Tari

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei saanud aru, et midagi ekstreemset oleks olnud, täiesti tavaline lennureis. Enne minekut kartsime hullemat. Eks need vahemaandumised viivad meid ajas 10 aastat tagasi aga omaette huvitav seegi. Pagas chekiti minnes ja tulles lõpuni ära, seda me vahepeal ei näinud. Tallinn-Minsk charterreis, lend 1 tund 20 min, passikontroll 20-30 min, Minskis bussiekskursioon 4 tundi, lend Asgabadi 4tundi 10 min, sisaldas ühte sööki ja jooke. Joogiks võis mahlade, vee, tee, ja kohvi kõrval tõesti valida kas õlut (Baltika) või veini. Veiniks oli päris korralik portvein (peedikast asi kaugel). Ashabadis passikontroll ja pardakaardid 15-20 min järjekorda. Seejärel transiittsoonis ootamist 3 tundi-sai ringi vaadata 2s poes, süüa-juua baaris või telekat vaadata. Mälestuseks ostsin suure kohaliku pealiku Türkmenbazhi pildiga konjakipudeli. Mingi pildi sellest riigist annab ka see väike sissepõige. Vaevalt, et sinna rohkem sattume. Lend Asgabat-Bankok kestis 6 tundi 20 min. Toidlustati 2 korda. Lennukid olid kõik korralikud. Tagasi tulles kestis lend 1 tund kauem aga ootamist oli natuke vähem. Minnes astusin kodus uksest välja 5.00 ja järgmine hommik olin 8.00 Bankokis (vahepeal ka 4-5 tundi Minskis) ja tagasi tulles astusin hotelliuksest välja 8.00 ja kodus olin öösel 2.30. Arvan, et Soome, Rootsi või Saksa kaudu läheks rohkem aega. Meie reisil olid ka mitmed lastega pered aga virisemist ei kuulnud ja kõik oli normaalne. Head reisimist!

Jalgratturid Tais harukordne nähtus, vahel harva mõnda üksikut on näha. Jalgrattalaenutuse leiad lühikese jalutuskäigu jooksul ja ööpäev on mägirattal 80 bahti. Usun, et tingides saad 40-50 bahti peale. Rohkem sõidetakse ikka rolleritega. On vist ka ohutum.

Transport Pattayal on väga lihtne- on kahtsorti kastikaid. Pealtnäha täpselt samasugused. Ühed sõidavad ringi kindlal marsuudil ja signaalitavad kogu aja potensiaalseid kliente nähes. Liikumistihedus umbes iga minuti tagant. Peatumismärguandeks vajutad lae all olevat nuppu. Lühema distantsi puhul maksad väljudes 10 bahti, pikema maa puhul 20 bahti. Summa õigsuse näed ära juhi näoilme järgi, küll ta juurde küsib, kui vaja. Nii, et kõigepealt paku 10 bahti aga hoia teine 10-ne käepärast. Teistsorti kastikad, pealtnäha täpselt samasugused, sõidavad ringi aga ei signaalita. Need on meie mõistes taksod, mis kokkuleppehinnaga viivad Sind kuhu soovid. Kesklinnas saab jala käies hakkama. Transport Pattayal toimib uskumatult hästi, on odav ja sellega kohaneb ruttu.

Tulime perega 14.01.08 Vares Reiside poolt korraldatavalt 3 nädalaselt Tai reisilt. Kõik toimis 100%liselt. Lend Bangkoki läbi Minski ja Ashabadi sujus normaalselt, kõikjal olid reisisaatjad vastas. Bangkoki hotell Palace väga hea, kesklinna pilvelõhkujad ja ostutänavad jalutuskäigu kaugusel. 1 päev läks linnaekskursioonile, mis oli päris ülevaatlik ja huvitav. Pattaya hotell Swan Beach samuti hea, 50 m kaugusel rannast ja 5-6 km kaugusel kesklinnast ja seetõttu ka natuke rahulikum kant. Transpordvahendiks kesklinna kastidziibid, mis käivad vähemalt iga minuti tagant ja hinnaks 10 BHT. Peale paari kohanemispäeva sai roller võetud ja transpordimuresid rohkem polnud. Ekskursioonidest käisime mao-ja krokodillikasvanduses, Kwai jõe reisil, Nongnoochi botaanikaaias. Mõneks päevaks sõitsime Ko Sameti saarele, kus otsisime rahuliku ranna, võtsime Bungalo ja nautisime päikest, merd ja vaikust. Õhtud on sellel saarel väga ilusad, taganenud mere asemele kaetakse lauad, grillitakse, kogu rannaäär on tuledes. 3 nädala jooksul ei tulnud tibakestki vihma ja ega kraadiklaas alla 30 pügala ei läinud, ka öösel mitte. Aeg läks ruttu ja kõigil oli kahju sealt soojalt ja sõbralikult maalt lahkuda. Nüüd kodus olles on ajataju sassis, kell 4 hommikul terve pere jalul. Tore reis oli!