Viimased kommentaarid

Endal sai käidud eelmine aasta põhja euroopa ring läbi riikide mis profiilis kirjas, kokku tuli 2,5 nädala peale 8000 kilomeetrit. Kui tahad asja rahulikult võtta tuleks planeerida vähemalt kuu jah ma arvan. Eks minek alati huvitavam :) tagasi sõites mötled juba kodu peale rohkem ja võtad rohkem kilomeetrid ette korraga. Mina käisin naisega kahekesi ja mölemal oli autojuhiluba :), saime ka hakkama usun, et teie kolmekesi saate vast ka. Liigne agarus on aga ogarus vahest, nii, et võta vähem ette ja näe rohkem kui, et palju ja suurt miskit ei näe... :).

Edu ja päikest teile reisile...

Sama siin, autoks oli opel omega universaal, toonklaas taga ja pargitud sai ka eelpoolnimetatud maades üksköik kus peenemas vöi vähempeenemas nurgas ja probleeme polnud.

Tegelikult vabandan nyyd, oma eurotripil ei ööbinud ise leedu-poola piiril, vaid läti-leedu piiril, eksisin ja vabandan aga koht kus ööbitud sain on siin: http://www.pakelesnamai.lt/kontaktai.htm (siin veel 1 link http://www.pakelesnamai.lt/images/4.jpg),umbes selle raha eest mis eelpool mainisin sai seal ööbitud ja minu meelest ka söödud, toad puhtad ja mugavad ja viisakas teenindus. Kui ise sai seal sel suvel käidud siis meesterahvas rääkis, et tema juures vist ainult eestlased käivadki ööbimas:), et nii palju pidi neid läbi söitma, raamatusse kus nime kirja pani jne. oli jah eesti eesti eesti :) kihvt.

oleneb mis on sinu jaoks väike, raha kas 30 euro on väike ?

Lihtsalt huvipärast tsekkasin seda suomi24 lehekülge, kahjuks viiteid siia panna on vast ebaeetiline aga peab ikka valu olema siia kirjutada sellist juttu trip.ee'sse. Said kenasti sinna oma kuulutused ülesse ja profiili loodud saad ehk netiavarustest Austraalia kohta info kätte ja jumala eest anna tuld, vöimalikult kaugemale siit. Kunagi saadeti köik pätid ja tapjad Austraaliasse, ei tea kas oled kuulnud seda, ma ikka mötleks veel kas minna :), parem siiski kui lähed. . . . Trip.ee lisas suuri algustähti!

Eriti kibestunud mutt sorry, sellised inimesed on just need SUURED HÄDALDAJAD. Kui sa nii super tegutseja ja kohaneja oled peaksid suure kogemustepagasiga ju olema, ei pea eriline ajugeenius olema et osata google't kasutada ja inglise keeles lugemine TÕENÄOLISELT ei tohiks sulle ju raskusi valmistada, use your tiny little brain. Mis soomesse puutub siis samamoodi on siin soomlasi pätte ja kaabakaid, ausalt ennem olen eestlane kui soomlane kas siis eestis vöi soomes aga ma olen uhke selle üle(btw elan ka ise soomes). Lihtsalt on juhtunud halb kraam siia samamoodi nagu on soomlaste seas mölakaid on neid ka eestlaste seas, soomlasi 5 miljonit eestlasi ainult miljon. Soomlane ei arva sugugi eestlasest halvasti vähemalt need kellega ma kokku olen puutuud pigem vastupidi, vöid sa mulle nimetada konkreetsed söimusõnad mis soomlane on eestlase kohta välja möelnud, esimene mis eestlasel soomlase kohta meelde tuleb on põder ja vodkaturist. Kui sa nii palju reisinud oled ja ilma näinud ja teinud peaks su maailavaade ka vähe avaram olema ju ja sallivust peaks ka jaguma. Oma meesteotsingus oled sa ikka 1 jube kibestunud mutt, sorry 45 ja nii haige, teevad need mehed mis nad teevad sina ela oma elu, kas soome meeste täispeaga oma naiste peksmised on kihvtimad vöi sada muud asja vöib ka soomlaste kohta leida ja meeste ja ka naiste kohta, et neid halvustada, nagu eelpool mainitud soomlased ON kohati hullemad tropid kui eestlased ja SO. Eestlane on mölakas, vöibolla ja las olla siis köik need Matid ja Lillod elavad oma elu sellegipoolest edasi kas sina neid siin avalikustad vöi mitte mis sinu elu sellest paremaks läheb, üksi oma nurgas istud ja ootad ikka oma 60 aastast printsi. Soomes parem kui eestis, osta omale kasukas elad talved üle ja ära tule kunagi eestisse enam eesti ei vaja sinusuguseid, ei nyyd ega ka pärast sinu surma. Sellised ärakaranud ja ikka ei ole rahul inimesed on rohkem nuhtluseks kaelas kui näiteks kohalikud asotsiaalid sest sina ainult hädaldad, tea, et elu ongi sitt, kui sa päikest ei näe osta prillid endale. Räägid siin pättidest, 1 küsimus sulle, kas sa elasid ameerikas legaalselt :)? Vot siis pättidest... Kena päeva sulle oma halluses EESTLANE.

Ma usun, et lampi ei lähe sinna ehk keegi me köik üritame oma kodutöö vöimalikult korrektselt teha(oleneb muidugi inimesest ka), et peetumused vöimalikult väiksemad oleksid :), olen sellega nõus, et hakkama saada on euroopas ilmselt märksa lihtsam ja on ka kui illegaalina ameerikas. Aga ütleme nii et ma ei solvunud :) ja edu teile teie ettevõtmistes kui peaks selline oht ka tekkima et vötan sama tripi ette siis on eelnev kodutöö kindlasti tehtud :P

kui sa pead mind ullikeseks siis tänan komplimendi eest, tundub, et oled ise eluraskuste ekspert. Isiklikult pole kordagi arvanud, et elu ongi lihtne vaid,et when there's a will there's always a way. Sinu viimane kommentaar on suht lame igatahes.

hea küsimus, eks, miks nii ei proovita teha siis :)

:)ei ole aga suhelda vöime sellegipoolest, olen 29 nüüdseks kahjuks ja hetkel elan Soomes. Kas usa viisa asi toimib siis töesti nii, et ütleme kui 6 kuud täis käid korra maalt välja ja tuled seejärel kensti tagasi ja viibid veel kuus kuud.

Selle loogikakohaselt nagu siin eelnevalt ja eelnevates postitustes juttu peaks usas hakkama saamine siis eritie lihtne olema töötamine välja arvatud muidugi.

St., et saades turistiviisa täidad lennukis I-95 vormi millega nö lähed ja taotled oma ssn numbri pärast mida teed oma pangakonto ja juhiload ja töenäoliselt vöid ka tööd otsima hakata ametlikult kui töö leiab saab taotlema hakata tööviisat. Kui turistiviisa ametlik kohaloleku aeg hakkab üle tiksuma käid korra mehhikos ja tuled tagasi ja siristad taas 6 kuud ööda usa-t ringi? On sul Kristo mingi email kah, vöi msn?

Hmm soomes tavline küsimus, et oled sa eestlane kui vastad jah et olen küll siis küsitakse kohe, et kus kandist, kui hakkad siis seletama, näteks põhja eestist ja selline linnake nagu rakvere siis sinnapaika see asi ka jääb. Soomlasele on tuttavad paigad ainult Pärnu, Tallinn ja Saaremaa. Äkki peaks eesti riik ses suhtes midagi ette vötma.

No kui julge mees ja kindla peale pole vaja minna saad vist ka nats enne laeva väljumist osta. Ma ei tea kuidas Tallinkiga on aga Viking Linel sai vist miski 15 min enne laeva väljumist vähemalt autopileti vist. Vähemalt kunagi sai ostetud Tallinki check-in'i tibid pole kunagi eriti vastutulelikkusega hiilanud, vabandan kui kellegile siin foorumis kasvöi liiga tegin nüüd selle ütlemisega aga sellised kogemused mul on ja ei ole küll kordagi toorutsemiseks põhjust andnud.

seda minagi et mis moodi sa seal kaks aastat viibid ?

Seda ehk küll aga igasugu ehk, äkki ja vöibolla vöimaluste vältimiseks on kasulikum omistada nö normaalset pangakaarti :) ehk siis visa vöi mastercardi, elades soomes näiteks on visa electroniga vahest makstes olnud jube jura ikka(mönes söögikohas küsiti pankkikortti ma imestasin siis, et mis kas minu visa electron pole siis pangakaart vöi nii, ilmselt siis ei ole), lõpuks sai kõrini tegin mastercardi ja probleemid lakkasid. Visa electroniga peaks saama Lidl kauplusteketis igatahes maksta soomes vähemalt :), kunagi ei saanud. Automaadist raha saab sellega kätte a välismaal maksad väljavötmise eest mingi kena kopika ka vist peale sellega.

kristo ja kuda sinuga ühendust saab :P?

st alati kuhu ma ühes lennujaamas pagasi annan saan teises lennujaamas sarnasest kohast kätte ka vöib peab selle eraldi tellima?

aga kui on erinevad lennufirmad siis kuidas protsess sellisel juhul toimib, kas on lootust, et pagas jõuab sihtpunkti ja mina nõutan selle sihtpunktis endale ainult välja nö?

Aga kui on ümberistumised siis kuidas toimida, saan ära antud pagasi tagasi ja pean järgmises lennujaamas ennast uuesti uuele lennule registreerima? Ja uuesti pagasi ära andma? Kui ümberistumisevahe on lühike näiteks 1,5 siis mida siis peab tähele panema ja kuidas toimida et mitte maha jääda järgmisest ja esimest korda kui lendad siis tunduvad vast need mujal maailma lennujaamad ikka vast päris suured ju vöi? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

and i was saying what? Ega igas riigis ainult 1 tankla pole mis ainult ühe hinnaga müüb sent alla sent üles eks sellega peab ju arvestama, mingi hull pennipööritamine ka suht möttetu ju aga ok kuna küsimus oli sinu küsitud tabelis siis selle sa ilmselt said :)

no iga riigi vöi tanklate hindu nagu naljakas üles tippida aga hinnad köiguvad 1,5-1,7 euro vahel seega sellega peaks arvestama.

Meeletult rööpas teed pole ainuke poola eksootika, rekkad, rekkad ja veelkord rekkad ja et üldse kuskile jõuda tabad end samamoodi koos poolakatega nendest rekkadest mööda süstimas. Eesti rullnokkadele soovitaks nats aega poolas elada saavad ehk oma rahulduse sealt kätte. Ühtäkki tabad end möttelt, et kas töesti on eesti teed ja liiklus nii hull, ei see ei ole nii hull kui poolas õnneks.

Poola üldiselt kui altpoolt minna on ilus maa ju kui liiklus välja arvata, ülevalt poolt tagasitulles sai ära nähtud ka teeäärsed litsid ja litsimajad ja liiklusega seoses ka 1 avarii kus täpselt meie auto eest pühkis rekka tulles kõrvalteelt minema ühe pisikese poola pan'i fiati, täpsemalt seda sündmust ei kirjeldaks :). Poola on nagu eestlase kannatuste kadalipp mille peab läbima, et normaalsesse euroopasse jõuda:). Prantsusmaa liiklus irw tagantjärgi möeldes on juba teine teema:)).

no anna endast märku siia siis vöib msnis törts juttu kasvöi ajada...

selleks ajaks ma juba tagasi ja vöin anda tüpsemaid juhiseid navigeerimiseks jne :)