Soncence

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõige lihtsam variant on võtta Sherut. Ehk siis nn marsabuss. Astud lennujaamast välja ja kohe paremat kätt on rida minibusse, mille juhid hüüavad "Jerusalem" või "Tel Aviv". Lähed selle juurde, kes hüüab Jeruusalemm ja ütled, kuhu kanti vaja jõuda. Marsad on jagatud linnaosade kaupa. Peale võetakse kümme inimest. Kui kümme täis, sõidab marsa välja ja viib igaühe tema ukseni. Jeruusalemma jõuab umbes 30-40 minutiga, aga kui Sind viimasena maha pannakse, võib linna sees veel kuni tunni tiirutada. Väga mugav. Inimese kohta on eelmistel aastatel püsivalt 50sheeklit ehk u 150 krooni kogu lõbu maksnud. Juhid alati väga head inglise keelt ei räägi, aga tavaliselt on bussis alati mõni Ameerika päritolu juut, kes hädast välja aitab. Head reisi.

Omalt poolt lisaksin, et ka Tel Avivist põhja pool on üht-teist vaatamisväärset: nagu nt Haifa ja Akko, Tsfat jne. Et aru saada, kui mitmekesine Iisrael nii oma looduse kui inimeste poolest on, peaks iseenesest selle väikese riigi risti-põiki läbi sõitma. Aga ka marsruudil TA-Eilat on küllaldaselt, mida vaadata. Aja planeerimine sõltub huvidest. Minule isiklikult meeldib lihtsalt uutes kohtades ringi jalutada, ilma vaatamisväärsustele suurt rõhku panemata. Samas, kui aeg on piiratum, siis tuleb ka sellest parim võtta. Tel Aviv on nn 24h linn, mis kunagi ei mag, kus elu keeb ning on ohtralt kunsti, noori inimesi ja erinevaid baare-kohvikuid-klubisid. Kindlasti tasub TA-s olles ka Jaffost läbi põigata. Jeruusalemm on minu jaoks seni üldse kõige intensiivsem linn, kus ma elanud olen - täis eri kultuure ja religioone ning loomulikult ohtralt turiste. Samas paari-kolme päevaga saab maigu suhu küll: vanalinn, kesklinn, Mahane Jehuda turg, Knesset, Iisraeli muuseum oma erinevate väljapanekutega, loomaaed jne. Eilati kohta mul seisukoht puududb - kuurort keset kõrbe, palju välismaiseid ja kohalikke turiste. Jaanuaris kindlasti kõige soojem koht Iisraelis. Aga teel Jeruusalemmast Eilati jääb ette surnumeri, Masada ning Ein Gedi kibbuts, mis kivikõrbe veidi elustab. Väike kõrbematk ei tee ka vast paha :)

Ühistransport on Iisraelis minu arvates hästi korraldatud, kuid kui tahate suuremat liikumisvabadust, siis võtke auto, sest sabati ajal ühistransport üldjuhul ei liigu, va. nn sherut taksod ehk meie mõistes marsad, mis sõidavad ka linnade vahel.

Ühesõnaga - rohkelt kauneid ja huvitavaid elamusi! Loodan ka ise jaanuari lõpus sealmail olla :)

Kuuldes, et Eestist, hakatakse ka seal Sinuga vene keelt rääkima. Seda värskendavamalt mõjus, kui kohalik noormees, kes sai teada, et olen Eestist ütles:"You have great animation there."

Easyjet maandub Berliinis Schönefeldi lennujaamas, mis asub kesklinnast üpris kaugel. Kohe lennujaama lähedal asub raudtee, kuhu ei ole vaja bussiga sõita, vaid max 4 min jala käija:) Sealt saab metroo ehk S-Bahniga või Regionalbahniga kesklinna sõita. Et siis S9, mis sõidab u 60 min või RB7 või RB14, mis sõidab 35 minutit jaama nimega Zoloogische Garten, kust Kurfürstendammile saab jala, bussi või U-Bahniga :)