamusil. Peale esimest sukeldumist sõime laeval maitsvat lõunasööki ja hiljem sukeldusime veel. Õhtul 17 paiku olime taas hotellis tagasi, jalutasime Sakkala keskuses, tegime piipu (parim piip on minamarkist kohe üle tee, piip kaunistatakse salvrätiga, valige piparmünt) ja sõime.

29.jaanuar Merereis ja snorgeldamine Estouriga (tasuta) Ilm oli hea, võtsime korralikult laeval päikest, snorgeldasime kolmes erinevas kohas - vägev.

30.jaanuar Super Safari kõrbesse (25$ nägu, oleks ka 20 saanud ilmselt) Kohalikult reisifirmalt (üle tee Minamargist) Jeepidega kõrbesse, seal ATVdega 20 min tiirutamist, beduiinid ja muu kompott. Oli üsna ok, va. et peale päikese loojangut oli VÄGA külm.

31.jaanuar Lebotasime hotelli rannas ja surfasime purjelauaga, õhtul tegime shopingutuuri.

Vene keel pole probleemiks :)